Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Μου την εριξαν

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
zak634
Member
Member
zak634

Ηλικία : 39
Τόπος : πατρα-διδυμοτειχο-αθηνα-πειραιας-κομοτηνη(ξαφνικα)-πατρα
Registration date : 18/04/2010

Μου την εριξαν - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου την εριξαν   Μου την εριξαν - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 21 2016, 22:23

nikSalonik έγραψε:
zak634 έγραψε:
Πρωτον δε νομιζω πως εχω μιλησει ασχημα σε κανεναν.  
         

κι εγω το ιδιο νομιζω οπως κι εγω δεν απαντησα στο νημα με θυμο ...

ισα ισα ...ανησυχία εβγαλα για την κακη διαχειριση στην υποθεση σου ...μονο αυτο ...γιαυτο ρωταω  κατι δεν παει καλά ...οχι γιατι εισαι υποχρεωμενος να γνωριζεις αλλα ειναι υποχρεωμενοι να σε ενημερωνουν αυτοι που επελεξες ...δεν ηταν δικη σου επιλογή η εταιρια κι ο ασφαλιστικός σύμβουλος ? ηταν!! ο θεσμος γιατι να ειναι μυθος ...τωρα εγινε σαφες ?

το αν εσυ λέγοντας στο ποστ για την ασφαλιστική εννούσες τον πραγματογνωμονα σορρυ αλλα δεν ισχύει ...ο πραγματογνωμων δεν εκπροσωπει την ασφαλιστική εταιρία ...εξωτερικος συνεργατης ειναι και ερευνα τις συνθηκες και τα κοστη αποκαταστασης της ζημίας ...

ειναι γνωστο οτι σε καθε επαγγελμα υπάρχουν και οι "ντεμεκ" ..αυτο σχολίασα ...μη παίρνει η μπάλα λοιπον εναν θεσμο ενα επαγγελμα η ενα λειτουργημα ...αυτο για το μυθο που ανεφερες ...

....

κατα τ αλλα μιλα με τον ανδρεα ...ειμαι σιγουρος οτι θα σε βοηθησει μιας και δεν μπορουν να σε βοηθησουν αυτοι που πρεπει ,,,,,

φιλε σορρυ αν τα σχολια μου τα βρίσκεις καυστικα ...αν θες πραγματικά να βοηθηθεις και να σχημτισεις αποψη πρεπει να ακους ολες τις αποψεις  ...τουλάχιστον αυτες που χουν εμπειρη και ξεκαθαρη φωνή ...

Με συγχωρεις σου ζηταω συγνωμη. Το πηρα λαθος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eliaskat

Eliaskat

Τόπος : Αθηνα
Registration date : 04/05/2011

Μου την εριξαν - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου την εριξαν   Μου την εριξαν - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 24 2016, 11:22

να κανω λιγο το δικηγορο του διαβολου...

πλουτισμός αν μας αντικαταστήσουν τα υλικα με καινούργια ετσι.. ?

και το οχημα που τρακαρε δεν εχει μειωση αξιας ?

δηλαδη οταν θα παω να αγορασω το strom του φιλου μας και εντοπίσω τα βαμμενα κομματια δεν θα ειναι μειονέκτημα στην πωληση του ?

δεν μειώνει την αξια του ?

και εννοείτε οτι οι πιθανοι αγοραστες θα προτιμησουν ενα αλλο ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Μου την εριξαν - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου την εριξαν   Μου την εριξαν - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 24 2016, 11:42

Eliaskat έγραψε:
να κανω λιγο το δικηγορο του διαβολου...

πλουτισμός αν μας αντικαταστήσουν τα υλικα με καινούργια ετσι.. ?

και το οχημα που τρακαρε δεν εχει μειωση αξιας ?

δηλαδη οταν θα παω να αγορασω το strom του φιλου μας και εντοπίσω τα βαμμενα κομματια δεν θα ειναι μειονέκτημα στην πωληση του ?

δεν μειώνει την αξια του ?

και εννοείτε οτι οι πιθανοι αγοραστες θα προτιμησουν ενα αλλο ...      

Με δεδομένο ότι δεν γίνεται να πηγαινούμε κάθε ζημιά στα δικαστήρια.
Στα πόσα κομμάτια είναι πλουτισμός? Σε τι κατάσταση πρέπει να βρίσκονταν τα προηγούμενα για να είναι ή όχι πλουτισμός? Πόσο χρονών? 4-5 είναι καινούργια. 6 χρονών είναι πλουτισμός? 7 ? Και 6-7 χρονών πώς? τρακαρισμένο απο όλες τις μπάντες, ή πένα στο γκαράζ? Και αν το πένα 6-7 δεν είναι, το 5 μπουρδέλο γιατί να μην είναι?
Ωραία τα λέμε απέξω όλοι. Αλλά διακανονιστής είναι μία δουλειά που δεν θα έκανα ποτέ!
Και αν την γνωρίζατε και εσείς, δεν θα την κάνατε ούτε εσείς.
Μετά απο 20 χρόνια στο επάγγελμα, μπορώ να πώ με σιγουριά ότι ο ασφαλιστικός κλάδος είναι τίγκα στους κανόνες και στις δυσκοιλιότητες, με σκοπό να πιάσουν τις λαμογιές ή έστω ένα μέρος απο αυτές.
Δυστηχώς ένα τεράστιο μέρος των πολιτών έχουμε φαντασία και δημιουργικότητα στην λαμογιά. Μακάρι να διοχευτεύαμε αυτή την δημιουργικότητα σε άλλα θέματα! Και αλλού δεν είναι παράδεισος και μαγικά τα πράγματα, αλλά όχι αυτό το χάος εδώ.
Για αυτό υπάρχουν σε όλη την ζωή μας, αγκυλώσεις, πολύπλοκες νομοθεσίες, και κανόνες για το καθε τι.
Για αυτό υπάρχει η γραφειοκρατία, τα γνήσια υπογραφών, οι εξουσιοδοτήσεις, οι υπογραφές και οι σφραγίδες.
Ακόμα "μας θαυμάζω" ώρες ώρες. Και πελάτες και συναδέλφους για το τι τρόπους βρίσκουν για να κάνουν την λαμογιά.
Το αποτέλεσμα?
Μαζί με τα ξερά, καίγονται και τα χλωρά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eliaskat

Eliaskat

Τόπος : Αθηνα
Registration date : 04/05/2011

Μου την εριξαν - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου την εριξαν   Μου την εριξαν - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 24 2016, 12:36

συγνώμη αλλα για λαμογια λεω και εγω..


οι ασφαλιστικες εταιριες τα θελουν μονα ζυγα δικα τους.

τα παραπανω που ανέφερα τι ειναι λαμογια ?

Η μηπως δεν υπαρχει η μειωση αξιας?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Μου την εριξαν - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου την εριξαν   Μου την εριξαν - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 24 2016, 12:44

Eliaskat έγραψε:
συγνώμη αλλα για λαμογια λεω και εγω..
οι ασφαλιστικες εταιριες τα θελουν μονα ζυγα δικα τους.
τα παραπανω που ανέφερα τι ειναι λαμογια ?
Η μηπως δεν υπαρχει η μειωση αξιας?

Δεν τα θέλουν μονά ζυγά δικά τους. Τωρα θές να την κρατήσεις αυτή την άποψη στο πίσω μέρος του μυαλού σου, κράτα την. Δεν θέλεις, πέτα την.
Είσαι σίγουρος ότι διάβασες το post μου?
Το 3ετιας πένα αυτοκίνητο που τρακάρει και αλλάζει καπώ, φτερό, προφυλακτήρα ας πούμε ότι έχει μείωση αξίας.
Το 7ετίας βαρεμένο, γρατζουνισμένο απο όλες τις μεριές και με το χρώμα να έχει ψιλόματάρει γιατί το βαράει ο ήλιος όλη μέρα δεν έχει μείωση αξίας. Το αντίθετο. Για την ακρίβεια δίνει και κάτι παραπάνω ο πελάτης και το κάνει ένα ολόκληρο βάψιμο και γίνεται λουλούδι.
Ποιος θα κάνει αυτό τον διαχωρισμό κάθε φορά αν δεν υπάρχει ένα ρητός κανόνας που τον τηρούν όλοι?
Αυτός είναι ο σκοπός. Και πάντα μέσα σε κανόνες δημιουργούνται αδικίες. Γιατί κανείς κανόνας δεν μπορεί να είναι δίκαιος για όλους.
Οπως αδικία θα ήταν για το Ducatti του 1993 που γράφω παραπάνω, που και πένα ήταν και μεταχειρισμένα ανταλλακτικά δεν υπήρχαν. Για αυτό και "πέρασε" με καινούργια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zak634
Member
Member
zak634

Ηλικία : 39
Τόπος : πατρα-διδυμοτειχο-αθηνα-πειραιας-κομοτηνη(ξαφνικα)-πατρα
Registration date : 18/04/2010

Μου την εριξαν - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου την εριξαν   Μου την εριξαν - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 18 2016, 14:00

Για να κλεισω το θεμα , μετα απο τοσο καιρο. Τελικα μου τα αλλαξαν ολα αφου πληρωσα 30 ευρω για τα καγκελα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sifounas
Administrator
Administrator
Sifounas

Ηλικία : 58
Τόπος : ΜΕΛΙΣΣΙΑ
Registration date : 25/02/2011

Μου την εριξαν - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου την εριξαν   Μου την εριξαν - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 18 2016, 15:13

zak634 έγραψε:
Για να κλεισω το θεμα , μετα απο τοσο καιρο. Τελικα μου τα αλλαξαν ολα αφου πληρωσα 30 ευρω για τα καγκελα.

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν !!!!Πότε ξανά φίλε μου !!!!

geia geia geia

_________________
Οι μεγάλοι είναι μεγάλοι μόνο επειδή εμείς είμαστε γονατιστοί.
Pierre-Joseph Proudhon, 1809-1865, Γάλλος αναρχικός
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μου την εριξαν

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: