Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 περίεργες ταχύτητες :P

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
iosif
Member
Member
iosif

Τόπος : Μαρούσι Αττικής
Registration date : 14/07/2011

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΔευ Σεπ 07 2015, 19:53

καλησπέρα παιδιά!! έχω καιρό να γράψω σε αυτό το κομμάτι μιας και η μηχανή είναι γενικά σουπερ.. μόνο ένα παράπονο έχω! παρατηρώ τώρα τελευταία ότι δυσκολεύονται να μπουν οι ταχύτητες... βασικά νιώθω λες και το σασμαν είναι "ξεχαρβαλωμένο". Η πρώτη οκ μπαίνει μια χαρά (κοπανάει όπως πάντα) και μετά για να μπεί η 2α, η 3η κλπ δυσκολεύεται.. σαν να μη τις βρίσκει και κάποιες φορές δε μπαίνει καμία Razz Σε περίπτωση που με ρωτήσετε τι λάδια βάζω, είναι τα belray exp 15-50 ημισυνθετικάα... αυτά!! περιμένω την άποψή σας Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΔευ Σεπ 07 2015, 21:18

Δυο λυσεις η βαλε αντιτριβικο με την επομενη αλλαγη λαδιων η λαδωνε συχνοτερα την αλυσιδα σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iosif
Member
Member
iosif

Τόπος : Μαρούσι Αττικής
Registration date : 14/07/2011

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΔευ Σεπ 07 2015, 21:28

rafel7 έγραψε:
Δυο λυσεις η βαλε αντιτριβικο με την επομενη αλλαγη λαδιων η λαδωνε συχνοτερα την αλυσιδα σου

το αντιτριβικό το σκέφτομαι όντως, όσο για την αλυσίδα τη λαδώνω/σφίγγω αρκετά συχνά Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jim1900dz
Member
Member


Ηλικία : 50
Τόπος : Ανω Μελίσσια
Registration date : 25/11/2008

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΔευ Σεπ 07 2015, 21:38

Το να έχει πρόβλημα το κιβώτιο περνάει καθόλου από το μυαλό σου?
Το λέω για να το κοιτάξεις πριν είναι αργά (Σε περίπτωση που υπάρχει κάποια βλάβη εννοώ).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΔευ Σεπ 07 2015, 21:46

jim1900dz έγραψε:
Το να έχει πρόβλημα το κιβώτιο περνάει καθόλου από το μυαλό σου?
Το λέω για να το κοιτάξεις πριν είναι αργά (Σε περίπτωση που υπάρχει κάποια βλάβη εννοώ).
ειναι κ αυτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iosif
Member
Member
iosif

Τόπος : Μαρούσι Αττικής
Registration date : 14/07/2011

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΔευ Σεπ 07 2015, 21:47

jim1900dz έγραψε:
Το να έχει πρόβλημα το κιβώτιο περνάει καθόλου από το μυαλό σου?
Το λέω για να το κοιτάξεις πριν είναι αργά (Σε περίπτωση που υπάρχει κάποια βλάβη εννοώ).

το σκέφτηκα.. απλά λόγω χρόνου δεν προλαβαίνω αυτή τη βδομάδα οπότε από την επόμενη.. ελπίζω να μη μου μείνει στο χέρι χαχαχαχα Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mateo1
Member
Member
mateo1

Ηλικία : 45
Registration date : 06/11/2012

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΔευ Σεπ 07 2015, 22:22

σιφακο τσέκαρε και σκουλήκι και ρυθμισμα συμπλέκτη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MicAn
Member
Member
MicAn

Ηλικία : 56
Τόπος : Γαλάτσι
Registration date : 17/07/2014

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΔευ Σεπ 07 2015, 22:25

Ξεκίνησε με το αντιτριβικό, Γιοσιφάκο και δες πως θα πάει.
Απλώς να ξέρεις ότι αρχίζει να ενεργεί μετά από κάποια χιλιόμετρα.

Είχα παρόμοιο θέμα, ίσως όχι τόσο έντονο και λύθηκε με το αντιτριβικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iosif
Member
Member
iosif

Τόπος : Μαρούσι Αττικής
Registration date : 14/07/2011

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΔευ Σεπ 07 2015, 22:41

ααα ευχαριστώ και τους 2!!! Very Happy Μιχάλη, πόσα χμ θέλει περίπου το αντιτριβικό για να κάνει δουλειά??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΔευ Σεπ 07 2015, 23:10

Απ τα 300 θα δεις την μεεγαλη διαφορα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΔευ Σεπ 07 2015, 23:47

αλλαξε λαδια
τσεκαρε αλυσιδα - συμπλεκτη  και μετα ξαναβλεπεις
ολα με τη σειρα που λεμε Smile
το αντιτριβικο αστο για το τελος
καποιοι δε βαλαμε ποτε αντιτριβικο και ολα μια χαρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΤρι Σεπ 08 2015, 02:52

Τα είπαμε από το τηλ,στα γράφω και δω

Καταρχάς 100% θες ρύθμιση συμπλέκτη από το σκουλικι.....δε γίνεται να κοπανάνε οι ταχύτητες μετά την πρώτη ρε φίλε.....Τις βάζεις όλες καρφωτές

Κατά δεύτερον άλλαξε λάδια μήπως δεις διαφορά....Το τί λάδι θα βάλεις εσύ το ξέρεις,εγω σου πρότεινα κάποια από κει και πέρα διαλέγεις και παίρνεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΤρι Σεπ 08 2015, 17:25

BLaCkXs.... έγραψε:
Τα είπαμε από το τηλ,στα γράφω και δω

Καταρχάς 100% θες ρύθμιση συμπλέκτη από το σκουλικι.....δε γίνεται να κοπανάνε οι ταχύτητες μετά την πρώτη ρε φίλε.....Τις βάζεις όλες καρφωτές


Κι εγώ ψηφίζω "σκουλίκι"!
Χωρίς σωστά ρυθμισμένη μανέτα συμπλέκτη δεν βγάζεις συμπέρασμα...

sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ni_Tza
Member
Member
Ni_Tza

Ηλικία : 43
Τόπος : SERRES
Registration date : 03/10/2010

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΤετ Σεπ 09 2015, 16:55

+600 από μένα σε αυτά που λένε οι από πάνω.
συμπλέκτη, σκουλήκι, λάδια, αντιτριβικό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://tzampazisn@yahoo.com
iosif
Member
Member
iosif

Τόπος : Μαρούσι Αττικής
Registration date : 14/07/2011

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΤετ Σεπ 09 2015, 17:10

γειά σας και πάλι λοιπόν Razz πήγα σήμερα, ρύθμισα το "σκουλήκι" και από πάνω από τη μανέτα και είναι εμφανώς καλύτερα!!! απλά μου είπε το παιδί ότι θα χρειαστεί σύντομα αλλαγή και κάτι (δε θυμάμαι τι-κάνει 70ευρώ πάντως) το οποίο έχει μπόσικα και αναγκαστικά η ντίζα του συμπλέκτη μου είναι τέρμα τεντωμένη και δεν πέρνει άλλο.. αυτά!! όσο για τα λαδάκια, ακόμα έχω μέχρι την επόμενη αλλαγή, όπου και θα δοκιμάσω κάτι άλλο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΤετ Σεπ 09 2015, 22:59

iosif έγραψε:
γειά σας και πάλι λοιπόν Razz  πήγα σήμερα, ρύθμισα το "σκουλήκι" και από πάνω από τη μανέτα και είναι εμφανώς καλύτερα!!! απλά μου είπε το παιδί ότι θα χρειαστεί σύντομα αλλαγή και κάτι (δε θυμάμαι τι-κάνει 70ευρώ πάντως) το οποίο έχει μπόσικα και αναγκαστικά η ντίζα του συμπλέκτη μου είναι τέρμα τεντωμένη και δεν πέρνει άλλο.. αυτά!! όσο για τα λαδάκια, ακόμα έχω μέχρι την επόμενη αλλαγή, όπου και θα δοκιμάσω κάτι άλλο!


Μήπως είναι αυτή η περίπτωση;
https://www.vstromhellasforum.com/t31769-topic

Το σκουλίκι κοστίζει καμιά 50αριά ευρώ. Βάλε και εργατικά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iosif
Member
Member
iosif

Τόπος : Μαρούσι Αττικής
Registration date : 14/07/2011

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΤετ Σεπ 09 2015, 23:05

Χείρων έγραψε:
iosif έγραψε:
γειά σας και πάλι λοιπόν Razz  πήγα σήμερα, ρύθμισα το "σκουλήκι" και από πάνω από τη μανέτα και είναι εμφανώς καλύτερα!!! απλά μου είπε το παιδί ότι θα χρειαστεί σύντομα αλλαγή και κάτι (δε θυμάμαι τι-κάνει 70ευρώ πάντως) το οποίο έχει μπόσικα και αναγκαστικά η ντίζα του συμπλέκτη μου είναι τέρμα τεντωμένη και δεν πέρνει άλλο.. αυτά!! όσο για τα λαδάκια, ακόμα έχω μέχρι την επόμενη αλλαγή, όπου και θα δοκιμάσω κάτι άλλο!


Μήπως είναι αυτή η περίπτωση;
https://www.vstromhellasforum.com/t31769-topic


Το σκουλίκι κοστίζει καμιά 50αριά ευρώ. Βάλε και εργατικά....

νομίζω ναι.. Sad επειδή είμαι ψείρας θα το έφτιαχνα, αλλά Νοέμβρη μπαίνω στρατό και δε θέλω να χαλάσω λεφτά για τη μηχανή!!

(χαιρετίσματα στο πανέμορφο νησί μας!! ξέρεις εσύ! Razz )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΤετ Σεπ 09 2015, 23:29

iosif έγραψε:
Χείρων έγραψε:
iosif έγραψε:
γειά σας και πάλι λοιπόν Razz  πήγα σήμερα, ρύθμισα το "σκουλήκι" και από πάνω από τη μανέτα και είναι εμφανώς καλύτερα!!! απλά μου είπε το παιδί ότι θα χρειαστεί σύντομα αλλαγή και κάτι (δε θυμάμαι τι-κάνει 70ευρώ πάντως) το οποίο έχει μπόσικα και αναγκαστικά η ντίζα του συμπλέκτη μου είναι τέρμα τεντωμένη και δεν πέρνει άλλο.. αυτά!! όσο για τα λαδάκια, ακόμα έχω μέχρι την επόμενη αλλαγή, όπου και θα δοκιμάσω κάτι άλλο!


Μήπως είναι αυτή η περίπτωση;
https://www.vstromhellasforum.com/t31769-topic


Το σκουλίκι κοστίζει καμιά 50αριά ευρώ. Βάλε και εργατικά....

νομίζω ναι.. Sad  επειδή είμαι ψείρας θα το έφτιαχνα, αλλά Νοέμβρη μπαίνω στρατό και δε θέλω να χαλάσω λεφτά για τη μηχανή!!

(χαιρετίσματα στο πανέμορφο νησί μας!! ξέρεις εσύ! Razz )

Στρατό; Που παρουσιάζεσαι;

ΥΓ
Αν βρεθείς προς τα δω, πέρνα να σου το φτιάξω. Wink

sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iosif
Member
Member
iosif

Τόπος : Μαρούσι Αττικής
Registration date : 14/07/2011

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΤετ Σεπ 09 2015, 23:33

Χείρων έγραψε:
iosif έγραψε:
Χείρων έγραψε:
iosif έγραψε:
γειά σας και πάλι λοιπόν Razz  πήγα σήμερα, ρύθμισα το "σκουλήκι" και από πάνω από τη μανέτα και είναι εμφανώς καλύτερα!!! απλά μου είπε το παιδί ότι θα χρειαστεί σύντομα αλλαγή και κάτι (δε θυμάμαι τι-κάνει 70ευρώ πάντως) το οποίο έχει μπόσικα και αναγκαστικά η ντίζα του συμπλέκτη μου είναι τέρμα τεντωμένη και δεν πέρνει άλλο.. αυτά!! όσο για τα λαδάκια, ακόμα έχω μέχρι την επόμενη αλλαγή, όπου και θα δοκιμάσω κάτι άλλο!


Μήπως είναι αυτή η περίπτωση;
https://www.vstromhellasforum.com/t31769-topic


Το σκουλίκι κοστίζει καμιά 50αριά ευρώ. Βάλε και εργατικά....

νομίζω ναι.. Sad  επειδή είμαι ψείρας θα το έφτιαχνα, αλλά Νοέμβρη μπαίνω στρατό και δε θέλω να χαλάσω λεφτά για τη μηχανή!!

(χαιρετίσματα στο πανέμορφο νησί μας!! ξέρεις εσύ! Razz )

Στρατό; Που παρουσιάζεσαι;

ΥΓ
Αν βρεθείς προς τα δω, πέρνα να σου το φτιάξω. Wink

sunny

δεν ξέρω ακόμα αλλά αν έρθω προς τα εκεί (που το εύχομαι) θα σου στείλω για κανα καφέ! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΤετ Σεπ 09 2015, 23:40

iosif έγραψε:
......

δεν ξέρω ακόμα αλλά αν έρθω προς τα εκεί (που το εύχομαι) θα σου στείλω για κανα καφέ! Very Happy

Θα σε περιμένω! Smile

Όσο για το σκουλίκι, φτιάχνεται εύκολα αλλά θέλει να ασχοληθεί κάποιος...

sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΤετ Σεπ 09 2015, 23:47

iosif έγραψε:

Νοέμβρη μπαίνω στρατό...

Ξέρουμε ξέρουμε.... Razz

https://www.youtube.com/watch?v=ooDrCr-8ALI
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΤετ Σεπ 09 2015, 23:50

Νοεμβρη στρατο;;;δε σε προλαβαινω ρε γαμωτο...απολυομαι ρεεε :p
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iosif
Member
Member
iosif

Τόπος : Μαρούσι Αττικής
Registration date : 14/07/2011

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΠεμ Σεπ 10 2015, 00:03

χαχαχαχαχααχααχαχαχααχαχα Laughing Laughing rafel σε ζηλεύω! άντε να τελειώνει και αυτόοοοοοοοο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΠεμ Σεπ 10 2015, 00:43

iosif έγραψε:
χαχαχαχαχααχααχαχαχααχαχα Laughing Laughing rafel σε ζηλεύω! άντε να τελειώνει και αυτόοοοοοοοο

Και τι δεν θα έδινα να ξαναπήγαινα και να μην είχα άλλες υποχρεώσεις για 9 μήνες....
Βέβαια παίζει ρόλο και το που θα πας.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


περίεργες ταχύτητες :P 33ncnm10περίεργες ταχύτητες :P 33e6ee10περίεργες ταχύτητες :P 63u2ip10περίεργες ταχύτητες :P Amzm8k10περίεργες ταχύτητες :P 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zorro
Member
Member
zorro

Ηλικία : 36
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 24/12/2013

περίεργες ταχύτητες :P Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περίεργες ταχύτητες :P   περίεργες ταχύτητες :P Icon_minitimeΠεμ Σεπ 10 2015, 00:55

ιωσηφ μας εχεις ζαλισει με τον στρατο δεν ειναι τιποτα αν δεν αντεχεις πας στο 414 στην πεντελη λες και θα σε σωσουν 70 ευρω αν παθει καμια πιο μεγαλη ζημια θα κλεγεσαι περισσοτερο...ολο το καλοκαιρι σουλατσαρεις εκει δεν σκεφτηκες οτι θα πας στατο?

Δευτερον rafel ρε φιλε μην μιλας εσυ για στρατο γιατι θα σε μουτζωνουν και τα περιστερια στο συνταγμα οταν ξανα περασεις...

τριτο και τελευταιο ιωσηφ ετσι οπως οδηγας λογικο ειναι. Το λιωνεις απο στενο σε στενο τι περιμενεις ρε σιδεροφαγε? Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

περίεργες ταχύτητες :P

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: