Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Γαντια + Hot Grips = ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
al_tzamp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
al_tzamp

Ηλικία : 44
Τόπος : Σέρρες - Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

Γαντια + Hot Grips = ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γαντια + Hot Grips = ?   Γαντια + Hot Grips = ? Icon_minitimeΚυρ Μαρ 31 2013, 21:57

Ενδεχομένως να έχετε ακούσει κάποιοι οτι τα βρεγμένα γάντια δεν τα στεγνωνουμε στο καλοριφέρ γιατι...

Γιατι... τι?

Αυτά που έχω ακούσει εγώ είναι οτι δεν θα είναι μετά αδιάβροχα, θα χαλάσει η μεμβράνη κτλ..

Ισχύει αυτό, έχει κανείς να σχολιάσει κατι?
Ισχυει για συγκεκριμένες μεμβράνες η για όλες?
Και αν όντως "χαλάει" κάτι με το στέγνωμα σε καλοριφέρ, τότε με τα θερμαινόμενα γκρίπ τί γινεται??? Rolling Eyes


Εσείς με θερμαινόμενα γκρίπ είχατε κανένα πρόβλημα με τα αδιάβροχα γαντάκια σας?


Έιμαι τώρα με τα Hot Grips της Oxford χέρι και το σκέφτομαι, διοτί καλά τα ζεστά χεράκια αλλά ακόμη καλύτερα τα στεγνά χεράκια!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theofilos
Member
Member
theofilos

Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 14/03/2011

Γαντια + Hot Grips = ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαντια + Hot Grips = ?   Γαντια + Hot Grips = ? Icon_minitimeΚυρ Μαρ 31 2013, 22:14

αυτο αναρωτιεμαι και εγω!!
ξερει κανεις να μας πει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Γαντια + Hot Grips = ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαντια + Hot Grips = ?   Γαντια + Hot Grips = ? Icon_minitimeΔευ Απρ 01 2013, 00:02

σας εχουν ανοιξει ποτε τα γαντακια?
εμενα λογω δουλειας που αλλαζω 1 ζευγαρι το χρονο τουλαχιστον μου ειναι πολυ γνωριμη εικονα τα σκισμενα η ανοιγμενα απο την χρηση γαντια.
εχετε δει την μεμβρανη που εχουν μεσα?
μια λεπτη στρωση απο κατι σαν ναυλον κατω ακριβως απο την κορντουρα η το δερμα αναλογα με τον τυπο γαντιου.
μιας λοιπον που δουλευω χειμωνα καλοκαιρι με μοτο και εχω φαει αμετρητες καταιγιδες και τονους νερου στο δρομο σας λεω οτι εχω στεγνωσει γαντια αμετρητες φορες σε καλοριφερ (λογω του οτι πρεπει να φορεθουν η αμεσα η την επομενη το πρωι) και δεν εχουν παθει τιποτα ποτε , εξακολουθουν και ειναι το ιδιο αδιαβροχα οπως και πριν το ψησιμο στο καλοριφερ.
τι μπορει δλδ ν παθει η ναυλον μεμβρανη που εχουν απο κατω?


γνωμη μου λοιπον αφοβα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al_tzamp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
al_tzamp

Ηλικία : 44
Τόπος : Σέρρες - Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

Γαντια + Hot Grips = ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαντια + Hot Grips = ?   Γαντια + Hot Grips = ? Icon_minitimeΔευ Απρ 01 2013, 00:48

Γιάννη συμφωνώ μαζί σου αλλά αυτό με το καλοριφέρ δεν το έχω ακούσει λίγες φορές...

Δεν έχω δεί ανοιγμένα τα γάντια μου αλλά εχω δεί πώς είναι η μεμβράνη Goretex (σε άλλη εγαρμογή) και δεν μου φαίνεται για τόσο ευαίσθητη.
Τώρα γiα άλλες μεβράνες δεν ξέρω να πώ.


Έχω ενα ζευγάρι γαντια Bikers με Goretex εδώ και 4 χρόνια και δεν παίρνουν σταγόνα, αλλα δεν έχει χρειαστεί να τα βάλω σε καλοροφέρ εκτός ελαχίστων περιπτώσεων και με προσοχή πάντα.


Εσύ τί έχεις δοκιμάσει? Goretex, Sympatex, Hipora, άλλη?


Προσωπικά επιβεβαίωσες το σκεπτικό μου, αλλά αν έχει κανείς να πεί κάτι άλλο, ελεύθερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Γαντια + Hot Grips = ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαντια + Hot Grips = ?   Γαντια + Hot Grips = ? Icon_minitimeΔευ Απρ 01 2013, 00:55

al_tzamp έγραψε:
Γιάννη συμφωνώ μαζί σου αλλά αυτό με το καλοριφέρ δεν το έχω ακούσει λίγες φορές...

Δεν έχω δεί ανοιγμένα τα γάντια μου αλλά εχω δεί πώς είναι η μεμβράνη Goretex (σε άλλη εγαρμογή) και δεν μου φαίνεται για τόσο ευαίσθητη.
Τώρα γiα άλλες μεβράνες δεν ξέρω να πώ.


Έχω ενα ζευγάρι γαντια Bikers με Goretex εδώ και 4 χρόνια και δεν παίρνουν σταγόνα, αλλα δεν έχει χρειαστεί να τα βάλω σε καλοροφέρ εκτός ελαχίστων περιπτώσεων και με προσοχή πάντα.


Εσύ τί έχεις δοκιμάσει? Goretex, Sympatex, Hipora, άλλη?


Προσωπικά επιβεβαίωσες το σκεπτικό μου, αλλά αν έχει κανείς να πεί κάτι άλλο, ελεύθερα!

λεβεντη μου τα revit εχουν hydratex και τα εχω μουρλανει στο καλοριφερ λεμε Razz

κατι colori εχουν aerotex αυτα να δεις ψησιμο

τα tucano urbano δεν θυμαμαι.............................μην τις φοβασαι μωρε..................ψησε αφοβα What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 47
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Γαντια + Hot Grips = ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαντια + Hot Grips = ?   Γαντια + Hot Grips = ? Icon_minitimeΔευ Απρ 01 2013, 01:46

Επειδή οι περισσότερες μεμβράνες βασίζονται σε πολυμερή, ουσιαστικά με τη χρήση πηγών θερμότητας τήνει να ξεραθεί πιο γρήγορα το πολυμερές και να κάνει ρωγμές!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

Γαντια + Hot Grips = ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαντια + Hot Grips = ?   Γαντια + Hot Grips = ? Icon_minitimeΔευ Απρ 01 2013, 18:23

Aπλα φανταζομαι να φοβουνται η εταιριες για τυχων αποτομες "διαστολες" στις ραφες ή στα υλικα του γαντιου οποτε και να παθει ζημια .Παντως μην τα βαζεται και σε φουρνο.Και εγωεχω στεγνωσει γαντια μπροστα απο τζακι αλλα η θερμοκρασια ητανε νορμαλ.
Δεν ξερω επισης αν χρησιμοποιουνε πουθενα κολλα στις ενωσεις των γαντιων που εκει εχει θεμα ??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
 

Γαντια + Hot Grips = ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ένδυση-
Μετάβαση σε: