Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panpap2003
Member
Member
panpap2003

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 06/02/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 11:09

Στα 73400 χιλ ειπα να αντικαταστησω την πισω μαμισια δισκοπλακα για πρωτη φορα. Αφου ρωτησα φιλους στη λεχη μου ειπαν για τις μαργαριτες του Σπηλιωτη οτι ειναι καλες. Πηγα λοιπον και αγορασα στην τιμη των 50 ευρω.

Σημερα η μηχανη εχει 74960 χιλ (δηλ με την ΝΕΑ πλεον μαργαριτα εχω διανυσει 1560 χιλ ) και οι εικονα που παρουσιαζουν οι δισκοπλακες ειναι αυτη:

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  IMG309_zpsvyhki3cv

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  IMG310_zpsqjjlylcu

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  IMG311_zpseottwkq6

Το μέταλλο εχει εμφανώς καει και ως ειναι φυσικο επομενο τα πισω φρενα ειναι σα βούτυρο. Παταω πισω φρενο και δεν φρενάρει.
Σημερα λοιπον πηγα απο το μαγαζι του άνωθεν να του πω για την μαργαρίτα.
Ο μεταξυ μας διαλογος με τον Μιχαλη ηταν ο εξης:

-Μιχαλη πριν απο 1500 χιλ εβαλα την πισω μαργαριτα και δες πως εγινε.
-Ναι......Εχει αναψει το μεταλλο .... αλλα εσυ φταις. Πατας ασυναίσθητα πολυ πισω φρενο.
-Και μπροστινο παταω αλλα δεν εχει καει το μεταλλο της μαμισιας.
-Προσπαθησε να μην αφηνεις το ποδι σου πανω στο φρενο. Αλλα κατα τα αλλα δεν εχει προβλημα η μαργαριτα. Ελα να δεις και της δικης μου μηχανής μεσα στο μαγαζι που εχω.
-Οκ. Αλλα δεν εχω πισω φρενο.
-Δεν εχει προβλημα η μαργαριτα. μια χαρα ειναι τα φρενα σου. Να μην αφηνεις το ποδι σου πανω στο φρενο και το πατας χωρις να καταλαβεις.

Απο κει και υστερα τα συμπερασματα δικα σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 11:54

Άλλο ένα δείγμα επαγγελματία που δεν σέβεται αυτό που πουλάει! Εύχομαι να βρεις την άκρη και να μην αναγκαστείς να πληρώσεις άλλη επώνυμη, για να έχεις το σωστό φρένο.

Φανταστικό μέταλλο καταπληκτικής ποιότητας! Φαντάζομαι και στο moto gp τέτοιες φοράνε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 12:01

εχω δει και αλλες δισκοπλακες του σπιλιωτη και ειναι οι πρωτες που εχουν αναψει οι δικες σου...μηπως οντως πατας ασυναισθητα πολυ το πισω???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 12:27

Για να έφτασες να αλλάξεις δισκόπλακα στα 73.000 χλμ μάλλον έχεις βαρύ δεξί πόδι...Εγώ σε αυτά τα χιλιόμετρα άλλαξα δεύτερη φορά τακάκια, όχι δισκόπλακα. Χωρίς αυτό να αποκλείει βέβαια κατασκευαστική ατέλεια της δισκόπλακας. Αλλά η αλλαγή δισκόπλακας στα 73.000 χλμ είναι λίγο, πως να το πω, έξω απο τα συνηθισμένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 13:11

aris_n έγραψε:
Για να έφτασες να αλλάξεις δισκόπλακα στα 73.000 χλμ μάλλον έχεις βαρύ δεξί πόδι...Εγώ σε αυτά τα χιλιόμετρα άλλαξα δεύτερη φορά τακάκια, όχι δισκόπλακα. Χωρίς αυτό να αποκλείει βέβαια κατασκευαστική ατέλεια της δισκόπλακας. Αλλά η αλλαγή δισκόπλακας στα 73.000 χλμ είναι λίγο, πως να το πω, έξω απο τα συνηθισμένα.

Θα σας κουράσω λίγο με το κείμενο αλλά... ελπίζω τουλάχιστον να ''βοηθήσω'' κάποιον - κάπου.

Αν συνυπολογίσουμε όλους τους αστάθμητους παράγοντες όπως βάρος αναβάτη, τρόπο οδήγησης (αμυντικός-νορμάλ-επιθετικός) καθώς και το πόσο χρησιμοποιεί καθένας από εμάς το πίσω φρένο σε συνδυασμό φυσικά με το μπροστά, η φθορά της πίσω δισκόπλακας δύναται να τροποποιηθεί σημαντικά ως προς το εύρος της.

Πιό συγκεκριμένα:
Όταν πρωτοπήρα τη μηχανή, ξεκίνησα (με βάση τη μέχρι τότε εμπειρεία μου) να χρησιμοποιώ κυρίως το πίσω φρένο, όπου κι εγώ -όπως και πολλοί άλλοι φίλοι βεστρομάδες- το έκρινα ανεπαρκές, ανύπαρκτο κ.α.
Ανακάλυψα στην πορεία πως η χρήση του μπροστινού και μόνο, ναι μεν είναι αρκετή υπό νορμάλ συνθήκες, αλλά όποτε χρειάστηκε να ''πέσω'' στα φρένα, η όχι και τόσο καλορυθμισμένη λειτουργία του ABS με οδηγούσε πολύ κοντά σε προφυλακτήρες, πεζοδρόμια και λοιπά ανεπιθύμητα..
Άρχισα λοιπόν να χρησιμοποιώ τα φρένα ''by the book'', φρενάροντας ταυτόχρονα και με τα δύο.
Είδα πως τελικά η μηχανή μας, δεν έχει και τόσο άσχημα φρένα από το εργοστάσιο..
Επίσης, το πίσω φρένο από τη στιγμή που είναι ικανό να μπλοκάρει τον τροχό, είναι πέρα για πέρα επαρκές, αλλά λόγω κατανομής βάρους και σχεδιασμού πλαισίου, από μόνο του δεν είναι ικανό να σταματήσει επαρκώς την ορμή της μηχανής.
Επί της ουσίας, στα 63000 χλμ που έχω γράψει προβλέπω πως περίπου στις 80000χλμ θα χρειαστεί να την αντικαταστήσω κι εγώ.
Συμπληρώνω πως είμαι περίπου 2 μέτρα και 100 κιλά.
Κλείνοντας, θα θυμίσω πως όποιος είναι ικανοποιημένος από τις μαμά δισκόπλακες, μπορεί να βρει σε εξαιρετική κατάσταση και τιμή στα μεταχειρισμένα ανταλλακτικά.
Έχω δει πίσω δισκόπλακα μαμά (στο Περιστέρι) σχεδόν καινούργια με 30?.

Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 13:30

Συμφωνώ απόλυτα με τον massai.

Για τα φρένα δεν υπάρχει νωρίς ή αργά, έχει να κάνει με τον τρόπο οδήγησης, την κατανομή φρεναρίσματος (εμπρός - πίσω), το που γίνονται τα χιλιόμετρα (εντός ή εκτός πόλης) και με το το φορτίο της μηχανής. Όπως και να έχει ένας άνθρωπος που έβγαλε 75.000 χλμ μ την μαμά δισκόπλακα δεν γίνεται με την ίδια χρήση να κατέστρεψε την after market σε 1500χλμ. Εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται λίγο παράδοξο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panpap2003
Member
Member
panpap2003

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 06/02/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 15:04

rafel7 έγραψε:
εχω δει και αλλες δισκοπλακες του σπιλιωτη και ειναι οι πρωτες που εχουν αναψει οι δικες σου...μηπως οντως πατας ασυναισθητα πολυ το πισω???

επειδη εχω συνηθησει να πηγαινω στη μια ροδα με τα 70τοσα αλογα της μηχανης (την πισω), λογικο ειναι να παταω μονο το πισω φρενο. το μπροστα ειναι στον αερα. οποτε......

Very Happy Very Happy

για να γινει ετσι επρεπε και στα 1500 χιλ που διενησα εως τωρα να εχω πατημενο το φρενο.
οδηγω μηχανες απο τα 16 μου και ειμαι 48. και την συγκεκριμενη την εχω πανω απο 4 χρονια και την χρησιμοποιηω σε καθημερινη βαση λογω δουλειας. λες να μην ξερω που βαζω το ποδι μου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panpap2003
Member
Member
panpap2003

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 06/02/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 15:10

aris_n έγραψε:
Για να έφτασες να αλλάξεις δισκόπλακα στα 73.000 χλμ μάλλον έχεις βαρύ δεξί πόδι...Εγώ σε αυτά τα χιλιόμετρα άλλαξα δεύτερη φορά τακάκια, όχι δισκόπλακα. Χωρίς αυτό να αποκλείει βέβαια κατασκευαστική ατέλεια της δισκόπλακας. Αλλά η αλλαγή δισκόπλακας στα 73.000 χλμ είναι λίγο, πως να το πω, έξω απο τα συνηθισμένα.

φιλε μου δεν ξερω τι χρηση κανεις στη μηχανη σου. εγω εδω και τουλαχιστον 4 χρονια δηλ απο τοτε που την εχω την χρησιμοποιω σε καθημερινη βαση για την δουλεια μου στο κεντρο. οι αλλαγες στα τακακια ειναι 2 πισω μια εμπρος. οπως και το σωστο φρεναρισμα ειναι 2 φορες πισω μια εμπρος μιας και το σημαντικοτερο φρενο για να σταματησει η μηχανη μας ειναι το μπροστα. για κανα μηνα ισως και λιγοτερο μεχρι να αλλαξω πισω δισκο, ειχα μονο το μπροστινο. οποτε καταλαβαινεις τι ζορι τραβαγε. παρολα αυτα ομως εως τωρα ο δισκος ειναι μια χαρα ο μαμισιος. γιατι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fk2ras



Ηλικία : 50
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 22/01/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 15:11

Σχεδόν οι περισσότεροι του χώρου όταν είναι να πουλήσουν είναι "επιστήμονες" στο είδος,
όταν είναι να αναλάβουν την ευθύνη κανουν τους κινέζους !!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panpap2003
Member
Member
panpap2003

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 06/02/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 15:12

massai έγραψε:
aris_n έγραψε:
Για να έφτασες να αλλάξεις δισκόπλακα στα 73.000 χλμ μάλλον έχεις βαρύ δεξί πόδι...Εγώ σε αυτά τα χιλιόμετρα άλλαξα δεύτερη φορά τακάκια, όχι δισκόπλακα. Χωρίς αυτό να αποκλείει βέβαια κατασκευαστική ατέλεια της δισκόπλακας. Αλλά η αλλαγή δισκόπλακας στα 73.000 χλμ είναι λίγο, πως να το πω, έξω απο τα συνηθισμένα.

Θα σας κουράσω λίγο με το κείμενο αλλά... ελπίζω τουλάχιστον να ''βοηθήσω'' κάποιον - κάπου.

Αν συνυπολογίσουμε όλους τους αστάθμητους παράγοντες όπως βάρος αναβάτη, τρόπο οδήγησης (αμυντικός-νορμάλ-επιθετικός) καθώς και το πόσο χρησιμοποιεί καθένας από εμάς το πίσω φρένο σε συνδυασμό φυσικά με το μπροστά, η φθορά της πίσω δισκόπλακας δύναται να τροποποιηθεί σημαντικά ως προς το εύρος της.



Very Happy

σωστοςςςςςςς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LORDOS
gold member
gold member
LORDOS

Ηλικία : 49
Τόπος : Suncity
Registration date : 03/08/2010

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 15:15

Επειδή η ασφάλεια είναι πάνω απ όλα και επειδή λες ότι δεν έχεις πίσω φρένο πήγαινε να ξανα αλλάξεις τον δίσκο.

Όσο για τον έμπορα εννοείτε ότι θα σου πει ότι ήταν δικό σου λάθος ......Στην Ελλάδα βρισκόμαστε ΠΑΝΤΟΤΕ φταίνε οι άλλοι και ποτέ εμείς !!!!


Λυπάμαι φίλε μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lordos.listen2myradio.com/
panpap2003
Member
Member
panpap2003

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 06/02/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 15:19

apogt έγραψε:
Συμφωνώ απόλυτα με τον massai.

Για τα φρένα δεν υπάρχει νωρίς ή αργά, έχει να κάνει με τον τρόπο οδήγησης, την κατανομή φρεναρίσματος (εμπρός - πίσω), το που γίνονται τα χιλιόμετρα (εντός ή εκτός πόλης) και με το το φορτίο της μηχανής. Όπως και να έχει ένας άνθρωπος που έβγαλε 75.000 χλμ μ την μαμά δισκόπλακα δεν γίνεται με την ίδια χρήση να κατέστρεψε την after market σε 1500χλμ. Εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται λίγο παράδοξο.

Ετσι ακριβως Τολη μου
+1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panpap2003
Member
Member
panpap2003

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 06/02/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 15:20

LORDOS έγραψε:
Επειδή η ασφάλεια είναι πάνω απ όλα και επειδή λες ότι δεν έχεις πίσω φρένο πήγαινε να ξανα αλλάξεις τον δίσκο.

Όσο για τον έμπορα εννοείτε ότι θα σου πει ότι ήταν δικό σου λάθος ......Στην Ελλάδα βρισκόμαστε ΠΑΝΤΟΤΕ φταίνε οι άλλοι και ποτέ εμείς !!!!


Λυπάμαι φίλε μου...

OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 15:20

αφου εισαι εμπειρος και οδηγας και απο τα 16 τοτε αφου δεν στην αλλαξε τη δισκοπλακα τη περιμενεις και δεν πας να αλλαξεις τα φρενα βουτυρο???? cheers cheers η πιθανοτητα ελλατωματικου προιοντος παντα υπαρχει και παντα θα υπαρχει ακομα και αν εμεισ οι ιδιοι προχωρησουμε σε παραγωγη καποιου προιοντος.

το να κατηγορουμε ομως τον καθε εμπορο ονομαστικα με λεξεις τυπου "μαργαριτες και μαργαριταρια" "ειπα αυτο, ειπε εκεινο" και τελος για να δειξουμε οτι δεν κατευθυνουμε αποψεις "τα συμπερασματα δικα σας" πιστευω οτι  παρανομο πρωτα απο ολα γιατι μπορει ο ιδιος εμπορας να σε μπλεξει ασχημα (να θυμισω τι ειχε γινει με ενα ποστ για γνωστη αλυσιδα εμποριας μεταχειρισμενων που ξεκιναει απο β και τελιωνει σε ος?????) οι ιδιοι οι διαχειριστες γραφανε τα παραπανω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 15:37

rafel7 έγραψε:
αφου εισαι εμπειρος και οδηγας και απο τα 16 τοτε αφου δεν στην αλλαξε τη δισκοπλακα τη περιμενεις και δεν πας να αλλαξεις τα φρενα βουτυρο???? cheers cheers η πιθανοτητα ελλατωματικου προιοντος παντα υπαρχει και παντα θα υπαρχει ακομα και αν εμεισ οι ιδιοι προχωρησουμε σε παραγωγη καποιου προιοντος.

το να κατηγορουμε ομως τον καθε εμπορο ονομαστικα με λεξεις τυπου "μαργαριτες και μαργαριταρια" "ειπα αυτο, ειπε εκεινο" και τελος για να δειξουμε οτι δεν κατευθυνουμε αποψεις "τα συμπερασματα δικα σας" πιστευω οτι  παρανομο πρωτα απο ολα γιατι μπορει ο ιδιος εμπορας να σε μπλεξει ασχημα (να θυμισω τι ειχε γινει με ενα ποστ για γνωστη αλυσιδα εμποριας μεταχειρισμενων που ξεκιναει απο β και τελιωνει σε ος?????) οι ιδιοι οι διαχειριστες γραφανε τα παραπανω.

Δεν θα διαφωνήσω σε αυτά που λες, αλλά ποιον να κατηγορήσει όταν τη δισκόπλακα δεν την εμπορεύεται απλά πχ δεν είναι brembo, braking, ebc κτλ αλλά φέρει το όνομά του συγκεκριμένου εμπόρου? Επειδή όμως υπάρχει και η περίπτωση αστοχίας υλικού, όπως πολύ σωστά αναφέρεις, θα μπορούσε να δείξει μία μεγαλύτερη διάθεση να τον εξυπηρετήσει από το να του τα φορτώσει όλα με τον εύκολο τρόπο: δεν ξέρεις να οδηγείς... Αυτή είναι μία πολύ φτηνή δικαιολογία που χρησιμοποιούν πολλοί μάστορες και έμποροι για να καλύψουν δικά τους λάθη και αστοχίες και ξεχωρίζει την "ήρα από το στάρι". Εγώ δέχομαι ότι είναι οι καλύτερες της αγοράς και εδώ μιλάμε για τυχαίο γεγονός, με την αντιμετώπιση τα έχω και όχι με το προϊόν! Επίσης αν κάποιος είναι χορηγός σε εκδηλώσεις εμένα προσωπικά μου είναι αδιάφορο, δεν έχουμε κανέναν ανάγκη, μάλλον αυτοί μας έχουν! Πάντα φιλικά και χωρίς παρεξήγηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panpap2003
Member
Member
panpap2003

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 06/02/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 15:46

rafel7 έγραψε:
..η πιθανοτητα ελλατωματικου προιοντος παντα υπαρχει και παντα θα υπαρχει ακομα και αν εμεισ οι ιδιοι προχωρησουμε σε παραγωγη καποιου προιοντος.

φιλε μου συμφωνω απολυτα μαζι σου. δεν ειπα οτι δεν γινονται. απο την στιγμη που θα γινει ομως οφείλει ο καθε μαγαζατορας που πουλα το οποιοδηποτε ειδος να προβει στην αμεση αντικατασταση αναλαμβανοντας την ευθυνη του και το φταιξιμο του, χωρις να τα μετατοπιζει στον πελατη.

rafel7 έγραψε:
...το να κατηγορουμε ομως τον καθε εμπορο ονομαστικα με λεξεις τυπου "μαργαριτες και μαργαριταρια" "ειπα αυτο, ειπε εκεινο" και τελος για να δειξουμε οτι δεν κατευθυνουμε αποψεις "τα συμπερασματα δικα σας" πιστευω οτι  παρανομο ...

παρανομο δεν ειναι γιατι υπαρχουν αποδειξεις καταρχην. δεν μπορει να μου πει π.χ οτι η μαργαριτα δεν ειναι δικια μου απο την στιγμη που εχει την σταμπα του επανω.
Και μην μου πεις οτι και συ απο την εμπειρια σου δεν εχεις ακουσει π.χ για καποιο συνεργειο που δεν κανει καλη δουλεια και οταν καποιος γνωστος σου η φιλος σου σε ρωτησε που να παει, δεν του ειπες (δανειζομαι ενα τυχαιο ονομα..... οτι ο Πριτσαπηδουλας ειναι σκατομαστορας, μην πας εκει). ολοι το εχουμε κανει και θα το κανουμε προκειμενου να "προστατεψουμε" τον γνωστο μας.

2ον. Μπηκα στον κοπο να γραψω αυτα για τον συγκεκριμενο, οχι γιατι εχω προσωπικη κοντρα μαζι του. Προς θεου. δεν ειναι η πρωτη φορα που ψωνιζω απο κει. Το ολο ποστ ηταν περισσοτερο για επισημανση. Ηταν περισσοτερο του στυλ: οκ ολα καλα.... φθηνη η δισκοπλακα αλλα εχετε τον νου σας μην τυχον......

Το μαχαιρι εχει πολλους τροπους χρησης. Ενας ειναι να σκοτωνεις. Αλλα υπαρχουν και αλλοι. Να αλείψεις βουτυρο στο ψωμι για να φας π.χ

για αυτο ανεγραψα: τα συμπερασματα δικα σας. δεν απετρεψα κανενα να παει να βαλει κατι στην μηχανη του απο τον συγκεκριμενο εμπορο. Οποτε ΝΑΙ. ΔΕΝ κατευθυνω αποψεις.


3ον. με ενοχλησε ο τροπος. Το "εσυ φταις" λες και ειμαι κανενας χθεσινος που εχω την μηχανη κανα μηνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 16:02

ο Πριτσαπηδουλας ειναι καλος μαστορας. το καλυτερο που χεις να κανεις ειναι να τη δωσεις κανα 15ευρω και να πας για την tsuboss η οποια κανει 45.

οσο για το θεμα των αποδειξεων δεν ισχυει αυτο που λες καλιστα μπορει ο μαστορας να πει αυτος δεν ξερει να οδηγει κατεστρεψε το προιον και παει να τα φορτωσει σ εμενα με αναφερει ονομαστικα στο ταδε φορουμ μπλα μπλα μπλα. παρε μια αγωγη 20.000 ευρω στην καλυτερη

και τοτε με τον εμπορο μεταχειρισμενων υπηρχαν αποδειξεις που πουλαγε ενα μηχανακι στρομ των 50000χλμ για 13000χλμ ειχε γινει σαλος εδω μεσα και τελικα οι διαχειριστες βγαλανε οτι ποστ αναφεροταν στο ονομα του για να μην υπαρξει καποιο προβλημα με αγωγες κλπ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 16:05

apogt έγραψε:
rafel7 έγραψε:


Δεν θα διαφωνήσω σε αυτά που λες, αλλά ποιον να κατηγορήσει όταν τη δισκόπλακα δεν την εμπορεύεται απλά πχ δεν είναι brembo, braking, ebc κτλ αλλά φέρει το όνομά του συγκεκριμένου εμπόρου?

ξερεις οτι οντως ο σπηλιωτης εχει βγαλει γραμμη παραγωγης για αυτη τη δισκοπλακα? η ειναι καμια no name και εχει μετατραπει σε ιδιωτικη μαρκα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panpap2003
Member
Member
panpap2003

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 06/02/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 16:11

rafel7 έγραψε:
apogt έγραψε:



Δεν θα διαφωνήσω σε αυτά που λες, αλλά ποιον να κατηγορήσει όταν τη δισκόπλακα δεν την εμπορεύεται απλά πχ δεν είναι brembo, braking, ebc κτλ αλλά φέρει το όνομά του συγκεκριμένου εμπόρου?

ξερεις οτι οντως ο σπηλιωτης εχει βγαλει γραμμη παραγωγης για αυτη τη δισκοπλακα? η ειναι καμια no name και εχει μετατραπει σε ιδιωτικη μαρκα?

ισως το δευτερο. δεν μπορω να σου πω με ακριβεια. αλλα απο την στιγμη που το προιον φερει το ονομα του..... ειναοι υπευθυνος για την πωληση και τις τυχον αστοχιες υλικου

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  IMG309_zpsvyhki3cv

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  IMG311_zpseottwkq6
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 16:14

Δισκοπλακες στον κόσμο φτιάχνουν λιγες εταιρείες, οπως και τακακια, ειναι προφανές λοιπόν οτι η δουλεια είναι φασόν! Απο κάπου αγοράζει και βάζει τη φίρμα του. Αυτο ομως δε σημαίνει οτι επειδη δεν εχει δικη του γραμμη παραγωγής ειναι άμοιρος ευθυνών! Στα μάτια μου έπρεπε να τον κάνει πιο υπεύθυνο που βάζει το ονομα του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panpap2003
Member
Member
panpap2003

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 06/02/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 16:16

apogt έγραψε:
Δισκοπλακες στον κόσμο φτιάχνουν λιγες εταιρείες, οπως και τακακια, ειναι προφανές λοιπόν οτι η δουλεια είναι φασόν! Απο κάπου αγοράζει και βάζει τη φίρμα του. Αυτο ομως δε σημαίνει οτι επειδη δεν εχει δικη του γραμμη παραγωγής ειναι άμοιρος ευθυνών! Στα μάτια μου έπρεπε να τον κάνει πιο υπεύθυνο που βάζει το ονομα του.

respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΤετ Απρ 29 2015, 18:16

Βλέπε ''κινητά ZER-PHONE'', ίδιο πράγμα.
Made in China, και σου βάζει ότι λογοτυπο θες επάνω.
massaifon ναούμ Laughing

Υπό κ.σ. δε γίνεται έτσι μιά δισκόπλακα μέσα σε 1500 χλμ.
Εκτός και κατάβηκες φρεναριστός από την κορυφή του Έβερεστ...
Νομίζω πως ο έμπορος πρέπει να ξαναδεί το case σου.

υ.γ. δεν είδα να αναφέρεται πουθενά, τι τακάκια φόρεσες με την αλλαγή της δισκόπλακας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panpap2003
Member
Member
panpap2003

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 06/02/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΠεμ Απρ 30 2015, 00:13

τα τακακια που μου εδωσε οταν πηρα τη μαργαριτα ειναι τα atrax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosdlv650

panosdlv650

Ηλικία : 38
Τόπος : patra
Registration date : 26/01/2015

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΠεμ Απρ 30 2015, 00:19

Και γω αυτα φοραω.ειμαι πολυ ευχαριστημενος.κοιταξες την δαγκανα τελικα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panpap2003
Member
Member
panpap2003

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 06/02/2011

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ    ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ  Icon_minitimeΠεμ Απρ 30 2015, 00:36

ειχα κανει συντηρηση της δαγκανας την ιδια μερα που εβαλα τη δισκοπλακα και τα τακακια. Αυριο ομως θα κλεισω ρανταβου ....... σε ορθοπεδικο για να τσεκαρω το δεξι ποδι. γιατι μαλλον αυτο δουλευει αυτονομα. μπορει να ειναι προβλημα σωληνακιων. θα δειξει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΠΙΣΩ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΚΑΙ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΑΠΟ ΣΠΗΛΙΩΤΗ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: