Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vstromolado
Member
Member
vstromolado

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 26/02/2010

Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!!   Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 10 2013, 08:09

Η υπομονή μου για το καινούριο vstrom έχει εξαντληθεί και πρέπει να παραμείνω απασχολημένος σε κάτι άλλο, οπότε τι πιό ωραία κίνηση από ένα καινούριο ποδήλατο!
Είναι με σιδερένιο σκελετό φρένα αστεία 7 ταχύτητες βασικές shimano αλλά.... είναι διπλό!!! (tandem) Με αυτό το χαρακτηριστικό του πραγματικά ξεχνάς τα φτωχά του χαρακτηριστικά, γυμνάζεσαι περισσότερο αφού βοηθάς συνεχώς την κοπέλα σου που δεν κάνει ουσιαστικά πετάλι από πίσω και σου χαρίζει ηρεμία αφού έχεις εσύ τον έλεγχο και ξέρεις ότι δεν θα σου καρφωθεί η κοπέλα σου πουθενά και κάνεις ποδήλατο στους ρυθμούς σου!
Πιστεύω ότι αξίζει να πάρει κανείς τέτοιου είδους ποδήλατο και να πάρει μάλιστα βασικό μοντέλο, δεν χρειάζεται να ξοδεψει πολλά χρήματα σε ποδήλατο ειδικής χρήσης.
Η τιμή του είναι μεταξύ 450-550 ευρώ και είναι σχετικά ελαφρύ για το σιδερένιο του πλαίσιο.
Ορίστε μερικές φωτογραφίες απο την χθεσινή μας βολτούλα, πρέπει να ήταν κοντά στα 45 χιλιόμετρα.
Πετάλι πετάλι πετάλι πετάλι!!!
Υ.Γ. Οι φωτογραφίες κλασικά είναι από κινητό με την σχετική επεξεργασία τους.
[img]Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! 20130209130118 [/img]
[img]Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! 20130209132219 [/img]
[img]Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! 20130209134959 [/img]
[img]Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! 20130209143212 [/img][img]Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Img3174nj [/img][img]Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! 20130209144421 [/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!!   Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 10 2013, 09:24

είσαι σίγουρος ότι τη θες τόσο κοντά σου....?
μόλις της γίνει συνήθεια μετά θα θέλει να παίρνει πρωτοβουλίες....!
και θα ναι κι από πίσω σου άρα σε πλεονεκτική θέση....



πλάκα κάνω....! What a Face
εύχομαι να το χαρείτε και αφού το συνηθίσει, με τη βοήθειά της να κάνετε τα διπλά χιλιόμετρα...!
τις φωτογραφίες τις επεξεργάστηκες με κάποιο πρόγραμμα...?
είναι πολύ καλές και με πολύ ζωντανά χρώματα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!!   Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 10 2013, 11:59

αφου εχει κ...κεντρικο σταντ τοτε ειναι ...καλο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!!   Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 10 2013, 12:21

Γειά σου ρε Νικόλα με τα ωραία σου!!!!

Κάποια στιγμή σου είπα ότι αν είναι να περιμένεις τόσο δημιουργικά την καινούρια vstrom τότε αξίζει αυτή η αναμονή. Χαίρομαι που με επιβεβαιώνεις ΚΑΘΕ φορά!

Χαίρομαι επίσης που επιλέγεις αντισυμβατικούς τρόπους και μας εκπλήσεις ευχάριστα. Αποδεικνύεις ότι είναι στον άνθρωπο και πως πρέπει να σκεφτόμαστε έξω από τα κουτάκια.

Να 'ναι καλά και η σύντροφός σου στο ταξίδι που με τον τρόπο της σε παρακινεί έστω και αν δεν γυρνάει πετάλι! Wink

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aetos
Member
Member
aetos

Ηλικία : 63
Τόπος : Χολαργος-Λαγονησι-Πεντελη
Registration date : 12/12/2012

Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!!   Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 10 2013, 12:53

Πολυ καλα εκανες Νικολα με το εντυπωσιακο αξιοπρεπες διπλο πανεμορφο ποδηλατο που θα γεμισει με ενδιαφερον και πληρη ασκηση την μονοτονη ρουτινα της καθημερινοτητας επι δυο,με την μονη μικρη ενσταση οτι δεν γυρνανε την πλατη στο ετερο ημισυ. yeye
Καλοριζικο,να το χαρειται στο επακρον,με ατελειωτες ευχαριστες διαδρομες φιλε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromolado
Member
Member
vstromolado

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 26/02/2010

Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!!   Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 10 2013, 14:31

- Φίλε stam τις μικροβελτιώσεις των φωτογραφιών τις κάνω (πολλές φορές υπερβάλλω στα χρώματα όπως στις παραπάνω φωτό) με το iphoto που έχει βασικές ρυθμίσεις ... αλλά δεν χρειάζεσαι και παραπάνω. Δηλαδή, πειράζω το detail, sharpness, highlights (σύννεφα) και λίγο το saturation (έντονα χρώματα κυρίως μπλέ πράσινο και άλλα ζεστά χρώματα επιρρεάζονται)

- MARKOS-V έχει διπλό σταντ και είναι όλα τα λεφτά!! Μη ξεχνάμε ότι σίγουρα είναι πάνω από 20 κιλά.

- Φίλε Socrates, η πιό πρόσφατη ενημέρωση που έχω για το μηχανάκι είναι της Παρασκευής, η οποία είναι ότι, θα έρθουν στην Ελλάδα τα πρώτα L3 τέλη Μαρτίου.... τα οποία θα είναι 3!! Δύο άσπρα και ένα γκρί - ανθρακί το δικό μου. Αυτή θα είναι η εισαγωγή του αντιπρόσωπου στην Ελλάδα προς το παρόν!!! Παλιά τα vstrom είχαν περάσει στις εισαγωγές και τα παπιά και τώρα νέο μοντέλο μόνο 3 μηχανάκια και λογικά είναι και με προκαταβολή και κράτηση και τα άλλα 2 λευκά.
Όσον αφορά τις δραστηριότητες κάνω ότι προλαβαίνω γιατί τελευταία και τα Σαββατοκύριακα έχουν σχέση με την εργασία μου.

- Aetos θα κάνω ότι μπορώ! Θα κάνω μετατροπή στις ταχύτητες με νέα γρανάζια για να είναι και πιό καλό στις ανηφόρες.. εκεί υστερεί προς το παρόν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!!   Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!! Icon_minitimeΤετ Φεβ 20 2013, 18:51

ευγε για το μεράκι σου αδερφέ !!!


να σαι γερος και δημιουργείς ...."ανασες ψυχής" ...

τις εχουμε ολοι ανάγκη !!!!


να ναι γλυκιά η "αναμονή " !!!!

της αξίζει της κούκλας !!!

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
 

Το καινούριο μου ποδήλατο για χαβαλέ!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Ποδήλατο-
Μετάβαση σε: