Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΤρι Ιαν 13 2009, 21:39

Γνωριζει κανεις καποιο καλο σπρεϊ να ψεκασω το μπουφαν (colori - defender) γιατι εχει αρχισει να μπαζει στα μανικια??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
miketzif

miketzif

Ηλικία : 46
Τόπος : Πύργος Ηλείας,Πάτρα
Registration date : 17/07/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΤρι Ιαν 13 2009, 21:57

Ρώτα στα μαγαζιά με είδη camping, υπάρχουν σπρεη για αδιαβροχοποίησης σκηνής, λογικά θα κάνουν και για μπουφαν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΤρι Ιαν 13 2009, 22:22

υπάρχει ειδικό υγρό στην colori που....

"Αδιαβροχοποιεί και καθιστά αναπνέοντα, υφάσματα που δεν έχουν τέτοιες ιδιότητες ή έχουν χαθεί.
Κατάλληλο και για : Cordura,Gore-Tex, Sympatex, Microfibre και επικολημμένες αναπνέουσες μεμβράνες."

είναι το NIKWAX ΤΧ DIRECT

άκου τώρα τη γνώμη μου, γιατί έχω ένα μπουφάν "καλοκαιρινό" (για Νορβηγικό καλοκαίρι δλδ, ή για ελληνικό χειμώνα) που είναι παλιούτσικο κ δεν είναι αδιάβροχο... τις προάλλες δοκίμασα αυτή την πατέντα αλλά δεν έκανε δουλειά Sad

οπότε αν βρείς κάτι πες What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
nadware
gold member
gold member
nadware

Ηλικία : 49
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 22/01/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΤρι Ιαν 13 2009, 22:38

panoskon έγραψε:
Γνωριζει κανεις καποιο καλο σπρεϊ να ψεκασω το μπουφαν (colori - defender) γιατι εχει αρχισει να μπαζει στα μανικια??

H εφ΄όρου ζωής εγγύηση δε καλύπτει αυτό το κομμάτι; Ρώτησες στη colori;
Δυστυχώς δεν έχω να προτείνω κάτι για spray...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thedentist
Member
Member


Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 07/03/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΤρι Ιαν 13 2009, 23:06

φυσικα και θα το πας στη colori και θα στο φτιαξουν. Το πολυ πολυ να σου αλλαξουν τα μανικια σε χαλαει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dental-blog.gr
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΤρι Ιαν 13 2009, 23:30

nadware έγραψε:

H εφ΄όρου ζωής εγγύηση δε καλύπτει αυτό το κομμάτι; Ρώτησες στη colori;
Δυστυχώς δεν έχω να προτείνω κάτι για spray...

Εφ'ορου ζωής εγγυήση και μαλ*&^*ιες!!

Δεν υπάρχουν χειρότερα απο τα Colori, μόνο μεγάλα λόγια και ολοσέλιδες καταχωρήσεις είναι!
0 (μηδέν) προϊον, 0 (μηδέν) εξυπηρέτηση

Ειδικά αυτοί που έχουν το μαγαζί εδώ στο Ηράκλειο είναι για πολύ XYLO XYLO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kopeli
gold member
gold member
kopeli

Ηλικία : 48
Τόπος : GR-SKG
Registration date : 16/07/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΤετ Ιαν 14 2009, 00:22

JEFFakhs έγραψε:
Ειδικά αυτοί που έχουν το μαγαζί εδώ στο Ηράκλειο είναι για πολύ XYLO XYLO
«Πέστα χρυσόστομε»
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΤετ Ιαν 14 2009, 00:41

Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος απο το μπουφαν.Το εχω 5 χρονια και παω στα 6 και τωρα μου παρουσιασε το προβλημα.Επισης εχει "φαει " και 2 τουμπες..! Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ρωτησει καν στην colori, ουτε για εγγυησεις ουτε εαν το φτιαχνουν, απλα ελεγα να βρω την ακρη μονος μου. Καποιος φιλος βασικα μου εριξε την ιδεα για το σπρεϊ και ειπα να το ψαξω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spithas
Member
Member
spithas

Ηλικία : 44
Τόπος : Πλέον.... Ίλιον
Registration date : 02/09/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΤετ Ιαν 14 2009, 13:29

1ον
Για την Colori έχω ίδια άποψη με τους παραπάνω. Ειδικά το υποκ/μα στο Περιστέρι όποτε έχω πάει δεν έχει αυτό που ψάχνω ενώ οι πωλήτριες είναι ΑΣΧΕΤΕΣ, μάλλον πωλήτριες στο Honos Center πρέπει να ήταν!

2ον
Σπρέι Αδιαβροχοποίησης: Δοκίμασε το W5 που έχει το Lidl με 2 Ευρώ. Αρκετά καλόγια αδιαβροχοποίηση αλλά δε στεγανοποιεί κιολας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
big_driver
Member
Member
big_driver

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 24/10/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΤετ Ιαν 14 2009, 17:50

εγω λεω να πας στη colori και θα στα φτιαξουν ολα....εγγυηση εφορου ζωης λενε και αφου το λενε το κανουν...πηγε κι ενας φιλος με το μανικι γδαρμενο απο πεσιμο και του αλλαξαν μανικι
+1 στον Dentist
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gevo
Member
Member
gevo

Ηλικία : 62
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 11/10/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΤετ Ιαν 14 2009, 21:12

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ αν το κάνεις (σπρευ) διάβασε οδηγίες χρήσης ( οχι σε κλειστούς χώρους ,μακρυά από παιδιά , με μάσκα ...κλπ) πρίν απο 3-4 χρόνια ετρεχα σε νοσοκομείο γνωστή μου με σοβαρό πρόβλημα σε αναπνοή απο τέτοια ιστορία
εγώ χρησιμοποιώ κάποιο FOOTWEAR PROOFER και κάνω την δουλειά μου και σε μπουφαν και σε μπότες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΤετ Ιαν 14 2009, 23:12

gevo έγραψε:
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ αν το κάνεις (σπρευ) διάβασε οδηγίες χρήσης ( οχι σε κλειστούς χώρους ,μακρυά από παιδιά , με μάσκα ...κλπ) πρίν απο 3-4 χρόνια ετρεχα σε νοσοκομείο γνωστή μου με σοβαρό πρόβλημα σε αναπνοή απο τέτοια ιστορία
εγώ χρησιμοποιώ κάποιο FOOTWEAR PROOFER και κάνω την δουλειά μου και σε μπουφαν και σε μπότες

Φιλε μου κανει οντως δουλεια αυτο που προτινεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gevo
Member
Member
gevo

Ηλικία : 62
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 11/10/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΠεμ Ιαν 15 2009, 22:11

panoskon έγραψε:
gevo έγραψε:
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ αν το κάνεις (σπρευ) διάβασε οδηγίες χρήσης ( οχι σε κλειστούς χώρους ,μακρυά από παιδιά , με μάσκα ...κλπ) πρίν απο 3-4 χρόνια ετρεχα σε νοσοκομείο γνωστή μου με σοβαρό πρόβλημα σε αναπνοή απο τέτοια ιστορία
εγώ χρησιμοποιώ κάποιο FOOTWEAR PROOFER και κάνω την δουλειά μου και σε μπουφαν και σε μπότες

Φιλε μου κανει οντως δουλεια αυτο που προτινεις?

χρησιμοποιούσα ενα της sonax (αλλά δεν μπόρεσα να το ξαναβρώ) ηταν το κίτρινο καπάκι και το δοχείο κάτω ειχε δυο
γραμμές μπλέ -μωβ , εκανε φοβερή δουλειά και τώρα το παραπάνω ,για πολλά χρόνια δούλευα σε εργοτάξια και χώρους παραγωγής εξωτερικούς και ειχα ανάγκη απο τέτοια υλικά, ειναι σχετικό αν ειμαι ικανοποιημένος παράδειγμα ειχα ένα στρατιωτικό (τα θυμάσαι) το ειχα περάσει με αυτο το υλικό και κάτω από εντονη βροχή για περισσότερο απο μισή ωρα δεν κατάλαβα τίποτα , βέβαια να ξέρεις ολα αυτα τα υλικά δεν κλείνουν "τρύπες".
καλή αποψη εχουν τα μαγαζια που πουλάνε ειδη ορειβασίας κλπ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΠαρ Ιαν 16 2009, 10:31

ΤΗΑΝΧ !!! OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thedentist
Member
Member


Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 07/03/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΠαρ Ιαν 16 2009, 14:07

Προσωπικα εχω παρει 3 μπουφαν 3 παντελονια 2 σαμαρια γαντια και οτι αλλο θελεις απο εκει. Η εξυπηρέτηση ειναι φοβερη στο καταστημα της καραμανλη και 2 φορες που μου εσπασαν τα κλιπακια απο τα φερμουαρ (3-4 χρονια απο την αγορα) γιατι παχυνα και ηταν τσιτα το μπουφαν τα αλλαξανε με καινουρια αμεσα. Επισης δυο φορες που το σαμαρι τρωγόταν στο λαστιχο απο δικιά μου μαμακια το επισκευασαν και τις δυο φορές και τους είπα οτι ηταν δικια μου μαμακια. Τα μόνα που πλήρωσα ηταν μεταφορικά.

Επίσης προσθέτω σε βόλτα με φίλο που φαγαμε μια πολύ γερη βρόχα τα deinese του πήρανε ενω τα δικα μου οχι. Μπορεί να έτυχε αλλά οταν είσαι βρεγμένος βρίζεις τα ευρακια σου

Τελος να υπενθυμίσω οτι ειναι ελληνικη εταιρία


Έχει επεξεργασθεί από τον/την TheDentist στις Παρ Ιαν 16 2009, 14:14, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dental-blog.gr
thedentist
Member
Member


Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 07/03/2008

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ   ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ Icon_minitimeΠαρ Ιαν 16 2009, 14:13

panoskon έγραψε:
Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος απο το μπουφαν.Το εχω 5 χρονια και παω στα 6 και τωρα μου παρουσιασε το προβλημα.Επισης εχει "φαει " και 2 τουμπες..! Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ρωτησει καν στην colori, ουτε για εγγυησεις ουτε εαν το φτιαχνουν, απλα ελεγα να βρω την ακρη μονος μου. Καποιος φιλος βασικα μου εριξε την ιδεα για το σπρεϊ και ειπα να το ψαξω...

Ασε τις ιδέες και πανε απο εκει. Εχουν εφορου ζωης εγγυηση αυτά. Ακομα και αν σου ξαναβαλουν κατι σαν σπρευ στα ιδια τα μανικια σιγουρα ξερουν κατι παραπανω απο εμενα και εσενα ακόμα και για το τι σπρευ κανει τη δουλεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dental-blog.gr
 

ΣΠΡΕΪ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ένδυση-
Μετάβαση σε: