Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Επιλογή μεγέθους κράνους

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

Επιλογή μεγέθους κράνους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Επιλογή μεγέθους κράνους   Επιλογή μεγέθους κράνους Icon_minitimeΤετ Ιουλ 29 2015, 02:59

Κύριοι θα μπώ κατευθείαν στο ψητό κι ελπίζω να μην μακρυγορώ...
Το κεφάλι μου έχει μετρηθεί με μεζούρα και το μέγεθος του κράνους παίζει μεταξύ small και medium...
Επειδή λοιπόν είχα κερδίσει ένα κράνος απο τον Παπασταύρου επέλεξα το small κατόπιν υποδείξεως του πωλητή αλλά και απο προσωπική επιλογή ώστε να είναι εφαρμοστό αλλά και νομίζοντας πως όταν χαλαρώσουν τα μαξιλαράκια θα είναι κομπλέ... σημειωτέον στο ίδιο μοντέλο κράνους-agv η μάρκα το medium μου φαινόταν πιο στενό απο το small. Έλα όμως που δεν άντεξα να το φορέσω πάνω απο 20λεπτο (βέβαια είχα απο πριν ενα hjc medium που μου κάθεται καλά στο κεφάλι και δεν έμεινα ποτέ απροστάτευτος) και το κράνος είναι προς πώληση αφού δεν το πάλεψα αλλά ερωτεύτηκα μετά ένα άλλο μάρκας shoei. Το νέο κράνος που θέλω να πάρω κι αυτό μου ενδείκνυται σαν small το μέγεθος αλλά 1ον) έχω την ανησυχία μήπως και αυτό δεν το παλέψω στο εγγύς μέλλον αλλά και 2ον) η συμβουλή ενός φίλου είναι να πάρω medium μήπως τσοντάρω και την ενδοεπικοινωνία μέσα να είναι κάπως άνετο με αυτήν εντός.
Τι γνώμη έχετε εσείς;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MicAn
Member
Member
MicAn

Ηλικία : 56
Τόπος : Γαλάτσι
Registration date : 17/07/2014

Επιλογή μεγέθους κράνους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιλογή μεγέθους κράνους   Επιλογή μεγέθους κράνους Icon_minitimeΤετ Ιουλ 29 2015, 09:04

1. Πας στον Τζορτζόπουλο, τον αντιπρόσωπο της Shoei στην Καλλιρρόης & Φραντζή ή σε οποιοδήποτε μαγαζί με κράνη Shoei και δοκιμάζεις επιτόπου. Έχε υπόψη ότι σε πολλά μοντέλα Shoei τα μάγουλα υπάρχουν σε διάφορα μεγέθη.
2. Συνήθως οι ενδοεπικοινωνίες δεν επηρεάζουν το μέγεθος του κράνους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Επιλογή μεγέθους κράνους

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: