Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 αλλαγή αλυσιδογράναζο...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή αλυσιδογράναζο...   αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 04 2014, 18:32

SOTHRHS έγραψε:
η vx είναι μια χαρα!μη το ψάχνεις περισσοτερο δεν υπαρχει λογος


+1

Αν είχες 1000άρι θα σου έλεγα να ασχοληθείς λίγο παραπάνω, για το 650 όμως είναι σούπερ η αλυσίδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Επισκέπτης
Επισκέπτης



αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή αλυσιδογράναζο...   αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 04 2014, 19:16

Σας ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή αλυσιδογράναζο...   αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 04 2014, 19:52

Δηλαδή για τον κουνιάδο μου τον σιδεροφάγο  affraid  με το DL 1000 ποιο αλυσιδογράναζο προτείνετε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή αλυσιδογράναζο...   αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 04 2014, 20:41

Miskin έγραψε:
Δηλαδή για τον κουνιάδο μου τον σιδεροφάγο  affraid  με το DL 1000 ποιο αλυσιδογράναζο προτείνετε;

zvmx δοκιμασμενη από φιλο...νταμαρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή αλυσιδογράναζο...   αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 04 2014, 20:45

SOTHRHS έγραψε:
Miskin έγραψε:
Δηλαδή για τον κουνιάδο μου τον σιδεροφάγο  affraid  με το DL 1000 ποιο αλυσιδογράναζο προτείνετε;

zvmx δοκιμασμενη από φιλο...νταμαρα!

 merci 
Υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε AFAM;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
devisor



Registration date : 25/08/2010

αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή αλυσιδογράναζο...   αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 06 2014, 21:48

Καλησπέρα παιδιά

Παρατήρησα ότι ξαφνικά (34.000km) η αλυσίδα άρχισε να έχει κάποια θεματάκια σε διάφορες συνδέσεις (κολλάνε και δεν είναι εύκαμπτες). Απ'όσο κοίταξα δεν επιδέχεται επιδιόρθωσης..άρα πάμε για αλυσίδα..

1.Αυτές που προτείνετε από Περιστερά πόσα km βγάζουν; Λιγότερα από μαμά;
2. Εσείς πόσα βγάλατε με μαμά (είμαι άχρηστος στη συντήρηση?? Razz)
3.Επίσης για λιπαντικό είχα πάρει -προτεινόμενο από το μαγαζί στην Καλλάρη - ένα ipone αλλά σαν να κολλάει (κερί είναι, δεν ξέρω..). Κάποιο άλλο της wurt φαινόταν πιο σόι (και ακριβότερο έτσι?).

Θενξ Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dimis
gold member
gold member
Dimis

Ηλικία : 49
Τόπος : Stuttgart- Κατερινη
Registration date : 27/02/2009

αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή αλυσιδογράναζο...   αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 06 2014, 22:03

Παλικαρε οτι αλυσιδα και να βαλεις οτιν και λιπαντικο να χρησιμοποιησεις αν δεν την συντηρεις σωστα δεν θα εχεις διαρκεια.
εννοω καθαρισμα και λιπανση συχνα.
Δεν εχει νοημα να βαζεις πολυ γρασο ανα 500 χιλιομετρα.
Καλυτερα ανα 100 200 χιλιομετρα και λιγοτερο γρασο η λαδι.
Εγω χρησιμοποιω Βαλβολινη, και μετα απο 35 χιλιαδες χιλιομετρα, ειμαι ακομα καλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή αλυσιδογράναζο...   αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 06 2014, 22:22

devisor έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά

Παρατήρησα ότι ξαφνικά (34.000km) η αλυσίδα άρχισε να έχει κάποια θεματάκια σε διάφορες συνδέσεις (κολλάνε και δεν είναι εύκαμπτες). Απ'όσο κοίταξα δεν επιδέχεται επιδιόρθωσης..άρα πάμε για αλυσίδα..

Θενξ Wink


Το πίσω γρανάζι είναι καλό? Τα O rings υπαρχουν ? μια φωτογραφια με το πίσω γρανάζι και την αλυσίδα δείξε μας
την εχεις καθαρισει ποτε την αλυσιδα ?
κατα την γνωμη μου το καλυτερο ....καθε 200-300 χλμ .....να ειναι παντα υγρη η αλυσιδα ..αν τα o ring υπαρχουν ακομη   δοκιμασε αυτο πριν πεταξεις την αλυσιδα ( ατωρα ειδα χρησιμοποιουσεσ ipone) αυτο εβαζεσ?

αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 26.2734
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
devisor



Registration date : 25/08/2010

αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή αλυσιδογράναζο...   αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 06 2014, 23:36

Yep, αυτό βάζω (το λευκό νομίζω)
Την έκανα χάλια την αλυσίδα. Πολύ κολλάει.Λέει από 2 εκ απόσταση και μέσα. Ενώ ψέκασα από το πλάι στα 6-7 εκατοστά προς τα μέσα.
Καθαρίζω με παραφίνη την αλυσίδα πριν.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NASOS_p
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NASOS_p

Ηλικία : 43
Τόπος : Πυργος Ηλειας
Registration date : 07/05/2011

αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή αλυσιδογράναζο...   αλλαγή αλυσιδογράναζο... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 10 2014, 12:31

Καπου διαβαζα να επιλεξουμε μπροστινο γραναζι καλυτερα το μαμα διοτι εχει καποιο λαστιχακι αληθευει;Δλδ μονο το μαμα το εχει; Θα πρεπει δλδ να αγορασω αλυσογραναζα οχι σε σετ αλλα ξεχωριστα;Βασικα με ενδιαφερει πολυ και ο χαμηλος θορυβος κυλισης.Καθε προταση δεκτη απο οποιον εχει αλλαξει τα μαμα κ ειδε διαφορα.
Εχω βρει αυτο:    http://www.e-moto.gr/el/1066_0_%CF%83%CE%B5%CF%84-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%B6%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%BB%CF%85%CF%83%CE%AF%CE%B4%CE%B1-did-%28vx%29-%CE%B3%CE%B9%CE%AC-suzuki-dl650-abs.htm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

αλλαγή αλυσιδογράναζο...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: