Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Blebanana
Member
Member
Blebanana

Τόπος : Serres
Registration date : 24/06/2013

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 12 2013, 19:34

Χρειάζομαι την εμπειρία σας!!Θέλω να αγοράσω ζελατίνα.Είναι η πρώτη φορά που θα την αλλάξω και δε ξέρω ποια να αγόρασω..Είμαι ανάμεσα σε 4:
της Givi
Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας 2mjh



της mra 41,5 εκ Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας 2qvu



της Barracuda Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Fc1t



και της Flip up Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Cbig



Θέλω όσο καλυτέρη προστασία από τον αέρα χωρίς στροβιλισμούς και τα σχετικά.Ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aggelos k9
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
aggelos k9

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 15/06/2013

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 12 2013, 20:19

Για μενα που εχω την mra 41.5 ειμαι πολυ ευχαριστημενος, και καλη προστασια αερα, και χωρις κουνηματα στα πολλα χιλιομετρα,και εχω υψος 1,80 τωρα αν εχεις παραπανω υψος αναγκαστικα θα πας σε πιο ψιλη,ελπιζω να βοηθησα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΔευ Αυγ 05 2013, 10:57

Αν καταλήξεις σε MRA δες και αυτό :
https://www.vstromhellasforum.com/t20854p15-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
labros_k

labros_k

Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Registration date : 14/04/2009

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΔευ Αυγ 05 2013, 13:12

Blebanana έγραψε:
Χρειάζομαι την εμπειρία σας!!Θέλω να αγοράσω ζελατίνα.Είναι η πρώτη φορά που θα την αλλάξω και δε ξέρω ποια να αγόρασω..Είμαι ανάμεσα σε 4:
της Givi
Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας 2mjh



της mra 41,5 εκ Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας 2qvu



της Barracuda Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Fc1t



και της Flip up Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Cbig



Θέλω όσο καλυτέρη προστασία από τον αέρα χωρίς στροβιλισμούς και τα σχετικά.Ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη..

το ψάχνω κι εγώ για ζελατίνα και τώρα είμαι μεταξύ της Barracuda και της mra
μάλλον για barracuda με βλέπω μου φαίνεται έχει καλύτερη προστασία (είμαι 1,80)
αν προλάβω θα πάω Καλλιθέα να τις δω-προβάρω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΤρι Αυγ 06 2013, 07:38

Για πες τιμές να ενημερωθούμε .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-cosmo
gold member
gold member
V-cosmo

Ηλικία : 36
Τόπος : Ξεσσαλονίκη
Registration date : 14/04/2012

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΤρι Αυγ 06 2013, 10:22

είμαι 1.85 έχω την MRA με το φρυδάκι και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ο αέρας με βρίσκει στο επάνω μέρος του κράνους (στο σημείο πάνω απο την ζελατίνα). Απο την άλλη είναι και το πόσο καμαρωτά οδηγείς.

+1 στην ΜRΑ από εμένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
antonis46

antonis46

Ηλικία : 42
Τόπος : κορινθος
Registration date : 14/04/2013

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΤρι Αυγ 06 2013, 13:03

mra κ απο μενα.με 1,85 υψος κ μια θεση πανω ειναι αψογη,ποτε δεν ειχα κανενα θεμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΤρι Αυγ 06 2013, 13:51

Διευκρινήστε και ποιά MRA έχετε οι απο πάνω, την 415, ή την 515;
Υπάρχουν σε 2 διαστάσεις ως γνωστόν.

Τέλος, καταθέτω και την άποψή μου για την Βarracuda (μιλάω για τον κλώνο από MPF).
Για τα 195 εκατοστά μου είναι αποκλειστικά για το θεαθήναι... ελλειπής κάλυψη αέρα και αρκετοί στροβιλισμοί στα ''πολλά''.
Την έχω στην κάτω θέση βέβαια, αλλά σε οποιαδήποτε άλλη (πιό ψηλά) δε μου δένει εμφανισιακά με το υπόλοιπο μούτρο και μου τη σπάει...
Αν θα την άλλαζα;
ΟΧΙ.
Δε μου αρέσει οπτικά τίποτα άλλο στη μηχανή μας πέρα από τη Barracuda...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
antonis46

antonis46

Ηλικία : 42
Τόπος : κορινθος
Registration date : 14/04/2013

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΤρι Αυγ 06 2013, 14:00

Η δικια μου εχει ιδιο μεγεθος με τη μαμα αρα υποθετω ειναι η 415.παντω με 1,95 που λες οτι εισαι δεν βλεπω να σου κανει η 415
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΤρι Αυγ 06 2013, 14:21

εγώ θα μαι κανα 1.85, η μρα 515 είναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ για ταξίδια και επαρκέστατη κάλυψη αέρα.
Δοκιμάστηκε σε πάρα πολλά χιλιόμετρα, δεν είχα ποτέ ούτε στροβιλισμούς, ούτε αέρα.
Αν τώρα σε ενδιαφέρει ΜΟΝΟ η εμφάνιση, ο κλώνος της μπαρακούντα είναι μια χαρά, αλλά μόνο εμφανησιακά. Στην κάλυψη του αέρα και στους στροβιλισμούς δεν θα σε αφήσει χαρούμενο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NIKOlaS505
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NIKOlaS505

Ηλικία : 49
Τόπος : ΜΟΣΧΑΤΟ - . . . -ΚΟΡΙΝΘΟΣ-. . . -AΧΕΡΟΝΤΑΣ-
Registration date : 30/06/2012

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΤρι Αυγ 06 2013, 14:24

KoNTras έγραψε:
εγώ θα μαι κανα 1.85, η μρα 515 είναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ για ταξίδια και επαρκέστατη κάλυψη αέρα.
Δοκιμάστηκε σε πάρα πολλά χιλιόμετρα, δεν είχα ποτέ ούτε στροβιλισμούς, ούτε αέρα.
Αν τώρα σε ενδιαφέρει ΜΟΝΟ η εμφάνιση, ο κλώνος της μπαρακούντα είναι μια χαρά, αλλά μόνο εμφανησιακά. Στην κάλυψη του αέρα και στους στροβιλισμούς δεν θα σε αφήσει χαρούμενο.

σε αυτή αναφέρεσαι (οχι τίποτα άλλο και την ζαχάρωνα )

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Fc1t
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΤρι Αυγ 06 2013, 15:13

Ναι σε αυτή, Barracuda Aerotour.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΤρι Αυγ 06 2013, 15:13

εγω ειμαι 1,79 και ειχα την 415 για 1μιση χρονο, και με χτυπαγε στο κεφαλι, εδω και 3 μηνες φοραω την 515, και "αγιος ο θεος".....

επισης τη βρισκω αρκετα πιο ομορφη απο την baracuda, αλλα γουστα ειναι αυτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
labros_k

labros_k

Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Registration date : 14/04/2009

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΤετ Αυγ 07 2013, 11:56

massai έγραψε:
...
Την έχω στην κάτω θέση βέβαια, αλλά σε οποιαδήποτε άλλη (πιό ψηλά) δε μου δένει εμφανισιακά με το υπόλοιπο μούτρο και μου τη σπάει...

Ουπς το ξέχασα αυτό...
άρα μονόδρομος λόγο βάσης GPS
MRA σου ρχομαι...

Απλά τα πράγματα  geiamas


415 ή 515 mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΤετ Αυγ 07 2013, 13:03

labros_k έγραψε:


415 ή 515 mouuuuuu

εγω σου ειπα ειμαι 1,79 και απο την 415 πηγα στην 515. ειναι αναλογα και πως οδηγεις και που θελεις να κοιτας οταν οδηγεις, αλλα πιστευω η μεγαλυτερη θα σε βολεψει καλυτερα Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
labros_k

labros_k

Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Registration date : 14/04/2009

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΤετ Αυγ 07 2013, 14:21

albertstrom έγραψε:
labros_k έγραψε:


415 ή 515 mouuuuuu

εγω σου ειπα ειμαι 1,79 και απο την 415 πηγα στην 515. ειναι αναλογα και πως οδηγεις και που θελεις να κοιτας οταν οδηγεις, αλλα πιστευω η μεγαλυτερη θα σε βολεψει καλυτερα Wink

οκ το κρατάω αυτό

πέρασα από Παπασταύρου στην Καλλιρρόης, εχει την 415 στα 136 ευρώ
πήγα και από MPF και μου είπε οτι δεν έχει το φρυδάκι γιατί είναι κατασκευή της εταιρίας, αν το έχω μου το φτιάχνει και όλα καλά
περίπου 80 ευρώ (δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί όταν μου είπε για το φρυδάκι ξενέρωσα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΠαρ Αυγ 09 2013, 15:01

Αν το αποφασίσεις στείλε μου pm να πάμε παρέα μήπως μας κάνει κάτι καλύτερο .
Εγώ πάω για την 51,5 .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blebanana
Member
Member
Blebanana

Τόπος : Serres
Registration date : 24/06/2013

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΔευ Αυγ 12 2013, 17:44

[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img407/7986/vql5.jpg][/IMG]



Παιδιά μόλις έβαλα την 415,την ρύθμισα επίσης και ψηλότερα.Το αποτέλεσμα παραπάνω..ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ!!Δίνει τη μηχανή άλλη εικόνα..Απλά με 1,80 ύψος ο αέρας βρίσκει στο κράνος..Οπότε θα σας έλεγα την 515 για σίγουρα αποτελέσματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΔευ Αυγ 12 2013, 18:50

Blebanana έγραψε:




Παιδιά μόλις έβαλα την 415,την ρύθμισα επίσης και ψηλότερα.Το αποτέλεσμα παραπάνω..ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ!!Δίνει τη μηχανή άλλη εικόνα..Απλά με 1,80 ύψος ο αέρας βρίσκει στο κράνος..Οπότε θα σας έλεγα την 515 για σίγουρα αποτελέσματα.
με το υψος που εχεις επρεπε να πας κατευθειαν στην 515! κανε την ανταλλαγη τωρα οσο ειναι καινουρια!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blebanana
Member
Member
Blebanana

Τόπος : Serres
Registration date : 24/06/2013

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΤρι Αυγ 13 2013, 16:47

Την πήρα απο motoraid και απ'ότι διάβασα στον οδηγό για να την επιστρέψεις πρέπει να είναι αφόρετη και καθόλου χρησιμοποιημένη..Οπότε νομίζω δύσκολα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aggelos k9
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
aggelos k9

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 15/06/2013

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΤρι Αυγ 13 2013, 16:57

aggelos k9 έγραψε:
Για μενα που ειχα την mra 41.5 ημουν πολυ ευχαριστημενος,και λεω ειχα γιατι επεσα θυμα κλοπης και καλη προστασια αερα, και χωρις κουνηματα στα πολλα χιλιομετρα,και εχω υψος 1,80 τωρα αν εχεις παραπανω υψος αναγκαστικα θα πας σε πιο ψιλη,ελπιζω να βοηθησα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jim The Greek
Member
Member
Jim The Greek

Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονίκη - Γκραν Κανάρια
Registration date : 02/11/2012

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας   Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας Icon_minitimeΠεμ Αυγ 29 2013, 01:36

labros_k έγραψε:
albertstrom έγραψε:
labros_k έγραψε:


415 ή 515 mouuuuuu
εγω σου ειπα ειμαι 1,79 και απο την 415 πηγα στην 515. ειναι αναλογα και πως οδηγεις και που θελεις να κοιτας οταν οδηγεις, αλλα πιστευω η μεγαλυτερη θα σε βολεψει καλυτερα Wink
οκ το κρατάω αυτό

πέρασα από Παπασταύρου στην Καλλιρρόης, εχει την 415 στα 136 ευρώ
πήγα και από MPF και μου είπε οτι δεν έχει το φρυδάκι γιατί είναι κατασκευή της εταιρίας, αν το έχω μου το φτιάχνει και όλα καλά
περίπου 80 ευρώ (δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί όταν μου είπε για το φρυδάκι ξενέρωσα)
Αδερφέ αν ψάχνεις ακόμα δές εδώ για να την πάρουμε όλοι μαζί φθηνότερα !! Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Βοήθεια για Επιλογή Ζελατίνας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: