Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΠΛΕΞΟΥΔΑΣ ???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
L.O.L.



Registration date : 29/12/2014

ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΠΛΕΞΟΥΔΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΠΛΕΞΟΥΔΑΣ ???   ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΠΛΕΞΟΥΔΑΣ ??? Icon_minitimeΔευ Δεκ 29 2014, 05:43

Γεια σας παιδιά!!! Είμαι καινούριος στο forum αν και παλιός Vstromας. Θέλω να κάνω μια ερώτηση που όσο και αν έψαξα δεν βρήκα απάντηση. Το 2006 όταν αγόρασα την μηχανή έβαλα και συναγερμό Spyball. Τότε ως νέος στις μηχανές δεν ήξερα ότι υπάρχει φισα για την μηχανή μου. Ο αρπακόλλας μάστορας που μου τον τοποθέτησε ψαλίδισε τα καλώδια που πάνε στην ουρά γιατί δεν χρησιμοποίησε την σωστή φισα. Τώρα θέλω να αλλάξω συναγερμό και σκέφτομαι να επισκευάσω την πλεξούδα. Έχω το βιβλίο του σέρβις και στο τέλος έχει και το ηλεκτρικό διάγραμμα. Το πρόβλημα είναι ότι το διάγραμμα λέει ποια καλώδια πάνε σε ποιο φις άλλα δεν λέει και σε ποια τρύπα του φις πάει το καθένα. Επίσης δεν ξέρω το είδος αυτών των φις για να τα παραγγείλω από το ίντερνετ ή έστω να είχα μια φωτογραφία των πίσω φις για να τους τις στείλω με email να καταλάβουν τι θέλω. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με διαφωτίσει; Υπάρχει κάποιος που να έχει κάποιο διάγραμμα πιο αναλυτικό; Επίσης θα ήταν βολικό αν κάποιος που σκοπεύει να βγάλει το πλαϊνό καπάκι της ουράς του για κάποια δικιά του δουλειά, να τραβήξει και μερικές φώτο, γενικό πλάνο καλωδίωσης ουράς, αλλά και πολύ κοντινά, ώστε να φαίνονται το είδος των φις και ποια καλώδια πάνε σε ποια τρύπα. (Το μοντέλο μου είναι χωρίς ΑΒS του 2006)
unsure
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
L.O.L.



Registration date : 29/12/2014

ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΠΛΕΞΟΥΔΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΠΛΕΞΟΥΔΑΣ ???   ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΠΛΕΞΟΥΔΑΣ ??? Icon_minitimeΤετ Ιαν 14 2015, 02:40

Κάποιος να μου απαντήσει βρε παιδιά...κανείς δεν ξέρει την σειρά που πάνε τα καλώδια στα φισακια της ουράς??? Κάποιος που να έχει ένα πιο αναλυτικό ηλεκτρικό διάγραμμα από αυτό του βιβλίου του σέρβις???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΠΛΕΞΟΥΔΑΣ ???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: