Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Γνώμες για κράνος KBC Mangum.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
liakostrom



Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα-Κερκυρα-Αθήνα
Registration date : 08/09/2008

Γνώμες για κράνος KBC Mangum. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γνώμες για κράνος KBC Mangum.   Γνώμες για κράνος KBC Mangum. Icon_minitimeΔευ Απρ 13 2009, 22:19

Αυτή την περίοδο είμαι σε αναζήτηση κράνους (όχι πάνω από 250 Ευρώ) για χρήση σε μικρά ταξίδια και μέσα στην πόλη να το έχω καθημερινό. Είδα λοιπόν το KBC Magnum KBC Magnum το οποίο μου άρεσε πολύ στο κεφάλι μου και λόγω ότι δεν είχα ποτέ KBC ήθελα την γνώμη σας.
Ακόμα αν υπάρχουν και άλλα κράνη σε αυτή την τιμή καλοδεχούμενες οι προτάσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pouikas

pouikas

Ηλικία : 40
Τόπος : athens, zwgrafou
Registration date : 16/10/2008

Γνώμες για κράνος KBC Mangum. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γνώμες για κράνος KBC Mangum.   Γνώμες για κράνος KBC Mangum. Icon_minitimeΤρι Απρ 14 2009, 02:12

Φίλε μου, εγώ έχω το KBC VR-2R και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος για τα λεφτά που έδωσα. Γενικά η KBC είναι λίγο υποτιμημένη, γιατί εδώ στην Ελλάδα προτιμούντε τα ευρωπαϊκά προϊόντα και ξεχνιούντε τα αμερικάνικα... Από θέμα ποιότητας μπορεί να σε απογοητεύσει λίγο, εμένα στον 1 χρόνο που το έχω ξεφλούδισε το δερμάτινο μέρος κατω από τα μάγουλα και μια φορά οδηγούσα σε βροχή με καμιά 120άρα χιλιόμετρα και μου έβαλε λίγο νερό από το πάνω μέρος της ζελατίνας (ίσως να οφείλεται στην ταχύτητα). Σε γενικές γραμμές όμως ούτε το κούμπωμα χάλασε, ούτε ο μηχανισμός της ζελατίνας, ούτε ξέβαψε... Συμβουλή: μην το πάρεις σε ματ χρώμα!

Και μια φώτο: [img]Γνώμες για κράνος KBC Mangum. Sa401899.th[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakostrom



Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα-Κερκυρα-Αθήνα
Registration date : 08/09/2008

Γνώμες για κράνος KBC Mangum. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνώμες για κράνος KBC Mangum.   Γνώμες για κράνος KBC Mangum. Icon_minitimeΤρι Απρ 14 2009, 10:57

Από θέμα αεραγωγών και θορύβου πώς είναι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pouikas

pouikas

Ηλικία : 40
Τόπος : athens, zwgrafou
Registration date : 16/10/2008

Γνώμες για κράνος KBC Mangum. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνώμες για κράνος KBC Mangum.   Γνώμες για κράνος KBC Mangum. Icon_minitimeΤρι Απρ 14 2009, 15:51

Κανένα κράνος δεν είναι τέλειο σε θέμα αεραγωγών και θορύβου. Όλοι μας θα τα θέλαμε να αερίζοντε καλύτερα χωρίς να παγώνει η μύτη μας και να μη γεμίζει υγρασία από μέσα και πάντα το θέλουμε όσο πιο αθόρυβο γίνεται...

Δεν έχω φορέσει άλλα κράνη για να το συγκρίνω αλλά νομίζω είναι μια χαρά. Αν είσαι στην κίνηση όμως σταματημένος μην περιμένεις θαύματα, καλύτερα πάρε ένα σπαστό για εντός πόλης, σε εθνική δεν πρόκειτε να σκάσεις από τη ζέστη. Τα επίπεδα θορύβου είναι καλά εώς και τέλεια μπορώ να πω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Γνώμες για κράνος KBC Mangum.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: