Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ελατηρια - γνωμες!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

ελατηρια - γνωμες!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ελατηρια - γνωμες!!!   ελατηρια - γνωμες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 25 2013, 15:46

tribit έγραψε:
Επειδή είμαι σε φάση να αλλάξω ελατήρια ήθελα να ρωτήσω κάποιες ερωτήσεις:
1) Ισχύει ότι η αλλαγή ελατηρίων + αλλαγή φρένων είναι από τα πιο βασικά και ουσιώδη πράγματα που μπορούμε να αλλάξουμε για να κάνουμε τη μηχανή μας πιο "ασφαλή" ?
2) Hyperpro vs WP?
3) Σκεφτόμουν την αλλαγή να την έκανα στο k-shock. Καμία εμπειρία από τα παιδιά εκεί?

1) Ναι, και βαλε και γεφυρα στα μπροστινα καλαμια

2) δεν εχω γνωμη για τα wp αλλα τα Hyperpro που εβαλα ακουγεται οτι ειναι τα καλυτερα (γι αυτο και τα πληρωνεις παραπανω απο τα αλλα aftermarket) και ειδικα σχεδιασμενα για v-strom, και οντως στο δρομο, καμια σχεση με τα μαμα η αισθηση που σου δινουν

3) θα δεις σε πολλα νηματα μεσα στο φορουμ οτι γραφουν οι συναδελφοι αρκετα καλα λογια για το συγκεκριμενο μαγαζι. εγω δεν εχω εμπειρια προσωπικη να σου πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliastrom
Member
Member
iliastrom

Ηλικία : 62
Τόπος : Νίκαια...Πειραιάς
Registration date : 17/08/2010

ελατηρια - γνωμες!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ελατηρια - γνωμες!!!   ελατηρια - γνωμες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 25 2013, 16:39

albertstrom έγραψε:
ευχαριστω πολυ για ολες τις απαντησεις παιδια!!

τελικα επειδη οι συστασεις για τα Hyperpro ειναι πολλες, και εσεις εδω, και 2 τηλεφωνα που πηρα, και ο μαστορας ο ιδιος (ο οποιος δεν κερδιζει κατι γιατι μονος μου θα τα αγορασω), μου τα προτεινει full, και ειπα παρολο που ειναι αρκετα πιο ακριβα απο αυτα που υπολογιζα να δωσω συνολικα, μαλλον θα τα χτυπησω.

και βλεπουμε αργοτερα τι θα κανω με το πισω.

να ειστε καλα!!!  cheers  cheers  cheers
αλλη μια ψηφο για τα Hyperpro...εμπιστευτηκα το μηχανικο μου που μου ειπε οτι θα εχω 80 τις εκατο βελτιωση στο χτυπημα που μου παρουσιαζε η μαμα ανααρτηση  και ηταν περα για περα αληθινος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pantazisparts.gr
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

ελατηρια - γνωμες!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ελατηρια - γνωμες!!!   ελατηρια - γνωμες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 25 2013, 16:44

iliastrom έγραψε:
αλλη μια ψηφο για τα Hyperpro...εμπιστευτηκα το μηχανικο μου που μου ειπε οτι θα εχω 80 τις εκατο βελτιωση στο χτυπημα που μου παρουσιαζε η μαμα ανααρτηση  και ηταν περα για περα αληθινος...

OKOKOK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ελατηρια - γνωμες!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: