Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης   Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13 2013, 21:45

K0k0$ tis Aravias έγραψε:
Ο Μαρκος εχει αυτοματο συστημα λαδωματος , κεττενραντ ή καπως ετσι. Μια σταγονα ριχνει μια στο τοσο.

Το θεμα με την αλυσιδα δεν ειναι μονο το λαδωμα. Θελει να εισαι και λογικος με το γκαζι και να μην κανεις ταρζανιες και το ανοιγοκλεινεις αποτομα, οποτε να μην ξεχειλωσει. Οπως επισης και προσεκτικο τεντωμα/χαλαρωμα για τον ιδιο λογο...

milame gia ayto ??
https://www.youtube.com/watch?v=Gkyaoek9rGI
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης   Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13 2013, 21:50

Α γεια σ'... Το Κεττενραντ ηταν το ερπυστριοφορο μηχανακι των Γερμανων στον πολεμο. What a Face

εντιτ> οχι αυτο, αυτο ειναι για πλυσιμο. Ενα αλλο που σταζει αυτοματα λαδι πανω στην αλυσιδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης   Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13 2013, 22:07

K0k0$ tis Aravias έγραψε:
Ο Μαρκος εχει αυτοματο συστημα λαδωματος , κεττενραντ ή καπως ετσι. Μια σταγονα ριχνει μια στο τοσο.

Το θεμα με την αλυσιδα δεν ειναι μονο το λαδωμα. Θελει να εισαι και λογικος με το γκαζι και να μην κανεις ταρζανιες και το ανοιγοκλεινεις αποτομα, οποτε να μην ξεχειλωσει. Οπως επισης και προσεκτικο τεντωμα/χαλαρωμα για τον ιδιο λογο...

ενα λιθαρακι για να της μικρυνεις την ζωη.... Wink

αλλο ενα λιθαρακι ειναι το χωμα.....

αλλο ενα λιθαρακι ειναι να βαριεσαι την λυπανση.....

εχει λιθαρακια ........οοοοοουυυυυυυυυυυ.......



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης   Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13 2013, 23:05

υπαρχει βεβαια και η περιπτωση που αλλαζεις αλυσιδογραναζα στις 30000,
και διαπιστωνεις οτι το μπροστινο γραναζι εχει παρει μεντα...(κυρτωση τα δοντια του προς τη φορα της κινησης)
καλο ειναι να αναφερονται και αυτες οι περιπτωσεις,μην παρουμε και καναν χριστιανο στο λαιμο μας
οι οδηγικες απαιτησεις του καθενος μας απο το μηχανακι του,οριζουν και τη διαρκεια ζωης πολλων αναλωσιμων....

ΥΓ παρεπιπτοντως αλλαζεις λαστιχα στις 40000 αμα γουσταρεις,αλλαζεις ομως και στις 12-14000 max για να μη σκοτωθεις
αν το κυνηγας το μηχανακι.....ετσι για την ιστορια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης   Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13 2013, 23:26

SOTHRHS έγραψε:
υπαρχει βεβαια και η περιπτωση που αλλαζεις αλυσιδογραναζα στις 30000,
και διαπιστωνεις οτι το μπροστινο γραναζι εχει παρει μεντα...(κυρτωση τα δοντια του προς τη φορα της κινησης)
καλο ειναι να αναφερονται και αυτες οι περιπτωσεις,μην παρουμε και καναν χριστιανο στο λαιμο μας
οι οδηγικες απαιτησεις του καθενος μας απο το μηχανακι του,οριζουν και τη διαρκεια ζωης πολλων αναλωσιμων....

ΥΓ παρεπιπτοντως αλλαζεις λαστιχα στις 40000 αμα γουσταρεις,αλλαζεις ομως και στις 12-14000 max για να μη σκοτωθεις
αν το κυνηγας το μηχανακι.....ετσι για την ιστορια


+650
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 59
Registration date : 05/10/2010

Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης   Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 14 2013, 00:33

Πολλά λέμε και κάνουμε το θέμα τεράστιο με αποτέλεσμα μηδέν.
Βρε παλικάρια το μάνουαλ το διαβάζει κανείς? Τι λέει?Έ?Τι λέει????Απλά πράγματα..... Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης   Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 14 2013, 00:39

liakosvol έγραψε:
Πολλά λέμε και κάνουμε το θέμα τεράστιο με αποτέλεσμα μηδέν.
Βρε παλικάρια το μάνουαλ το διαβάζει κανείς? Τι λέει?Έ?Τι λέει????Απλά πράγματα..... Smile Smile Smile

το μανιουαλ αναφερει τις παραπανω παρατηρησεις μου-περιπτωσεις? Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 59
Registration date : 05/10/2010

Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης   Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 14 2013, 01:06

SOTHRHS έγραψε:
liakosvol έγραψε:
Πολλά λέμε και κάνουμε το θέμα τεράστιο με αποτέλεσμα μηδέν.
Βρε παλικάρια το μάνουαλ το διαβάζει κανείς? Τι λέει?Έ?Τι λέει????Απλά πράγματα..... Smile Smile Smile

το μανιουαλ αναφερει τις παραπανω παρατηρησεις μου-περιπτωσεις? Smile

Ναι φίλε μου το αγγλικό ναι (το δικό μου). Να ενημερώσω οτι το στρόμα μου είναι παραεισαγωγής απο Μ.Βρετανία και το μάνουαλ που το συνόδευε το αναφέρει αλλά και παραστατικά με φώτο.Αχ βρε Πατριώτη Λαρισαίε!!!! Very Happy Να είσαι καλά βρε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης   Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 14 2013, 08:16

δεν εχω το κατ...τετοιο που λεει ενας φιλος.ουτε το σκοτοιλερ.μαλλον το μαρκοιλερ εχω,συμφωνα με εναν αγγλο που περιμενα στο ΚΑΛΕ για να παω ντοβερ
ο μορφεας το εχει δει να ..δουλευει,οπως κ πολλοι αλλοι στι εκδρομες που κανουμε.
το 90αρι λαδι κανει 3 ευρω το λιτρο.πανω απο κουταλακι του γλυκου δεν ριχνω.
θελω 4 το πολυ δευτερολεπτα για να την λαδωσω.να βαλω κ τον χρονο που την βαζω στο κεντρικο αλλα 2.συνολο 6.

ηλεκτρικα λαδωνω.πατεντα δικια μου μετα απο πολυ σκεψη τα βραδια πριν κανω νανι.παταω ενα διακοπτη που εχω στο τιμονι αριστερα,μετραω μεχρι το 12,γρηγορα ε!!,η αλυσιδα εχει κανει 3 γυρους,κλεινω τον διακοπτη και ειμαι ετοιμος.την αφηνω στο γκαραζ να το πιει και ολα οκ!!
οταν το καλοκαιρι πηγα λονδινο κ εκανα 1554χλμ σε μια μερα,δεν αταματουσα να την βαλω στο κεντρικο,αλλα πηγαινα στην ΑΛΕΑ δεξια ,εβαζα πρωτη στο κιβωτιο κ λαδωνα.εκανα 100μετρα με πρωτη κ μετα ανοιγα το γκαζι στα 120,130.

οσον αφορα στο μετρημα της αλυσιδας ,αν κ το εχω αναφερει αρκετες φορες,αν παει καποιος στο γουκλι κ γραψει την προταση....ποσο εχει φθαρει η αλυσιδα μου...θα βγει ενα κειμενο με οδηγιες μετρισης της φθορας της αλυσιδας.τοτε ειχα 64000χλμ.οποιος μπορει ας το ανεβασει για να το δουν ολοι
ενημερωτικα σας αναφερω οτι τωρα στα 108000χλμ εχει φθαρει το πολυ 50%!!!
σορυ για το....σεντονι ε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John The Son
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
John The Son

Τόπος : Ξανθη
Registration date : 27/04/2009

Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης   Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 14 2013, 12:13

Γεια σου ρε Μαρκο!!
Πολυ θα ηθελα να δω πως δουλευει αυτο το συστηματακι απο κοντα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης   Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 14 2013, 15:24

θα προσπαθησω να τραβηξω ενα βιντεο με το κινητο,αλλιως θα βγαλω μια δυο φωτο οταν λαδωνω να δεις πως τρεχει το λαδι εσωτερικα στην πανω μερια της αλυσιδας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αλυσίδα στα χρόνια της κρίσης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: