Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Προτζέκτορες 3"

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

Προτζέκτορες 3" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προτζέκτορες 3"   Προτζέκτορες 3" Icon_minitimeΔευ Ιουν 05 2017, 23:19

Παίδες καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κανά λίνκ με προτζέκτορες 3 ιντσών (με angel και devil eye) αλλά να είναι καλοί γιατί το φανάρι δεν είναι να μπαινοβγαίνει και ν'ανοιγοκλείνει στη μηχανή...
Βλέπω οτι υπάρχουν με angel eye που είναι με CCFL και με led. Ποιό είναι καλύτερο;
Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

Προτζέκτορες 3" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζέκτορες 3"   Προτζέκτορες 3" Icon_minitimeΤρι Ιουν 06 2017, 08:28

Οι προτζέκτορες που φοράω είναι πλέον παλιό μοντέλο και δεν μπορείς να τους βρεις στο εμπόριο μιας και έχουν κλείσει μία πενταετία στα χέρια μου. Οι δικοί μου είναι παλαιάς τεχνολογίας, είναι xenon με τα δαχτυλίδια ccfl. Σίγουρα η τεχνολογία μέσα σε 5 χρόνια έχει κάνει άλματα στα led και θεωρώ πως το πράγμα έχει πάει προς τα εκεί. Δεν ξέρω αν κάποιος έχει βάλει σε strom προτζέκτορα με led για να σου δώσει περισσότερες πληροφορίες, πάντως από τα χαρακτηριστικά που διαβάζω μου φαίνονται αρκετά καλύτεροι. Γενικά με τον προτζέκτορα δεν θα έχεις θέμα, ό,τι και να πάθει εκτός από το δαχτυλίδι, φτιάχνεται χωρίς να ανοίξεις το φανάρι. Αν έβαζα σήμερα θα έπαιρνα το ρίσκο και θα έβαζα led. Δες εδώ για να δεις και τις διαφορές που ισχυρίζεται ο Κινέζος ότι έχουν οι xenon με ccfl με τους led, πάντως μόνο και μόνο από θέμα καλωδίωσης νομίζω ότι αξίζει να βάλεις κανείς led! Σε μία πενταετία πάντως που τους φοράω, η μόνη ζημιά που έχουν πάθει είναι να σκάσει ο ένας μετασχηματιστής που ανάβει το δαχτυλίδι, τίποτα άλλο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Προτζέκτορες 3" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζέκτορες 3"   Προτζέκτορες 3" Icon_minitimeΤετ Ιουν 07 2017, 01:40

Απόστολε Καλησπέρα. Εάν κατάλαβα καλά υπάρχει τρόπος σε περίπτωση που να θέλω να επισκευάσω το εσωτερικό του προτζεκτορα να μη χρειαστεί να βγάλω το φανάρι? Αν ναι μπορείς να μου πεις πως?Σε ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Προτζέκτορες 3" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζέκτορες 3"   Προτζέκτορες 3" Icon_minitimeΤετ Ιουν 07 2017, 01:50

Αν δεν ανοίξεις ξανά το φανάρι δεν γίνετε ...
μόνο ότι είναι έξω μπάλαστ ή λάμπα που βγαίνει

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Προτζέκτορες 3" 33ncnm10Προτζέκτορες 3" 33e6ee10Προτζέκτορες 3" 63u2ip10Προτζέκτορες 3" Amzm8k10Προτζέκτορες 3" 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

Προτζέκτορες 3" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζέκτορες 3"   Προτζέκτορες 3" Icon_minitimeΤετ Ιουν 07 2017, 07:45

όταν λες το εσωτερικό του προτζέκτορα τι εννοείς? δεν έχει και πολλά πράγματα. θες να καθαρίσεις το κάτοπτρο? γενικά ισχύει αυτό που έγραψε ο Αντώνης από πάνω, πες μου όμως τι θες να κάνεις και θα σου πω αν μπορείς και πως!

Επίσης Τάκη όπως και για το led το ίδιο και για το ccfl δαχτυλίδι υπάρχει ανταλλακτικό, όποιο και από τα δύο να καεί αλλάζει μόνο αυτό και όχι όλος ο προτζέκτορας, απλά πρέπει υποχρεωτικά να ανοίξεις το φανάρι, γιατί όπως είναι προφανές δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση στο δαχτυλίδι με το φανάρι κλειστό. το δαχτυλίδι είναι κουμπωτό πάνω στον προτζέκτορα, δεν είναι ένα σώμα, μπαίνει και βγαίνει, γι αυτό αν δεις οι Κινέζοι πουλάνε ένα σώμα προτζέκτορα και σου λένε διάλεξε τι χρώμα θες να σου βάλουμε το angel και τι χρώμα το devil.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Προτζέκτορες 3"

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: