Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Απο τον Πιλάτο στον Καϊάφα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Bucefalo



Ηλικία : 50
Τόπος : Παλαιό Φάληρο
Registration date : 14/07/2013

Απο τον Πιλάτο στον Καϊάφα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απο τον Πιλάτο στον Καϊάφα   Απο τον Πιλάτο στον Καϊάφα Icon_minitimeΔευ Ιουλ 15 2013, 23:40

Σε ένα άλλο θρεντ είχα αναφέρει ένα περίεργο θέμα με έναν ήχο που άκουγα μπροστά στην μηχανή. Μου εξήγησε μερικά πράγματα ο AHTHTOS και σήμερα έκανα μερικές βόλτες από μηχανικούς και λαστιχάδες. Αφού άλλαξα λάστιχα [την μηχανή την πήρα την περασμένη παρασκευή] ο τύπος έκανε μια βόλτα με την μηχανή. Ομολογουμένως όταν μπαίνει τρίτη από δευτέρα αλλάζει ο θόρυβος, δεν είναι τόσο ομαλός γίνεται πιο μεταλλικός και περίεργος και με την τετάρτη ομαλοποιείται πάλι.
Ο τύπος λοιπόν, 'ο λαστιχάς' μετά από βόλτα μου λέει έχεις θέμα, θα σε στείλω σε μηχανικό μου. Πάω στον μηχανικό του και μου είπε πως πρέπει να κατεβάσει σασμάν λέει γιατί κάνει θόρυβο η τρίτη και θα με αφήσει το μηχανάκι στο δρόμο. Μου είπε πως αυτή η εργασία είναι από 500 έως 1500 ευρώ. [Αλλαγή γρανάζι τρίτης και ότι άλλο βρει].
Ξαναπάω στο μηχανικό που το είχε κοιτάξει πριν την αγορά και μου είπε πως αν δεν στην 'πετάει' την τρίτη δεν το αγγίζεις καθόλου.

Βασικά έχω αρρωστήσει. Μόλις το πήρα και ο άλλος μου λέει, φίλε φιλικά θα σου μιλήσω πούλα το, σκότωσέ το 800 ευρώ. Υπάρχει κανένας που να γνωρίζει; Δεν θέλω το φίλο ή γνωστό που είναι καλό παιδί, θέλω μηχανικό άνω των 45-50 που να ξέρει να φτιάχνει Στρομ 1000.

Σας ευχαριστώ ρε παιδιά και καλό βράδυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AHTHTOS
Member
Member
AHTHTOS

Ηλικία : 47
Τόπος : ΟΠΟΥ ΓΗΣ ΠΑΤΡΙΣ
Registration date : 20/07/2009

Απο τον Πιλάτο στον Καϊάφα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απο τον Πιλάτο στον Καϊάφα   Απο τον Πιλάτο στον Καϊάφα Icon_minitimeΤρι Ιουλ 16 2013, 08:01

Εχεις ΡΜ.(πανω κοιτα στην μπαρα, επειδη εισαι καινουργιος)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Απο τον Πιλάτο στον Καϊάφα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: