Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ipser

ipser

Ηλικία : 48
Τόπος : ΑΘΗΝΑ- ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 04/04/2008

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ    ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 13 2014, 10:00

Μετά από πολύ καιρό και χρήμα βρίσκομαι πλέον στην τελική ευθεία για να αποκαταστήσω την ζημία που μου κάνανε, αλλά έχω κολλήσει στο θέμα με τις βίδες για τις οποίες θα πρέπει να πληρώσω χονδρικά κοντα στα 190 ευρώ.Αγόρασα μέχρι στιγμής τα απολύτως απαραίτητα λαστιχάκια και ψάχνω για βίδες οικονομικές (δηλαδή όχι από την μαμά suzuki) , αλλά δυστυχώς επειδή δεν έχω δείγματα απο αυτές δεν ξέρω τι πρέπει να πάρω (εννοώ διαστάσεις, μέγεθος ).Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει ?

metallidhs έγραψε:
φίλε μου η μηχανη ειναι σερρες ή αθηνα ?


Βρίσκομαι στην Αθήνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ    ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 13 2014, 10:07

jk_prince έγραψε:
andreasp έγραψε:
jk_prince έγραψε:
jsrory έγραψε:
μετά απ ολα αυτά π διαβάζω για κλοπές αν και εχω την μηχανή μέσα σε κλειστό χώρο αλλα με πόρτα στον δρόμο (αποθήκη) 8α βάλω 2 λουκέτα εσωτερικά στην πόρτα ...το ψάξα και για κάμερες αλλα θα πάει κανα 300αρι το λιγότερο για να γίνει σωστή δουλειά με καταγραφή κτλ.

Αν τις βαλεις, και καταγραψεις το γεγονος, και φαινονται τα προσωπα και κανεις μήνυση και το μονο που τους ενοχοποιει ειναι η καμερα δυστυχως θα αθωώθουν γιατι η ληψη δεν θα γινει δεκτη αποι το δικαστηριο (και ο καθε χασοδικης το γνωριζει).....και το χειροτερο θα βρεις το μπελα σου διοτι βιντεοσκοπεις χωρις αδεια.
Σκληρο αλλα πραγματικο.

Σε υπόθεση πριν απο 1 μήνα, για κλοπή ενός βιβλίου απο βιβλιοπωλείο , ο βιβλιοπώλης κατέθεσε στο δικαστηριο dvd με το video που τραβήχτηκε απο μία κάμερα της πλάκας, και οχι απλά το δεχτήκαν, αλλά διεκόψαν, πήγαν μέσα το είδαν, και γυρίσαν.

Μακαρι Αντρεα να αλλαξε, και να μην οφειλεται απλα στην σταση του δικηγορου του κατηγορουμενου. το βιβλιοπωλειο ειχε καμερες δικες του? και αυτο συνεπαγεται με σημα που προειδοποιει τη καταγραφη στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ χωρο κατι που μπορει να δικαιολογησει τη σταση του δικαστηριου?

Το βιβλιοπωλείο δεν έχει καμία σχέση με αυτό που φαντάζεσαι.
Το έχει ένα ρακοσυλλέκτης, που έχει κόντρα με τον διαχειριστή του εμπορικού, για την βρωμιά του, την κακομοιριά του, και την όλη συνολικά εικόνα του, ο οποίος είχε βάλει μία webcam να καταγράφει σε ενα pc το χώρο ακριβώς έξω απο το μαγαζί του, και έπιασε τον διαχεριστή να του βουτάει κανα 2 βιβλιά (τα οποία τα είχε βρει στα σκουπίδια ο βιβλιοπώλης) απλά για να του την σπάσει.
Καταδικάστηκε σε 8 μήνες φυλακή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ    ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 13 2014, 10:16

andreasp έγραψε:
jk_prince έγραψε:
andreasp έγραψε:
jk_prince έγραψε:
jsrory έγραψε:
μετά απ ολα αυτά π διαβάζω για κλοπές αν και εχω την μηχανή μέσα σε κλειστό χώρο αλλα με πόρτα στον δρόμο (αποθήκη) 8α βάλω 2 λουκέτα εσωτερικά στην πόρτα ...το ψάξα και για κάμερες αλλα θα πάει κανα 300αρι το λιγότερο για να γίνει σωστή δουλειά με καταγραφή κτλ.

Αν τις βαλεις, και καταγραψεις το γεγονος, και φαινονται τα προσωπα και κανεις μήνυση και το μονο που τους ενοχοποιει ειναι η καμερα δυστυχως θα αθωώθουν γιατι η ληψη δεν θα γινει δεκτη αποι το δικαστηριο (και ο καθε χασοδικης το γνωριζει).....και το χειροτερο θα βρεις το μπελα σου διοτι βιντεοσκοπεις χωρις αδεια.
Σκληρο αλλα πραγματικο.

Σε υπόθεση πριν απο 1 μήνα, για κλοπή ενός βιβλίου απο βιβλιοπωλείο , ο βιβλιοπώλης κατέθεσε στο δικαστηριο dvd με το video που τραβήχτηκε απο μία κάμερα της πλάκας, και οχι απλά το δεχτήκαν, αλλά διεκόψαν, πήγαν μέσα το είδαν, και γυρίσαν.

Μακαρι Αντρεα να αλλαξε, και να μην οφειλεται απλα στην σταση του δικηγορου του κατηγορουμενου. το βιβλιοπωλειο ειχε καμερες δικες του? και αυτο συνεπαγεται με σημα που προειδοποιει τη καταγραφη στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ χωρο κατι που μπορει να δικαιολογησει τη σταση του δικαστηριου?

Το βιβλιοπωλείο δεν έχει καμία σχέση με αυτό που φαντάζεσαι.
Το έχει ένα ρακοσυλλέκτης, που έχει κόντρα με τον διαχειριστή του εμπορικού, για την βρωμιά του, την κακομοιριά του, και την όλη συνολικά εικόνα του, ο οποίος είχε βάλει μία webcam να καταγράφει σε ενα pc το χώρο ακριβώς έξω απο το μαγαζί του, και έπιασε τον διαχεριστή να του βουτάει κανα 2 βιβλιά (τα οποία τα είχε βρει στα σκουπίδια ο βιβλιοπώλης) απλά για να του την σπάσει.
Καταδικάστηκε σε 8 μήνες φυλακή.

Τοτε μενει το 1ο..... Laughing Laughing  Μακαρι να αλλαξε η νομοθεσια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
Andreas2005

Andreas2005

Τόπος : Αιγιο
Registration date : 28/01/2014

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ    ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 13 2014, 21:25

Οχι η νομοθεσία δεν έχει αλλάξει.... Mad  Mad 
Σε φίλο που τοποθετεί συναργεμούς σε σπίτια και εργασιακούς χώρους οταν έγινε κλοπή σε κάποιο κοσμηματοπολείο η αστυνομία του ζήτησε απο παρακείμενη κάμερα να τους δώσει στοιχεία για την δράση τών ληστών. Έως εδώ καλά.....Οταν ομως κάποιος άλλος πελάτης του, πήγε με καταγεγραμμένα τα πρόσωπα των ληστών στην αστυνομία - ήσαν γύφτοι - δεν το δέχτηκαν σαν στοιχειο για έρευνα γιατί δεν αναγνωρίζεται λένε η κάμερα σαν αποδεικτικό μέσο. Τι να πεις....................  ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 95412  ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 95412   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 95412
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ    ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 13 2014, 22:35

σωστα.

οι καμερες λειτουργουν ως αποδεικτικο στοιχειο,
ΜΟΝΟ ΜΕ εντολη εισαγγελεα για συγκεκριμενα γεγονοτα(επιγραματικο ενταλμα)
και,99% για υποθεσεις τρομοκρατιας.

ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΚΛΟΠΕΣ ΙΔΙΩΤΩΝ!!!!!!!!!!!!!!!!
αν φτασει σε δικαστηριο,σιγουρα το κοστος της δικης υπερβαινει
κατα πολυ το κοστος αντικαταστασης των ανταλακτικων.

και τωρα μεταξυ μας,αν δειτε τι φτανει καθε μερα σε ενα τμημα,θα καταλαβετε
γιατι οι μπατσοι θα γελασουν αν πατε να τους πειτε οτι σαν πηραν ενα
καπακι η μια ζελατινα.

συμβουλη μου,προσεχετε.ΜΟΝΟ.
μην περιμενετε να σας προσεξουν αλλοι.

καληνυχτα σας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ    ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 13 2014, 22:38

Τι επαγγελμα ειπαμε οτι κανεις εσυ ο απο πανω μου?????????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koymentakos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
koymentakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 17/03/2009

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ    ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 13 2014, 22:53

Γιαννη περνα μια βολτα απο δω εχει οτι βιδα θες

Αγίου Όρους 42, Αθήνα - Βοτανικός
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ    ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 13 2014, 23:30

φιλε red power, δικηγορος ειμαι.

χαρα μου να σε βοηθησω-εξηγησω οτι χρειαζεσαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: