Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ακτινική τρόμπα φρένων .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Ακτινική τρόμπα φρένων . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ακτινική τρόμπα φρένων .   Ακτινική τρόμπα φρένων . Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2015, 14:05

Εχει κανείς χρησιμοποιήσει ακτινική τρόμπα που να ταιριάζει χωρίς μετατροπές με τις χουφτες μας ?
Προτιμώ ακτινική και όχι την 16άρα του 1000 που ταιριάζει σίγουρα .
Μέτρησα την nissin από gsxr αλλά δεν χωράει η μανέτα στη χούφτα , είναι μεγαλύτερη .
Εχει κανέις γνώμη ? ? ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Ακτινική τρόμπα φρένων . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακτινική τρόμπα φρένων .   Ακτινική τρόμπα φρένων . Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2015, 15:59

19"άρα απο b-king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Ακτινική τρόμπα φρένων . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακτινική τρόμπα φρένων .   Ακτινική τρόμπα φρένων . Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2015, 16:13

BLaCkXs.... έγραψε:
19"άρα απο b-king


Δεν νομίζω να είναι ακτινική , αλλά την κρατάω στα υπόψιν .
Σίγουρα χωράει με τη μαμά μανέτα στη χούφτα ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Ακτινική τρόμπα φρένων . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακτινική τρόμπα φρένων .   Ακτινική τρόμπα φρένων . Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2015, 16:30

Ακτινικη είναι και ναι κουμπώνει την εχουν βάλει καποια παιδια απο εδω μεσα

Δες μονος σου την φωτο και θα καταλάβεις οτι ειναι ακτινική

www.car.gr/parts/view/5755815/

Για περισσότερα μιλάμε στο τηλ άμα θελεις σε καμια ωρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Ακτινική τρόμπα φρένων . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακτινική τρόμπα φρένων .   Ακτινική τρόμπα φρένων . Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2015, 16:43

Οκ τότε ευχαριστώ .
Θα ψάξω να δω τι παίζει από τιμές .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eksantas
Member
Member
Eksantas

Τόπος : Πρεβεζα
Registration date : 24/07/2011

Ακτινική τρόμπα φρένων . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακτινική τρόμπα φρένων .   Ακτινική τρόμπα φρένων . Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2015, 16:48

kojo έγραψε:
Οκ τότε ευχαριστώ .
Θα ψάξω να δω τι παίζει από τιμές .

Κωστα και εγω τέτοια εχω και κάνει απο gsxr 750 !Φυσικά με 4πιστονες.την πρώτη φωτογραφία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
makjr

makjr

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα - Γλυφάδα
Registration date : 13/09/2010

Ακτινική τρόμπα φρένων . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακτινική τρόμπα φρένων .   Ακτινική τρόμπα φρένων . Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2015, 17:01

Εχω βαλει τρομπα απο bking. Μπαινει κανονικα αλλα θελει λίγη μοντα η χούφτα απο κατω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Ακτινική τρόμπα φρένων . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακτινική τρόμπα φρένων .   Ακτινική τρόμπα φρένων . Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2015, 17:02

Eksantas έγραψε:

Κωστα και εγω τέτοια εχω και κάνει απο gsxr 750 !Φυσικά με 4πιστονες.την πρώτη φωτογραφία.

Το πρωί ψάχνοντας για κάτι άλλο έπεσε στα χέρια μου  μία 3/4 από gsxr και επειδή είχαμε και μία από dl τις συγκρίναμε και η μανέτα ήταν αρκετά μεγαλύτερη . Με τίποτα δεν χωρούσε εκτός αν την κόβαμε . Εσύ έχεις τη μαμά μανέτα ή άλλη πιο κοντή ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leris

leris

Ηλικία : 34
Τόπος : Thessaloniki
Registration date : 25/06/2014

Ακτινική τρόμπα φρένων . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακτινική τρόμπα φρένων .   Ακτινική τρόμπα φρένων . Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2015, 18:18

Γίνεται να αλλάξουμε τρόμπα και να βάλουμε αυτές που προτείνεται χωρίς να αλλάξουμε σε τετραπιστονες?
Θα υπάρχει όφελος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Ακτινική τρόμπα φρένων . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακτινική τρόμπα φρένων .   Ακτινική τρόμπα φρένων . Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2015, 18:31

leris έγραψε:
Γίνεται να αλλάξουμε τρόμπα και να βάλουμε αυτές που προτείνεται χωρίς να αλλάξουμε σε τετραπιστονες?
Θα υπάρχει όφελος?

Αυτό που  μπορώ να σου πω σίγουρα είναι ότι αλλάζει η αίσθηση , ιδιαίτερα με ακτινική .
Από εκεί και πέρα σίγουρα με όποια μεγαλύτερη από 14 ή 16  για τα με  ή χωρίς ABS αντίστοιχα μοντέλα αλλάζει και η δύναμη που ασκείται στο κύκλωμα .
Αν αυτό βγαίνει στο δρόμο θα πρέπει να στο πει κάποιος που το έχει δοκιμάσει .
Εγώ το ψάχνω γιατί εδώ και κάμποσους μήνες έχω πάρει ακτινικές δαγκάνες Brembo και λέω λόγω ευκαιρίας αγοράς Matris από το τρέχων PB να τις βάλω επιτέλους  .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eksantas
Member
Member
Eksantas

Τόπος : Πρεβεζα
Registration date : 24/07/2011

Ακτινική τρόμπα φρένων . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακτινική τρόμπα φρένων .   Ακτινική τρόμπα φρένων . Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2015, 18:58

kojo έγραψε:

Το πρωί ψάχνοντας για κάτι άλλο έπεσε στα χέρια μου  μία 3/4 από gsxr και επειδή είχαμε και μία από dl τις συγκρίναμε και η μανέτα ήταν αρκετά μεγαλύτερη . Με τίποτα δεν χωρούσε εκτός αν την κόβαμε . Εσύ έχεις τη μαμά μανέτα ή άλλη πιο κοντή ?

Οπους μου την έδωσαν με την μανετα της... ετσι την εβαλα!Θεωρο πως η μανετα ειναι απο gsxr δεν πείραξα κατι...και δεν βρίσκει καπου(η συγκεκριμένη ειναι απο 2008 μοντελο) !Οταν εννοείς την μαμα μανετα......η μανετα απο το vstrom δεν πρέπει να κάνει....η καθε τρομπα θέλει και την μανετα της για να δουλέψει πιστεύω confused !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Ακτινική τρόμπα φρένων . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακτινική τρόμπα φρένων .   Ακτινική τρόμπα φρένων . Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2015, 19:00

[quote="Eksantas"]
kojo έγραψε:

η καθε τρομπα θέλει και την μανετα της για να δουλέψει πιστεύω confused !


ναι αυτο ισχυει.....συνηθως καθε τρομπα εχει και διαφορετικη βαση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Ακτινική τρόμπα φρένων . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακτινική τρόμπα φρένων .   Ακτινική τρόμπα φρένων . Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2015, 20:11

Το ξέρω ότι κάθε τρόμπα θέλει τη μανέτα της , απλά μου κάνει εντύπωση γιατί αυτή που έπεσε στα χέρια μου από gsxr είχε τουλάχιστον 1,5 εκατοστό μεγαλύτερη μανέτα από αυτή του dl .
Οπότε αποκλείεται να χωρούσε . Θέλει ψάξιμο .
Ιδωμεν .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eksantas
Member
Member
Eksantas

Τόπος : Πρεβεζα
Registration date : 24/07/2011

Ακτινική τρόμπα φρένων . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακτινική τρόμπα φρένων .   Ακτινική τρόμπα φρένων . Icon_minitimeΤρι Ιουν 16 2015, 00:09

kojo έγραψε:
Το ξέρω ότι κάθε τρόμπα θέλει τη μανέτα της , απλά μου κάνει εντύπωση γιατί αυτή που έπεσε στα χέρια μου από gsxr είχε τουλάχιστον 1,5 εκατοστό μεγαλύτερη μανέτα από αυτή του dl .
Οπότε αποκλείεται να χωρούσε . Θέλει ψάξιμο .
Ιδωμεν .

Όπως και να έχει εαν εχεις χουφτες για να την βάλεις πρέπει να κάνεις και μοντα για να στηριχτεί η χουφτα!Οποτε μπορεις να τραβήξεις λιγο ποιο μπροστα την τρομπα και θα ειναι οκ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ακτινική τρόμπα φρένων .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: