Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

  Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
O PERLAS

O PERLAS

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS - PATRAS - RHODOS
Registration date : 26/08/2011

 Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900    Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900 Icon_minitimeΠεμ Νοε 12 2015, 10:15

Περιστατικό

Περιοχη: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Ημερα:Τετάρτη 4/11/2015
Ωρα: 12:37 τα ξημερώματα....


Η μηχανή μου χρώματος πορτοκαλί με αρκετά έξτρα παρκαρισμένη στο γκαράζ τις πολυκατοικιας και σκεπασμένη με κουκούλα,κλειδωμένο τιμόνι,μπαγκάζιερα.(Αρκετά Έξτρα)
Μέθοδος που ακολούθησαν η εξής: Βγαζουν την κουκούλα αθόρυβα και μου ξεριζώνουν στην κυριολεξία το GIPRO/ATRE ενώνουν τα καλώδια για να βραχυκηκλωσει ο συναγερμός (νομίζοντας λογικά ότι έχω META) πάνε να σπάσουν το τιμόνι και εκεί την πάτησαν....ο συναγερμός ήταν τις SCORPION με εφεδρική ανεξάρτητη μπαταρία,τηλεειδοποιηση,anti hack....με αποτέλεσμα να μπει σε λειτουργιά shock και να βαράει σαν τρελή...ο τυπάς η οι τυπαδες έκοψαν λάσπη και εδώ θέλω την προσοχή σας...σηκώθηκαν και φύγανε παίρνοντας μαζί τους την κουκούλα (ευτελούς αξίας) και το ξεριζωμένο και πλέον αχρηστευμένο GIPRO/ATRE,στις σκέψεις μου νομίζω ότι αυτά τα πήρανε για να μην καταλάβω ότι πηγαίνανε για την μηχανή,να τους περάσω για ψιλικατζήδες και να ηρεμήσω ότι ήρθαν μονό για αυτό...και ένα άλλο βραδάκι έχοντας πλέον την γνώση για το τι συναγερμό/φύλαξη πάνω μηχανή να μου την σηκώσουν ανενόχλητη...τα συμπεράσματα δικά σας....

Απολογισμός μια κουκούλα του 20ευρου και ενα αχρηστευμένο GIPRO/ATRE του 80 η 100 ευρώ απο την ομαδική που είχαμε κάνει,ενα μικρο κομμάτι πλαστικού που είναι κάτω απο τους καθρέφτες.

Υ.Γ Για να εξηγούμε επιμένω οτι ήρθαν για κλοπή τις μηχανής γιατί εάν ήρθαν να κλέψουν το GIPRO/ATRE δεν θα ερχόταν κάποιος να βγάλει την κουκούλα και να μην έχει μαζί του ενα κοφτακι....η έστω μαχαιράκι....ακόμα η μηχανή εκτός του GIPRO/ATRE εχει βολτόμετρο,πιεσόμετρο ελαστικών....τα οποία ήταν άθικτα....


Συναγερμός
Ο συναγερμος Scorpio SR-i900 έχει κατασκευασθεί συμφωνα με τις απαιτησεις των ΜΟΤΟ. Χρησιμοποιεί τεχνολογία υψηλής ραδιοσυχνότητας (RF) για την επικοινωνία με το χειριστήριο σε απόσταση μεχρι 800 μέτρα που του επιτρέπει να λειτουργεί και σε δύσκολες συνθήκες όπως υπόγεια γκαράζ, εμπορικά κέντρα. Ο καταπληκτικός πομποδέκτης - χειριστήριο χρησιμοποιήται τοσο για την ενεργοποίση/ απενεργοποίηση του συναγερμού οσο και για την λήψη οπτικοακουστικόν σημάτων που μας δείχνουν κάθε στιγμή την κατάσταση του συναγερμού και της ΜΟΤΟ. Με τις πολυ μικρές διαστάσεις, την ενσωματωμένη σειρήνα (125 dB) και την άριστη στεγανοποίηση περνάει εύκολα τις προδιαγραφές ασφάλειας και αντοχής της βιομηχανίας . Χρησιμοποιώντας το ηλεκτρονικό chip ADXL202 της Analog Devices το οποίο είναι το πιο εξελιγμένο και με μεγάλη ακρίβεια σύστημα αναγνώρισης κίνησης καταφέρνει να αναγνωρίσει τόσο κτυπήματα όσο και μετακίνηση, χωρις να επηρεάζεται από την θέση τοποθέτησης. Βασικές Λειτουργίες του Scorpio alarm SR-i900WB :
Ένα αδιαβροχο τηλεχ/στήριο αμφίδρομης επικοινωνίας με οθόνη υγρών κρυστάλλων.
Οπτική & Ακουστική ένδειξη με επιλογή δόνησης του τηλεχειριστηρίου -Κωδικοποιημένο Valet Mode.
Αυτόματος οπλισμός/επαναοπλισμός κατ' επιλογή.
Κλείδωμα πληκτρολογίου lcd πομποδέκτη
Αναφορά κατάστασης του συστήματος.
Λειτουργία συστήματος πανικού.
Σιωπηλή όπλιση/αφόπλιση συναγερμού.
Μενού προγραμματισμένων λειτουργιών.
Μηδαμινή κατανάλωση κεντρικής μονάδας έως 1mA
Λειτουργία κατά της πειρατείας (με την χρήση RID5)
Αισθητήρας κραδασμού/μετατόπισης
Όπλιση με παράκαμψη του αισθητήρα κραδασμού.
Δυνατότητα ρύθμισης του επίπεδου ευαισθησίας κραδασμού
Όπλιση με παράκαμψη του περιμετρικού αισθητήρα ( ο οποίος δεν συμπεριλαμβάνεται ).
Δυνατότητα ρύθμισης του επίπεδου ευαισθησίας περ. αισθητήρα
Μνήμη συστήματος κατά την απώλεια τροφοδοσίας.
Μνήμη αναφοράς με ένδειξη ώρας τελευταίας παραβίασης.
Επιλογή ήχου σειρήνας και διάρκεια κατά την παραβίαση
Λειτουργία παθητικού / Ενεργού οπλισμού.
 Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900 33wqwph
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

 Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900    Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900 Icon_minitimeΠεμ Νοε 12 2015, 10:26

O PERLAS έγραψε:

Επιλογή ήχου σειρήνας και διάρκεια κατά την παραβίαση

αυτή την επιλογή πως την ρυθμίζεις .
δεν έχω βρεί κάτι τέτοιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
O PERLAS

O PERLAS

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS - PATRAS - RHODOS
Registration date : 26/08/2011

 Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900    Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900 Icon_minitimeΠεμ Νοε 12 2015, 11:09

cow


Έχει επεξεργασθεί από τον/την O PERLAS στις Πεμ Νοε 12 2015, 20:31, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

 Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900    Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900 Icon_minitimeΠεμ Νοε 12 2015, 18:36

αυτό είναι η ρύθμιση για το πως να σε ειδοποιεί το χειριστήριο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Παραλιγο κλοπή μηχανης....SCORPIO SR-i900

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: