Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Δεκ 30 2014, 00:05

Jef έγραψε:
rafel7 έγραψε:
ετυχε χθες να μετρησω χρονο μεχρι ν αναψει το λαμπακι 13C 74% υγρασια
1ο λαμπακι 2.35
2ο λαμπακι 4.55
3ο λαμπακι 7.54

η μηχανη ηταν σε υπογειο γκαραζ

καμία σχέση με τους χρόνους που είχα μετρήσει εγώ.
θα κάνω εκ νέου τις μετρήσεις για να δω διαφορές


τσαμπα θα το κανεις δεν υπαρχει λογος. υπαρχουν απειρες παραμετροι για να κανεις κατι σωστα πρεπει να μετρησεις 2 ιδια μηχανακια στον ιδιο χωρο πιστευω και χιλιοι δυο αλλοι παραγοντες


Έχει επεξεργασθεί από τον/την rafel7 στις Τετ Δεκ 31 2014, 12:13, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jef
Member
Member
Jef

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/10/2014

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Δεκ 30 2014, 04:03

εγώ θέλω να συγκρίνω το ίδιο μηχανάκι (το δικό μου δηλαδή) πριν και μετά την αλλαγή του θερμοστάτη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Δεκ 30 2014, 12:41

Jef έγραψε:
εγώ θέλω να συγκρίνω το ίδιο μηχανάκι (το δικό μου δηλαδή) πριν και μετά την αλλαγή του θερμοστάτη

allo auto
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 31 2014, 10:12

Πολύς ντόρος γίνεται βρε παιδιά εδώ για την 1η παύλα θερμοκρασίας.....αυτή εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες π.χ. εξωτερική θερμοκρασία, ακόμη και απο την κατάσταση του ψυκτικού ή την μάρκα του ψυκτικού ή του λαδιού του κινητήρα κ.λ.π. Και δύο ίδια μηχανάκια να βάλεις σε κοινό χώρο δίπλα δίπλα πάλι ενδέχεται να υπάρξει μια διαφορά στο χρόνο εμφάνισης της παύλας εξαιτίας και της ιδιαίτερης κατασκευής του κάθε μηχανήματος....το θέμα είναι να εμφανίζεται σωστά η λειτουργία του θερμοστάτη και να κάνεις σωστή προθέρμανση του κινητήρα πριν την εκκίνηση της μοτοσυκλέτας....απλά πράγματα! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 31 2014, 12:11

δηλαδη εσυ περιμενεις κανα 3 λεπτο να πιασει 60 C το μηχανακι και μετα να ξεκινησεις να πας στη δουλεια σου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akistrevor

akistrevor

Ηλικία : 36
Τόπος : πατρα
Registration date : 03/08/2013

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 31 2014, 14:59

rafel7 έγραψε:
δηλαδη εσυ περιμενεις κανα 3 λεπτο να πιασει 60 C το μηχανακι και μετα να ξεκινησεις να πας στη δουλεια σου?
δεν ρωτησες εμενα,αλλα εγω ναι,περιμενω...
βαζω μπροστα,παιρνω μπουφαν γαντια κρανος κλπ,τα φοραω και μετα ανεβαινω να φυγω..μην σου πω την αφηνω και λιγο αναμενη παραπανω...παντα ζεσταμα στο μηχανακι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 31 2014, 15:19

αυτα κ εγω τα κανω πανω απο 30 δευτερολεπτα δεν παιρνει ολο αυτο. επειτα ξεκιναω με μαχ 2.500 στροφες και 3η ή 4η για περιπου 1χλμ μεχρι να βγω στον κεντρικο. εως τον κεντρικο δρομο εχει ηδη αναψει το πρωτο επιπεδο αλλα μεχρι το 3ο οι στροφες μου δεν περνανε τις 4.000 αν το μηχανακι σου ειναι σε φαση στρωσιματος καλα κανεις και περιμενεις παραπανω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akistrevor

akistrevor

Ηλικία : 36
Τόπος : πατρα
Registration date : 03/08/2013

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 31 2014, 15:26

Βασικα εγω μενω σε μονοκατοικια.η μηχανη ειναι σε στεγασμενο χωρο στην αυλη.βγαινω την βαζω μπροστα και γυριζω σπιτι να κανω ολα τα παραπανω με το πασο μου.2-3-4 λεπτα περνανε.και μετα εννοειται ξεκιναμε χαλαρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 31 2014, 15:30

akistrevor έγραψε:
Βασικα εγω μενω σε μονοκατοικια.η μηχανη ειναι σε στεγασμενο χωρο στην αυλη.βγαινω την βαζω μπροστα και γυριζω σπιτι να κανω ολα τα παραπανω με το πασο μου.2-3-4 λεπτα περνανε.και μετα εννοειται ξεκιναμε χαλαρα...

το ιδιο πραγμα λεμε....μονο που εσυ εχεις την τυχη της μονοκατοικιας!!!και αμεσως να ξεκινησεις χαλαρα δεν παθαινει κατι. δε χαλαμε ετσι τα μοτερ προς θεου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jef
Member
Member
Jef

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/10/2014

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 31 2014, 15:37

το όλο θέμα το ξεκίνησα γιατί θεωρούσα πως ο θερμοστάτης μου δεν δουλεύει σωστά, και τελικά είχα δίκιο.
εννοείτε οτι δεν μετράμε δευτερόλεπτα κάθε φορά... απλά το αφήνουμε λίγο να δουλέψει πριν ξεκινήσουμε, ιδίως κάτι τέτοιες μερες που το βράδυ είχε -2 C.
Εγώ πιστεύω οτι καλό είναι να δουλέψει ο κινητήρας περίπου 1-2 λεπτά πριν ξεκινήσεις ώστε να έχει πάει το λάδι παντού. Επίσης συμφωνώ ότι μέχρι να ανάψει και το 2ο το πηγαίνουμε χαλαρά.
Ετσι αυξάνουμε την μακροζωία του κινητήρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 07 2015, 01:36

εγώ έκανα μέτρηση χθές το μεσημέρι κατα τις 16.00 σε υπόγειο κλειστό γκαράζ και είδα τα εξής:
1η παύλα --> 2:40
2η παύλα --> +2:35
3η παύλα --> +6:18
και μετά απο άλλα 5:50 άναψε βεντιλατέρ για 0:21

καλά είμαι????????? mouuuuuu

ααα παραφλού άλλαξα πριν 9.000 χλμ αλλά ο μάστορας μου έβαλε πράσινο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 07 2015, 17:02

lmb650 έγραψε:
εγώ έκανα μέτρηση χθές το μεσημέρι κατα τις 16.00 σε υπόγειο κλειστό γκαράζ και είδα τα εξής:
1η παύλα --> 2:40
2η παύλα --> +2:35
3η παύλα --> +6:18
και μετά απο άλλα 5:50 άναψε βεντιλατέρ για 0:21

καλά είμαι????????? mouuuuuu

ααα παραφλού άλλαξα πριν 9.000 χλμ αλλά ο μάστορας μου έβαλε πράσινο...

Δηλ. να καθίσουμε όλοι μας περίπου 20 λεπτά για να συγκρίνουμε χρόνους εμφάνισης παυλών; Έλεος βρε παιδιά....δεν υπάρχει λόγος!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jef
Member
Member
Jef

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/10/2014

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 07 2015, 17:07

liakosvol έγραψε:
Δηλ. να καθίσουμε όλοι μας περίπου 20 λεπτά για να συγκρίνουμε χρόνους εμφάνισης παυλών; Έλεος βρε παιδιά....δεν υπάρχει λόγος!!!!
Οχι βρε... απλά λέμε μια γενική εικόνα πόσο γρήγορα φτάνει σε θερμοκρασία λειτουργίας ο κινητήρας.
Εμένα τις τελευταίες μέρες με τα πολλά κρύα, πριν αλλάξω τον θερμοστάτη, το άφηνα 2 λεπτά για ζέσταμα, έκανα 2-3 χιλιόμετρα και μετά άναβε η πρώτη παύλα. Όπως καταλαβαίνεις... δεν είναι φυσιολογικό.
Απλά είπαμε κάποια νούμερα για να υπάρχει μέτρο σύγκρισης αν κάποιος νομίζει οτι κάτι δεν πάει καλά με τον θερμοστάτη, κάνοντας μία μέτρηση μπορεί να βγάλει ένα πρώτο συμπέρασμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 07 2015, 17:24

Jef έγραψε:
liakosvol έγραψε:
Δηλ. να καθίσουμε όλοι μας περίπου 20 λεπτά για να συγκρίνουμε χρόνους εμφάνισης παυλών; Έλεος βρε παιδιά....δεν υπάρχει λόγος!!!!
Οχι βρε... απλά λέμε μια γενική εικόνα πόσο γρήγορα φτάνει σε θερμοκρασία λειτουργίας ο κινητήρας.
Εμένα τις τελευταίες μέρες με τα πολλά κρύα, πριν αλλάξω τον θερμοστάτη, το άφηνα 2 λεπτά για ζέσταμα, έκανα 2-3 χιλιόμετρα και μετά άναβε η πρώτη παύλα. Όπως καταλαβαίνεις... δεν είναι φυσιολογικό.
Απλά είπαμε κάποια νούμερα για να υπάρχει μέτρο σύγκρισης αν κάποιος νομίζει οτι κάτι δεν πάει καλά με τον θερμοστάτη, κάνοντας μία μέτρηση μπορεί να βγάλει ένα πρώτο συμπέρασμα.

OK OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 07 2015, 17:27

Θα ήταν πολύτιμο πιστεύω μια δημοσίευση-εργασία με τις κατάλληλες φωτογραφίες απο μέλος μας εδώ μέσα να αλλάξουμε μόνοι μας τον θερμοστάτη. Αν και ο Bretsos κάποε το έκανε αλλά ήταν για 1000άρι VStrom....Να υπάρχει και η αλλαγή σε 650άρι.... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 07 2015, 17:51

στο δικο μου υπογειο γκαραζ υπαρχει προβλημα με τα υδραυλικα της πολυκατοικιας και υπαρχει εντονη η μυρωδια του ψιλου και του χοντρου. για ζεσταμα της μηχανης μεσα στο γκαραζ ουτε λογος jocolor jocolor jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 07 2015, 21:09

rafel7 έγραψε:
στο δικο μου υπογειο γκαραζ υπαρχει προβλημα με τα υδραυλικα της πολυκατοικιας και υπαρχει εντονη η μυρωδια του ψιλου και του χοντρου. για ζεσταμα της μηχανης μεσα στο γκαραζ ουτε λογος jocolor jocolor jocolor

Χαχαχα.... Κοιτά μην παρει μυρωδιά η μηχανή και δεν μπορείς να βγάλεις ούτε γκομενα....!!!!! cow
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 07 2015, 23:33

lmb650 έγραψε:
δεν μπορείς να βγάλεις ούτε γκομενα....!!!!! cow

ευτυχως αυτο το θεμα το εχουμε λυσει εδω και χρονια. αλλα 2 μερες τωρα συχαινομαι να πατησω στη σελα η κατασταση ειναι τραγικη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jef
Member
Member
Jef

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/10/2014

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?   πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 08 2015, 00:08

rafel7 έγραψε:
αλλα 2 μερες τωρα συχαινομαι να πατησω στη σελα η κατασταση ειναι τραγικη

στην επόμενη εκδρομή... σε βλέπω να είσαι "σκούπα". Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

πόσο εύκολα ανάβει το 1ο λαμπάκι της θερμοκρασίας σας ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: