Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Εξάτμιση, αλλά ποιά???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Koga

Koga

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστέρι, Αττική
Registration date : 05/05/2014

Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εξάτμιση, αλλά ποιά???   Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Icon_minitimeΣαβ Απρ 18 2015, 23:09

Καλησπέρα σε όλους,
Επειδή δεν θέλω να spam-άρω τα θέματα των φίλων, για τις εξατμίσεις, είπα να ανοίξω ένα καινούργιο θέμα...
και λόγω του ότι όσο διαβάζω μπερδεύομαι...έχω ενδοιασμούς για την επιλογή aftermarket εξάτμισης. Τα ζητούμενα μου, από την εξάτμιση,  είναι καλύτερο οπτικό και ηχητικό αποτέλεσμα σε σχέση με την "μαμά"...
Το budget μου είναι πάνω/κάτω στα 400? και μιλάμε για το Κ8 (με ABS δεν ξέρω αν παίζει ρόλο)...Βασικά είμαι μεταξύ ολόσωμων racetech ή yoshimura. Αρχικά ξεκίνησα για την racetech...μετά είδα ότι έπαιζε (και μπορεί να παίζει..θα ρωτήσω την Δευτέρα)προσφορά για yoshimura πάνω/κάτω στα λεφτά μου...για την τελευταία όμως διάβασα παράπονα για μειωμένη απόδοση της μηχανής... εσείς τι λέτε μεταξύ των δύο mouuuuuu  καμιά άλλη πρόταση???
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση, αλλά ποιά???   Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Icon_minitimeΚυρ Απρ 19 2015, 01:43

βαλε οποια σ αρεσει περισσοτερο οπτικα και ηχιτικα!!! vstrom εχεις μεχρι τωρα και vstrom με εξατμιση θα εχεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση, αλλά ποιά???   Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Icon_minitimeΚυρ Απρ 19 2015, 01:49

Η yoshi ολοσωμη προσφορα εχει 420. Οταν λες μειωμενη αποδοση τι εννοεις;;; Χανεις 1 αλογο ή 2;;; Δε νομιζω να στεκουν αυτα πουθενα ιδιως οταν η yoshi εχει το λογοτυπο της suzuki επανω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση, αλλά ποιά???   Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Icon_minitimeΚυρ Απρ 19 2015, 01:58

δηθεν με την διμπουκη χανεις λιγο... (Rχ: = @ρχιδι@)!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση, αλλά ποιά???   Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Icon_minitimeΚυρ Απρ 19 2015, 02:01

Ναι χανεις την εκκινηση στο 400αρι........... cow
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SILOUANOS

SILOUANOS

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 09/06/2014

Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση, αλλά ποιά???   Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Icon_minitimeΚυρ Απρ 19 2015, 07:44

φίλε δεν ισχυει ,το αντίθετο-

από την μαμα θα έχεις βελτιωση και σε απόδοση και σε ήχο-

καταρχην η μαμα εξατμιση με καταλυτη είναι ασηκωτη ενω η yoshi είναι ελευθερη κ μόλις 6 κιλα

με τις ταπες ίσα ισα που αγουγεται λιγο παραπανω , χωρις ταπες κανει ενα ωραιο ηχο διακριτικο μπασο-

απλα καλυτερη απόδοση μπορει να εχει μια άλλη aftermarket σε σχεση με τη yoshi κατι όμως που πολυ δυσκολα μπορεί να αποδειχθει αλλα και να γίνει αντιληπτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koga

Koga

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστέρι, Αττική
Registration date : 05/05/2014

Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση, αλλά ποιά???   Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Icon_minitimeΤρι Απρ 21 2015, 15:02

Λοιπόν, πέρασα από Σφακιανάκη στο περιστέρι και ρώτησα για την yoshi...μου είπε εκεί ο "υπεύθυνος" τα εξής: 460? σε προσφορά, 60? περαστικά και αν θες δυναμομέτρηση κτλ κανένα 50? με 70?. Έτσι, με τα πολλά κατέληξα στο να βάλω μόνο τελικό Racetech και μετά από συνεννόηση με τον σαλίγκαρο, που τον ευχαριστώ πολύ για την εξυπηρέτηση, έκλεισα ραντεβού...Να ρωτήσω σε όσους έχουν την εμπειρία, πρέπει να προσέξω κάτι..? να επισημάνω κάτι? ή είναι απλή και τυπική διαδικασία η τοποθέτηση τελικού??? Μετά θέλω ρυθμίσεις ή δεν χρειάζεται κάτι???ευχαριστώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση, αλλά ποιά???   Εξάτμιση, αλλά ποιά??? Icon_minitimeΠεμ Απρ 23 2015, 17:35

είναι τυπική διαδικασία δεν έχει παγίδες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Εξάτμιση, αλλά ποιά???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: