Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
John The Son
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
John The Son

Τόπος : Ξανθη
Registration date : 27/04/2009

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μάης 28 2009, 01:40

πολυ καλα σχολια ακουμε.. αντε να δουμε..!! ανυπομονω να βαλω το γιοφυρι να δω την διαφορα.. και στην συνεχεια WP μπροστα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiannisPatra

GiannisPatra

Ηλικία : 51
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 26/02/2008

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Μάης 29 2009, 22:06

Ερώτηση προς γεφυράτους:

(Είμαι ένας από αυτούς στην αναμονή με το 3ο Power Buy)

Είχε κανένας από εσάς πρόβλημα με τρέμουλο του τιμονιού στα 60-70 κμ? (Το έχω διαβάσει σε αρκετούς εδώ και δυστυχώς το έχω και εγω....) Αν ναι, βοήθησε καθόλου η γέφυρα σε αυτό?

Αντε να δούμε.... απο εβδομάδα περιμένουμε geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
corleone
Member
Member
corleone

Ηλικία : 45
Τόπος : 'Ανω Βριλήσσια
Registration date : 02/05/2008

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουν 01 2009, 00:56

Μετά απο περίπου μια εβδομάδα συμβίωσης με την γέφυρα εχω να πώ τα εξής...
Ισχύουν ολα οσα εχω πει και λένε οι υπολοιποι + οτι σήμερα έβαλα το στρώμα μου σε χώμα (λασπες,νεροαυλακια κλπ)
και εκεί ιδια διαφόρα...Ειδικά στα νεροαυλάκια πήγαινα το τιμόνι εκει που ήθελα..
Εθνικη με 190 χλμ πήγαινε σχετικά τρένο.
Το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι προ γέφυρας κατάσταση η μηχανή καταλάβαινες πότε θα φύγει...Τώρα με την γέφυρα έχει χάσει την "ελαστικότητα" της και ίσως μπερδέυεται λίγο η κατάσταση αν κάποιος οδηγέι στα όρια γιατί εχω την εντύπωση πως αν φύγει δεν θα σε προειδοποιήσει οπως πριν...
Ηθικο δίδαγμα...
Η γέφυρα χαρίζει σταθερότητα σ αλλά δεν πρέπει να υπερτιμίσουμε τις δυνατότητες της μηχανής...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουν 01 2009, 09:49

corleone έγραψε:
Μετά απο περίπου μια εβδομάδα συμβίωσης με την γέφυρα εχω να πώ τα εξής...
Ισχύουν ολα οσα εχω πει και λένε οι υπολοιποι + οτι σήμερα έβαλα το στρώμα μου σε χώμα (λασπες,νεροαυλακια κλπ)
και εκεί ιδια διαφόρα...Ειδικά στα νεροαυλάκια πήγαινα το τιμόνι εκει που ήθελα..
Εθνικη με 190 χλμ πήγαινε σχετικά τρένο.
Το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι προ γέφυρας κατάσταση η μηχανή καταλάβαινες πότε θα φύγει...Τώρα με την γέφυρα έχει χάσει την "ελαστικότητα" της και ίσως μπερδέυεται λίγο η κατάσταση αν κάποιος οδηγέι στα όρια γιατί εχω την εντύπωση πως αν φύγει δεν θα σε προειδοποιήσει οπως πριν...
Ηθικο δίδαγμα...
Η γέφυρα χαρίζει σταθερότητα σ αλλά δεν πρέπει να υπερτιμίσουμε τις δυνατότητες της μηχανής...
+1 φιλε OK

_________________
γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 107kpb5γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουν 02 2009, 09:38

corleone έγραψε:
Μετά απο περίπου μια εβδομάδα συμβίωσης με την γέφυρα εχω να πώ τα εξής...
Ισχύουν ολα οσα εχω πει και λένε οι υπολοιποι + οτι σήμερα έβαλα το στρώμα μου σε χώμα (λασπες,νεροαυλακια κλπ)
και εκεί ιδια διαφόρα...Ειδικά στα νεροαυλάκια πήγαινα το τιμόνι εκει που ήθελα..
Εθνικη με 190 χλμ πήγαινε σχετικά τρένο.
Το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι προ γέφυρας κατάσταση η μηχανή καταλάβαινες πότε θα φύγει...Τώρα με την γέφυρα έχει χάσει την "ελαστικότητα" της και ίσως μπερδέυεται λίγο η κατάσταση αν κάποιος οδηγέι στα όρια γιατί εχω την εντύπωση πως αν φύγει δεν θα σε προειδοποιήσει οπως πριν...
Ηθικο δίδαγμα...
Η γέφυρα χαρίζει σταθερότητα σ αλλά δεν πρέπει να υπερτιμίσουμε τις δυνατότητες της μηχανής...

Το γιοφύρι προσανατολίζει το VSTROM προς στον ασφαλτινο χαρακτήρα του!!!
στο χώμα είδα ότι δεν την ήθελα για λόγους πληροφόρησης αλλά θα συμφωνήσω
μαζί σου στο ότι ...Ειδικά στα νεροαυλάκια πήγαινα το τιμόνι εκεί που ήθελα..
και φυσικά σε όλα τα αλλά!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
isarhs

isarhs

Ηλικία : 45
Τόπος : Βριλήσσια
Registration date : 16/03/2009

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 18 2009, 17:47

meto abs exei katalabei kapios diafora h mono ego nomizo pleon pos dn mpainei??? sthn empros roda......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 18 2009, 17:55

isarhs έγραψε:
meto abs exei katalabei kapios diafora h mono ego nomizo pleon pos dn mpainei??? sthn empros roda......
Μπαίνει (στο 'τσαρούχωμα'). Δυσκολότερα όμως..κι εγώ το παρατήρησα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 18 2009, 17:56

isarhs έγραψε:
meto abs exei katalabei kapios diafora h mono ego nomizo pleon pos dn mpainei??? sthn empros roda......

Μάλλον μόνο εσύ νομίζεις...εμένα μου λειτουργει κανονικοτατα και συχνοτατα λιγο πιο δυσκολα ομως απο πριν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
isarhs

isarhs

Ηλικία : 45
Τόπος : Βριλήσσια
Registration date : 16/03/2009

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 20 2009, 16:57

Μάλλον μόνο εσύ νομίζεις...εμένα μου λειτουργει κανονικοτατα και συχνοτατα λιγο πιο δυσκολα ομως απο πριν[/quote]

ayto enoo kai ego pos mpainei poly pio dyskola
pleon to empros einai poly pio stibaro akoma kai sta 160 deixnei poly pio demeno exo entiposiastei.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 21 2009, 10:10

Μετα απο 1 βδομαδα που εχω τη γεφυρα, λεω να γραψω και εγω τις εντυπωσεις μου.
Κατ αρχας μεσα στην πολη, δυσκολα θα δειτε τις αρετες της και το τι δουλεια κανει.
Το λεω γιατι και εγω ολες αυτες τις μερες ειχα δει καποια πραγματα μεσα στην Αθηνα,
αλλα μολις βγηκα στην Εθνικη, ΕΚΕΙ ΕΔΕΙΞΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙ...
Λοιπον, η γεφυρα ισχυροποιει τα καλαμια και χαριζει μεγαλη σταθεροτητα.
Σε μικρες ταχυτητες απλα θα διαπιστωσεις ενα πιο στιβαρο τιμονι και λιγο πιο βαρυ απο πριν.
Αυτο ομως ειναι κατι που συνηθιζεται σχεδον αμεσα απο την 1η μερα.
Οταν ανοιξεις τη μηχανη θα δεις οτι η γεφυρα απορροφαει σχεδον ΟΛΕΣ τις μικροανωμαλιες του δρομου,
ενω βελτιωνει πολυ την αποδοση των καλαμιων σε βαθιες λακουβες, σαμαρακια κλπ.
Δεν χοροπηδας οπως πριν και δεν ακουγεται και καθολου το γκουπ.....
Οταν ανοιξα απο 130-190 μου εκανε εντυπωση οτι εξαφανιστηκε εντελως το λιγοστο
κουνημα που ερχοταν στα χερια! Δεν υπαρχει ποια καμμια ταλαντωση, κανενας συντονισμος
τιμονιου και οδηγεις λες και εχεις μικρη ταχυτητα. ΠΑΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΡΕΝΟ και εδω νομιζω ειναι
η αξια της. Εκει φαινεται η δουλεια που κανει.
Τωρα σε στροφες, δεν ειδα διαφορα. Οπως εμπαινα, ετσι μπαινω. Απλα επειδη απορροφαει καλυτερα
το εμπρος συστημα τις μικροανωμαλιες, μου δινει μεγαλυτερη σιγουρια και λιγο καλυτερη αισθηση.
Εδω θελει λιγη προσοχη να μην υπερεκτιμισουμε τις δικιες μας δυνατοτητες και το πλαγιασμα
που μπορει να παρει η μηχανη τη δεδομενη στιγμη. Δεν ειναι ολες οι στροφες για "ξυσιμο" που λεμε.
Χανεις λιγες πληροφοριες στις μεσαιες ταχυτητες λογω του οτι το τιμονι γινεται πιο απολυτο.

Η Γεφυρα θελει ταξιδι και μεγαλες ταχυτητες. Μπορω να πω εντυπωσιαστηκα απο την αποδοση
και τη βελτιωση του μπροστινου απο αυτη.
Ειναι μια πολυ καλη κινηση αγορας και αξιζει τα λεφτα της. Ειμαι ευχαριστημενος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stiv



Registration date : 07/07/2009

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 07 2009, 14:57

Απο που την αγορασατε την γεφυρα;

Ρωταω γιατι λεω να βαλω και εγω μια πανω στο μηχανακι αφου διαβαζω οτι μπροστινο του χωλαινει και θελει λιγο ψαξιμο. Αυτη η λυση μοιαζει φτηνη (χωρις να εχω ιδεα ποσο κανει, απλα απο τα συμφραζομενα) και καλη.

Αν υπαρχει καποιο μαγαζι που την εχει...

Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domiemic65

domiemic65

Ηλικία : 49
Registration date : 02/05/2008

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 07 2009, 15:11

Παίδες αν μπορεί κάποιος ας ξαναβάλει το link του κατασκευαστή της γέφυρας!!!
Τρέχει κανένα Power Buy τώρα;;

τέλικά σε τι τιμούλα βγαίνει με το PB;;;;

Ευχαριστώ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gefil

gefil

Ηλικία : 47
Τόπος : Σύρα
Registration date : 08/07/2009

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 09 2009, 12:48

Θέλω κι εγώ... Έχει κανείς Link???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 09 2009, 12:55

Πηγαίντε ρεμάλια εκεί που λέει Group Buy και θα βρείτε ότι ζητάτε.. Cool

_________________
γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domiemic65

domiemic65

Ηλικία : 49
Registration date : 02/05/2008

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 09 2009, 14:32

To link....

http://www.superbrace.com/proddetail.asp?prod=3303
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gefil

gefil

Ηλικία : 47
Τόπος : Σύρα
Registration date : 08/07/2009

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 09 2009, 14:55

Ωραίος.... Ευχαριστώ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gefil

gefil

Ηλικία : 47
Τόπος : Σύρα
Registration date : 08/07/2009

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Αυγ 11 2009, 17:01

Λοιπόν παίδες... Επειδή έχω ήδη δηλώσει συμμετοχή στο 4ο PB για το γιοφύρι αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος για το ποιά είναι τα μειονεκτήματα (σίγουρα θα υπήρχαν κάποια), είπα να το συζητήσω με τον μάστορα...
Του μάστορα του έχω εμπιστοσύνη, αφενός λόγω μεγάλης εμπειρίας και αφετέρου λόγω προσωπικής σχέσης και φιλίας...
Ο μάστορας τελικά αποδείχθει ότι το ξέρει το superbrace αλλά όχι από V-strom... Το ξέρει από έναν που το είχε φορέσει σε V-Max (!!!??) και έναν άλλον σε ένα XR650...
Ο μάστορας λοιπόν είπε ότι τα πλεονεκτήματα που λέει ότι προσφέρει το superbrace ισχύουν αλλά υπάρχει ένα ισχυρό μειονέκτημα... Τα πηρούνια μπροστά, μπορεί να τα πάρεις στους ώμους (κοινώς να στραβώσουν) με χτυπήματα που κάτω από άλλες συνθήκες δεν θα είχαν πάθει τίποτα. Ισχυριστηκε ότι ο λόγος που η μαμα Suzuki το έχει αφήσει χωρίς κάποια γέφυρα, δεν είναι γιατί δεν το ξέρουν ότι θα πηγαίνει καλύτερα αλλά γιατί αυτή η ανεξάρτητη κίνηση που έχουν τα πηρούνια χωρίς γέφυρα, αποσβένει τις όποιες δυνάμεις θα μπορούσαν να προκαλέσουν εύκολα αλοιώσεις... (Φυσικά εκείνος χρησιμοποίησε πολλούς τεχνικούς όρους σε αυτό που προσπαθώ να πω αλλά δεν είμαι μηχανικός για να τα μεταφέρω αυτολεξί... Κάτι μου έλεγε για ακαμψίες, ταλαντώσεις και προσφύσεις...)


Έχει κανείς άποψη για τα παραπάνω? Έχω αρχίσει και αμφιταλαντεύομαι λόγω εμπιστοσύνης στον μάστορα αλλά συνεχίζει με τρώει η περιέργεια να δω πως πάει το γιοφύρι στο δρόμο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Αυγ 11 2009, 17:46

Λογικά ακούγονται αυτά που σε είπε ο μάστορης.
Πάντα όμως λαμβάνουμε υπόψη μας το τι χρήση κάνουμε στη μηχανή.
Αν την έχεις για συχνή & σκληρή off road χρήση μάλλον έχεις λάθος μηχανή.
Αν την έχεις 80% με 90% road και 10%-20% off road χρήση με απλές διελεύσεις και όχι πήδουλους, τότε λογικά δεν έχεις πρόβλημα.
Άποψή μου.
Δες τα καλάμια από ένα πριόνι (ΚΤΜ ας πούμε) και θα καταλάβεις τι εννοώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Αυγ 11 2009, 17:51

Υ.Γ. συμπληρώνοντας αυτά που λέω πιό πάνω (έχει ξαναειπωθεί κιόλας από το φίλο μου τον Corleone) η προσθήκη γέφυρας κάνει ακόμα πιό ασφάλτινο το χαρακτήρα του μωρού. Στο χώμα που τα πράγματα είναι πιό οριακά, έχεις θέμα. Όχι μόνο από τη γέφυρα. Από το σύνολο.
Στην άσφαλτο λοιπόν το μόνο που ίσως μπορεί να σε κάνει να έχεις πρόβλημα με το μπροστινό σου, είναι κάποια από τις γνωστές λακκούβες που κυκλοφορούν ελεύθερες, τύπου αντιαρματικής νάρκης.
Κερδίζει πάντα η λακκούβα.
Στάνταρ.

Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bluemax

bluemax

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 05/04/2008

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Αυγ 12 2009, 19:00

νομιζω οτι οποια απορια εχεις θα στην εξηγησει ενα σχεδιο που υπαρχει στο sait της superbrace. συμφωνω οτι η χρηση ειναι κυριως για ασφαλτο, αλλα σιγουρα κακο δεν θα κανει. (την φοραω κι εγω). το αν τη φοραει το vmax και το xr ειναι γιατι και τα δυο ειχαν μεγαλες διαδρομες και το vmax ηταν ΒΑΡΥ!! αν εισαι ασφαλτο μην το σκεπτεσαι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gefil

gefil

Ηλικία : 47
Τόπος : Σύρα
Registration date : 08/07/2009

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 13 2009, 11:53

Ποιά άσφαλτο ρε παιδιά?? Στην Αθήνα είμαστε... Έχει δει κανείς πουθενά άσφαλτο??? Η διαδρομή από το σπίτι στη δουλειά είναι κάθε μέρα και μία καινούργια περιπέτεια... χαχαχαχαχαχαχα

ΑΝΤΕ!!! ΜΕ ΠΕΙΣΑΤΕ... ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΤΟ ΓΙΟΦΥΡΙ!!!!!!!!!!!


Έντωμεταξύ....
Έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου και ένα κιτάκι "βελτίωσης" στα καπάκια (μέχρι μέσα Νοέμβρη με κόβω).... Yoshi + φιλτρο kv + power commander + τρομπα 17αρα nissin + σωληνακια υψηλης πιεσης... ( Ότι δούλευες στα ξένα, στο μωρό και στην ταβέρνα... χαχαχα)

ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Grasshopper
Member
Member
Grasshopper

Ηλικία : 54
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/11/2008

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 14 2009, 15:37

Επανέρχομαι μετά από 1500 "γεφυρωμένα" km να σας πώ ότι οι αλενόβιδες είχαν πάρει 1/2 βόλτα λάσκα, ιδιαίτερα οι εσωτερικές. Στο αρχικό πέρασμα τελικά loctite δεν έβαλα από φόβο μην "μπουκώσω" τα αλουμινοσπειρώματα (καμμιά φορά είναι επίμονο και δεν φεύγει).

Άρα όποιος δεν έβαλε loctite καλό είναι όπως προτείνει και ο "φύλαρχος" κάθε 1000 km να τα παίρνουμε τα μπόσικα.

Το εντυπωσιακό είναι (σημ. υποκειμενική προσωπική άποψη) ότι το κατάλαβα το χαλάρωμα! Πώς? άρχισαν πάλι οι μικροασάφειες στα "νεροφαγώματα" των Αθηναικών δρόμων και εμφανίστηκε πάλι το ξερό γκντουπ στις λακκούβες. Με το που έσφιξα και ξαναβγήκα πάει όπου θέλω εγώ όχι όπου θέλει αυτή.

Αυτά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosk58
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
spyrosk58

Ηλικία : 65
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 17/04/2009

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 14 2009, 16:16

gefil έγραψε:


ΑΝΤΕ!!! ΜΕ ΠΕΙΣΑΤΕ... ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΤΟ ΓΙΟΦΥΡΙ!!!!!!!!!!!

ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!

Δεν σε βλέπω και τόσο ανυπόμονο, γιατί εδώ μεν γράφτηκες http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f29/topic-t4211-90.htm αλλά εκεί έμεινες. Σιγή ιχθύος !!!! Άντε να προχωράει το πράμα bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gefil

gefil

Ηλικία : 47
Τόπος : Σύρα
Registration date : 08/07/2009

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Αυγ 17 2009, 13:14

spyrosk58 έγραψε:
gefil έγραψε:


ΑΝΤΕ!!! ΜΕ ΠΕΙΣΑΤΕ... ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΤΟ ΓΙΟΦΥΡΙ!!!!!!!!!!!

ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!

Δεν σε βλέπω και τόσο ανυπόμονο, γιατί εδώ μεν γράφτηκες http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f29/topic-t4211-90.htm αλλά εκεί έμεινες. Σιγή ιχθύος !!!! Άντε να προχωράει το πράμα bounce

Καλά ντε... Μη βαράς... Εσύ δεν είπες ότι θα λείπεις?? Θα το κανονίσω σήμερα-αύριο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bluemax

bluemax

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 05/04/2008

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ   γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 20 2009, 17:31

προχθες φορεσα σε συνδυασμο με την γεφυρα και τις βαλβιδες της racetech. το πιρουνι ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ!!! ξαφνικα απο εκει που το πισω αμορτισερ φαινοταν πολυ καλυτερο απο μπροστα, τωρα θελει επειγοντως αλλαγη γιατι φαινεται ολη του η ασαφεια!! Οι βαλβιδες εδωσαν πολυ προοδευτικη λειτουργια και σε συνδυασμο με τη γεφυρα εγινε απιθανο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

γέφυρα πιρουνιού,το μαγικό αξεσουάρ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: