Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
D.VALMAS

D.VALMAS

Ηλικία : 41
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 09/06/2010

Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;   Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 24 2015, 23:21

Brestos θα συμφωνήσω σε ολα οσα εχεις πει.
Και ταυτόχρονα θα κατανοησω την επιθυμία του diver και οποιουδήποτε θέλει να έχει μια εξάτμιση που να του φτιάχνει την διαθεση χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα κάνει καγκουριες.
Είναι πολύ ωραίο και το γουστάρω και εγω να κανω μια χαλαρή βολτα και να ακούω μια ωραία μελωδία στο γκάζι μου.
ΑΛΛΑ προτιμω να αφησω αυτό το κομμάτι της εξατμισης τελευταιο και να ξεκινησω με το στήσιμο της καλής μας γιατί πιο πολλα γούστα θα βγάλουμε . Σίγουρα χρειάζεται να βάλουμε το χέρι λίγο βαθιά στη τσέπη αλλά νομίζω οτι στο τέλος θα αξίζει τον κόπο.
Φυσικά αυτό το κάνεις αν έχεις σκοπό να κρατήσεις την συγκεκριμένη μηχανή αρκετο καιρο και αν σε παίρνει οικονομικά και γενικά ο καθένας για τον δικό του λόγο.
Δεν θελω να το χαλασω ούτε και εγώ αυτό που σκέφτεστε αρκετοί να κάνετε με την εξάτμιση.
Απλά την γνώμη μου λεω φιλικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DiverStrom
Member
Member
DiverStrom

Ηλικία : 42
Τόπος : Σέρρες - Ασπροβάλτα
Registration date : 02/04/2011

Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;   Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 24 2015, 23:38

Σεβαστο Αγαπητε Valma μου αλλα το χερι βααααθια στη τσεπη δεν το βαζω - βαθιες βουτιες κανω Smile αλλα στην τσεπη ουτε λογος για τα 600αρια 700αρια που διαβαζω.

Παντως τη δουλεια μαλλον μονος μου θα την κανω ετσι οπως βλεπω Smile

Για πειτε τωρα race tech και mivv "ισως" ποιοι κατασκευαζουν ;


Αξιζει ολοσωμη γιατι δεν θελω κοψε ραψε - αισθητηρα οξυγωνου εχουνε αυτες ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;   Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 24 2015, 23:46

DiverStrom έγραψε:
Σεβαστο Αγαπητε Valma μου αλλα το χερι βααααθια στη τσεπη δεν το βαζω - βαθιες βουτιες κανω Smile αλλα στην τσεπη ουτε λογος για τα 600αρια 700αρια που διαβαζω.

Είσαι σίγουρος ότι θέλεις Mivv;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
D.VALMAS

D.VALMAS

Ηλικία : 41
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 09/06/2010

Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;   Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 24 2015, 23:57

Πόσο? ??? affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ck69
Member
Member


Ηλικία : 44
Registration date : 30/10/2013

Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;   Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 25 2015, 00:07

Ρε παιδια...?!Κοινη λογικη...Ποσο συμφερει το κοστος προς αποδοση πια;Με τιποτα...
Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 709343
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;   Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 25 2015, 00:20

rafel7 έγραψε:




χρηστο μαζι σου ρε φιλε αλλα απ την αλλη αν το παμε ετσι. ΔΩΣΤΕ ΤΟ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ γιατι απλα δεν κανει. σ αυτο πιστευω συμφωνουμε ολοι!!! PITA


Γιαννη δε λεει κανεις να δωσει καποιος το μηχανακι του αν και το καταλαβες Smile
απο τη στιγμη(καλως η κακως) που γραφει καποιος δημοσια,θα υπαρξει και σχολιασμος-ανταλλαγη αποψεων-εμπειριων
οι προτεραιοτητες του καθενος διαφορετικες
εγω ας πουμε θεωρησα οτι δεν αξιζει να δωσω φραγκο στο στρομ και το πουλησα....
καποιος αλλος ριχνει λεφτα και ειναι και ευτυχισμενος
αλλος κανει αναβαθμιση??και εχει προβληματα...
αλλος κανει βολτα με 120 max και λεει οτι εχει το καλυτερο μηχανακι που υπαρχει
αλλος καθεται και μετραει αν καιει 4.2(ελεος) 5 5.5 6/100 και παει λεγοντας
για να παρεις κατι απο το μηχανακι πρεπει να τα χωσεις χοντρα!αξιζει???
αλλα και παλι δε το κρινει κανεις μας αυτο,απλα λεμε την αποψη μας-εμπειρια μας Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DiverStrom
Member
Member
DiverStrom

Ηλικία : 42
Τόπος : Σέρρες - Ασπροβάλτα
Registration date : 02/04/2011

Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;   Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 25 2015, 09:05

BLaCkXs.... έγραψε:
DiverStrom έγραψε:
Σεβαστο Αγαπητε Valma μου αλλα το χερι βααααθια στη τσεπη δεν το βαζω - βαθιες βουτιες κανω Smile αλλα στην τσεπη ουτε λογος για τα 600αρια 700αρια που διαβαζω.

Είσαι σίγουρος ότι θέλεις Mivv;

Απαπαπαπα !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;   Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 25 2015, 10:42

Καλημέρα κοινότης..
Ελπίζω να σας βοηθήσω και εγώ με την σειρά μου.

Σε όλα μα όλα τα μηχανάκια μου έχω βάλει εξατμίσεις και έχω να σας πώ τα εξής:
Σε R1 , GSXR , TIGER 1050  & τώρα BANDIT 1250 είδα διαφορές. Μιλάω μόνο για τελικό και φίλτρο. Στο μόνο μηχανάκι που είχα βάλει MIVV & φίλτρο και δεν είδα διαφορά, ήταν το VSTROM 650 που είχα. Πορωτικός ήχος αλλά με τα μαμά μηχανάκια πήγαινα το ίδιο και κάποια με πέρναγαν κιόλας. Κανένα δν είχα πάει για ρύθμισμα και δυναμομέτρηση. Απλά με έφτιαχνε ο ήχος της εξάτμισης ( ειδικά στο δικύλινδρο μοτέρ ) και με άκουγαν τα αμάξια.
Στο Bandit τώρα είδα ότι άνοιξε ψηλά αλλά έχασε το αρχικό τίναγμα - ξεκόλλημα χεριών που είχα με την μαμά εξάτμιση η οποία όμως το έπνιγε ψηλά. Βέβαια λόγω cc και ροπής δν θα το καταλάβεις αν το οδηγήσεις αλλά εγώ που έχω το μέτρο σύγκρισης με μαμά το καταλαβαίνω. Κάπου χάνεις - κάπου κερδίζεις. Όσα είπε παραπάνω ο BRETSOS είναι σωστά. Η γνώμη μου είναι να βάλετε κάτι οικονομικό γιατί ότι κ αν αγοράσετε ανεξαρτήτου τιμής, οι διαφορές θα είναι απειροελάχιστες έως ανύπαρκτες. Είναι καθαρά θέμα αισθητικό- ήχου και πολύ βασικό κατ'εμέ να σ'ακούνε τα αμάξια όταν πλησιάζεις.
Το τελικό από μόνο του δν μου χε επηρεάσει σχεδόν καθόλου την κατανάλωση. Όταν μπήκε το φίλτρο πάνω, φάνηκε διαφορά αισθητή στην κατανάλωση.
Για μένα όσοι γουστάρετε βάλτε τελικό, ο ήχος είναι ωραίος και πορωτικός. Μν βάλετε φίλτρο δν θα κερ΄δισετε κάτι παρά μόνο αυξημένη κατανάλωση.
Αυτά..

http://www.ebay.com/itm/Auspuff-Endtopf-Edelstahl-Suzuki-DL-650-V-Strom-Bj-04-06-mit-EG-ABE-Mivv-/400788231413?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item5d50d714f5&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/SUZUKI-V-STROM-650-2-1-2012-GPR-EXHAUST-SYSTEM-FURORE-BLACK-SLIP-ON-MUFFLER-/301545130680?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item46357d8ab8&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/Suzuki-DL-650-V-Strom-2012-2015-Scarico-Terminale-Exhaust-GPR-Furore-Nero-/371222779278?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item566e9a158e&vxp=mtr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;   Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 25 2015, 15:03

Παναγιωτη με ή χωρις φιλτρο η καταναλωση αυξανεται 5% σε ολο το φασμα και σε καποιες ακραίες περιπτωσεις μπορει να φτασει και 10% (αυτο ειναι με εντελως ελευθερη εξατμιση)
Αυτη την διαφοροποιηση μπορει να την κανει ο ''αργος'' εγκεφαλος που φορανε τα στρομ, μπορει αναλογα τις πληροφοριες που λαμβανει ο λ να δωσει +5% ή -5% σε ολο το φασμα.
Οταν βαλουμε μια εξατμιση η καταναλωση δεν αυξανεται αμεσα αλλα σε βαθος καποιον ωρων λειτουργιας.
Το συνηθες για την 8bit μοναδα που φοραει το στρομ ειναι 15-20ωρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;   Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 25 2015, 15:21

Bretsos έγραψε:
Το συνηθες για την 8bit μοναδα που φοραει το στρομ ειναι 15-20ωρες.

χρηστο μιλαμε για συνεχομενη χρηση 15-20 ωρες?? γιατι αυτο ειναι ψιλοαπιθανο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;   Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 25 2015, 15:28

lmb650 έγραψε:
Bretsos έγραψε:
Το συνηθες για την 8bit μοναδα που φοραει το στρομ ειναι 15-20ωρες.

χρηστο μιλαμε για συνεχομενη χρηση 15-20 ωρες?? γιατι αυτο ειναι ψιλοαπιθανο...


Συνολικά βρε, δεν το νοιάζει πως θα τα κάνεις, αρκεί να συμπληρωθούν οι παραπάνω ώρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;   Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 25 2015, 15:32

Bretsos έγραψε:
lmb650 έγραψε:
Bretsos έγραψε:
Το συνηθες για την 8bit μοναδα που φοραει το στρομ ειναι 15-20ωρες.

χρηστο μιλαμε για συνεχομενη χρηση 15-20 ωρες?? γιατι αυτο ειναι ψιλοαπιθανο...


Συνολικά βρε, δεν το νοιάζει πως θα τα κάνεις, αρκεί να συμπληρωθούν οι παραπάνω ώρες.

Άστ αυτά και δες τι βίντεο σου έβαλα ωρέ!! Στις μοτοσυκλέτες.. cow
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;   Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 25 2015, 15:37

το εχω δει μαστορα μου....αν εντελει ειναι οπως το εχω στο μυαλο μου μαλλον βρεθηκε η επομενη μοτοσυκλετα μου.
Αν παιξει φουλ τεχνολογια θα ξενερωσω ασχημα...πολυ το φοβαμαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ψηνεται κανεις για ομαδικη αγορα εξατμισης ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: