Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 DOMINATOR

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
akistrevor

akistrevor

Ηλικία : 36
Τόπος : πατρα
Registration date : 03/08/2013

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 05 2016, 15:44

αν δεν ειχα την γιοσι πανω(ετσι το πηρα το μηχανακι) θα την εβαζα την οβαλ χωρις δευτερη σκεψη.αν ακουσετε ηχο στο youtube,ειναι ωραιος μπασος και η τιμη της μαλλον η πιο προσιτη απο ολες.
αν καποιος την δοκιμασει ας μας γραψει 2 λογια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkf78
Member
Member
gkf78

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 12/09/2009

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 05 2016, 15:58

Την περιμένω ίσως την άλλη εβδομάδα ολόσωμη για κ9...θα σας πω εντυπώσεις μόλις με το καλό μπει επάνω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkf78
Member
Member
gkf78

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 12/09/2009

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 05 2016, 16:23

Εν το μεταξύ είμαι σίγουρος πως θα αρχίσουν οι μεγάλοι κατασκευαστές...""Δεν είναι καλή εξάτμιση...πεταμένα λεφτά...άχρηστη...Ότι πληρώνεις παίρνεις...""
Μπορεί ναι μπορεί και όχι...ας την δούμε πρώτα και βλέπουμε κατά πόσο καλή ή κακή είναι σε σχέση με άλλους κατασκευαστές εδώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 05 2016, 16:33

gkf78 έγραψε:
θα αρχίσουν οι μεγάλοι κατασκευαστές..
confused confused confused
κοιτα....acrapovich δεν ειναι ουτε Arrow ουτε...ουτε...ουτε
ειναι ομως μια σοφη επιλογη με λιγα χρηματα οπως αρμοζει σ ενα τετοιο μηχανακι....τι εννοω...αν δεις μπουσα η multi με navigator kai dominator κ.α. θα πεις που παει το νουμερο
.....για το vstrom ειναι οτι καλυτερο απο αποψη επενδυσης (που δε θεωρειται επενδυση σε αυτο το μηχανακι). σιγουρα οτι πληρωνεις παιρνεις δεν εχει την ποιοτητα και την τεχνογνωσια μιας acrapovich...μην τα μπερδευουμε.
εγω εχω raceguns Laughing Laughing


Έχει επεξεργασθεί από τον/την rafel στις Παρ Φεβ 05 2016, 16:44, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkf78
Member
Member
gkf78

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 12/09/2009

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 05 2016, 16:41

Του έχω βάλει ένα k&n..σε ευχαριστώ πολύ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 05 2016, 17:34

οτι κ να βαλουμε πανω το ιδιο μηχανακι θα εχουμε.....
οτι κερδισεις-χασεις απο την μια με το ονομα το ιδιο θα ειναι κ με την αλλη....
δεν εχω δει κανενα μηχανακι να βαζει πανω εξατμιση κ να μεταμορφωνεται σε αλλο μηχανακι....ειτε ειναι γνωστη κατασκευαστρια εταιρια ειτε οχι....
κ δεν νομιζω οι ελληνικες racetech κ raceguns εχουν να προσφερουν κατι παραπανω απο την DOMINATOR...
αντιθετως ειναι ακριβοτερες τουλαχιστον απο 100 κ 150 ευρω κ σε μερικες περιπτωσεις κ 200....
αρα αμα το σκεφτει καποιος χαμενος οικονομικα θα ειναι....
εξατμιση αλλαζεις για θεμα οπτικου βγαζοντας τα καζανια των εκαστοτε μηχανων η θελοντας να κανει ενα πιο ωραιο σπορ-δυνατο θορυβο...
βεβαια οποιος εχει περισσευμα η θελει ονομα τοτε βαζει κ με 1000γιουρο....γουστα το καθενος που πληρωνονται κ αποτελεσμα μηδεν....
για μενα φιλος καλα εκανες κ την πηρες κ θα δεις που θα μεινεις ευχαριστημενος......περιμενουμε φωτο τοποθετημενη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tolismas

tolismas

Ηλικία : 48
Registration date : 12/03/2014

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 05 2016, 18:11

Αγαπητε φιλε power συμφωνω οτι δεν μεταμορφωνεται το στρομακι μας αλλα τουλαχιστον σε εμενα εχοντας βαλει την dominator σε συνδυασμο με φιλτρο αερα pipercross και εξωτερικο φιλτρο βενζινης χαιρομαι ιδιαιτερα αυτες τις αλλαγες στα ρεπριζ,θορυβο και τελικη ταχυτητα..Ετσι γουσταρω ακομη πιο πολυ το στρωμα μου παρολο το πειραγμα απο φιλους οτι μοιαζει με γαιδαρο,μοιαζει με τη Κατερινα Ζαριφη και ταλιμπαν και ταλιμπαν... xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 06 2016, 00:38

tolismas έγραψε:
Αγαπητε φιλε power συμφωνω οτι δεν μεταμορφωνεται το στρομακι μας αλλα τουλαχιστον σε εμενα εχοντας βαλει την dominator σε συνδυασμο με φιλτρο αερα pipercross και εξωτερικο φιλτρο βενζινης χαιρομαι ιδιαιτερα αυτες τις αλλαγες στα ρεπριζ,θορυβο και τελικη ταχυτητα..Ετσι γουσταρω ακομη πιο πολυ το στρωμα μου παρολο το πειραγμα απο φιλους οτι μοιαζει με γαιδαρο,μοιαζει με τη Κατερινα Ζαριφη και ταλιμπαν και ταλιμπαν... xaxa

εσενα ειναι εξαιρεση....εγινε υπερ-γρηγορο....εισαι ο πρωτος που φορεσε dominator κ μπορει να πηρε ισα κ με μια 10δα αλογα πανω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tolismas

tolismas

Ηλικία : 48
Registration date : 12/03/2014

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 06 2016, 04:25

Διαβασε καλυτερα αυτα που εγραψα και μετα μπορεις να κανεις χιουμορ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SILOUANOS

SILOUANOS

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 09/06/2014

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 06 2016, 07:53

Φίλε Τolis με γεια ,έκανες πολύ καλά-

κοιτα να το χαρείς τη νέα εξατμιση -

η μαμα εξάτμιση είναι γύρω στα 8 kg -η aftermarket γύρω στα 3,5

μόνο από το βάρος κερδίζεις-προσωπικά πιστέυω ότι κερδίζεις και σε ιπποδύναμη-

αν τυχόν έχεις σκασίματα θα χρειαστέις κάποια ρυθμιση σταμείγματα για να δουλεψει καλύτερα και να πάρεις και τα μέγιστα που μπορείς από φίλτρο και εξάτμιση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 06 2016, 11:59

Προσωπική μου άποψη είναι πως ότι και αν βάλεις μόνο κερδισμένος θα σαι. Πάιρνεις αυτή που σου αρέσει στο μάτι και στην τσέπη και απλά γουστάρεις. Μόνο κ μόνο όπως είπε ο φίλος παραπάνω ότι ελαφραίνει η μοτό, φτάνει. Σε ακούνε τα κουτιά, ακούς τον ήχο και φτιάχνεσαι και σίγουρα αποδίδει κ καλύτερα η μοτό αφού φεύγουν όλα αυτά τα διαφράγματα που πνίγουν το μηχανάκι. Τώρα η διαφορά μιας ακριβής επώνυμης με μιας άλλης εταιρίας, θεωρώ ότι πέραν της τιμής είναι κ στην ποιότητα των έσω - έξω.ίσως η ακριβή επώνυμη να έχει μεγαλύτερη αντοχή στον χρόνο.΄Ολα είναι σχετικά βέβαια και εξαρτάται και από την χρήση που της κάνεις. Εγώ για παράδειγμα που την βγάζω μόνο για ταξίδια και έχει 39000χλμ στα 5.5 χρόνια, έχει λιγότερη χρήση-φθορά-αντοχή στον χρόνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nik1978



Registration date : 11/02/2014

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: v   DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 06 2016, 23:14

φίλε gkf78 μόλις την βάλεις μιάς και είσαι Αθήνα αν δεν σου κάνει κόπος θά ήθελα να κεράσω καφεδάκι και να την ακούσω γιατί είμαι ψημένος και εγώ γιαυτην
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkf78
Member
Member
gkf78

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 12/09/2009

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 07 2016, 09:26

Κανένα πρόβλημα...Όταν με το καλό μπει πάνω θα ειδοποιήσω..!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 07 2016, 14:49

ο καθενας εχει την αποψη του....
επαναλαμβανω κατα την γνωμη μου οτι μια εξατμιση κ φιλτρο δεν αλλαζει τιποτα στην βελτιωση της μοτο μας....
ειναι καθαρα οπτικο-θορυβου κ θεμα βαρους.....το οποιο εχετε παρει σε κιλα απο τα περιφερειακα οπως καγκελα σταντ κτλ κ εχετε χασει κ απο αεροδυναμικη σε ζελατινα μπαγκαζιερα καρινα κτλ....συνεπως ουτε λογως για κερδος......μονο η ιδεα.....νομιζετε οτι παει γιατι γουσταρετε εσεις κ ανοιγετε κ το γκαζι κανοντας θορυβο νομιζοντας οτι θα φαει το κοσμο....ενω στην ουσια ησουν 100 κ παλι εισαι 100.....τωρα αν ησουν 100 κ πηγες 105 με εξατμιση τοτε σε καποιο σημειο των στροφων ησουν 95 μαμα κ 90 με εξατμιση.....μια η αλλη που λεμε.....ενα 5% στο οποιο ειμαι μεσα κ εγω εχει μπει δυναμομετρο προ εξατμισης-φιλτρου κ μετα....κ οχι μονο με μια εξατμιση......συνεπως εχω πληρη αποψη επι του θεματος λεγοντας αυτα....αλλο η ιδεα μας κ αλλο ο ρουφιανος που δειχνει τι πραγματικα γινεται.....εδω μπαινεις για σερβις λαδια φιλτρο κ λαδωμα αλυσιδας κ βγαινοντας λες το εργαλειο πεταει....παμε κοντρα???τι να πουμε λοιπον....
δεν θα κατσω να αναλυσω για τις μετρησεις των φτωχων καυσαεριων κ για την κοιλια στο διαγραμμα που γινεται σε συγκεκριμενα σημεια-τρυπες που δημιουργουνται....
τωρα θα μου πειτε εξατμιση θα εβαζες εσυ??
ναι θα εβαζα γιατι τα ιδια μυαλα-τρελα κουβαλαω με εσας.... Very Happy  γουσταρω αλλα ξερω τι πραγματικα γινεται....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkf78
Member
Member
gkf78

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 12/09/2009

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 11 2016, 16:18

Σημερα μπηκε η εξατμιση...προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ και ο θορυβος και η ποιοτητα ..
Δεν μπορω να πω οτι μπηκε πανευκολα καθως οι λαιμοι της dominator ηθελαν ενα τσικ ανοιγμα κατι βεβαια το οποιο λυθηκε ευκολα..
Ολα μπηκαν στην θεση τους , καπακια πλαστικα , ποδια , και κεντρικο σταντ με λιγο στραβωμα το λαμακι που ειχε πανω η dominator ( δεν φοραω το μαμα διπλο σταντ)
Γενικα ειμαι ενθουσιασμενος και περιμενω πως και πως αυριο βολτα στην δουλεια...

DOMINATOR  - Σελίδα 2 3128u8l

DOMINATOR  - Σελίδα 2 15qw034
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SILOUANOS

SILOUANOS

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 09/06/2014

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 11 2016, 16:26

φίλε πολύ όμορφη κσι με το μαύρο πάει τέλεια-

όλο το μηχανάκι είναι κούκλα-


καλές βόλτες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tolismas

tolismas

Ηλικία : 48
Registration date : 12/03/2014

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 11 2016, 19:44

OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akistrevor

akistrevor

Ηλικία : 36
Τόπος : πατρα
Registration date : 03/08/2013

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 11 2016, 20:08

τουμπανακι!!καλα ξερογκαζα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkf78
Member
Member
gkf78

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 12/09/2009

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 11 2016, 20:17

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 11 2016, 21:00

Καλοριζικη ρεεεει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 13 2016, 16:27

Μπράβο φίλε μου πολύ όμορφη η εξάτμιση.
Τελικά ποσο κόστησε η αγορά από Πολωνία με τα μεταφορικά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkf78
Member
Member
gkf78

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 12/09/2009

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 13 2016, 16:48

285 ευρώ κόστισε αν δεν κάνω λάθος...
Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά και την γουσταρω πολύ...Μου είχε λείψει λίγο αγριάδα από την στιγμή που πήρα το vstrom και τώρα πραγματικά το χαίρομαι...ξεταπωτη κάνει ωραίο αρκετά δυνατό μπάσο ήχο
που δεν ξεκουφαινει όμως...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 13 2016, 20:54

gkf78 έγραψε:
285 ευρώ κόστισε αν δεν κάνω λάθος...
Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά και την γουσταρω πολύ...Μου είχε λείψει λίγο αγριάδα από την στιγμή που πήρα το vstrom και τώρα πραγματικά το χαίρομαι...ξεταπωτη κάνει ωραίο αρκετά δυνατό μπάσο ήχο
που δεν ξεκουφαινει όμως...

Όμορφη είναι καλορίζικη!! Όσο θα περνάει ο καιρός θα μπασεύει κ λίγο ο ήχος και θα σ'αρέσει περισσότερο. pirat
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkf78
Member
Member
gkf78

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 12/09/2009

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 13 2016, 21:47

Twisted Evil ......τέλεια...ανυπομονώ..χαχα!!!
Επιτέλους να ακούγομαι και λίγο..Μου είχε λείψει ο ήχος από το fazer που είχα πριν με τις devil φορεμενες!!
Άλλος ήχος μεν...αλλά εξίσου όμορφος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

DOMINATOR  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DOMINATOR    DOMINATOR  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 13 2016, 22:03

καλορίζικη να την χαρείς ...
ελπίζω να πήγες σε κανέναν εξατμισά να της πατήσει 3-4 πονταρισιές για να μην μπορεί να βγει ε?

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


DOMINATOR  - Σελίδα 2 33ncnm10DOMINATOR  - Σελίδα 2 33e6ee10DOMINATOR  - Σελίδα 2 63u2ip10DOMINATOR  - Σελίδα 2 Amzm8k10DOMINATOR  - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

DOMINATOR

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: