Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
jsrory

jsrory

Ηλικία : 47
Τόπος : περιστερι
Registration date : 01/11/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 17 2009, 13:04

μολις γυρισα απο την αντιπροσωπεια στο μπουρναζι ,ρωτησα για συναγερμο και μου ειπαν meta defcom 310 ευρα με την τοπο8ετηση All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 425741
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tvxs.gr/
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 17 2009, 13:28

jsrory έγραψε:
μολις γυρισα απο την αντιπροσωπεια στο μπουρναζι ,ρωτησα για συναγερμο και μου ειπαν meta defcom 310 ευρα με την τοπο8ετηση All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 425741

αν πας σε τέτοια επίπεδα τιμών πάνε σε κάποιον με ραντάρ, δεν ξέρω αλλά δεν μου έχει κάτσει καλά ο μέτα...κοίτα και κάναν σκόρπιο...τοποθέτηση σου είπε ποσό ή σου είπε απλά σούμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jsrory

jsrory

Ηλικία : 47
Τόπος : περιστερι
Registration date : 01/11/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 17 2009, 13:33

με την τοποθετηση 310 αλλα απ οτι μου ειπε δεν καλυπτει η εγγυηση καποιον αλλο συναγερμο αν εχω καποιο προβλημα στα ηλεκτρικα και επειδη ειχα καποιο προβλημα.
στο site metasystems εχει τιμη 280 !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tvxs.gr/
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 17 2009, 13:48

jsrory έγραψε:
με την τοποθετηση 310 αλλα απ οτι μου ειπε δεν καλυπτει η εγγυηση καποιον αλλο συναγερμο αν εχω καποιο προβλημα στα ηλεκτρικα και επειδη ειχα καποιο προβλημα.
στο site metasystems εχει τιμη 280 !

Τώρα το δεν καλύπτει η εγγύηση κάποιον άλλο είναι ελληνική εφεύρεση και σηκώνει πολύ συζήτηση...δηλαδή αν βάλεις άλλον συναγερμό,και τον εγκαταστήσει επαγγελματίας και ο συναγερμός είναι πιστοποιημένος όπως και ο μέτα θα σου πούνε ΤΙ?
καταλαβαίνω ωστόσο τους ενδοιασμούς σου, έτσι έκανα και εγώ κατέβασα το κεφάλι...αλλά όσο πιο πολλοί το κατεβάζουμε στο τέλος θα μας λένε μόνο τα ίδια λάστιχα και από την αντιπροσωπεία με 400 ευρώ για να έχουμε εγγύηση, μόνο μαμά αλυσίδα και γρανάζια με 250, μόνο , μόνο , μόνο...
All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 747395
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jsrory

jsrory

Ηλικία : 47
Τόπος : περιστερι
Registration date : 01/11/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 17 2009, 14:23

ειχα παρει πριν 5 χρονια το cbr125 καινουργιο με δωρο συναγερμο απο τον καρακωστα ,σε 2-3 βδομαδες ενω μου εκανε διακοπες,δεν επαιρνε μπρος και αφου πηγα το μηχανακι πισω ....μου καψε τελικα την μπαταρια και πληρωσα καινουργια μπαταρια γιατι δεν καλυπτε η εγγυηση της honda λογω συναγερμου.....εβγαλα και τον συναγερμο εννοειτε.
μετα απο καιρο ερχεται στην δουλεια μου ενα παλικαρι με καινουργιο παπι ινοβα απ οτι 8υμαμαι και βλεπω το ιδιο μπρελοκ συναγερμου!!!του λεω 8α σου καψει την μπαταρια οπως και εγινε τελικα.το μηχανακι το ειχε παρει απο το ιδιο μαγαζι δωρο συναγερμο ....
για αυτο ρωτησα πρωτα στην αντιπροσωπεια για να μην εχω τα ιδια με τα ηλεκτρικα ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tvxs.gr/
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 17 2009, 19:03

Τι να σας πώ ρε παιδιά; Όταν είχα πάρει τη μηχανή μου, πριν 5 χρόνια(01/2004) δεν υπήρχε ο meta.Άργότερα γύρω στο εξάμηνο εμφανίστηκε. Άπο την πρώτη ημέρα έβαλα spyball και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.Έχει και ρύθμιση ευαισθησίας κραδασμών. Εννοείται ότι χτυπάει αν μου ανοίξουν την μπαγκαζιέρα(κάπου διάβασα ότι ο meta σπέρνει κουκιά) δοκιμασμένο. Η μόνη μ@λ@κί@ είναι ότι δεν έχει τηλεειδοποίηση το συγκεκριμένο μοντέλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KORMI
Member
Member
KORMI

Ηλικία : 45
Τόπος : ΟΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ....
Registration date : 17/01/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 12 2009, 16:12

Kalos h kakos kleftes h mh lamogia h oxi opos kai na exei thn shmeron hmera den sumferei na psonizeis apo ellada den xero an mas klevoun pou den to 8eoro kloph ego ! kai o nomos vevea , alios 8a htan oloi mesa!!
Apla gia diafora proionta apo fora eis fora usxeioun diafora px ena kranos sthn ameriki kostizei X xrhmata - 19 % fpa pou den exoune :1.30 (metavalomeno apo 1.10 eos 1,60) h diafora dolariou evro mia pou ee opos kai na to kanoume einai kai liiiigo pio fthna ta pragmata ekei ! na mia E KAI POS NA MHN TO KANOUME einai liigo pio tsimpimena ta pragmata edo ....Oi diafores uparxoun kai mias pou oi kairoi einai xalepoi kalo einai na koitazoume to sumferon mas kai na mhn xegeliomaste apo dh8en prosfores h mageies tou typou ferto edo kai EGO 8a sto kano kai ego 8a sto ftiaxo kai san kai mena kaneis ....Kai pros 8eou kaloi mou filoi kai sunepivates MHN akoute ta paramy8ia tous ego den vgazo ego den kano pao gia 20 kai gia 30 evro kai plhrono enoikia kai exo polla exoda .Afto einai diko tous 8ema kai oxi diko mas. Mhn xexnate emeis agorazoume aftoi mas exoune anagh ...
Filika kai panta Orthioi opos sunh8izete na legete
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KORMI
Member
Member
KORMI

Ηλικία : 45
Τόπος : ΟΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ....
Registration date : 17/01/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 12 2009, 16:15

Oson afora to META epeidh ton eixa kai afton gia ena diasthma perito na sas po pos mia mera sthn antiprosopia 8a sas peisei na MHN TON AGORASETE POTE!! exei apo papou me citroen c2 na ourliazei kai na apeilei me karate (70+) o papous mexri kagoura KTMa pou "exase" tis exatmiseis tou kai pou bebeos den energopoih8ike tipota!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakos



Ηλικία : 41
Τόπος : Larissa
Registration date : 28/07/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Απρ 07 2009, 22:12

[quote="Γιώργος Σαββίδης"]Σήμανση CE
Η σήμανση CE είναι υποχρεωτική σε όλες τις ηλεκτρονικές συσκευές που πωλούνται στην Ελλάδα και αφορά τις

προδιαγραφές και τις συχνότητες λειτουργίας που έχει ορίσει για διάφορες συσκευές η Ευρωπαϊκή Ένωση έτσι ώστε
να ελαχιστοποιούνται οι πιθανότητες μη σωστής λειτουργίας από παρεμβολές και παράλληλα η ίδια η συσκευή να μην
επηρεάζει και δημιουργεί παρεμβολές σε άλλες.


All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 2605736460102559650S600x600Q85

Συσκευή με αποστολή SMS.
Είναι συσκευές που συνδέονται με τον συναγερμό της ΜΟΤΟ και σε περίπτωση που χτυπήσει ο συναγερμός μας

στέλνουν SMS στο κινητό μας, με την προϋπόθεση βέβαια στο σημείο που έχουμε παρκάρει την ΜΟΤΟ να υπάρχει
κάλυψη από δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.
Υπάρχουν και συσκευές οι οποίες παράλληλα με την αποστολή SMS στο κινητό μας, μας στέλνουν και την θέση της
συγγεγκριμένης κυψέλης που καλύπτει την περιοχή που βρίσκεται η Moto.

Στην Ελλάδα βέβαια δεν ενδύκνειται ως η καλλίτερη λύση διότι η κυψέλες μετάδοσης βρίσκονται σε μεγάλη απόσταση
μεταξύ τους και για τον λόγω αυτό δεν μπορεί να υπολογίσει την ακριβή θέση της Μοτο όπως της συσκευές με GPS

η ακτίνα πληροφορίας πολλές φορές μπορεί να είναι και 2000μ
Ενώ για παράδειγμα στης Η.Π.Α. η νομοθεσία τους υποχρεώνει της εταιρείες κινητής τηλεφωνίας να έχουν μικρότερη
ισχύ οι αναμεταδότες για να έχουν μικρότερη ακτινοβολία και για αυτόν τον λόγω το στίγμα της συσκευής εντοπισμού
μπορεί να υπολογιστή με ακρίβεια ενός οικοδομικού τετραγώνου.

Συσκευή εντοπισμού με GPS.
Είναι συσκευές που συνδέονται με τον συναγερμό της ΜΟΤΟ και σε περίπτωση κλοπής εντοπίζουν την θέση της μοτο ,
σε επίπεδο δρόμων αριθμών ακόμα και σε μορφή χάρτη σε παγκόσμια γεωγραφική κάλυψη με την βοήθεια GPS
(Δορυφορικό σήμα) ,και χρησιμοποιώντας GSM modem σε συνεργασία με το data base της κάθε εταιρείας που το
αντιπροσωπεύει
Η αγορά διαθέτει για όσους δεν έχουν τοποθέτηση συναγερμό και συσκευές με ενσωματωμένο μερικώς σύστημα
συναγερμού που επεκτείνεται σε ένα πλήρες σύστημα με διάφορα extra όπως σειρήνα , ανιχνευτή σέλας, ρελέ
μπλοκαρίσματος μοτέρ κλπ. που μπορεί να δοθεί από οποιαδήποτε απόσταση κάποιες εντολές π.χ. να ενεργοποιήσετε
την κόρνα η σειρήνα , τα φλας , ακόμη και το μπλοκάρισμα του κινητήρα από ένα σταθερό η κινητό τηλέφωνο
Εννοείται ότι για να μπορέσουν να εντοπίσουν την ΜΟΤΟ σας θα πρέπει να υπάρχει ενεργό σήμα GPS γιατί αν είναι
σε κάποιο υπόγειο η μέσα σε κάποιο Κοντέϊνερ τότε δεν είναι δυνατή η ανίχνευση της θέσης της ΜΟΤΟ.


All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 2298432900102559650S500x500Q85 All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 2469672520102559650S500x500Q85

Θα μου ρίχνει την μπαταρία ο συναγερμός?
Είναι γεγονός ότι πολλοί συναγερμοί έχουν μεγάλη κατανάλωση με αποτέλεσμα να ρίχνουν την μπαταρία .

Στα σύγχρονα συστήματα συναγερμού μοτοσικλετών πολλές εταιρίες κατασκευής έχοντας πάρει σοβαρά και υπʼόψιν
τους αυτόν τον παράγοντα κατασκευάζουν με τέτοιο τρόπο τα κυκλώματα τους ώστε να “ρίχνουν” την κατανάλωση του
συναγερμού στο και να μην αδειάζει η μπαταρία σε περίπτωση που η ΜΟΤΟ δεν χρησιμοποιηθεί για κάποιο εύλογο
χρονικό διάστημα.

Μπορώ να τοποθετήσω τον συναγερμό μόνος μου?
Σε γενικές γραμμές δεν το προτείνουμε.
Η τοποθέτηση του συναγερμού χρειάζεται γνώσεις ηλεκτρονικού η ηλεκτρολόγου , αλλιώς μπορεί να γίνει ζημιά που
μάλλον θα είναι πολύ δύσκολο να “περάσει” εγγύηση.

Βέβαια αν έχετε τις γνώσεις και είστε αποφασισμένος και προσεκτικός γιατί όχι? μπορείτε να τον τοποθετήσετε και
μόνοι σας. Χρειάζεστε το διάγραμμα τοποθέτησης του συναγερμού και το σχέδιο της ηλεκτρικής εγκατάστασης της
μηχανής σας.
Μην ξεχνάτε βέβαια ότι εκτός από γνώσεις ηλεκτρονικού η ηλεκτρολόγου Θα πρέπει να έχετε υπʼόψιν ότι θα χρειασθεί
να λυθεί και η ΜΟΤΟ σε κάποια σημεία

Αν αποφασίσετε να αναλάβει την τοποθέτηση του συναγερμού κάποιο εξειδικευμένο κατάστημα μην ξεχάσετε να
ζητήσετε μετά όλα τα χαρτιά του συναγερμού, μαζί και αυτά με το σχηματικό διάγραμμα για την συνδεσμολογία του
συναγερμού.
Μέσα στο κουτί κάθε συναγερμού υπάρχουν όλα σύμφωνα με την Ευρωπαϊκή νομοθεσία.

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 2836838280102559650S425x425Q85 All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 2450896920102559650S600x600Q85
Κάποια μυστικά για την σωστή τοποθέτηση του συναγερμού

Μύθος η Αλήθεια?

Αν βραχυκυκλώσω τα φλάς θα “κάψω” τον συναγερμό και δεν θα δουλεύει?

Μύθος εάν ο εγκαταστάτης έχει τοποθέτηση ξεχωριστές ασφάλειες στις γραμμές που συνδέουν
τον συναγερμό με τα Φλας .

Αλήθεια εάν ο εγκαταστάτης τα “έχει” δώσει όλα σε μία ασφάλεια γιατί έτσι τον “βόλευε”.

Για την σωστή τοποθέτηση του συναγερμού
1) Φροντίστε το κουτί του συναγερμού να είναι τοποθετημένο σε ένα σημείο μακριά από το μοτέρ
( λόγω της θερμοκρασίας του κινητήρα μπορεί να προκαλέσει ζημιά στα ηλεκτρ. κυκλώματα )
και σε σημείο που δεν θα έχει εύκολη πρόσβαση κάποιος που θα ήθελε να του βάλει χέρι έχοντας κακό σκοπό.

2) Καλό θα ήτανε να χρησιμοποιηθεί ο ρελές για το μπλοκάρισμα του κινητήρα.
Σαν εναλλακτική λύση υπάρχει και η επιλογή ο συναγερμός να “κόβει” την μίζα .
Ειδικά σε συναγερμούς που δεν έχουν τηλεειδοποίηση λόγω του ότι αν μας “φιμώσουν” την σειρήνα με “χ” τρόπους
που δεν μπορώ να αναφέρω για ευνόητους λόγους, θα μας πάρουν την μοτοσικλέτα και ενώ ο συναγερμός θα
λειτουργήσει δεν θα έχουμε καμία ειδοποίηση.

3) Επίσης καλό θα ήτανε η καλωδίωση του συναγερμού να τοποθετηθεί με τέτοιο τρόπο έτσι ώστε αν χρειασθεί για
κάποιο λόγο να βγει η πλεξούδα της ΜΟΤΟ να μην αναγκασθούμε να κόβουμε καλώδια.
Πρέπει επίσης να γνωρίζετε ότι για να συνδεθεί ο συναγερμός το μόνο καλώδιο της ΜΟΤΟ που πρέπει να κοπεί είναι
αυτό που αφορά το μπλόκο του μοτέρ. Όλα τα άλλα καλώδια συνδέονται παράλληλα.
Επίσης σε όλες οι συνδέσεις επιβάλλεται να χρησιμοποιηθεί κολλητήρι με κόλληση και μετά καλή στεγανοποίηση με
μονωτική ταινία καλής ποιότητας.

Ενημερωτικά
Πολλές εταιρίες διαθέτουν έτοιμες καλωδιώσεις για αρκετές από τις ΜΟΤΟ της αγοράς απλοποιώντας κατά πολύ την
εγκατάσταση του συναγερμού

Όσο καλά και να είναι στεγανοποιημένος ο συναγερμός απαγορεύεται δια “ροπάλου” η ρίψη πάνω του νερού με πιεστικό.

Προσοχή: Η χρήση στοιχείων επιτρέπεται για κάλυψη προσωπικών αναγκών. Το σύνολο του άρθρου και του φωτογραφικού
υλικού του, αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία www.moto-accessories.gr .
Απαγορεύεται η αντιγραφή, αποστολή, ή αναμετάδοσή του, σε οποιαδήποτε μορφή (έντυπη η ηλεκτρονική),

με σκοπό το εμπορικό, η το οικονομικό κέρδος, (site's , forum's κ.α.) τυχόν κλοπή τους επιφέρει έννομες συνέπειες.
Εξαιρούνται οι περιπτώσεις όπου έχει προηγηθεί συνεννόηση με το www.moto-accessories για λήψη αδείας.
Επιτρέπονται φυσικά η αναφορές και οι συνδέσεις με μορφή link από το http://vstromhellas.forumgreek.com
[/quote

ΙΣΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΣΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟΝ PATROL 449N ΜΕ ΦΙΣΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΥΜΠΩΣΕΙ ΣΤΗ ΦΙΣΣΑ ΤΟΥ V-STROM ΜΟΥ.
ΕΧΩ REPAIR MANUAL ΚΑΙ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ SPARE ΦΙΣΣΑ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ. ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΟΩΘΟΥΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΑΙ ΜΑΡΚΑ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΞΗΓΟΥΝ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ[ΛΕΓΑΝΕ ΑΣΤΟ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΕΤΟΙΜΟ]--ΚΑΘΟΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΩ ΜΟΝΟΣ!---ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΠΟΙΟΥ[ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΟΥ] ΔΕ ΤΟΥ ΛΕΩ,ΦΥΓΕ ΚΑΙ ΕΛΑ ΣΕ 5 ΩΡΕΣ,ΤΟΥ ΕΞΗΓΩ ΚΙΟΛΑΣ!!!!
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΡΩΤΩ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΦΙΣΣΑ ΤΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ ΣΤΟ V-STROM TOY '06 ΟΕΟΕΟ!!!
ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ,ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ FORUM,ΑΛΛΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΟ ΞΗΛΩΜΑ ΚΑΙ ΨΑΞΙΜΟ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ? ΒΟΗΘΗΣΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Απρ 07 2009, 22:25

pakos έγραψε:
ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ,ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ FORUM,ΑΛΛΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΟ ΞΗΛΩΜΑ ΚΑΙ ΨΑΞΙΜΟ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ? ΒΟΗΘΗΣΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ!!!

Φίλε pakos αν θες δες εδώ: http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f6/topic-t2910.htm#38508
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakos



Ηλικία : 41
Τόπος : Larissa
Registration date : 28/07/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 09 2009, 00:53

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!
ΕΓΩ ΕΧΩ Κ6.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΡΟΣ Η ΦΙΣΑ!
ΘΑ ΨΑΞΩ ΑΥΡΙΟ!!!!ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakos



Ηλικία : 41
Τόπος : Larissa
Registration date : 28/07/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 09 2009, 00:55

pakos έγραψε:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!
ΕΓΩ ΕΧΩ Κ6.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΡΟΣ Η ΦΙΣΑ!
ΘΑ ΨΑΞΩ ΑΥΡΙΟ!!!!ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ!!!!
ΕΣΕΝΑ ΕΝΝΟΩ gmavrid!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Απρ 11 2009, 16:26

Λοιπόν.....

επειδή τόση ώρα τα έχω πάρει στο κρανίο με αυτά που διαβάζω, να σας ξεκαθαρίσω τα εξής:

Όταν πήρα τη μηχανή μου (όχι παραεισαγωγής) ρώτησα τον ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ που την πήρα για συναγερμό και μου έδειξε αυτό το κουβαδάκι που βάζει η αντιπροσωπεία και που για εμένα είναι ελεεινό και τρισάθλιο. Φυσικά του έριξα πόρτα και του είπα θέλω άλλο συναγερμό, όχι αυτή τη βλακεία. Η απάντηση του ήταν, όπως και σε εσάς, ότι θα χάσω την εγγύηση. Επειδή όμως δεν μου αρέσει να με πιάνουν μαλάκα, το άφησα εκεί το θέμα και είπα να το ψάξω λίγο πιο κεντρικά. Πήγα λοιπόν στα κεντρικά του Σφακιανάκη να ρωτήσω και εκεί την άποψη τους επί του θέματος. Η απάντηση της εν λόγω υπαλλήλου ήταν η ίδια, χάνω την εγγύηση.

Η επόμενη μου κίνηση ήταν να ζητήσω αυτό που μου λέει προφορικά, γραπτώς, και με σφραγίδα και υπογραφή της εταιρείας, και, Ω!!!, τι έκπληξη... αμέσως μαλάκωσε η τύπισσα και μου είπε ότι η εγγύηση δεν έχει πρόβλημα, αρκεί να μην κόψεις την ηλεκτρονική. Κοινώς, ο συναγερμός να λειτουργεί σαν αυτόνομη μονάδα (δεν εννοώ βέβαια την τροφοδοσία και τις συνδέσεις στα φλας κτλ...)

Μη σας κοροϊδεύουν... ο συναγερμός ΔΕΝ επηρεάζει την εγγύηση. Και όποιος σας το πει αυτό, απειλήστε τον με ένα ωραίο εξώδικο και να δείτε μετά πως θα γίνετε και κολλητάρια!!

Εγώ συναγερμό έχω βάλει τον Scorpio SR-i500, ο οποίος είναι από ΘΥΓΑΤΡΙΚΗ εταιρεία της ELSER. Ο συναγερμός έχει περιμετρικό ραντάρ, και όλα τα καλούδια που θα έπρεπε να έχει. Το μόνο του κακό είναι ότι ρουφάει την μπαταρία του χειριστηρίου σε χρόνο μηδέν...

Αυτά από εμένα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Απρ 11 2009, 18:54

και εμένα μου είπαν τα ίδια, ενοιωσα ότι αν έκανα τα ίδια θα έβαζα ότι ήθελα αλλά παράλληλα με πείσαν-κοροιδέαν ότι ο ΜΕΤΑ legos3 είναι ρυθμιζόμενος ως προς ευαισθησία και θα είμαι πολύ ευχαριστημένος και επειδή είχα τον ενθουσιασμό του ότι έπερνα την μηχανή δεν το πολυσκέφτηκα και τώρα το πολυμετάνιωσα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gevo
Member
Member
gevo

Ηλικία : 62
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 11/10/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Απρ 11 2009, 19:23

ρίξτε μια ματιά
http://www.caraudionikou.gr/en/view_cat.php?idcat=9
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
big_tzo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 39
Τόπος : Central Crete Heraklion City
Registration date : 08/02/2009

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Απρ 21 2009, 13:58

γεια σας και απο αυτη την μερια του φορουμ....
εχω μια ερωτιση....αυριο θα τοποθετισω εναν συναγερμο μαρκας LASER

ξερει κανεις αν ειναι καλοι κτλ??????
ευχαριστω εκ των προτερων!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos1912



Τόπος : thessaloniki
Registration date : 21/09/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: scorpio sr-i900   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 30 2009, 20:39

εβαλα scorpio sr-i900 απλα κορυφαιος
τον εχω 3-4 μερες κανενα προβλημα
τιμη 350 κοπλε μαζι με τοποθετηση αγορα και τοποθετηση θεσσαλονικη
φορτιση το πρωτο βραδυ το τηλεχειριστηριο και ειμαι στη 4ημερα και εφαγε μια γραμμη μονο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 30 2009, 20:41

tasos BANDIERA έγραψε:
εβαλα scorpio sr-i900 απλα κορυφαιος
τον εχω 3-4 μερες κανενα προβλημα
τιμη 350 κοπλε μαζι με τοποθετηση αγορα και τοποθετηση θεσσαλονικη
φορτιση το πρωτο βραδυ το τηλεχειριστηριο και ειμαι στη 4ημερα και εφαγε μια γραμμη μονο

Ζ Η Λ Ε Υ Ω ! ! !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 30 2009, 22:52

tazakos έγραψε:
tasos BANDIERA έγραψε:
εβαλα scorpio sr-i900 απλα κορυφαιος
τον εχω 3-4 μερες κανενα προβλημα
τιμη 350 κοπλε μαζι με τοποθετηση αγορα και τοποθετηση θεσσαλονικη
φορτιση το πρωτο βραδυ το τηλεχειριστηριο και ειμαι στη 4ημερα και εφαγε μια γραμμη μονο

Ζ Η Λ Ε Υ Ω ! ! !

Μη ζηλεύεις, θα σου δώσω να χαϊδέψεις το χειριστήριο .........για λίγο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 30 2009, 22:57

terino έγραψε:
Λοιπόν.....

επειδή τόση ώρα τα έχω πάρει στο κρανίο με αυτά που διαβάζω, να σας ξεκαθαρίσω τα εξής:

Όταν πήρα τη μηχανή μου (όχι παραεισαγωγής) ρώτησα τον ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ που την πήρα για συναγερμό και μου έδειξε αυτό το κουβαδάκι που βάζει η αντιπροσωπεία και που για εμένα είναι ελεεινό και τρισάθλιο. Φυσικά του έριξα πόρτα και του είπα θέλω άλλο συναγερμό, όχι αυτή τη βλακεία. Η απάντηση του ήταν, όπως και σε εσάς, ότι θα χάσω την εγγύηση. Επειδή όμως δεν μου αρέσει να με πιάνουν μαλάκα, το άφησα εκεί το θέμα και είπα να το ψάξω λίγο πιο κεντρικά. Πήγα λοιπόν στα κεντρικά του Σφακιανάκη να ρωτήσω και εκεί την άποψη τους επί του θέματος. Η απάντηση της εν λόγω υπαλλήλου ήταν η ίδια, χάνω την εγγύηση.

Η επόμενη μου κίνηση ήταν να ζητήσω αυτό που μου λέει προφορικά, γραπτώς, και με σφραγίδα και υπογραφή της εταιρείας, και, Ω!!!, τι έκπληξη... αμέσως μαλάκωσε η τύπισσα και μου είπε ότι η εγγύηση δεν έχει πρόβλημα, αρκεί να μην κόψεις την ηλεκτρονική. Κοινώς, ο συναγερμός να λειτουργεί σαν αυτόνομη μονάδα (δεν εννοώ βέβαια την τροφοδοσία και τις συνδέσεις στα φλας κτλ...)

Μη σας κοροϊδεύουν... ο συναγερμός ΔΕΝ επηρεάζει την εγγύηση. Και όποιος σας το πει αυτό, απειλήστε τον με ένα ωραίο εξώδικο και να δείτε μετά πως θα γίνετε και κολλητάρια!!

Εγώ συναγερμό έχω βάλει τον Scorpio SR-i500, ο οποίος είναι από ΘΥΓΑΤΡΙΚΗ εταιρεία της ELSER. Ο συναγερμός έχει περιμετρικό ραντάρ, και όλα τα καλούδια που θα έπρεπε να έχει. Το μόνο του κακό είναι ότι ρουφάει την μπαταρία του χειριστηρίου σε χρόνο μηδέν...

Αυτά από εμένα!



...να ρωτησω κατι η φισα της μαμας τη κοβει??ηλετρονικη η μιζα??μια φορα μιζα δεν χτυπαει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 30 2009, 23:17

shadow.gr. έγραψε:
...να ρωτησω κατι η φισα της μαμας τη κοβει??ηλετρονικη η μιζα??μια φορα μιζα δεν χτυπαει....

Φίλε shadow, δεν ξέρω αν είναι αυτό που ζητάς αλλά διάβασε αν θες τα μηνύματά μου σε αυτό9 το νήμα σχετικά με τη μαμά φύσα και το καπάκι της. Στην ουσία το καπάκι είναι ένας βραχυκυκλωτήρας...

http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f6/topic-t2910.htm#38659
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
manosm

manosm

Ηλικία : 60
Τόπος : Χιος
Registration date : 13/05/2009

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: SPYBALL   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Μάης 17 2009, 09:12

Μηπως ξερετε που μπορω να βρω το μανυαλ για τον συναγερμο Spyball που εχω στην μηχανη μου.
Το προβλημα που εχω ειναι οτι κατα λαθος προγραμματιστικε το immobilizer και ακθε φορα που πρεπει να ξεκινησω την μηχανη οταν γυρναω το κλειδι δεν ξεκιναει η τρομπα βενζινης αν δεν πατησω το κουμπι του συναγερμου.
Αν καποιος μπορει να βοηθησει τον ευχαριστω εκ των προτερων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Μάης 17 2009, 11:04

Αυτο ακριβως ειναι και στο δικο μου νομιζω ομως οτι ειναι για δικη μας προστασια φιλε !!!!!!!!!! Idea Very Happy

_________________
All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 107kpb5All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Μάης 17 2009, 23:25

Rory έγραψε:
Αυτο ακριβως ειναι και στο δικο μου νομιζω ομως οτι ειναι για δικη μας προστασια φιλε !!!!!!!!!! Idea Very Happy
+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thagro



Ηλικία : 47
Τόπος : Thessaloniki
Registration date : 27/07/2009

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 27 2009, 17:30

Καλησπέρα συφορουμίτες,μολις έγινα και εγώ ένας κάτοχος 650 και θέλω να σας ρωτήσω με βάση την εμπειρία του καθενός ποιος είναι ο καλύτερος συναγερμός για να βάλω σε λογικά πλαίσια τιμής για την καλή μου.
Έχω μια καλή εικόνα για τον spyball αλλα δε ξέρω πού και πόσο...
Κανείς να με βοηθήσει Θεσσαλονίκη μεριά?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: