Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Τρίτη και 13

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
asterix2
Member
Member
asterix2

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/03/2008

Τρίτη και 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τρίτη και 13   Τρίτη και 13 Icon_minitimeΤρι Οκτ 13 2015, 17:51

Σήμερα παρκάρω την μηχανή στην Πανεπιστημίου και κατεβαίνω για 10 λεπτά να πάω στην τράπεζα. και κάτι τυπάκια είχανε πάει άνοιξαν την βαλίτσα πίσω και μου πήραν το κράνος, gps και ακομά χειρωτερα είναι ότι πάνω στο κράνος είχα bluetooth της midland..
ΣΚΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Πήγα σε έναν φύλακα εκεί και του ρωτάω που μπορώ να δώ τις κάμερες. μήπως πιάνει το μηχανάκη και μου λέει μόνο μετά απο μύνηση να τα δώσουμε στην αστυνομια..
καλά όχι οτι θα γνώριζα κανέναν.. να δω τουλάχιστον πως το άνοιξαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Τρίτη και 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρίτη και 13   Τρίτη και 13 Icon_minitimeΤρι Οκτ 13 2015, 18:12

κριμα ρε φιλε. υπαρχουν και χειροτερα ομως. εχουμε καταντησει να λεμε παλι καλα που περνουν μπαγκαζιερες και οχι ολοκληρες τις μηχανες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asterix2
Member
Member
asterix2

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/03/2008

Τρίτη και 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρίτη και 13   Τρίτη και 13 Icon_minitimeΤρι Οκτ 13 2015, 18:19

rafel7 έγραψε:
κριμα ρε φιλε. υπαρχουν και χειροτερα ομως. εχουμε καταντησει να λεμε παλι καλα που περνουν μπαγκαζιερες και οχι ολοκληρες τις μηχανες

Την 1η του μήνα μου έκλεψαν και το καινούργιο σκούτερ..
αποσκατααααα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MHTSOS
Member
Member
MHTSOS

Ηλικία : 51
Τόπος : PAGOURISTAN
Registration date : 09/12/2009

Τρίτη και 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρίτη και 13   Τρίτη και 13 Icon_minitimeΤρι Οκτ 13 2015, 20:46

asterix2 έγραψε:
Την 1η του μήνα μου έκλεψαν και το καινούργιο σκούτερ..
αποσκατααααα

Πανε Κων/πολη να σε διαβασει ο πατριαρχης γιατι ο παπας δεν φτανει Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MicAn
Member
Member
MicAn

Ηλικία : 57
Τόπος : Γαλάτσι
Registration date : 17/07/2014

Τρίτη και 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρίτη και 13   Τρίτη και 13 Icon_minitimeΤρι Οκτ 13 2015, 21:01

asterix2 έγραψε:
καλά όχι οτι θα γνώριζα κανέναν.. να δω τουλάχιστον πως το άνοιξαν.

Οι βαλίτσες Givi και Kappa που συνήθως φοράμε ανοίγουν πανεύκολα, με το απότομο γύρισμα ενός κατσαβιδιού.
Το θέμα είναι να μην αφήνεις ποτέ κράνος μέσα στη βαλίτσα γιατί γίνεσαι αμέσως στόχος.
Άλλωστε την έχουν πατήσει πολλοί στο παρελθόν.

Τι βαλίτσα έχεις ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asterix2
Member
Member
asterix2

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/03/2008

Τρίτη και 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρίτη και 13   Τρίτη και 13 Icon_minitimeΤετ Οκτ 14 2015, 15:53

MicAn έγραψε:
asterix2 έγραψε:
καλά όχι οτι θα γνώριζα κανέναν.. να δω τουλάχιστον πως το άνοιξαν.

Οι βαλίτσες Givi και Kappa που συνήθως φοράμε ανοίγουν πανεύκολα, με το απότομο γύρισμα ενός κατσαβιδιού.
Το θέμα είναι να μην αφήνεις ποτέ κράνος μέσα στη βαλίτσα γιατί γίνεσαι αμέσως στόχος.
Άλλωστε την έχουν πατήσει πολλοί στο παρελθόν.

Τι βαλίτσα έχεις ?

Ειχα της Piaggio που άνοιγε με το κλειδί, που ανοίγει και το μηχανάκι..
Στο Vstrom εχω της Kappa.. Υπάρχει τρόπος να μπορέσω να αλλάξω την κλειδαριά και να βάλω κάποια άλλη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MicAn
Member
Member
MicAn

Ηλικία : 57
Τόπος : Γαλάτσι
Registration date : 17/07/2014

Τρίτη και 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρίτη και 13   Τρίτη και 13 Icon_minitimeΤετ Οκτ 14 2015, 16:41

Επικοινώνησε με το motoparts ρώτησέ τους αν το μοντέλο της Kappa που έχεις δέχεται κλειδαριά ασφαλείας.
Σε καμία περίπτωση δεν θα αποτρέψει εντελώς τον κίνδυνο, απλώς θα τους ταλαιπωρήσεις περισσότερο.
Σε πολλές περιπτώσεις όμως, τα κλεφτρόνια το σκέφτονται πρώτα, αν είναι να καθυστερήσουν με μια ασφαλείας.
Παρεπιπτόντως μόλις προχθές πήρα μια για τη δική μου Κ49
(Nα 'σαι καλά zorro).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DiverStrom
Member
Member
DiverStrom

Ηλικία : 42
Τόπος : Σέρρες - Ασπροβάλτα
Registration date : 02/04/2011

Τρίτη και 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρίτη και 13   Τρίτη και 13 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 15 2015, 22:48

Κριμα ρε φιλε τι να πω....
Τα τσογλανια αναθεμα τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Τρίτη και 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρίτη και 13   Τρίτη και 13 Icon_minitimeΤετ Οκτ 21 2015, 15:20

MHTSOS έγραψε:
asterix2 έγραψε:
Την 1η του μήνα μου έκλεψαν και το καινούργιο σκούτερ..
αποσκατααααα

Πανε Κων/πολη να σε διαβασει ο πατριαρχης γιατι ο παπας δεν φτανει Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Eμένα που μου χουν κλέψει : Α) ΥΑΜΑΗΑ R1 , B) TIGER 1050 , C) SMART ROADSTER , D) ΕΞΑΤΜΙΣΗ MIVV από το VSTROM που είχα, Α... ας το βάλω και αυτό αν και πταίσμα.. Την μπαγκαζιέρα απ'το παπί.

Όλα ανασφάλιστα για κλοπή εκτός απ'το Smart.

Eγώ μάλλον στον δρόμο για την Κων/πολη θα πρέπει να πηδήξω να πνιγώ εκεί στον ποταμό.

Καλή υπομονή αδεφέ, μην σκας, απλά σου γραψα και εγώ για να σε κάνω να νιώσεις λίγο καλύτερα, αφού υπάρχουν κ ΠΟΛΥ χειρότερα.
Αναγκάζομαι να έχω οχήματα αντιεμπορικά μόνο κ μόνο για να μην μου την ξανακάνουν. Μπορείς να αντιληφθεις τί σου λέω? Μια κ@υλα έχουμε και αναγκάζομαι ακόμη κ σ'αυτό τον τομέα να συμβιβάζομαι για χάρη αυτών των υπανθρώπων. Αλλά ο Θεός θα μου ρίξει έναν στα χέρια μου. Αυτό το πιστέυω..

Τεςπα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Τρίτη και 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρίτη και 13   Τρίτη και 13 Icon_minitimeΤετ Οκτ 21 2015, 16:22

toumpanos έγραψε:
Μια κ@υλα έχουμε και αναγκάζομαι ακόμη κ σ'αυτό τον τομέα να συμβιβάζομαι για χάρη αυτών των υπανθρώπων. Αλλά ο Θεός θα μου ρίξει έναν στα χέρια μου. Αυτό το πιστέυω..


οταν συμβει αυτο αρκει ενα pm. να διακτινιστω απο εδω που ειμαι και να ερθω εκει για βοηθεια, οχι οτι την χρειαζεσαι..... το χρειαζομαι ομως εγω!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Τρίτη και 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρίτη και 13   Τρίτη και 13 Icon_minitimeΤετ Οκτ 21 2015, 16:39

Bretsos έγραψε:
toumpanos έγραψε:
Μια κ@υλα έχουμε και αναγκάζομαι ακόμη κ σ'αυτό τον τομέα να συμβιβάζομαι για χάρη αυτών των υπανθρώπων. Αλλά ο Θεός θα μου ρίξει έναν στα χέρια μου. Αυτό το πιστέυω..


οταν συμβει αυτο αρκει ενα pm. να διακτινιστω απο εδω που ειμαι και να ερθω εκει για βοηθεια, οχι οτι την χρειαζεσαι..... το χρειαζομαι ομως εγω!!

Να σαι σίγουρος. Κάτι σαν power buy θα γίνει. Έχουν και άλλοι πολλοί "δικαίωμα"..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghostnik83
Member
Member
ghostnik83

Registration date : 26/09/2013

Τρίτη και 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρίτη και 13   Τρίτη και 13 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 23 2015, 12:15

Ναι, θα τον πιάσεις στα λιλιπούτεια χεράκια σου και θα τον κάνεις ντα (και ο ένας κι ο άλλος)... Εν τω μεταξύ, θα σου τραβήξει και μια μήνυση μετά για σωματικές βλάβες και από θύμα θα σε τρέχουν στα δικαστήρια σαν εγκληματία! Το θέμα είναι να τον πιάσεις και να εξαφανιστεί... Ούτε ίχνος!

Κρίμα για τις ατυχίες, δεν έχω πέσει θύμα κλοπής αλλά καμμένου αυτοκινήτου και γδαρσίματος ολόκληρης της δεξιάς πλευράς του v-strom με κλειδί, 1,5 μηνών αγορασμένη καινούργια σε πυλωτή φίλου!

Περαστικά μας και ποτέ ξανά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Τρίτη και 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρίτη και 13   Τρίτη και 13 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 23 2015, 14:50

ghostnik83 έγραψε:
Ναι, θα τον πιάσεις στα λιλιπούτεια χεράκια σου και θα τον κάνεις ντα (και ο ένας κι ο άλλος)... Εν τω μεταξύ, θα σου τραβήξει και μια μήνυση μετά για σωματικές βλάβες και από θύμα θα σε τρέχουν στα δικαστήρια σαν εγκληματία! Το θέμα είναι να τον πιάσεις και να εξαφανιστεί... Ούτε ίχνος!

Κρίμα για τις ατυχίες, δεν έχω πέσει θύμα κλοπής αλλά καμμένου αυτοκινήτου και γδαρσίματος ολόκληρης της δεξιάς πλευράς του v-strom με κλειδί, 1,5 μηνών αγορασμένη καινούργια σε πυλωτή φίλου!

Περαστικά μας και ποτέ ξανά!

Πού είσαι εσύ βρε παλιόπαιδο..?? What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Highlander
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Highlander

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 30/05/2011

Τρίτη και 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρίτη και 13   Τρίτη και 13 Icon_minitimeΠεμ Νοε 05 2015, 11:42

Όταν έχω κάτι αξίας στη μπαγκαζιέρα, δεν αφήνω ποτέ τη μηχανή από τα μάτια μου.

Το έχω σαν κανόνα και ελπίζω ποτέ να μην τον παραβλέψω.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gr
 

Τρίτη και 13

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: