Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Κολοφάναρα Givi!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 31 2009, 10:14

corleone έγραψε:
Συντροφοι με ενδιαφερει και εμενα αυτη η κατασταση...
Το θεμα ειναι το εξης..επειδη εχω βαλει led φαναρι πισω και μου εχει μεινει μια απο τις 2 φυσες απο τα πισω φωτα,και επειδη εχω ενα ψυζολογικο προβλημα να βαζω κλεφτες,γυμνωνω καλωδια λογω της εγγυησης,παιζει λετε με καποιο τροπο να μπει μια φισα στα καλωδια που ερχονται απο την βαλιτσα και να κουμπωσει στην υπαρχων φισα που εχει περισεψει?

στην περισσευούμενη φύσα το είχα εγώ αλλά με κλέφτη πάλι...ότι γίνεται γίνεται,όχι φύσα θυληκοί αρσενικοί ακροδέκτες και τα παντρεύεις!

Φυσικά θα πρέπει να κόψεις το ντουί που δεν το συνιστώ. Εκεί έγκειται και η χρησιμότητα του κλέφτη μπαίνει χωρίς επιπτώσεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 31 2009, 12:37

Σύντροφε συναγωνιστή και συνάρρωστε νονέ Very Happy τέτοια φίσα που θες, υπάρχει έτοιμη στο easternbeaver.com, κόστους...5 ευρώ. Χρειάζεται μόνο μια εύκολη ψιλομετατροπή, την.. έχω! Wink
Κάνε ΛΙΓΟ υπομονή, θα κανονίσουμε μια παραγγελία απο κοινού, διότι...έχω κι εγώ ψώνια από εκεί... Twisted Evil (κι ας φωνάζει ο γερο-παράξενος..! Razz )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 31 2009, 13:21

δεν κρατιέσαι εσύ τελικά ε; Αντε να πάρεις κανα ζευγάρι γάντια!!!! cyclops
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
corleone
Member
Member
corleone

Ηλικία : 45
Τόπος : 'Ανω Βριλήσσια
Registration date : 02/05/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 31 2009, 18:20

massai έγραψε:
Σύντροφε συναγωνιστή και συνάρρωστε νονέ Very Happy τέτοια φίσα που θες, υπάρχει έτοιμη στο easternbeaver.com, κόστους...5 ευρώ. Χρειάζεται μόνο μια εύκολη ψιλομετατροπή, την.. έχω! Wink
Κάνε ΛΙΓΟ υπομονή, θα κανονίσουμε μια παραγγελία απο κοινού, διότι...έχω κι εγώ ψώνια από εκεί... Twisted Evil (κι ας φωνάζει ο γερο-παράξενος..! Razz )

Ομορφα.....
και τώρα σκεφτομουνα οτι το πισω φαναρι λεντ χρησιμοποιει τετοια φισα...αρα καπου θα υπαρχει...
Οποτε συντροφε,συναγωνιστη και συναρρωστε massai περιμενω ειδοποιηση....!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 02 2009, 12:26

Λοιπόν τέτοιο πακετο δεν το περίμενα...... 6 ώρες μας πήρε η όλη ιστορία. Λύσαμε, πλαινά κάγκελα βαλιτσών, βάση μπαγκαζιέρας + χειρολαβές, και την ούρά της μηχανής, για να καταφέρουμε να κλεψουμε ρεύμα. Εύχομαι να μην μου καεί ποτέ η λάμπα στο κολοφάναρο Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 02 2009, 12:40

Drakos έγραψε:
Λοιπόν τέτοιο πακετο δεν το περίμενα...... 6 ώρες μας πήρε η όλη ιστορία. Λύσαμε, πλαινά κάγκελα βαλιτσών, βάση μπαγκαζιέρας + χειρολαβές, και την ούρά της μηχανής, για να καταφέρουμε να κλεψουμε ρεύμα. Εύχομαι να μην μου καεί ποτέ η λάμπα στο κολοφάναρο Shocked

affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 02 2009, 12:43

Βλακεία έκανα?? Τα καλώδια ήταν πίσω από τον συναγερμό, στο βάθος. Έπρεπε να πάρω από αλλού? Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 02 2009, 12:46

όχι μια χαρά έκανες απλά δεν μπορώ να καταλάβω τις 6 ώρες για κάτι που θέλει βαριά βαριά μια ώρα άντε 2! Είχες επιπλοκες? καισαρική? γέννα στο νερό? bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 02 2009, 12:48

Όχι αλλά δεν είναι και ότι ποιο γρήγορα να λύσεις την μισή μηχανή για 1 κωλοκαλόδιο. Άσε που κάναμε πατάτα γιατί το φυσάκι της βάσης κουμπώνει από κάτω, οπότε λύσαμε 2 φορες. Άστα να πανε. Βέβαια το αποτέλεσμα σε δικαιώνει. Μαμάνε τα φώτα. Αλλά ρε παιδιά έπιξα Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 03 2009, 09:12

Ξαφνικά δεν έχω φώτα μπροστά. Μόνο οι ψείρες ανάβουν. Δεν ανάβουν η μεσαία ούτε η μεγάλη σκάλα Crying or Very sad Παίζει να φταίνε τα κολοφάναρα??Αλλά αυτά ανάβουν. Μάλλον ασφάλεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 03 2009, 09:21

κοίτα τις ασφάλειες, κάτω από την σέλα είναι αγόριμ, προσπαθώ να φανταστώ την εικόνα κατεβαίνεις στην μηχανή την ανάβεις βλέπεις δεν έχει φώτα, και αντί να δεις αν είναι καμμένη η ασφάλεια ανεβαίνεις να μας το γράψεις? χιχι, φίλικο-πειραχτηκά στο λέω ε?

αν δεις ασφάλεια και δεν είναι δες λίγο και το φισάκι κάτω από τον διακόπτη της μίζας ότι πατάει καλά παίξει λίγο και τον ίδιο τον διακόπτη μήπως έχει εκεί κάνα κόλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 03 2009, 09:27

Βγαίνωντας από το γκαραζ άναβαν. Τώρα που πάρκαρα στην δουλειά είδα ότι δεν ανάβουν Smile Για καμένη λάμπα χλομό γιατι δεν ανάβει καμία από μπροστά, οπότε μάλλον για ασφάλεια. Θα το κοιτάξω μετά την δουλειά. Απλά, έστω ότι είναι καμμένη ασφάλεια, υπάρχει περίπτωση να φταίνε τα κολοφάνρα γι αυτό, ή τυχαίο γεγονός??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 03 2009, 09:31

Drakos έγραψε:
Βγαίνωντας από το γκαραζ άναβαν. Τώρα που πάρκαρα στην δουλειά είδα ότι δεν ανάβουν Smile Για καμένη λάμπα χλομό γιατι δεν ανάβει καμία από μπροστά, οπότε μάλλον για ασφάλεια. Θα το κοιτάξω μετά την δουλειά. Απλά, έστω ότι είναι καμμένη ασφάλεια, υπάρχει περίπτωση να φταίνε τα κολοφάνρα γι αυτό, ή τυχαίο γεγονός??

τυχαίο γεγονός...κοίτα ασφάλειες και μπουτόν μίζας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 03 2009, 09:53

tazakos έγραψε:
Drakos έγραψε:
Βγαίνωντας από το γκαραζ άναβαν. Τώρα που πάρκαρα στην δουλειά είδα ότι δεν ανάβουν Smile Για καμένη λάμπα χλομό γιατι δεν ανάβει καμία από μπροστά, οπότε μάλλον για ασφάλεια. Θα το κοιτάξω μετά την δουλειά. Απλά, έστω ότι είναι καμμένη ασφάλεια, υπάρχει περίπτωση να φταίνε τα κολοφάνρα γι αυτό, ή τυχαίο γεγονός??

τυχαίο γεγονός...κοίτα ασφάλειες και μπουτόν μίζας
Αν βάλω 2 ρεσό μέσα στο φανάρι θα κάνω δουλειά??? bliax bliax bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 03 2009, 10:32

Ασφάλειες ελέγχθηκαν και είναι οκ. Έπαιξα και λίγο με τον διακόπτη της μίζας αλλά δεν είδα φως... Φτου κι ακολουθεί ΣΚ γμτ Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 03 2009, 10:34

Drakos έγραψε:
Ασφάλειες ελέγχθηκαν και είναι οκ. Έπαιξα και λίγο με τον διακόπτη της μίζας αλλά δεν είδα φως... Φτου κι ακολουθεί ΣΚ γμτ Evil or Very Mad

κάνε μια τηλεφωνική επικοινωνία με τον μαστορα που στο κάνει σέρβις και ζήτα να σου πει τι μπορεί να είναι μήπως μας διαφεύγει κάτι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 03 2009, 10:40

tazakos έγραψε:
Drakos έγραψε:
Ασφάλειες ελέγχθηκαν και είναι οκ. Έπαιξα και λίγο με τον διακόπτη της μίζας αλλά δεν είδα φως... Φτου κι ακολουθεί ΣΚ γμτ Evil or Very Mad

κάνε μια τηλεφωνική επικοινωνία με τον μαστορα που στο κάνει σέρβις και ζήτα να σου πει τι μπορεί να είναι μήπως μας διαφεύγει κάτι!
Μάλλον διακόπτης μίζας μου είπε. Θα πάω από εκει το απόγευμα για να δούμε τι είναι να το παραγγείλει κι όλας, αλλά μου είπε ότι το πιθανότερο να είναι αυτό, και το καλύπτει η εγγύηση... Το θέμα είναι ότι θα είμαι χωρίς φώτα μέχρι τότε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 59
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 03 2009, 12:51

Αυτο που θα χρειαστεις ειναι σπρει καθαριστικο επαφων καταλληλο για ηλεκτρικα κυκλωματα φτιαχτο μονος και ασε το μαστορα για τα πιο δυσκολα . Αποψη μου παντα φιλε δρακε

_________________
Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 107kpb5Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 03 2009, 13:15

Αφού είναι εγγύηση και είναι κλασσικό προβλημα δεν θα έχει πρόβλημα γιατί να σκαλίζει το παιδι? άστον να πάει να το πάρει καινούργιο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalamaria
gold member
gold member
kalamaria

Ηλικία : 60
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ)
Registration date : 18/01/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 03 2009, 14:44

ξανα δες τις Ασφάλειες πιο προσεκτικα οπως κοιτας την ασφαλειθηκη απο την μερια του πλαγιοστατη δες την επανω αριστερα αυτη ειναι για τα φωτα Exclamation Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 03 2009, 17:28

Διακόπτης μίζας το πόρισμα του γιατρού. Παίξαμε λίγο με το μπουτόν της μίζας και άναψαν. Παραγγέλθηκε καινούριος και μπαίνει εγγύηση Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 03 2009, 18:22

είδες να μας ακούς άλλη φορα!

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 3 316594
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Κολοφάναρα Givi!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: