Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eksantas
Member
Member
Eksantas

Τόπος : Πρεβεζα
Registration date : 24/07/2011

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Μάης 29 2015, 21:46

fotis 34 έγραψε:
Το k-shock ειναι ανοιχτο 8.00 με 17.00!!

καταλαβα οτι πηρα καπος αργα!

lmb650 έγραψε:
Γείτονα ότι βοήθεια θέλετε απο Αθήνα στείλε μου πμ! Πες το και στον kojo!!
οκ!Αυριο παω στα πατρια εδάφη !Θα ξεσκιστώ στα τσιπουρα και στα μεζεκλικια!θα το καψω τον εγκέφαλο εντελώς What a Face !


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Eksantas στις Σαβ Μάης 30 2015, 00:11, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Μάης 29 2015, 22:05

lmb650 αν σου είναι εύκολο να περάσεις από Σπηλιώτη την Τρίτη το πρωί τότε με διευκολύνεις .
Πρέπει να μιλήσουμε με Σπηλιώτη ή Τζώρτζια για καλύτερη τιμή .
Σήμερα που πέρασα δεν ήταν εκεί .
Αν μπορείς μάθε τιμές για μπρος πίσω να ξέρουμε για όσους έχουν ή θέλουν να δηλώσουν ενδιαφέρον .
Αν όχι ενημέρωσέ με και θα περάσω εγώ .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 01:25

kojo έγραψε:
lmb650 αν σου είναι εύκολο να περάσεις από Σπηλιώτη την Τρίτη το πρωί τότε με διευκολύνεις .
Πρέπει να μιλήσουμε με Σπηλιώτη ή Τζώρτζια για καλύτερη τιμή .
Σήμερα που πέρασα δεν ήταν εκεί .
Αν μπορείς μάθε τιμές για μπρος πίσω να ξέρουμε για όσους έχουν ή θέλουν να δηλώσουν ενδιαφέρον .
Αν όχι ενημέρωσέ με και θα περάσω εγώ .

οκ θα παω (εκτος αν δουλευω πρωι που θα σε ενημερωσω την δευτερα το βραδυ).. τι ακριβως να ρωτησω?? τιμη για 1-3-5-10??? emc με υδραβλικη προφορτιση ετσι??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkf78
Member
Member
gkf78

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 12/09/2009

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 11:02

Μετά από τέσσερα χρόνια με matris και emc μόνο τα καλύτερα έχω να πω..
Έχω πάρει την emc sportshock 2 με ελατήριο για 100 κιλά ενώ είμαι 77...απίστευτη ανάρτηση και Όταν Είμαι μόνος πάνω αλλά και όταν είμαι φορτωμένος .Η απόδοσή της μετά από 40000κμ δεν έχει πέσει στο ελάχιστο.Την είχα βάλει τότε στα 750 ευρώ με την προφορτιση..
Για τα matris νομίζω ότι και εκεί έκανα την καλύτερη επιλογή γιατί συνδυάζονται πολύ σωστά μεταξύ τους...την θεωρώ μια πολύ καλή αναβάθμιση γενικά των αναρτήσεων για το μηχανάκι μας.
Καταλαβαίνω ότι τα χρήματα δεν είναι λίγα αλλά εάν έχεις σκοπό να το κρατήσεις όπως είχα εγώ όταν το πήρα τότε νομίζω αξίζει τα λεφτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eksantas
Member
Member
Eksantas

Τόπος : Πρεβεζα
Registration date : 24/07/2011

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 11:28

Μπράβο παιδια χρήσιμες οι πληροφορίες όλων!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 13:43

lmb650 έγραψε:


οκ θα παω (εκτος αν δουλευω πρωι που θα σε ενημερωσω την δευτερα το βραδυ).. τι ακριβως να ρωτησω?? τιμη για 1-3-5-10??? emc με υδραβλικη προφορτιση ετσι??

Μάθε τι έκπτωση μπορούμε να έχουμε ανάλογα με τις ποσότητες . Για να μην μπερδευτούμε θα πρότεινα να μάθεις ποσοστό έκπτωσης επί της τιμής καταλόγου .Τις αρχικές τιμές τις έχω . Ετσι ο καθένας μας θα υπολογίσει τι θέλει και τι μπορεί .
Τιμές καταλόγου  :

Emc sportshock 1    =   560 ευρώ  +  200  υδραυλική
Emc sportshock 2    =   660 ευρώ  +  200  υδραυλική

Ρώτα και για  matris  , αν και νομίζω ότι η προσφορά του  Ιταλού , ακόμα και με τα μεταφορικά είναι μακρυά .

Αν δεν μπορέσεις ενημέρωσέ με και θα περάσω εγώ .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 13:58

οκ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 16:33

[quote="kojo"]
lmb650 έγραψε:


Τιμές καταλόγου  :

Emc sportshock 1    =   560 ευρώ  +  200  υδραυλική
Emc sportshock 2    =   660 ευρώ  +  200  υδραυλική

Οι διαφορές μεταξύ τους ποιες είναι?

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 33ncnm10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 33e6ee10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 63u2ip10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Amzm8k10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 17:19

Αντωνη αν ξερεις γαλλικα λεει στο σαιτ της εταιρειας επανριβως ποιες ειν οι διαφορες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 18:46

rafel7 έγραψε:
Αντωνη αν ξερεις γαλλικα λεει στο σαιτ της εταιρειας επανριβως ποιες ειν οι διαφορες

Ευχαριστώ αλλά δεν ξέρω και η μετάφραση είναι για κλάματα. ..

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 33ncnm10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 33e6ee10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 63u2ip10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Amzm8k10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 20:27

loverdos11 έγραψε:
Οι διαφορές μεταξύ τους ποιες είναι?

Αυτά ειναι τα λόγια του Χρήστου όπου μου εξήγησε ποιες οι διαφορές όταν είχα την ίδια απορία


Bretsos έγραψε:
Οι διαφορες των sportshock 1 & sportshock 2 ειναι μονο σε μια ακομα ρυθμιση.
Εχει επιπλεον μικροβαθμιδες στο ποσο γρηγορα θες την επαναφορα δλδ. 1 κλικ rebaund και 1/2

Με νεότερη ενημέρωση ο Ιταλός μου είπε οτι στα δέκα κομμάτια κανει δωρο τα μεταφορικά δλδ μιλάμε για 300 ? έκαστο αλλά βάζει τον όρο να γίνει μια αποστολή και μια πληρωμή για ολα.Δλδ 3000? μπροστά και ένας να παραλάβει.Επειδή τον ρώτησα εάν υπάρχει φόβος να κολλήσουν στο τελωνείο,μου απάντησε οτι δεν παιρνάνε τελωνείο πακέτα εντός Ευρώπης.Ξέρει κάποιος κάτι περισσότερο πάνω σ αυτό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkf78
Member
Member
gkf78

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 12/09/2009

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 21:31

Ξέρω ότι κατά 99.9% όντως δεν περνάνε τελωνείο...Δεν θα έχετε τέτοιο Θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkf78
Member
Member
gkf78

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 12/09/2009

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 21:35

Η sportshock 2 έχει αργή και γρήγορη απόσβεση επαναφοράς...Δηλαδή ρύθμιση της απόσβεσης σε μικρές ανωμαλίες και σε μεγάλες ξεχωριστά με 30 κλικ για κάθε ρύθμιση...
Bretsos τα λέω καλά νομίζω η όχι;;;; Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 22:13

gkf78 έγραψε:
Η sportshock 2 έχει αργή και γρήγορη απόσβεση επαναφοράς...Δηλαδή ρύθμιση της απόσβεσης σε μικρές ανωμαλίες και σε μεγάλες ξεχωριστά με 30 κλικ για κάθε ρύθμιση...
Bretsos τα λέω καλά νομίζω η όχι;;;; Laughing Laughing

Άρα η δεύτερη είναι για κάποιον που πάει και χώμα.
Ενώ η 1 για κάποιον που μένει άσφαλτο.
Σωστά?

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 33ncnm10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 33e6ee10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 63u2ip10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Amzm8k10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
basilis_k6
Member
Member


Registration date : 09/05/2015

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 22:18

BLaCkXs.... έγραψε:
loverdos11 έγραψε:
Οι διαφορές μεταξύ τους ποιες είναι?

Αυτά ειναι τα λόγια του Χρήστου όπου μου εξήγησε ποιες οι διαφορές όταν είχα την ίδια απορία


Bretsos έγραψε:
Οι διαφορες των sportshock 1 & sportshock 2 ειναι μονο σε μια ακομα ρυθμιση.
Εχει επιπλεον μικροβαθμιδες στο ποσο γρηγορα θες την επαναφορα δλδ. 1 κλικ rebaund και 1/2

Με νεότερη ενημέρωση ο Ιταλός μου είπε οτι στα δέκα κομμάτια κανει δωρο τα μεταφορικά δλδ μιλάμε για 300 ? έκαστο αλλά βάζει τον όρο να γίνει μια αποστολή και μια πληρωμή για ολα.Δλδ 3000? μπροστά και ένας να παραλάβει.Επειδή τον ρώτησα εάν υπάρχει φόβος να κολλήσουν στο τελωνείο,μου απάντησε οτι δεν παιρνάνε τελωνείο πακέτα εντός Ευρώπης.Ξέρει κάποιος κάτι περισσότερο πάνω σ αυτό;

δεν περνάει τελωνίο τίποτα εντός της ΕΕ.

μόνη περίπτωση να φας ήττα είναι απο ebay που ο πωλητής είναι μεσάζων και στέλνει απευθείας απο κίνα η κάπου αλλού εκτος εε και στο location γράφει την δική του έδρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 22:31

Είσαι ωραίος.Μηπως γνωρίζεις τωρα που δεν δέχεται πληρωμή με paypal o ιταλος αλλα μονο με κατάθεση τι παιζει; Ειναι ασφαλές;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 22:40

basilis_k6 έγραψε:


δεν περνάει τελωνίο τίποτα εντός της ΕΕ.


Αυτό είναι σίγουρο .
Δεν έχουμε θέμα με τελωνείο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
basilis_k6
Member
Member


Registration date : 09/05/2015

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 22:52

BLaCkXs.... έγραψε:
Είσαι ωραίος.Μηπως γνωρίζεις τωρα που δεν δέχεται πληρωμή με paypal o ιταλος αλλα μονο με κατάθεση τι παιζει; Ειναι ασφαλές;

ποιός είναι ο ιταλός? γενικά οι ιταλοί είναι η χειρότερη περίπτωση πωλητη αλλα κυρίως σε συνεννόηση.

btw μήν πετάξετε λεφτά στην υδρ. προφόρτιση αν δεν σας είναι απολύτως απαραίτητη και εφόσον το αμορτισέρ μπορεί να ρυθμιστεί χωρίς να ξέρεις ταχυδακτιλουργικά κόλπα. ένα κλειδί είναι και ρυθμίζετε σε 3 λεπτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μάης 30 2015, 23:16

Τι θα γινει θ ανοιξουμε μια ομαδικη;;;να ακυρωσω τα ματρις και να τα παρω μεσωτπυ pb 70 ευρω ειναι αρκετα λεφτα. Αντε ξυπνατε Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 31 2015, 00:22

Γιάννη έχει ανοίξει.. Αφού πήραμε και τιμές!! Έχουμε μαζευτεί 6 και μέχρι τον Αύγουστο πιστεύω θα μαζευτούμε πάνω απο 10 σίγουρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 31 2015, 00:41

Κύριοι ....
Για να μπείτε στο P.B για τα Matris εδώ Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 451272

https://www.vstromhellasforum.com/t31309-topic#596646


Υ.Γ. Μόλις αποφασιστεί και ποια ανάρτηση θα προτιμηθεί για πίσω και μάθουμε και τις τιμές θα ανοίξει και P.B και για την πίσω .

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 33ncnm10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 33e6ee10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 63u2ip10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Amzm8k10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 2rpb8y10


Έχει επεξεργασθεί από τον/την loverdos11 στις Κυρ Μάης 31 2015, 01:11, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 31 2015, 01:08

lmb650 έγραψε:
Έχουμε μαζευτεί 6 και μέχρι τον Αύγουστο πιστεύω θα μαζευτούμε πάνω απο 10 σίγουρα...

H τιμή που πήρε ο Ραφαήλ είναι για τώρα μετά από 3 μήνες μπορεί να μην ισχύει .

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 33ncnm10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 33e6ee10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 63u2ip10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Amzm8k10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 31 2015, 07:56

loverdos11 έγραψε:


H τιμή που πήρε ο Ραφαήλ είναι για τώρα μετά από 3 μήνες μπορεί να μην ισχύει .

Oπως και η διάθεση κάποιων από εμάς που δήλωσαν ενδιαφέρον .
Πιστεύω ότι δεν πρέπει να το τραβήξουμε πολύ .
Αλλοστε αν μπει για τα καλά το καλοκαίρι δεν θα μείνει τίποτα , το ταμείο θα είναι μείον .
Δεν είδα και κάποιον να δηλώνει ενδιαφέρον για λίγο αργότερα .
Αποψη μου . . .

Υπάρχει και το άλλο .
Για να μην βάλουμε όλα τα χρήματα μαζί , αφού δεν έχει paypal που μας προσφέρει ασφάλεια σε περίπτωση υπαναχώρησης του πωλητή , μπορούμε να κάνουμε σταδιακή παραγγελία , αν το δεχτεί ο πωλητής .
Δηλαδή :

Γίνεται η παραγγελία με προκαταβολή 20% ή 30% από όλους .
Εξοφλούν οι 3 πρώτοι για παράδειγμα και όταν παραλάβουν και όλα είναι οκ , προχωράει η εξόφληση των υπόλοιπων .
Ετσι υπάρχει βέβαια καθυστέρηση αλλά :
1) Δεν ρισκάρεται όλο το ποσό για έναν πωλητή που από ότι κατάλαβα δεν έχει χρησιμοποιήσει κανένας μας στο παρελθόν .
2)Δίνεται ένα παράθυρο 1-2 μηνών για κάποιον που ενδιαφέρεται αλλά δεν έχει όλα τα χρήματα τώρα .
Ολα αυτά βέβαια αν το θέλουμε εμείς και αν δεχτεί ο πωλητής .
Σκεφτείτε το .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 31 2015, 10:14

Συμφωνω κι εγω να μην το τραβηξουμε πολυ.

Με τον Ιταλο δεν πιστευω να εχουμε κανενα προβλημα, προκειται για μεγαλο μαγαζι.

Επίσης δεν πιστευω να δεχτει τιποτα αλλο, εκτος απο αυτα που μας εχει πει ηδη, δηλαδη μια παραγγελια με ολοκληρο το ποσο προκαταβολη. Το θεωρω μαλιστα λογικοτατο, γιατι εγω δεν εχω πεσει ποτε σε επαγγελματια να σου στελνει το αντικειμενο με μια μικρη προκαταβολη, και οταν παραλαβεις εσυ, τοτε να του δωσεις το υπολοιπο ποσο. Αυτο σε online αγορες δεν γινεται ποτε.

Ηδη η τιμη ειναι τζαμπα, οποτε μην το τραβηξουμε απο τα μαλια.

Το θεμα ειναι ποιος θα το αναλαβει απο εμας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 31 2015, 11:39

Μάλλον δεν κατάλαβες τι γράφω .
Τίποτα δεν θα του ζητήσουμε να στείλει τσάμπα .
Διάβασε λίγο πιο προσεκτικά πριν απαντήσεις .
Το θέμα του ρίσκου δεν υφίσταται μόνο στο θέμα του να χάσουμε χρήματα .
Υφίσταται και στο θέμα της σωστής εξυπηρέτησης .
Επειδή όλοι θα ζητήσουμε διαφορετικά ελατήρια , άρα ιδιαιτερότητες στην παραγγελία , πρέπει να γίνουν όλα σωστά .
Δεν θα αναφέρω εμπειρίες δικές μου από άλλες αγορές που μπλέξαμε με επιστροφές και ταλαιπωρία .
Αν νομίζεις ότι δεν υπάρχει πρόβλημα , κανένα θέμα , ξεχνάμε ότι έγραψα και προχωράμε .
Εγώ είμαι μέσα σε ότι αποφασίσουμε .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: