Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 white power μπρος πίσω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 06 2009, 14:14

morfeas έγραψε:
Παίδες μίλησα μαζί τους....
δυστυχώς δεν υπάρχει στόκ.....

εδω περιμενουμε δυο μηνεσ για λασπωτηρες δεν θα περιμενουμε
κατι παραπανω για ενα καλο αμορτισερ?? Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 06 2009, 15:08

morfeas έγραψε:
Παίδες μίλησα μαζί τους....
δυστυχώς δεν υπάρχει στόκ.....

Πρόσεξε
Αν δεν έχουν ΣΤΟΚ,αλλά μπορούν να φέρουν σε αυτή τη τιμή μπορούμε να
μαζευτούμε μερικά ρεμάλια 20-30 πχ και να του πούμε να μας δώσει κομπλέ
ανάρτηση μπρος-πίσω σε λογική τιμή..
Ας πούμε 500-600? θα ήταν πολύ καλά εως τέλεια
Δεν νομίζω να τον χάλάσει να πουλήσει 20-30 κομμάτια μονομιάς..
Αξίζει μια προσπάθεια πιστεύω

_________________
white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 06 2009, 15:35

Στον κατάλογο της μοτοδυναμικής η S46DR1S που αφορά στην προτεινόμενη πίσω ανάρτηση του 650 (με βάση την Ohlins το 1000 μπορεί να δεχθεί τους κωδικούς S46DR1 530 ευρώ και S46PR1C1S 895 ευρώ) η τιμή καταλόγου είναι 640 ευρώ. Τα μπροστά ελατήρια πάλι με βάση τον κατάλογο περίπου στα 100 ευρώ. Βάλε και λάδια ξύδια κι έχεις ένα σύνολο στα 760(?) ευρώ χωρίς την εγκατάσταση.
Από εκεί και πέρα είναι θέμα του εμπόρου και της ποσότητας για το τι τιμή θα προκύψει τελικά.
Νομίζω πως οι τιμές που εμφανίζονταν στον κατάλογο που παρέθεσε ο Στράτος αφορούσαν σε λίγα στοκαρισμένα κομμάτια της S46DR1 αν κατάλαβα καλά από την τιμή... O κατάλογος της μοτοδυναμικής δεν αναφέρεται στο 650...
1-2 ερωτήσεις θα διαλευκάνουν την κατάσταση...

EDIT: Το συμμάζεψα λίγο μετά από καλύτερο ψάξιμο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xanthos

xanthos

Ηλικία : 42
Τόπος : Ξανθη - Πτολεμαιδα
Registration date : 17/03/2009

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μάης 22 2009, 16:28

Tελικα Ohlins H white power?
οτι αποφασησεται να μαζευτουμε να παραγγειλουμε γιατι ενδιαφερομαι κι εγω.
Περιμενω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=RI_t-reQsKQ
Dimmy

Dimmy

Ηλικία : 46
Τόπος : Μελβούρνη, Αυστραλία
Registration date : 23/01/2009

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 23 2009, 10:15

Πριν απο ενα μηνα αγορασα Ohlins εμπρος και πισω. Το πισω ?700 και τα εμπρος ελατηρια ?110. Αλλα ?30 τα λαδια για εμπρος (όχι της Ohlins) και εργατικα ?100.
Η τιμη για το 1000 πρεπει να ειναι λιγο ακριβοτερη και η Ohlins δεν δινει ελατηρια για μπροστα (ενδεχομενως να μην χρειαζεται να αλλαχθουν).
Εντυπωσεις: μεχρι τωρα ενα ταξιδι στις Πρεσπες διπλος. Σε μια ειδικη διαδρομη που πιεσα λιγο το μηχανακι, πηγαινε απιστευτα!!! Το κατα-ευχαριστηθηκα!!! Εχω την εντυπωση πως μονο υπο πιεση δουλευει καλα-καλυτερα απο τη μαμα. Σε χαλαρους ρυθμους βολτας με αλλες μηχανες δε με τρελανε. Θελει αλλη οδηγηση, λιγο πιο επιθετικη. Αυτα καταλαβα μεχρι τωρα. Υπ'οψιν οτι ακομα πειραματιζομαι με τις ρυθμισεις της.
Για να βγει ενα συμπερασμα για το ποια εταιρια εντελει ειναι η καλυτερη επιλογη, θεωρω πως ειναι πολυ δυσκολο. Προϊον απο επωνυμες εταιριες οπως Ohlins και WP, οπως και να χει θα ειναι καλυτερο απο το μαμα. Ετσι, η επιλογη μαλλον θα εχει να κανει με παραμετρους οπως, τι ρυθμισεις δινει η αναρτηση (μοχλικο ή οχι) και η τιμη.
Καλα χιλιομετρα σε ολους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NORTH

NORTH

Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ραιδεστός Θεσσαλονίκη
Registration date : 21/10/2008

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 23 2009, 13:06

Από τότε που πήρα τη μηχανή δεν έχω αλλάξει αναρτήσεις κι έχω 30000+,πιστεύω πως η καλύτερη πρόληψη είναι η προνοητηκότητα πείτε μου σας παρακαλώ στα πόσα χιλ. ,περίπου,πρέπει να αλλάζουμε αναρτήσεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gevo
Member
Member
gevo

Ηλικία : 62
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 11/10/2008

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 23 2009, 13:27

NORTH έγραψε:
Από τότε που πήρα τη μηχανή δεν έχω αλλάξει αναρτήσεις κι έχω 30000+,πιστεύω πως η καλύτερη πρόληψη είναι η προνοητηκότητα πείτε μου σας παρακαλώ στα πόσα χιλ. ,περίπου,πρέπει να αλλάζουμε αναρτήσεις;
φίλε north δεν εχει χλμ και χρόνο αυτή ιστορία ,για να καταλάβεις τη διαφορά αφου ξερεις το δικό σου βρές
καποιους αλλαγμένους με wp (στη αφασία μου εγώ) η ohlins και οδήγα εκεί που πάς με το δικό σου τοτε θα δείς
αλλο εργαλείο
ευκαιρίας δοθείσης εχω αναρτήσεις μητέρα που άλλαξα στα 1600 χλμ καλά διάβασες 1.600 δηλ ως καινούργιες
εγώ τίς άλλαξα πρώτα για αλλο λόγο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NORTH

NORTH

Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ραιδεστός Θεσσαλονίκη
Registration date : 21/10/2008

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 23 2009, 14:04

Ευχαριστώ gevo.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vestromas*

vestromas*

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 07/11/2008

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 01 2009, 14:56

North θα το καταλαβεις οταν θα εχουν γινει σουπα και θα νιωθεις οτι αλλου πατας και αλλου βρισκεσε.

Κατι σαν σε παλιο citroen.

Αν δεν το φορτωνεις ομως σαν γαιδουρι και δεν πας συνεχεια δικαβαλος και δεν πολυ μπαινεις σε κατσικοδρομους και κανεις μαιμουδιες, μπορει να μην χρειαστει και ποτε να αλαξεις.

Παντως η αλαγη αναρτησεων με καλυτερης ποιοτητας το κανουν το μηχανακι , μακραν καλυτερο στο στησιμο και το οδηγας με περισοτερη ανεση, πιο γρηγορα και με μεγαλυτερη αισθηση ασφαλειας. OK geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiannisPatra

GiannisPatra

Ηλικία : 51
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 26/02/2008

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 01 2009, 15:11

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα.

Απλά εάν βάλετε πίσω χωρίς υδραυλική προφόρτηση θα σας παιδεύει κάθε φορά που θέλετε να την αλλάξετε.
Δεν έχει χώρο να κάνει μοχλό το ειδικό εργαλείο και θα χρειαστεί να ξεβιδώνετε το φτερό πάνω στον ψαλίδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 03 2012, 18:51

Μιά και είναι ίσως το μόνο θέμα που βρίσκεται πιό κοντά σε αυτό που θέλω, το ξεθάβω

dead

Έχουμε κάπου κάποιο κονέ για ελατήρια προοδευτικά WP + τα λάδια τους για το μπροστινό;
Ή να πάω άγνωστος μεταξύ αγνώστων στον Τασούλη να μου ράψει το Armani;
Τα φώτα σας παίδες, η μηχανή δεν οδηγείται...
Της άλλαξα τα λαδάκια πριν κανα μήνα αλλά το πρόβλημα δεν ήταν αυτό, έκλασαν τα ελατήρια κατά πως φαίνεται..

HELP!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sga

sga

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΥΡΓΟΣ
Registration date : 13/08/2010

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 04 2012, 00:12

Αν ήσουν ευχαριστημένος με τα μαμίσια (πριν τα κλάσουν...) κ θές να αποφύγεις αγορά wp,έχω στην αποθήκη τα δικά μου τα μαμίσια με 4000 χλμ. σε οικονομική τιμή!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 04 2012, 17:40

Για να είμαι ειλικρινής, με τα μανίσια ήμουν ικανοποιημένος τα πρωτα 10-15 χιλιάδες χλμ.
Μετά, υποθέτω λόγω δικού μου βάρους (100 και κάτι κιλά), η ανάρτηση άρχισε να ''χάνει'' με γεωμετρική πρόοδο.
Όχι οτι μου περισσεύουν, κάθε άλλο... αλλά λέω να βάλω κάτι σοβαρότερο πάνω.
Σε ευχαριστώ όπως και να χει Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 04 2012, 19:27

Αγορασε τα απο ιντερνετ και βαλ'τα μονος σου, αν επιμενεις για αλλαγη μπρος-πισω.

Το μπροστινο ειναι πανευκολο, το πισω θα σε δυσκολεψει... Φυσικα θελει να πιανουν λιγο τα χερια σου.


Αλλιως: https://www.vstromhellasforum.com/t11714-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 06 2012, 11:29

Ελατήρια μπροστά θέλω να αλλάξω ρε συ, όχι πίσω.
Και πίσω θέλω δηλαδή αλλά το άκουσε η τσέπη μου και έβαλε τις φωνές.
Όσο για την τοποθέτηση, το χω Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 06 2012, 11:48

Ψηλο ομορφοπαιδο αν κανεις κανενα καλο deal ειμαι μεσα για μπρος-πισω.................. Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 06 2012, 11:51

Θα σε κρατήσω ενήμερο my man Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 06 2012, 11:55

massai έγραψε:
Ελατήρια μπροστά θέλω να αλλάξω ρε συ, όχι πίσω.
Και πίσω θέλω δηλαδή αλλά το άκουσε η τσέπη μου και έβαλε τις φωνές.
Όσο για την τοποθέτηση, το χω Smile

Και μπροστά έχει ο μάστορης Γιώργο. Εμένα μου έβαλε τα Hyperpro τα προοδευτικά μπροστά και έκανε κι ένα service στην πίσω ανάρτηση (έβαλα ελατήριο Ohlins) και τώρα, την καβαλώ, γκαζώνω και πετάω (πατάω βασικά σωστότερα στο δρόμο)...

Μόλις τα βάλεις, ψάξε κι εσύ για το σωστό SAG, τις σωστές ρυθμίσεις και μόλις τα κάνεις, πες μου κι εμένα τι ανακάλυψες μπας και ρυθμίσω σωστά και τη δική μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 06 2012, 12:40

Ναι Μήτσε, θυμάμαι το story σου και το θυμήθηκα ακόμη καλύτερα διαβάζοντας το link που πόσταρε ο Κώστας Smile

Το λοιπόν:
102 κιλά 1.97 συνήθως νορμάλ οδήγηση, αλλά άμα με πιάσει η μούρλα, με έπιασε Rolling Eyes
WP ή Hyperpro;
ΟΕΟ;
Μιλάω για ελατήρια μπροστά μόνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 06 2012, 14:21

massai έγραψε:
Ελατήρια μπροστά θέλω να αλλάξω ρε συ, όχι πίσω.
Και πίσω θέλω δηλαδή αλλά το άκουσε η τσέπη μου και έβαλε τις φωνές.
Όσο για την τοποθέτηση, το χω Smile

Σορρυ ρε ψηλε, διαβασα τον παλιο τιτλο του θεματος και κολλησα.

Πανω κατω στα ιδια κυβικα ειμαστε. Με μαμα 10αρι λαδακι και τα ελατηρια της Wurth απο ebay (τα πουλαει και η Touratech αλλα πιο ακριβα) ειμαι μια χαρα. Μεγαλη διαφορα, καθως ειναι μεγαλυτερης δυναμης. Απλα με ζορισανε λιγο με τους αποστατες τους. Κατα τα αλλα, ορμα στον Μπεη, παρε τα ελατηρια και αφιερωσε μια ωριτσα ενα απογευμα και εισαι κομπλε. Αν δε θες να αλλαξεις και λαδι (εγω δεν αλλαξα καθως ειχα ηδη μεσα φρεσκο 10αρι λαδι) μιλαμε για ενα τεταρτακι δουλεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: white power μπρος πίσω   white power μπρος πίσω - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 06 2012, 14:28

102 κιλά, 1.97; Ρε ψηλέ, ζωή να 'χεις, το τρως το φαγάκι σου και δε σου φαίνεται...

Αν είχα τα κιλά σου, πιστεύω ότι θα είχα το τέλειο setup. Τα κιλά που κάνουν τη μηχανή να συμπεριφέρεται όπως ακριβώς γουστάρω στις ανωμαλίες του δρόμους (μικρές κυρίως) αλλά και στις στροφές, είναι γύρω στα 125 (75 εγώ και 50 η καλή μου), η προφόρτιση είναι 4 - 5 κλικ και ότι πρέπει. Το μπροστινό το νιώθω λίγο περισσότερο σφιχτό κι απόλυτο, απ' ότι θα έπρεπε, όταν είμαι μόνος μου αλλά με 2ο άτομο γίνεται κούκλα. Αν θέλεις κάποια στιγμή, μπορείς να τη δοκιμάσεις για να δεις και μόνος σου αν σου κάνει σαν αίσθηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

white power μπρος πίσω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: