Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikos_arta
Member
Member
nikos_arta

Ηλικία : 52
Τόπος : Arta
Registration date : 01/02/2012

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠεμ Ιουν 13 2013, 22:56

Την προηγούμενη Κυριακή σε ενα ταξίδι που εκανα στο Μεσολόγγι ειχα αυτη την απίστευτη περιπέτεια.
Οταν έφτασα και βρηκα τους φιλους εκει σταματήσαμε καπου για να τούς χαιρετιστώ πριν παμε για καφε.
οποιος εχει συναγερμο meta ξερει οτι μετα απο λιγη ωρα ενεργοποιείτε το immobiliser.
όταν μετα απο λίγο πηγα να βαλω την μηχανή μπροστά για να φύγουμε προς έκπληξη βλεπω πως το immobiliser δεν ξεμπλοκαρι.
( να προσθέσω πως ήμουν με κορντουρες και η θερμοκρασία να ειναι στους 31 βαθμους.)
υποψιάστηκα πως ισως να μπλοκαρε απο ρευμα και ετσι εβγαλα τον πολο της μπαταρίας αλλα και παλι τιποτε...
μετα απο μιση ωρα ταλαιπωρίας ζέστης ιδρώτα νευρα και πολλα αλλα εμφανίστηκε ενας τυπος με ενα badit και ρωταει τι επαθα.
Απο μεσα μου βεβαια ελεγα ( ασε μας ρε φιλε στα χαλια μας ).
όταν του ειπε ενας φιλος τι επαθα αυτος γυρνά και προς έκπληξη μας μας λεει...πήγαινε την μηχανη σέρνοντας το γύρω του τετραγώνου και βαλε μπροστα να φύγεις...
Γυρναω και λεω... <φιλε... αντε κανε καμια δουλεια...>
αυτος ομως επέμενε και ετσι αποφάσισα να του κανω το χατίρι.
Του ειπα όμως οτι αν με δουλευει θα πεσει πολυ σφαλιαρα...
όντως κανουμε τον γύρω του τετραγώνου και η μηχανή πηρε μπρος....
Και μετα μας ειπε οτι το ruter του ΟΤΕ μπλοκαρι όλους τους συναγερμούς εκει κοντα.
Ελπειζω να την γλυτώσει καποιος αλλος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aetos
Member
Member
aetos

Ηλικία : 63
Τόπος : Χολαργος-Λαγονησι-Πεντελη
Registration date : 12/12/2012

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠεμ Ιουν 13 2013, 23:02

Απιστευτο....Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠεμ Ιουν 13 2013, 23:03

Το έχουν ξαναπάθει και άλλοι!!! Ειδικά έξω από ΟΤΕ Rolling Eyes
Δεν το φαντάζεσαι ευκολα αλλά ναι είναι θέμα παρεμβολών.

Ξέρω τουλάχιστον για άλλες δύο περιπτώσεις... στο Χαλάνδρι αλλά και στο περίπτερο του Χρήστου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos_arta
Member
Member
nikos_arta

Ηλικία : 52
Τόπος : Arta
Registration date : 01/02/2012

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠεμ Ιουν 13 2013, 23:07

socrates έγραψε:

Ξέρω τουλάχιστον για άλλες δύο περιπτώσεις... στο Χαλάνδρι αλλά και στο περίπτερο του Χρήστου.
Αν παω στο περιπτερο του χρηστου και μου το κανει αυτο.... θα τον βαλω να σπρώχνει ....Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠαρ Ιουν 14 2013, 00:05

nikos_arta έγραψε:
εμφανίστηκε ενας τυπος με ενα badit

Νικο αυτο να το θυμάσαι Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠαρ Ιουν 14 2013, 00:06

Αυτό παίζει γενικά με τον συναγερμό ή μόνο όταν ενεργοποιείται το immobilizer?
μου φαίνεται εντελώς κουλό και χωρίς κάποια λογική εξήγηση να συμβαίνει κάτι τέτοιο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠαρ Ιουν 14 2013, 00:10

tribit έγραψε:
Αυτό παίζει γενικά με τον συναγερμό ή μόνο όταν ενεργοποιείται το immobilizer?
μου φαίνεται εντελώς κουλό και χωρίς κάποια λογική εξήγηση να συμβαίνει κάτι τέτοιο....

Αυτό παίζει με όλους τους συναγερμούς που έχουν κυλιόμενο κωδικό. Ενας λόγος παραπάνω για τους ΜΕΤΑ με τα μπλέ κοντρολάκια.
Και δεν είναι καθόλου κουλό. Λόγο παρεμβολών, δεν πιάνει το κοντρόλ.
Αν ήξερε τον κωδικό απο την κόκκινη κάρτα, θα μπορούσε να τον έχει απενεργοποιήσει σε δευτερόλεπτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos_arta
Member
Member
nikos_arta

Ηλικία : 52
Τόπος : Arta
Registration date : 01/02/2012

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠαρ Ιουν 14 2013, 00:15

bandit έγραψε:
nikos_arta έγραψε:
εμφανίστηκε ενας τυπος με ενα badit



Νικο αυτο να το θυμάσαι Very Happy
goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos_arta
Member
Member
nikos_arta

Ηλικία : 52
Τόπος : Arta
Registration date : 01/02/2012

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠαρ Ιουν 14 2013, 00:17

andreasp έγραψε:
tribit έγραψε:
Αυτό παίζει γενικά με τον συναγερμό ή μόνο όταν ενεργοποιείται το immobilizer?
μου φαίνεται εντελώς κουλό και χωρίς κάποια λογική εξήγηση να συμβαίνει κάτι τέτοιο..
Αν ήξερε τον κωδικό απο την κόκκινη κάρτα, θα μπορούσε να τον έχει απενεργοποιήσει σε δευτερόλεπτα.
Την κοκκινη καρτα την ειχα μαζι μου αλλα.....
 ούτε καν δεν φαντάστηκα κατι τέτοιο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dimis
gold member
gold member
Dimis

Ηλικία : 49
Τόπος : Stuttgart- Κατερινη
Registration date : 27/02/2009

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠαρ Ιουν 14 2013, 08:49

Εγω εχω χασει την κοκκινη καρτα.
Ειναι απαραιτητο να βρω την κοκκινη καρτα ?
Σε περιπτωση που συμβει κατι και μπλοκαρει ο συναγερμος, τι κανουμε ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠαρ Ιουν 14 2013, 09:56

Dimis έγραψε:
Εγω εχω χασει την κοκκινη καρτα.
Ειναι απαραιτητο να βρω την κοκκινη καρτα ?
Σε περιπτωση που συμβει κατι και μπλοκαρει ο συναγερμος, τι κανουμε ?



Σε περίπτωση που μπλοκάρει, πρέπει κάποιος εγκαταστάτης συναγερμών να τον ξηλώσει.
Το "κόψιμο" νέας κόκκινης κάρτας, έχει χρέωση και απο οτι ξερω... ψιλοτσούζει κιόλας! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boss
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
boss

Ηλικία : 53
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 07/07/2009

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠαρ Ιουν 14 2013, 10:12

nikos_arta έγραψε:
andreasp έγραψε:
tribit έγραψε:
Αυτό παίζει γενικά με τον συναγερμό ή μόνο όταν ενεργοποιείται το immobilizer?
μου φαίνεται εντελώς κουλό και χωρίς κάποια λογική εξήγηση να συμβαίνει κάτι τέτοιο..


Αν ήξερε τον κωδικό απο την κόκκινη κάρτα, θα μπορούσε να τον έχει απενεργοποιήσει σε δευτερόλεπτα.


Την κοκκινη καρτα την ειχα μαζι μου αλλα.....
 ούτε καν δεν φαντάστηκα κατι τέτοιο...

δλδ?τι επρεπε να κανει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.google.gr/maps/@40.6523365,22.9282255,3a,43.6y,86.3h
THEOD



Registration date : 11/05/2013

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠαρ Ιουν 14 2013, 10:33

andreasp έγραψε:
Το "κόψιμο" νέας κόκκινης κάρτας, έχει χρέωση και απο οτι ξερω... ψιλοτσούζει κιόλας! Smile

Μόνο 30 ευρωπουλάκια... Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george83
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
george83

Ηλικία : 40
Τόπος : Κυψέλη
Registration date : 06/12/2009

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠαρ Ιουν 14 2013, 13:47

Αυτό το φαινόμενο θα το παρατηρήσει κάποιος και δίπλα σε έργα, οπου υπάρχουν γερανοί.

Μπλοκάρουν όλες τις συχνότητες ώστε να μη παρεβληθούν κατα το χειρισμό τους και δεν ισχύει μόνο για το immobilizer, αλλά και για την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του συναγερμού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΠαρ Ιουν 14 2013, 14:05

Πάλι καλά που το είπατε να το έχω υπόψιν!
Εγώ έχω απενεργοποιήσει το αυτόματο ιmmobilizer οπότε έχω την επιλογή να μη τον ενεργοποιώ σε τέτοιες περιπτώσεις που λέτε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfus001

morfus001

Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 13/03/2013

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΔευ Ιουλ 22 2013, 09:46

Το ίδιο ακριβώς έπαθα στην λεωφορείο Ηρακλείου (Ηράκλειο) ακριβώς απέναντι απο τα LIDL...πάλι καλά που βρέθηκε ένα παλικάρι και μου είπε ότι μπλόκαρε απο τις κεραίες του ΟΤΕ..και ευτυχώς  που ήταν κατηφόρα και το άφησα να κυλήσει μέχρι τα τρία αστέρια (για όσους γνωρίζουν) για να καταφέρω να ξανακαβαλησω το εργαλείο μου...το νου σας λοιπόν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΔευ Ιουλ 22 2013, 10:42

morfus001 έγραψε:
Το ίδιο ακριβώς έπαθα στην λεωφορείο Ηρακλείου (Ηράκλειο) ακριβώς απέναντι απο τα LIDL...πάλι καλά που βρέθηκε ένα παλικάρι και μου είπε ότι μπλόκαρε απο τις κεραίες του ΟΤΕ..και ευτυχώς  που ήταν κατηφόρα και το άφησα να κυλήσει μέχρι τα τρία αστέρια (για όσους γνωρίζουν) για να καταφέρω να ξανακαβαλησω το εργαλείο μου...το νου σας λοιπόν...

Καλά... δεν χρειαζεται να πάς και τόσο κάτω, αλλά είναι γεγονός ότι έξω απο το Lidl έχει θέμα. Ιδιαίτερα αν δεν έχεις καινούργια μπαταρία στο κοντρόλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vato Loco
Member
Member
Vato Loco

Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 16/07/2012

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta   Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta Icon_minitimeΔευ Ιουλ 22 2013, 14:33

Ρε σεις, για ψάχτε καλά κάτω από τη σέλα, ή όπου έχετε τα πράματα που πήρατε με τη μηχανή από την αρχή...

Υπάρχει ένα πλαστικό φισάκι, το οποίο κουμπώνει ακριβώς πάνω στη φύσα του συναγερμού. Ξεκουμπώνεις το συναγερμό και κουμπώνεις πάνω στο καλώδιο που έρχεται από τη μπαταρία το εν λόγω φυσάκι: βουαλά, ο συναγερμός έχει απομονωθεί.

Υποψιάζομαι βέβαια ότι οι περισσότεροι το έχετε χάσει, όπως θα το είχα χάσει και εγώ αν δε μου άνοιγε τα μάτια ο Σταθόπουλος, για να το μαζέψω και να το βάλω μέσα στο κιτ επισκευής ελαστικών, ώστε να ξέρω πάντα πού είναι...

ΠΡΟΣΟΧΗ: Ισχύει μόνο για συναγερμούς ΜΕΤΑ και συνδεδεμένους με τη φύσα μαμά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Απιστευτη περιπετεια με συναργερμο meta

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: