Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Χρήστος Τούβε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
NIKOlaS505
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NIKOlaS505

Ηλικία : 49
Τόπος : ΜΟΣΧΑΤΟ - . . . -ΚΟΡΙΝΘΟΣ-. . . -AΧΕΡΟΝΤΑΣ-
Registration date : 30/06/2012

Χρήστος Τούβε Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Χρήστος Τούβε   Χρήστος Τούβε Icon_minitimeΤετ Δεκ 13 2017, 22:11

ένας πολύ αξιόλογος  ελληνας Συγγραφέας  σε αυτοεκδοση  που μόλις κυκλοφόρησε και το 2 βιβλίο του


Παράθεση :
O Χρήστος Τούβε κατάγεται από την Θεσσαλονίκη. Έχει γεννηθεί στις 30 Απριλίου του 1983 στην πόλη της Θεσσαλονίκης.Είναι κάτοχος πτυχίων Λογιστικής, Management και μεταπτυχιακού διπλώματος MBA Διοίκησης Επιχειρήσεων. Είναι συγγραφέας και στιχουργός.

Χρήστος Τούβε IaTDukA

Σε μία αλάνα της Σικελίας, ένα νεαρό παιδί, ο Ροντρίγκο Παλάσιο, δείχνει να έχει μία ιδιαίτερη αδυναμία στον κύριο Φράντσε ή αλλιώς στον σοφό παππού της γειτονιάς του, που τον συμβουλεύει και τον καθοδηγεί.

Μέρα με τη μέρα, ο κύριος Φράντσε μαθαίνει στον Ροντρίγκο, με την μορφή μικρών διηγήσεων και ιστοριών, το νόημα της ζωής.Η επιρροή του είναι τόσο μεγάλη, που τελικά ο Ροντρίγκο καταλήγει ακόμα και στα βαθιά γεράματα να τον σκέφτεται έντονα, ξεκινώντας την συγγραφή ενός βιβλίου με τίτλο “Της Ζωής Τα Παράξενα Παιχνίδια”, για να τηρήσει την υπόσχεση που του έδωσε κάποτε.

Ο Ροντρίγκο μεγαλώνοντας, γίνεται ένας πολύ γνωστός συγγραφέας, μόνο που αθετεί την υπόσχεσή του να γράψει το βιβλίο.Η αρρώστια χτυπάει την πόρτα του συγγραφέα μας και καλείται μέσα σʼ ένα βράδυ, δίπλα στο τζάκι, να προλάβει νʼαποδώσει φόρο τιμής στον παππού Φράντσε.Είναι τόσο συναισθηματικός αυτό το βράδυ, που οι αναδρομές του στον παρελθόν δεν έχουν καμία συνοχή.

Θα τα καταφέρει;



Χρήστος Τούβε EVjaMrC

Κάθε μέρα νιώθω διαφορετικός.
Νιώθω ένας άλλος μέσα στο ίδιο μου το σώμα.
Αν έψαχνα να βρω ποιοι μου σπαταλούσαν τις στιγμές και ξόδευαν το χρόνο μου, σίγουρα θα έχανα κι άλλο τον εαυτό μου…

Ακόμα και μέσω εκείνων των ανθρώπων, έμαθα καλύτερα εμένα, τις δυνάμεις και τις αντοχές μου.

Τα όριά μου όμως, τα συμφωνώ μόνο με τον εαυτό μου.
Και ο απολογισμός συνεχίζεται…

~ Το Μονοπάτι της Αλήθειας 33 ~

33 διαφορετικές ιστορίες με γνώμονα την αλήθεια, για το πως βλέπω τον κόσμο στα 33 μου χρόνια…



http://www.xristostouve.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Χρήστος Τούβε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Τέχνες..-
Μετάβαση σε: