Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 USB charger, usb adaptor

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
verylife78
Member
Member


Ηλικία : 45
Τόπος : Κέρκυρα
Registration date : 29/07/2011

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΣαβ Μαρ 23 2013, 14:17

υπαρχει περιπτωση να βρω κατι τετοιο
http://www.vstrom.info/vsri-gallery/gallery/MM/electronics/usb-charger-socket-waterproof-panel-mount.jpg.html
γιατι νομιζω οτι ειναι πιο λογικο για να βαζω το gps ή το καλωδιο για το κινητο αφου ολα ειναι σε usb πλεον, απο το 12v πριζακι (γνωμη μου παντα)

υγ. αν πρεπει να μπει καπου αλλου το θεμα αυτο ας το μετακινησουμε.
υγ2. ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.milka-home.gr
white angel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
white angel

Ηλικία : 45
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 22/04/2010

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΣαβ Μαρ 23 2013, 14:26

εδω
USB charger, usb adaptor 451272
http://www.moto-discovery.com/eshop/usb-waterproof-socket.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Highlander
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Highlander

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 30/05/2011

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΣαβ Μαρ 23 2013, 14:27

Πλέον, νομίζω πως πάνω στο τιμόνι αυτό είναι πιο χρήσιμο από ότι το κλασσικό.
Όπως είπες, πάλι θα βάλεις adaptor για να γίνει η δουλειά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gr
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΣαβ Μαρ 23 2013, 18:59

έχει και εδώ...θα το βάλω κι εγώ σε λίγες μέρες (το περιμένω από έναν φίλο μου)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
verylife78
Member
Member


Ηλικία : 45
Τόπος : Κέρκυρα
Registration date : 29/07/2011

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΣαβ Μαρ 23 2013, 20:44

@highlander
τι ακριβως εννοεις με την φραση " παλι θα βαλεις ανταπτορα για να γινει η δουλεια"
αφου αυτο βγαζει usb και ολες οι συσκευες εχουν καλωδιο usb πια...
ευχαριστω παιδες τα κοιταω και αγοραζω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.milka-home.gr
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΚυρ Μαρ 24 2013, 00:56

Θα σου πρότεινα να βάλεις το κλασικό πριζάκι με αντάπτορα παρά το σκέτο usb. Η διαφορά τιμής πιστεύω για να έχει ένα πράγμα (σκέτο usb) με το να έχεις δύο (κλασικό + usb) είναι αρκετή.
Θα μου πεις τώρα..... τι να συνδέσω ρε παλικάρι στο κλασικό πριζάκι στην μηχανή; Αναπτήρα;
Εγώ έχω χρησιμοποιήσει το πριζάκι για να φορτίσω ένα PMR που είχα και που δεν έπαιρνε usb όπως επίσης έβαλα μπροστά μια μηχανή που είχε μείνει απο μπαταρία με ένα κοκοψίνι που είχα πάρει απο τα Aldi που συνδέεις πρίζα με πρίζα και δίνει ρεύμα για να βάλεις μπρος (δεν είχα μαζί μου τα κλασικά κροκοδιλάκια)
Γ απόψεις μπορεί να διαφέρουν, η απόφαση δική σου αλλά εγώ απλά σου αναφέρω την άποψη μου και 2 εμπειρίες που είχα και δεν μετάνιωσα που έχω το κλασικό.

Σχετικά με αυτό που ψάχνεις δες και εδώ motorcycle usb socket
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΚυρ Μαρ 24 2013, 01:13

iannag έγραψε:
Θα σου πρότεινα να βάλεις το κλασικό πριζάκι με αντάπτορα παρά το σκέτο usb. Η διαφορά τιμής πιστεύω για να έχει ένα πράγμα (σκέτο usb) με το να έχεις δύο (κλασικό + usb) είναι αρκετή.
Θα μου πεις τώρα..... τι να συνδέσω ρε παλικάρι στο κλασικό πριζάκι στην μηχανή; Αναπτήρα;
Εγώ έχω χρησιμοποιήσει το πριζάκι για να φορτίσω ένα PMR που είχα και που δεν έπαιρνε usb όπως επίσης έβαλα μπροστά μια μηχανή που είχε μείνει απο μπαταρία με ένα κοκοψίνι που είχα πάρει απο τα Aldi που συνδέεις πρίζα με πρίζα και δίνει ρεύμα για να βάλεις μπρος (δεν είχα μαζί μου τα κλασικά κροκοδιλάκια)
Γ απόψεις μπορεί να διαφέρουν, η απόφαση δική σου αλλά εγώ απλά σου αναφέρω την άποψη μου και 2 εμπειρίες που είχα και δεν μετάνιωσα που έχω το κλασικό.

Σχετικά με αυτό που ψάχνεις δες και εδώ motorcycle usb socket

+1

τρομπα για στρωμα στο καμπινγκ....

επαναφορτιζομενο φαναρι για το καμπινγκ.....

(ναι,ειχα παει για καμπινγκ με το στρομ Laughing )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΚυρ Μαρ 24 2013, 01:27

vstromrider έγραψε:
iannag έγραψε:
Θα σου πρότεινα να βάλεις το κλασικό πριζάκι με αντάπτορα παρά το σκέτο usb. Η διαφορά τιμής πιστεύω για να έχει ένα πράγμα (σκέτο usb) με το να έχεις δύο (κλασικό + usb) είναι αρκετή.
Θα μου πεις τώρα..... τι να συνδέσω ρε παλικάρι στο κλασικό πριζάκι στην μηχανή; Αναπτήρα;
Εγώ έχω χρησιμοποιήσει το πριζάκι για να φορτίσω ένα PMR που είχα και που δεν έπαιρνε usb όπως επίσης έβαλα μπροστά μια μηχανή που είχε μείνει απο μπαταρία με ένα κοκοψίνι που είχα πάρει απο τα Aldi που συνδέεις πρίζα με πρίζα και δίνει ρεύμα για να βάλεις μπρος (δεν είχα μαζί μου τα κλασικά κροκοδιλάκια)
Γ απόψεις μπορεί να διαφέρουν, η απόφαση δική σου αλλά εγώ απλά σου αναφέρω την άποψη μου και 2 εμπειρίες που είχα και δεν μετάνιωσα που έχω το κλασικό.

Σχετικά με αυτό που ψάχνεις δες και εδώ motorcycle usb socket

+1

τρομπα για στρωμα στο καμπινγκ....

επαναφορτιζομενο φαναρι για το καμπινγκ.....

(ναι,ειχα παει για καμπινγκ με το στρομ Laughing )

Ααα γεια σου ξέχασα και το σημαντικότερο, την τρόμπα για στρώμα και κυρίως τα λάστιχα της μηχανής.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΚυρ Μαρ 24 2013, 09:34

iannag έγραψε:
vstromrider έγραψε:
iannag έγραψε:
Θα σου πρότεινα να βάλεις το κλασικό πριζάκι με αντάπτορα παρά το σκέτο usb. Η διαφορά τιμής πιστεύω για να έχει ένα πράγμα (σκέτο usb) με το να έχεις δύο (κλασικό + usb) είναι αρκετή.
Θα μου πεις τώρα..... τι να συνδέσω ρε παλικάρι στο κλασικό πριζάκι στην μηχανή; Αναπτήρα;
Εγώ έχω χρησιμοποιήσει το πριζάκι για να φορτίσω ένα PMR που είχα και που δεν έπαιρνε usb όπως επίσης έβαλα μπροστά μια μηχανή που είχε μείνει απο μπαταρία με ένα κοκοψίνι που είχα πάρει απο τα Aldi που συνδέεις πρίζα με πρίζα και δίνει ρεύμα για να βάλεις μπρος (δεν είχα μαζί μου τα κλασικά κροκοδιλάκια)
Γ απόψεις μπορεί να διαφέρουν, η απόφαση δική σου αλλά εγώ απλά σου αναφέρω την άποψη μου και 2 εμπειρίες που είχα και δεν μετάνιωσα που έχω το κλασικό.


Σχετικά με αυτό που ψάχνεις δες και εδώ motorcycle usb socket

+1

τρομπα για στρωμα στο καμπινγκ....

επαναφορτιζομενο φαναρι για το καμπινγκ.....

(ναι,ειχα παει για καμπινγκ με το στρομ Laughing )

Ααα γεια σου ξέχασα και το σημαντικότερο, την τρόμπα για στρώμα και κυρίως τα λάστιχα της μηχανής.

+1 στους από. πανω κύριους., μ ένα τέτοιο πριζάκι λυνεις το οποιοδήποτε θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
verylife78
Member
Member


Ηλικία : 45
Τόπος : Κέρκυρα
Registration date : 29/07/2011

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΤρι Μαρ 26 2013, 13:07

επειδη η εμπειρια σε καποια θεματα δεν μπορει να συγκριθει με την γνωση ή με τι βολευει
θα ακολουθησω την λυση με την 12v πριζα και την αγορα ενος ανταπορα (χαμηλου ομως, γιατι αυτο που εχω παρει απο το Πλαισιο ηταν λυση εκτακτου αναγκης και ειναι πολυ ψηλο) USB.

Εχει αγορασει κανεις αυτα απο το e-bay; Παραειναι φτηνα και μου κανει εντυπωση κατα ποσο θα ειναι ποιοτικος οκ, γιατι αν φανε καμια βροχα και βραχυκυκλωσουν ολα....ε, kolaraki
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.milka-home.gr
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΤρι Μαρ 26 2013, 13:44

Ούτως ή άλλως οποιοδήποτε πριζάκι να βάλεις, την στιγμή που το χρησιμοποιείς δηλαδή έχεις κάτι συνδεδεμένο πάνω του, παύει να είναι αδιάβροχο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sifalios
Member
Member
sifalios

Ηλικία : 43
Τόπος : Χανιά
Registration date : 29/04/2011

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΤρι Μαρ 26 2013, 16:47

Εγώ έχω πάρει αυτό, πολύ καλή εφαρμογή μόνο το ledακι ήταν πολύ δυνατό για το βράδυ αλλά το πέρασα μια από πάνω με μαρκαδόρο για cd και λύθηκε το πρόβλημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neosos
Member
Member
neosos

Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 18/01/2012

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΤρι Μαρ 26 2013, 17:53

Πήρα αυτό

USB charger, usb adaptor Dsc0088cm

στα 3ευρώ αφού έχω το κλασικό 12v μπριζάκι μιας και οι περισσότερες συσκευές πλεον
συνοδεύονται με usb φορτιστές
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Highlander
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Highlander

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 30/05/2011

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΤρι Μαρ 26 2013, 23:20

verylife78 έγραψε:
@highlander
τι ακριβως εννοεις με την φραση " παλι θα βαλεις ανταπτορα για να γινει η δουλεια"
αφου αυτο βγαζει usb και ολες οι συσκευες εχουν καλωδιο usb πια...
ευχαριστω παιδες τα κοιταω και αγοραζω
Εννοούσα πως αν εξαιρέσεις τις περιπτώσει που αναφέρουν οι υπόλοιποι (τρόμπα αέρα, κλπ) η USB φύσα θα είναι η καλύτερη.
Εγώ έχω 2, μία πάνω στο τιμόνι και μία στο πλάι για φόρτιση της μπαταρίας.
Οπότε, σίγουρα θα ήταν καλύτερα αυτή στο τιμόνι να ήταν USB.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gr
Achilleas1956

Achilleas1956

Ηλικία : 67
Τόπος : Μαρουσι
Registration date : 24/02/2013

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΤετ Μαρ 27 2013, 23:04

Πάντως δες κι αυτό αν επιμένεις

http://www.ebay.com/itm/New-Waterproof-Motorcycle-Car-Cigarette-Lighter-Socket-Dual-USB-Charger-amy-/190813855787?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2c6d64602b&vxp=mtr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΠεμ Μαρ 28 2013, 01:53

Στην μηχανή έχω κλασσικό 12v μπριζάκι και έναν διπλό αντάπτορα USB.
Από Αμπέρ τι βγάζει το 12v μπριζάκι;

Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει να πάρω έναν αντάπτορα από μπρίζα ρεύματος 220v σε USB στα 1,5 με 2Α.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
verylife78
Member
Member


Ηλικία : 45
Τόπος : Κέρκυρα
Registration date : 29/07/2011

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΠεμ Μαρ 28 2013, 09:11

Εγγραψα και πριν οποτε σορρυ αν τυχει και εμφανιστει καποια στιγμη... Sad Sad Sad
οχι δεν ειναι θεμα επιμονης, ειναι θεμα, εμπειριας, γνωσης και απλα γουστου.
Απλα δειτε το σαν οδηγος, ας πουμε, για ποιο νεους οδηγους μηχανης, οπως εγω, οπου σκεφτονται να εξοπλισουν την καλη τους και κοιτανε να το κανουν με τον πιο οικονομικο τροπο, ο οποιος θα εχει και τα καλυτερα αποτελεσματα παραλληλα.
Πχ καλα ολα αυτα που ειπατε για στρωματα και λαστιχα...αν μπορεις να εχεις και τον usb ανταπτορα με λιγα λεφτα παραπανω τοτε συμφερει το 12v και ανταπτορα, αν ομως ο ανταπτορας κανει τα ιδια λεφτα με την πριζα και δεν σου περισσευουν, ε πας στην πιο οικομικη λυση.

Anyway συνοψιζοντας, γενικα προτεινετε απο πολλους που εγραψαν, ενα 12V πριζακι με τον καταλληλο USB ανταπτορα
ΥΓ σε καποιον που ειπε οτι αν το χρησιμοποιεις δεν ειναι αδιαβροχο, προφανως, το θεμα μου ειναι αν ειναι στεγανο το καπακι του ετσι ωστε σε περιπτωση που δεν χρησιμοποιειται να μην εχουμε προβλημα διαρροης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.milka-home.gr
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΠεμ Μαρ 28 2013, 11:49

Αν διαλέξεις μία απο αυτές τις πρίζες 12V και έχεις κλειστό το καπάκι δεν θα έχεις πρόβλημα με τα νερά. Μετά διαλέγεις και ένα usb αντάπτορα (τους μικρούς) και είσαι ΟΚ. Εννοείτε οτι όταν δεν τον χρησιμοποιείς τον αντάπτορα το βγάζεις απο την πρίζα για να μπορεί να κλείνει το καπάκι και να είναι αδιάβροχη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
billaras

billaras

Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 11/04/2012

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΤετ Ιουλ 24 2013, 17:06

Επαναφερω το θεμα για να επισημανω πως απο οτι βλεπω, πολλες απο τις μπριζες που πουλιουνται στο ebay δεν εχουν ασφαλειοθηκη. Ας πουμε αυτα που εβαλα εγω στο ματι δεν εχουν. Λετε να υπαρχει προβλημα με αυτο? Κυριως για τις συσκευες που θα φορτιζουμε, καθως ολα αυτα τα ηλεκτρονικα καλουδια που χρειαζονται φορτισμα εχουν και την αξια τους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NIKOlaS505
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NIKOlaS505

Ηλικία : 49
Τόπος : ΜΟΣΧΑΤΟ - . . . -ΚΟΡΙΝΘΟΣ-. . . -AΧΕΡΟΝΤΑΣ-
Registration date : 30/06/2012

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΤετ Ιουλ 24 2013, 17:16

billaras έγραψε:
Επαναφερω το θεμα για να επισημανω πως απο οτι βλεπω, πολλες απο τις μπριζες που πουλιουνται στο ebay δεν εχουν ασφαλειοθηκη. Ας πουμε αυτα που εβαλα εγω στο ματι δεν εχουν. Λετε να υπαρχει προβλημα με αυτο? Κυριως για τις συσκευες που θα φορτιζουμε, καθως ολα αυτα τα ηλεκτρονικα καλουδια που χρειαζονται φορτισμα εχουν και την αξια τους...
ακομα και να μην εχει ασφαλιοθηκη μπορεις να προστεσεις μονο σου δεν ειναι δυσκολο απλα
κοβεις το καλωδιο του + οπου σε βολευει και την παρεμβαλεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
billaras

billaras

Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 11/04/2012

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 25 2013, 13:22

Που την βρισκω? Τι ασφαλεια βαζω? Ευχαριστω για τον χρονο σας αλλα ειμαι λιγο αμπαλος με το θεμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sifalios
Member
Member
sifalios

Ηλικία : 43
Τόπος : Χανιά
Registration date : 29/04/2011

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 25 2013, 15:49

Να προσθέσω κι εγώ πως πρόσφατα σε μαγαζί εδώ στα Χανιά ήρθε ένα παλικάρι που του είχανε καεί 3 μπριζάκια από αυτά που βγάζουν κατευθείαν USB. Προφανώς λοιπόν στο κυκλωματάκι που έχουν μέσα αυτά για να μετατρέπει τα 12 V της μηχανής σε 5 V που θέλει το USB, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χαλάσει κάτι με την χρήση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 25 2013, 18:55

verylife78 έγραψε:
επειδη η εμπειρια σε καποια θεματα δεν μπορει να συγκριθει με την γνωση ή με τι βολευει
θα ακολουθησω την λυση με την 12v πριζα και την αγορα ενος ανταπορα (χαμηλου ομως, γιατι αυτο που εχω παρει απο το Πλαισιο ηταν λυση εκτακτου αναγκης και ειναι πολυ ψηλο) USB.

Εχει αγορασει κανεις αυτα απο το e-bay; Παραειναι φτηνα και μου κανει εντυπωση κατα ποσο θα ειναι ποιοτικος οκ, γιατι αν φανε καμια βροχα και βραχυκυκλωσουν ολα....ε,  kolaraki

Αυτά απο το ebay, max να δώσουν 0,5amp.
Αυτο σημαινει, ότι τα συγχρονα κινητά, ή δεν φορτίζουν καθόλου... ή δύσκολα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
billaras

billaras

Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 11/04/2012

USB charger, usb adaptor Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: USB charger, usb adaptor   USB charger, usb adaptor Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 25 2013, 23:38

andreasp έγραψε:
verylife78 έγραψε:
επειδη η εμπειρια σε καποια θεματα δεν μπορει να συγκριθει με την γνωση ή με τι βολευει
θα ακολουθησω την λυση με την 12v πριζα και την αγορα ενος ανταπορα (χαμηλου ομως, γιατι αυτο που εχω παρει απο το Πλαισιο ηταν λυση εκτακτου αναγκης και ειναι πολυ ψηλο) USB.

Εχει αγορασει κανεις αυτα απο το e-bay; Παραειναι φτηνα και μου κανει εντυπωση κατα ποσο θα ειναι ποιοτικος οκ, γιατι αν φανε καμια βροχα και βραχυκυκλωσουν ολα....ε,  kolaraki

Αυτά απο το ebay, max να δώσουν 0,5amp.
Αυτο σημαινει, ότι τα συγχρονα κινητά, ή δεν φορτίζουν καθόλου... ή δύσκολα!
Αυτο  ας πουμε πως σας φαινεται? Βγαζει 1 ampere συμφωνα με την περιγραφη. Θεωρητικα ειναι αδιαβροχο και ρωτησα και τον κινεζο που το πουλαει και μου ειπε πως εχει και ασφαλειοθηκη! Τωρα βεβαια ολα αυτα σε θεωρητικο επιπεδο παντα οπως ειπα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

USB charger, usb adaptor

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: