Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 συναγερμος φθηνος-καλος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΚυρ Ιαν 24, 2016 9:28 pm

τον αλλων μηνα μαλλον κατεβαινω αθηνα κ με την ευκαιρια λεω να βαλω ενα συναγερμο στο μοτο....οπως λεει κ ο τιτλος ψαχνω εναν που να ειναι αξιοπιστος-δοκιμασμενος-αντοχες στο χρονο κ χωρις προβληματα(να αρχιζει να βαραει μονος του κτλ)κ να ειναι σχετικα φθηνος.....μην μου πειτε οτι η φθηνια τρωει τον παρα....απλα η μηχανη κυκλοφορει νησι κ χωρις να θελω να πω πολλα τα κλειδια τυχαινει κ τα αφηνω κ πανω ...τοσο χαλαρα ειμαστε εδω(γνωριζομαστε πανω-κατω ολοι)....τον θελω λοιπον οποτε βγαινω εκτος νησιου μαζι με την κουλουρα κ τη κλειδαρια δισκοφρενου να εχω μια ψυχολογικη ασφαλεια....κ επειδη αλλαζω μοτο καθε 2χρονια να μην κλαιω τα λεφτα που θα δωσω κ να μην μπαινω στη διαδικασια του ξηλωνε-ραβε....
το μαρουλι λοιπον που διαθετω ειναι 100-120ευρωπαικα αντε max τα 150.....
οποιος ξερει λοιπον ας πει....εχω εναν στα υποψην που μου προτειναν κ ειδα οτι τον εχουν βαλει κ εδω αλλα κριτικες δεν εχει.....
επισης χρειαζομαι κ εναν καλο μαστορα(διαβασα για τον μοσχο αν τον λεω σωστα)εχουν παει αρκετοι ειδα.....κ αν ξερουν ποσο περνει στο περιπου η αυτος η γενικα καποιος μαστορας....χωρις να κοπουν καλωδιωσεις τις μοτο....
ΑΚΟΥΩ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΚυρ Ιαν 24, 2016 9:32 pm

εναν σκορπιο αν παρεις με την καταλληλη φυσα τον προσαρμοζεις σε οποιο μηχανακι θελεις αφου αλλαζεις καθε 2 χρονια..

στα λεφτα αυτα κανας πατρολ η μετα, υπαρχουν και αρκετοι κινεζικοι δοκιμασμενοι απο παιδια εδω μεσα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΚυρ Ιαν 24, 2016 9:45 pm

εσυ εισαι απαταιωνας κ θελεις να με βαλεις να παρω σαν τον δικο σου τον 900 αλλα δεν θα σου κανω το χατηρι....χαχααχα
το θεμα ειναι πιο μοντελο ρε???
αμα ειναι διαδικασια να λυνω κομματια τις μοτο για να δω απο που περνει ρευμα κτλ η θελω μεροκαματο να μου τον βγαλουν καλυτερα ο φθηνος κ ας τον παρει κ επομενος....ασχετο ο συναγερμος που μου προτειναν ειναι αυτος....
http://www.ebay.com/itm/SPY-5000M-LCD-motorcycle-alarm-system-two-way-remote-start-microwave-sensor-/191475274444?hash=item2c94d0d2cc

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να αγορασω απο ebay αρα οποιον παρω θα ειναι απο ελλαδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΚυρ Ιαν 24, 2016 9:53 pm

αυτο που μου εδειξες ειναι η μια δοκιμασμενη λυση ψαξε στο καρ σιγουρα θα τον εχει κανενας εμπορος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΚυρ Ιαν 24, 2016 9:57 pm

καλη αγορα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΚυρ Ιαν 24, 2016 10:29 pm

rafel έγραψε:
καλη αγορα!!!

OK

συνεχιζεται...οποιος ξερει κ κανεναν αλλων στο μπατζετ που ειπαμε λετε..εχετε βαλει τοσους συναγερμους αλλα κανεις σας δεν λεει τιμες....θα σας βασανιζω για να λετε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΚυρ Ιαν 24, 2016 10:56 pm

γιαννη μην κανεις σα νεο μελος, ψαξε την ενοτητα και θα δεις παρα πολλα μοντελα για ολα τα πορτοφολια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΚυρ Ιαν 24, 2016 11:06 pm

Αν θες την γνώμη μου μην βάλεις συναγερμό μέχρι να μαζέψεις χρήματα να βάλεις κάτι καλό .
Να έχει τηλεειδοποίηση και περιμετρικό , δικιά του μπαταρία και η σειρήνα του να είναι ένα με τον συναγερμό ώστε να μην μπορούν κόβοντας το καλώδιο της σειρήνας να σταματάει να ακούγεται ο συναγερμός.

Μια φορά αγοράζεις συναγερμό και τον έχεις για πάντα ...

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


συναγερμος φθηνος-καλος 33ncnm10συναγερμος φθηνος-καλος 33e6ee10συναγερμος φθηνος-καλος 63u2ip10συναγερμος φθηνος-καλος Amzm8k10συναγερμος φθηνος-καλος 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΚυρ Ιαν 24, 2016 11:15 pm

αντωνη αυτος που ειπα κ μου βρηκε ο γιαννης εχει τηλεειδοποιηση νομιζω κ περιμετρικο....τωρα δεν ξερω αν εχει δικια του μπαταρια κ σιγουρα αποτι ειδα στις φωτο τα καλωδια ειναι χυμα απο την σειρηνα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΚυρ Ιαν 24, 2016 11:30 pm

Έχεις επενδύσει τόσα χρήματα για την αγορά της μηχανής σου και σε έξτρα , κρίμα είναι να μην βάλεις ένα καλό συναγερμό που να μπορεί να μπλοκάρει και τον κινητήρα και τα παραπάνω που σου λέω .
Θα εμπιστευόσουν π.χ σε 1 κινέζικο να μπλοκάρει τον κινητήρα της μηχανής σου?
το θεωρείς ασφαλές ειδικά την ώρα που οδηγείς την μηχανή σου ?
Φιλικά πάντα στα λέω έτσι .

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


συναγερμος φθηνος-καλος 33ncnm10συναγερμος φθηνος-καλος 33e6ee10συναγερμος φθηνος-καλος 63u2ip10συναγερμος φθηνος-καλος Amzm8k10συναγερμος φθηνος-καλος 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΔευ Ιαν 25, 2016 12:21 am

power έγραψε:
τον αλλων μηνα μαλλον κατεβαινω αθηνα κ με την ευκαιρια λεω να βαλω ενα συναγερμο στο μοτο....οπως λεει κ ο τιτλος ψαχνω εναν που να ειναι αξιοπιστος-δοκιμασμενος-αντοχες στο χρονο κ χωρις προβληματα(να αρχιζει να βαραει μονος του κτλ)κ να ειναι σχετικα φθηνος.....μην μου πειτε οτι η φθηνια τρωει τον παρα....απλα η μηχανη κυκλοφορει νησι κ χωρις να θελω να πω πολλα τα κλειδια τυχαινει κ τα αφηνω κ πανω ...τοσο χαλαρα ειμαστε εδω(γνωριζομαστε πανω-κατω ολοι)....τον θελω λοιπον οποτε βγαινω εκτος νησιου μαζι με την κουλουρα κ τη κλειδαρια δισκοφρενου να εχω μια ψυχολογικη ασφαλεια....κ επειδη αλλαζω μοτο καθε 2χρονια να μην κλαιω τα λεφτα που θα δωσω κ να μην μπαινω στη διαδικασια του ξηλωνε-ραβε....
το μαρουλι λοιπον που διαθετω ειναι 100-120ευρωπαικα αντε max τα 150.....
οποιος ξερει λοιπον ας πει....εχω εναν στα υποψην που μου προτειναν κ ειδα οτι τον εχουν βαλει κ εδω αλλα κριτικες δεν εχει.....
επισης χρειαζομαι κ εναν καλο μαστορα(διαβασα για τον μοσχο αν τον λεω σωστα)εχουν παει αρκετοι ειδα.....κ αν ξερουν ποσο περνει στο περιπου η αυτος η γενικα καποιος μαστορας....χωρις να κοπουν καλωδιωσεις τις μοτο....
ΑΚΟΥΩ....

Ο Μόσχος είναι φίλος μου. Πάρτον τηλέφωνο αύριο μετά τις 9.30 στο μαγαζι 2102772762. Απο όσο ξέρω, δουλεύει META, Patrol, Spyball σε νορμαλ λεφτα, και Scorpio σε κάτι ακριβό και πολύ καλό με τα πάντα.
Πάντως και εγώ σε συναγερμούς είμαι γενικά αρνητικός σε κινέζικους, παρόλο που ψωνίζω σχεδόν τα πάντα Made in china.
Το συναγερμό θα τον χρειαστώ ΜΙΑ φορά! Οπότε θέλω όσο το δυνατόν να είμαι πιο σίγουρος ότι θα δουλέψει.
Πέρα απο το γεγονός ότι ειδικά ο συναγερμός Moto πρέπει να έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής. Οι συνθήκες επάνω στην μηχανή, (θερμοκρασία, κραδασμοί, υγρασία) είναι εξαιρετικά άσχημες για οτιδήποτε ηλεκτρονικό.
Οτι να του πάς του Θανάση πάντως στα χέρια, θα σου κάνει την τοποθέτηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΔευ Ιαν 25, 2016 1:20 am

αντωνη εχεις δικιο....στο vstrom ειχα εναν κινεζικο καλα την εκανε τη δουλεια του....για το ιου-ιου τον ειχα να φοβιζει....κ οταν εδωσα το μοτο ουτε σκεφτηκα αφαιρεση του....η αληθεια ειναι κινεζικο κ να μπλοκαρει το κινητηρα δε θα τον εβαζα....
αντρεα μαλλον αποτι υπολογιζω θα περασω απο εκει κ θα αποφασισω επιτοπου...
ασχετο...
ο μακακας ο πρωην κατοχος ειχε meta με φυσες για τη μοτο ξεχωριστες....αλλα καποιο βοδι που του το περασε του εκανε τοσο καλη δουλεια που του ετρωγε τις μπαταριες-ετσι μου ειπε....το αποτελεσμα μετα την 2η μπαταρια(την μηχανη την ειχε το περισσοτερο καιρο ακινητοποιημενη στο μαγαζι της δουλειας του-ισως κ να φταιει αυτο)τσατιστηκε τον εβγαλε κ του τον χαρισε του μηχανικου....οι φυσες κ κατι κομματια ειναι κατω απο το καθισμα της μοτο...δεν εχει κορνα κ χειριστηρια....εχει μονωσει κ κατι καλωδια εκει ο θεος κ η ψυχη τους....δεν ανοιξα να δω τη εχουν μονωσει μην με πιασει καρδια οσπου να τα φτιαχτει οπως πρεπει-το καλο ειναι οτι δεν πηραξαν την πλεξουδα....συνεπως θελει ξηλωμα τα παλια κ τοποθετηση αρχικη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΔευ Ιαν 25, 2016 2:01 pm

τι μηχανακι πηρες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΔευ Ιαν 25, 2016 3:42 pm

rafel έγραψε:
τι μηχανακι πηρες?

δεν θα σου πω ρε.....ετσι για να σκασεις.... YOU!
θα το πω στους αλλους.....εναν ληστη.... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rouso21



Ηλικία : 40
Registration date : 21/09/2013

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΣαβ Ιουν 06, 2020 5:48 pm

power έγραψε:
τον αλλων μηνα μαλλον κατεβαινω αθηνα κ με την ευκαιρια λεω να βαλω ενα συναγερμο στο μοτο....οπως λεει κ ο τιτλος ψαχνω εναν που να ειναι αξιοπιστος-δοκιμασμενος-αντοχες στο χρονο κ χωρις προβληματα(να αρχιζει να βαραει μονος του κτλ)κ να ειναι σχετικα φθηνος.....μην μου πειτε οτι η φθηνια τρωει τον παρα....απλα η μηχανη κυκλοφορει νησι κ χωρις να θελω να πω πολλα τα κλειδια τυχαινει κ τα αφηνω κ πανω ...τοσο χαλαρα ειμαστε εδω(γνωριζομαστε πανω-κατω ολοι)....τον θελω λοιπον οποτε βγαινω εκτος νησιου μαζι με την κουλουρα κ τη κλειδαρια δισκοφρενου να εχω μια ψυχολογικη ασφαλεια....κ επειδη αλλαζω μοτο καθε 2χρονια να μην κλαιω τα λεφτα που θα δωσω κ να μην μπαινω στη διαδικασια του ξηλωνε-ραβε....
το μαρουλι λοιπον που διαθετω ειναι 100-120ευρωπαικα αντε max τα 150.....
οποιος ξερει λοιπον ας πει....εχω εναν στα υποψην που μου προτειναν κ ειδα οτι τον εχουν βαλει κ εδω αλλα κριτικες δεν εχει.....
επισης χρειαζομαι κ εναν καλο μαστορα(διαβασα για τον μοσχο αν τον λεω σωστα)εχουν παει αρκετοι ειδα.....κ αν ξερουν ποσο περνει στο περιπου η αυτος η γενικα καποιος μαστορας....χωρις να κοπουν καλωδιωσεις τις μοτο....
ΑΚΟΥΩ....


Παλικαρια καλησπερα και απο μενα....
Εχω προβλημα με την εκκινηση του κινητηρα στην μηχανη....
την ειχα αφησει καιρο στην ακρη λογω χειμωνα και πολλες φορες κατεβαινα και την εβαζα μπρος για να μην ξελιγωθει η μπαταρια μου...
πριν μερες πηγα να βαλω μπρος την μηχανη αναβουν τα φωτα κανονικα κανει το Check και πατωντας το κουμπι ακουγεται ενας ηχος κατω απο την σελα καθε φορα που πατουσα το button....
υπεθεσα μπαταρια....
Αλλαξα μπαταρια την τοποθετησα αλλα κια παλι το ιδιο...Εχω διαβασει για πολλα που μπορει να φταινε..(ρελε μιζας- καρβουνακια-συναγερμος )
Θα ηθελα την βοηθεια σας μηπως καποιος το επαθε και βρηκε λυση,,,,
Διαβασα μεχρι και για μπλοκαρισμα του συναγερμου που ενεργοποιηση το immobilazer της μηχανης και δεν το αφηνει να γυρισει ο κινητηρας...o συναγερμος ειναι της spyball που γραφει για το μπλοκαρίσματα κινητήρα με δυνατότητα να λειτουργούν και σαν
immobilizer
PLS HELPP!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

συναγερμος φθηνος-καλος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: συναγερμος φθηνος-καλος   συναγερμος φθηνος-καλος Icon_minitimeΚυρ Ιουν 07, 2020 12:21 am

Ρελε μιζας. Χτυπα το λιγο να ξεκολλησει, και αν δεν ξεκολλησει βρες να αγορασεις μεταχειρισμενο.
30€ το ειχα παρει εγω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

συναγερμος φθηνος-καλος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: