Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 aftermarket καθρέφτες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EliasPl

EliasPl

Τόπος : Χαλκίδα
Registration date : 05/11/2012

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤετ Μάης 08 2013, 01:53

Γειά σας συμφορουμίτες!

Καθώς έψαχνα για διάφορα αξεσουάρ στο ebay έπεσα πάνω σε αυτούς τους καθρέφτες που με έψησαν πάρα πολύ όσο αφορά την εμφάνιση και την τιμή.

Μήπως έχει κανένας σας αγοράσει κάτι παρόμοιο η ακόμα και τους ίδιους;

Κατα την γνώμη μου μοιάζουν σαν ένα σετάκι καθρεφτών της rizoma.

http://www.ebay.com/itm/Left-Right-Rear-View-Mirrors-For-SUZUKI-DL650-V-STROM-650-DL1000-rhombic-Black-/170999265902?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item27d059ba6e&vxp=mtr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤετ Μάης 08 2013, 01:59

Δες και αυτους ..Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EliasPl

EliasPl

Τόπος : Χαλκίδα
Registration date : 05/11/2012

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤετ Μάης 08 2013, 13:11

Ναι τους έχω δει... αν δεν κάνω λάθος κάποιος τους είχε προτείνει σε κάποιο άλλο ποστ απλά δεν ξέρω για το πόσο θα με καλύπτουν όσο αφορά το οπτικό πεδίο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤετ Μάης 08 2013, 13:17

REDPOWER έγραψε:
Δες και αυτους ..Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

Τους φοράς καιρό; Από κραδασμούς πως πάνε, εννοώ συντονίζουν;
Αν και όποτε μπορέσεις ανέβασε 2-3 φωτό να τους δούμε.
Ιδανικά τράβηξε φωτό από μπροστά, θέση οδηγού και πλάγια για να δούμε πως φαίνονται.
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theofilos
Member
Member
theofilos

Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 14/03/2011

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤετ Μάης 08 2013, 13:32

massai έγραψε:
REDPOWER έγραψε:
Δες και αυτους ..Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

Τους φοράς καιρό; Από κραδασμούς πως πάνε, εννοώ συντονίζουν;
Αν και όποτε μπορέσεις ανέβασε 2-3 φωτό να τους δούμε.
Ιδανικά τράβηξε φωτό από μπροστά, θέση οδηγού και πλάγια για να δούμε πως φαίνονται.
Ευχαριστώ προκαταβολικά!



αυτους τους εχω εγω. 11? απο ενα μαγαζι στη μιχαλακοπουλου
μου τους ειχε προτεινει ο georgep
το οπτικο πεδιο ειναι μια χαρα, αλλα απο τα 100+ εχουν καποιους συντονισμους ποτε ο ενας ποτε ο αλλος και θολωνει λιγο αλλα βλεπεις αρκετα καλα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤετ Μάης 08 2013, 14:10

μμμμ οκ Θεόφιλε ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤετ Μάης 08 2013, 17:15

theofilos έγραψε:
massai έγραψε:
REDPOWER έγραψε:
Δες και αυτους ..Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

Τους φοράς καιρό; Από κραδασμούς πως πάνε, εννοώ συντονίζουν;
Αν και όποτε μπορέσεις ανέβασε 2-3 φωτό να τους δούμε.
Ιδανικά τράβηξε φωτό από μπροστά, θέση οδηγού και πλάγια για να δούμε πως φαίνονται.
Ευχαριστώ προκαταβολικά!



αυτους τους εχω εγω. 11? απο ενα μαγαζι στη μιχαλακοπουλου
μου τους ειχε προτεινει ο georgep
το οπτικο πεδιο ειναι μια χαρα, αλλα απο τα 100+ εχουν καποιους συντονισμους ποτε ο ενας ποτε ο αλλος και θολωνει λιγο αλλα βλεπεις αρκετα καλα....


Mε καλυψες απολυτα αν και εγω δεν εχω θεμα με το θολωμα που λες...Χτες μαλιστα λογω πρωτομαγιας τη πηγα τη μοτο μια μακρινη αποσταση και δεν αντιμετωπισα κανενα θεμα θολουρας σε ταχυτητες απο 140-160..Το μονο που αντιμετωπιζω εγω ειναι λογω υψους(1.94) οτι μαλλον θα παω σε μηχανουργειο για να κανω εξτρα αποστατες ωστε να τους ανεβασω λιγο για να ειναι ακομα καλυτεροι...Παντως για τη τιμη τους ειναι κατι παραπανω απο σουπερ..Θεοφιλε εσυ τους εχεις ετσι ή εχεις βαλει αποστατες??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΠεμ Μάης 09 2013, 00:47

REDPOWER έγραψε:
Δες και αυτους ..Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

Είναι plug and play οι συγκεκριμένοι; ή θα χρειαστούν και τίποτα αντάπτορες (για βίδωμα στη μαμά βάση) και αποστάτες (για το ύψος που θα παίζουν) ;
Μια-δύο φωτό απο τη μηχανή σου όντως θα μας βοηθούσαν πολύ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΠεμ Μάης 09 2013, 13:47

ΤΑΚΗΣ81 έγραψε:
REDPOWER έγραψε:
Δες και αυτους ..Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

Είναι plug and play οι συγκεκριμένοι; ή θα χρειαστούν και τίποτα αντάπτορες (για βίδωμα στη μαμά βάση) και αποστάτες (για το ύψος που θα παίζουν) ;
Μια-δύο φωτό απο τη μηχανή σου όντως θα μας βοηθούσαν πολύ...

+1 περιμενω και εγω απαντησεις για το συγκεκριμενο.

@theofilos, πληροφοριες (διευθυνση, τηλεφωνο κλπ) για το θεικο ελληνικο καταστημα που τους δινει και μιση τιμη απο το ebay???!!!

ειναι οι ιδιοι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pisherman
Member
Member
pisherman

Ηλικία : 48
Τόπος : ΓΙΩΡΓΟΣ - Αθήνα, Ηράκλειο - Κρήτης
Registration date : 24/10/2011

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΠεμ Μάης 09 2013, 14:03


http://www.ebay.com/itm/230749324703?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
και απαραιτήτως...
http://www.ebay.com/itm/390447656308?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΠεμ Μάης 09 2013, 14:11

ΤΑΚΗΣ81 έγραψε:
REDPOWER έγραψε:
Δες και αυτους ..Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

Είναι plug and play οι συγκεκριμένοι; ή θα χρειαστούν και τίποτα αντάπτορες (για βίδωμα στη μαμά βάση) και αποστάτες (για το ύψος που θα παίζουν) ;
Μια-δύο φωτό απο τη μηχανή σου όντως θα μας βοηθούσαν πολύ...

Για τους καθρεφτες θα εχεις μαλλον θεμα αν εισαι ψηλος οπως εγω οπως προειπα βεβαια δεν ειναι σε τετοια θεση ωστε να μη βλεπεις αλλα λιγο σηκωμα το θελουν κατα την αποψη μου..Οι καθρεφτες ερχονται με βιδες οι οποιες μπαινουν ακριβως πανω στις μαμα βασεις εφοσον βγαλεις τους μαμα καθρεφτες...Χρειαζεται μονο μια εξτρα βιδα σαν αυτη που εχουν οι καθρεφτες που προτεινα...Το τελειωμα των καθρεφτων εννοω(ελπιζω να σας δινω να καταλαβεται τι εννοοω)....Σε μηχανουργειο δεν εχω παει ακομα να δω τι μπορει να παιζει απο τιμες αλλα λογικα δε θα ειναι και κατι σημαντικο απο κοστος...Μια απλη βιδα ειναι στη τελικη....

Υ.Γ Ναι ειναι plug and play
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theofilos
Member
Member
theofilos

Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 14/03/2011

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΠεμ Μάης 09 2013, 15:29

ετσι τους εχω χωρις αποστατες και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος (υψος 1.80)


Τακη δεν θελει τιποτε βγαζεις τους παλιους και βαζεις αυτους

albertstrom το μαγαζι ειναι στη μιχαλακοπουλου 141 Μπεζας - Λεων



κατα τη γνωμη μου αξιζει τον κοπο αν δεν θες-εχεις να δωσεις λεφτα για πιο ακριβους και ποιοτικα το πλαστικο ειναι παρα πολυ καλο, επισης να πω οτι οι συντονισμοι ειναι πχ απο τα 100 μεχρι τα 120, μετα φτιαχνει. παντος προβλημα με τον ορατοτητα πισω δεν εχεις ΣΙΓΟΥΡΑ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stavros_K

Stavros_K

Ηλικία : 40
Τόπος : Ξάνθη
Registration date : 02/05/2010

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤετ Μαρ 29 2017, 13:52

Επαναφέρω το θέμα μιας και μου έχουν σπάσει οι βάσεις (το πλαστικό που κρατάει τον καθρέφτη) και δεν μου αρέσει έτσι όπως φαίνεται.... Έχω δει αρκετά λευκά σαν το δικό μου που είναι σπασμένα.

Από τους ΟΕΜ είμαι ικανοποιημένος. Δεν θα ήθελα να χάσω σε οπτικό πεδίο και δεν θα ήθελα να τρέμουν με το παραμικρό.
Δεν θέλω να δώσω και 60 ευρώ για τον καθένα και μετά από 2-3 χρόνια πάλι θα σπάσουν εκεί... Mad

Ευχαριστώ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kokkonisant



Ηλικία : 57
Τόπος : Αθήνα-Σεπόλια & Γιάννενα Ζαγόρια
Registration date : 16/04/2012

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤετ Μαρ 29 2017, 22:03

Διάβασε εδώ φίλε μου:

https://www.vstromhellasforum.com/t32621-topic#615943
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤρι Οκτ 15 2019, 15:16

Κι εγώ ενδιαφέρομαι για αριστερό καθρέφτη OEM στυλ. Τα λίνκ που βρίσκω εδώ είναι όλα παλιά και δεν λειτουργούν.
Κάποιοι κινέζικοι ή ταιβανέζικοι που κυκλοφορούν με 20 ευρώ είναι δοκιμασμένοι από κανέναν;

Υπάρχει καμιά πρόταση γενικά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sergio
Member
Member
sergio

Ηλικία : 41
Τόπος : ΡΟΔΟΣ DL650 K7
Registration date : 10/11/2009

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤετ Οκτ 16 2019, 07:35

Χείρων έγραψε:
Κι εγώ ενδιαφέρομαι για αριστερό καθρέφτη OEM στυλ. Τα λίνκ που βρίσκω εδώ είναι όλα παλιά και δεν λειτουργούν.
Κάποιοι κινέζικοι ή ταιβανέζικοι που κυκλοφορούν με 20 ευρώ είναι δοκιμασμένοι από κανέναν;

Υπάρχει καμιά πρόταση γενικά;

Τους έχω βάλει εγώ. Καμία σχέση με τους γνήσιους. Τόσο από τη πλευρά της ποιότητας κατασκευής όσο και από τη πλευρά του κατόπτρου. Προσωπικά δεν θα τους συνιστούσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤετ Οκτ 16 2019, 15:19

sergio έγραψε:
Χείρων έγραψε:
Κι εγώ ενδιαφέρομαι για αριστερό καθρέφτη OEM στυλ. Τα λίνκ που βρίσκω εδώ είναι όλα παλιά και δεν λειτουργούν.
Κάποιοι κινέζικοι ή ταιβανέζικοι που κυκλοφορούν με 20 ευρώ είναι δοκιμασμένοι από κανέναν;

Υπάρχει καμιά πρόταση γενικά;

Τους έχω βάλει εγώ. Καμία σχέση με τους γνήσιους. Τόσο από τη πλευρά της ποιότητας κατασκευής όσο και από τη πλευρά του κατόπτρου. Προσωπικά δεν θα τους συνιστούσα.

Ωχ, αυτό φοβόμουνα κι εγώ!
Γενικά οι καθρέφτες είναι ένα λεπτό σημείο που για μένα δεν χωράει συμβιβασμούς.

merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤετ Οκτ 16 2019, 16:56

σε κάποιες περιπτώσεις δυστυχώς ισχύει το ότι πληρώσεις παίρνεις

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


aftermarket καθρέφτες 33ncnm10aftermarket καθρέφτες 33e6ee10aftermarket καθρέφτες 63u2ip10aftermarket καθρέφτες Amzm8k10aftermarket καθρέφτες 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤετ Οκτ 16 2019, 20:00

loverdos11 έγραψε:
σε κάποιες περιπτώσεις δυστυχώς ισχύει το ότι πληρώσεις παίρνεις  

Ετσι είναι. Και οι καθρέφτες ανέκαθεν ανήκαν σε αυτή την περίπτωση.

Αλήθεια, υπάρχει τρόπος να αφαιρεθεί το κάτοπτρο και να προσαρμοστεί σε έναν φτηνό καθρέφτη; Εμένα μου έσπασε το πλαστικό κάλυμμα στην άρθρωση του καθρέφτη και με τον καιρό χαλάρωσε και η άρθρωση και έγινε ο καθρέφτης φτερό στον άνεμο. Το κάτοπτρο είναι μια χαρά και λυπάμαι να το πετάξω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

aftermarket καθρέφτες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: aftermarket καθρέφτες   aftermarket καθρέφτες Icon_minitimeΤετ Οκτ 16 2019, 23:22

Χείρων έγραψε:
loverdos11 έγραψε:
σε κάποιες περιπτώσεις δυστυχώς ισχύει το ότι πληρώσεις παίρνεις  

Ετσι είναι. Και οι καθρέφτες ανέκαθεν ανήκαν σε αυτή την περίπτωση.

Αλήθεια, υπάρχει τρόπος να αφαιρεθεί το κάτοπτρο και να προσαρμοστεί σε έναν φτηνό καθρέφτη; Εμένα μου έσπασε το πλαστικό κάλυμμα στην άρθρωση του καθρέφτη και με τον καιρό χαλάρωσε και η άρθρωση και έγινε ο καθρέφτης φτερό στον άνεμο. Το κάτοπτρο είναι μια χαρά και λυπάμαι να το πετάξω.



Αδερφέ πάρε τους παρακάτω και κάνε ένα πείραμα με το κάτοπτρο μιας και λες ότι έχει σπάσει το πλαστικό κάλυμμα.Δεν χάνεις και τίποτα εδώ που τα λέμε.

https://www.stelpet.gr/Proion/13100/152/Kathreptes-Zeugari-Suzuki-V-Strom-650-QY1115-/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

aftermarket καθρέφτες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: