Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ερωτηση!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mmkos91



Registration date : 25/07/2013

ερωτηση!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ερωτηση!!   ερωτηση!! Icon_minitimeΤρι Φεβ 18 2014, 12:48

Καλήσπέρα θα ηθελα να ρωτησω τα εξης προσφατα εβαλα στην μοτοσυκλετα μου (suzuki dl 650 08') ολοσωμη εξατμιση racetech και φυλτρο της K&N.
Η εξατμιση εχει επανω τον αισθητηρα 'λ' θα ηθελα οσοι γνωριζουν να μουν πουν αν τελικα το μηχανακι χρειαζεται καποια περεταιρω ρυθμιση...
Να τονισω πως απο την στιγμη που τα τοποθετησα η μηχανη δουλευει σχετικα σωστα χωρις μπερδεματα και κομπιασματα και σε συγκριση με με μαμα μηχανακι ολοϊδιο ημασταν στα ιδια ακριβως με την διαφορα οτι εμενα εκανε παραπανω θορυβο!!!

ευχαριστω εκ των υστερων!! mouuuuuu 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ερωτηση!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση!!   ερωτηση!! Icon_minitimeΤρι Φεβ 18 2014, 19:57

Ναι, χρειάζεται ρύθμιση στα μείγματα με Yoshi-box
Κανά 20άρικο υπόθεση στο εξουσιοδοτημένο της περιοχής σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panikoslio

panikoslio

Ηλικία : 48
Τόπος : κυπρος
Registration date : 06/09/2013

ερωτηση!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: εφαρμογη εξατμισης   ερωτηση!! Icon_minitimeΠαρ Απρ 11 2014, 09:38

καλημερα απο κυπρο.ειμαι κατοχος μιας κ7 650 abs και σημερα θα την παω συνεργειο για αλλαγη τζουβαδων μπροστα στα ελατηρια γιατι εχει διαρροη εδω και καιρο.ρωτησα τον μηχανικο τι γινεται αν βαλω ενα τελικο remus ,του ειπα οτι δεν θελω ιπποδυναμη μονο να λειτουργει σωστα ο κινητηρας χωρις προβληματα και οτι θελω μονο ωραιο ηχο.μου ειπε οτι θα αφαιρεση τον λαιμο απο την ενωση θα κανει αλλο θα βαλει το τελικο με το μαμα φιλτρο αερα και αφου κανει ρυθμισεις (δεν μου ειπε τι και πως) θα μου την παραδοση να δουλευει ρολοι.
που ειναι ο καταλυτης στην μοτοσυκλετα θα αφαιρεθει?
τι ρυθμισεις και πως πρεπει να γινουν χωρις power commander για να δουλευει σωστα?
αν καποιος ξερει τι να προσεξω πριν του πω να κανει κατι για να μην εχει αρυθμιες υπερκαταναλωση κτλ.
πρωτη φορα παω στο συνεργειο αυτο εινα και ελληνας ο ανθρωπος και μου τον συστησαν.
τι ειναι το yoshi box ρε παιδια που ολοι λετε με 20 ευρω γινεται ρυθμιση?καποιο προγραμμα της αντιπροσωπειας η κατι που το εχουν και ιδιωτες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

ερωτηση!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση!!   ερωτηση!! Icon_minitimeΠαρ Απρ 11 2014, 15:00

panikoslio έγραψε:
καλημερα απο κυπρο.ειμαι κατοχος μιας κ7 650 abs και σημερα θα την παω συνεργειο για αλλαγη τζουβαδων μπροστα στα ελατηρια γιατι εχει διαρροη εδω και καιρο.ρωτησα τον μηχανικο τι γινεται αν βαλω ενα τελικο remus ,του ειπα οτι δεν θελω ιπποδυναμη μονο να λειτουργει σωστα ο κινητηρας χωρις προβληματα και οτι θελω μονο ωραιο ηχο.μου ειπε οτι θα αφαιρεση τον λαιμο απο την ενωση θα κανει αλλο θα βαλει το τελικο με το μαμα φιλτρο αερα και αφου κανει ρυθμισεις (δεν μου ειπε τι και πως) θα μου την παραδοση να δουλευει ρολοι.
που ειναι ο καταλυτης στην μοτοσυκλετα θα αφαιρεθει?
τι ρυθμισεις και πως πρεπει να γινουν χωρις power commander για να δουλευει σωστα?
αν καποιος ξερει τι να προσεξω πριν του πω να κανει κατι για να μην εχει αρυθμιες υπερκαταναλωση κτλ.
πρωτη φορα παω στο συνεργειο αυτο εινα και ελληνας ο ανθρωπος και μου τον συστησαν.
τι ειναι το yoshi box ρε παιδια που ολοι λετε με 20 ευρω γινεται ρυθμιση?καποιο προγραμμα της αντιπροσωπειας η κατι που το εχουν και ιδιωτες?
Ο καταλυτης βρισκεται στον θερμοσιφωνα που εχουμς για τελικο!
Θα βγαλει την εξατμιση απο διχαλο και πισω εκει δηλαδη που ειναι και η μαμα ενωση και θα ροσαρμοση το σωληνα με τις αναλογες κουρμπες και το τελικο που επιθυμεις!!
Το yioshibox κατα κυριο λογο το εχουν οι αντιπροσωπειες και ειναι ενα προγραμμα καυσαναλυσεις!!!!
Αν θες την γνωμη μου βαλε αλλα φιλτο pipercross , kn δεν έχει σημασια γιατι το πιο σωστο ειναι απο την στιγμη που ελευθερωνης τα καυσαερια πρεπει να ελευθερωνεις και το αερα εισαγωγης!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ερωτηση!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση!!   ερωτηση!! Icon_minitimeΠαρ Απρ 11 2014, 15:13

O καταλυτης βρισκεται στο τμημα της εξατμισης πισω απο το μασπιε του συνεπιβατη, λιγο πριν το τελικο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panikoslio

panikoslio

Ηλικία : 48
Τόπος : κυπρος
Registration date : 06/09/2013

ερωτηση!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση!!   ερωτηση!! Icon_minitimeΣαβ Απρ 12 2014, 14:38

Ευχαριστω για τις απαντησεις.τωρα μολις ηρθα απο το συνεργειο.μου ειπε οτι απο την διχαλα θα κοπει θα βαλει ξανα στον νεο λαιμο τον αισθητηρα λ και θα βαλει το εργοστασιακο καλυμα του λαιμου ξανα.το εξωστ ειναι ακρακοβιτσ τιτανιουμ.ερχομενη εβδομαδα παει για τοποθετηση και ρυθμισεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ερωτηση!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: