Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
PanosP

PanosP

Registration date : 16/11/2010

Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης   Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης Icon_minitimeΤρι Απρ 22 2014, 15:41

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά,

Ψάχνω παρόμοιο θεματάκι αλλά δε βρίσκω κάτι γι'αυτό ανοίγω καινούριο.
Πριν κανα 2μηνο ο διακόπτης εκκίνησης δεν έκανε καλή επαφή και για να βάλω μπροστά έπρεπε να "παίξω" λίγο με το μπουτόν. Ωσπου να βρω χρόνο ν'ασχοληθώ τελικά κάτι βραχυκλυκλωσε με αποτέλεσμα να μην έχω φώτα αυτή την στιγμή. Άνοιξα σήμερα τον διακόπτη και έχουν λιώσει τα πάντα. Ουσιαστικά το μόνο που χρειάζομαι είναι το μπουτονάκι που καταλήγουν 4 καλώδια αλλά μάλλον αυτό θα πωλείται όλο μαζί με την πλεξούδα.

Που μπορώ να το βρω αυτό ρε παιδιά για να μην οργώσω όοοολη την Αθήνα. Και δε το κόβω και φθηνό.. Neutral

Κ9 btw
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης   Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης Icon_minitimeΤρι Απρ 22 2014, 15:48

Καλησπέρα χρονια πολλα

Για ρωτά εδω εαν υπαρχει ακομη

https://www.vstromhellasforum.com/t28055-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης   Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης Icon_minitimeΚυρ Μάης 04 2014, 15:51

PanosP έγραψε:
Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά,

Ψάχνω παρόμοιο θεματάκι αλλά δε βρίσκω κάτι γι'αυτό ανοίγω καινούριο.
Πριν κανα 2μηνο ο διακόπτης εκκίνησης δεν έκανε καλή επαφή και για να βάλω μπροστά έπρεπε να "παίξω" λίγο με το μπουτόν. Ωσπου να βρω χρόνο ν'ασχοληθώ τελικά κάτι βραχυκλυκλωσε με αποτέλεσμα να μην έχω φώτα αυτή την στιγμή. Άνοιξα σήμερα τον διακόπτη και έχουν λιώσει τα πάντα. Ουσιαστικά το μόνο που χρειάζομαι είναι το μπουτονάκι που καταλήγουν 4 καλώδια αλλά μάλλον αυτό θα πωλείται όλο μαζί με την πλεξούδα.

Που μπορώ να το βρω αυτό ρε παιδιά για να μην οργώσω όοοολη την Αθήνα. Και δε το κόβω και φθηνό.. Neutral

Κ9 btw

Ίσως να το έχω. Αν ενδιαφερθείς θα κάτσω να ψάξω.

Και όταν με το καλό το εγκαταστήσεις, σε συμβουλεύω να εγκαταστήσεις και ένα ρελέ το οποίο θα τροφοδοτεί τα φώτα σου από την μπαταρία. Έτσι θα ξενοιάσεις από το μπουτονάκι και τις επαφές του. (και θα έχεις και δυνατότερα φώτα)! Wink 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PanosP

PanosP

Registration date : 16/11/2010

Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης   Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης Icon_minitimeΤρι Μάης 06 2014, 16:56

Ευχαριστω πολύ παιδιά. Αύριο θα πάει για service η μηχανή και μου ειπαν οτι ισως τοφτιαξουν αυτο γιατι ειναι πολύ συχνή βλαβη. Βλέπουμε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης   Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης Icon_minitimeΤετ Μάης 07 2014, 20:00

εμενα ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μου ειπε οτι επειδή και αυτού του κάηκε η μιζα ...έβαλε εναν εξωτερικό διακόπτη που κλείνουν τα φωτα χειροκίνητα την μέρα λογικά δεν περνάνε τα αμπερ μεσα απο την μιζα και για αυτο δεν σβήνουν οταν κάνω εκκίνηση ..βασικα δεν το ψαξα και πολυ για τον τροπο που παρέκαμπτε την μίζα και το σβήσιμο των φώτων στην εκκίνηση ..απλα τωρα εγω την μερα κλείνω τα φώτα μόνο οι ψείρες ανάβουν ..μονο οταν κανω ταξιδια τα αναβω


https://www.dropbox.com/s/ww20ythxdeio787/20140326_110545p.jpg
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Βραχυκλυκλωμα διακοπτης εκκινησης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: