Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Vezouvios
Administrator
Administrator
Vezouvios

Ηλικία : 45
Τόπος : Mακεδονια
Registration date : 09/10/2009

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 20:48

ΝΑ ΠΩΣ ΕΧΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ...


Παρέδωσα πινακιδες πέρσι απο το rav4 (ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ που δεν το κυκλοφορώ πλεον)
Κανω το τραγικο λαθος να το βγαλω απο την πυλωτή ( ηταν χαλι μαυρο ειχε να κινηθει 5-6 μηνες)και να το παω στο βενιζναδικο να το πλυνουν .350 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ
Για (καλη μου τυχη) με σταματάνε οι ομαδα ΔΙΑΣ..(δεν θελω να εκφραστω για τους συγκεκριμενους)
Αποτελεσμα 500 ευρω κληση και δικαστηριο...
Ολα καλα εως εδω σωστα?
Πηγαινω σαν καλος πολιτης στην εφορια να πληρωσω την κληση των 500 ευρω η οποια με τους φορους εγινε 510.
Το καταπινω και προχωραω.
Γυρναει ο εφοριακος και μου λεει δεν τελειωσαμε κυριε..
Του απανταω τι εννοειτε...?
Και μου λεει οτι η αστυνομια εχει στειλει μια επιστολη που ΖΗΤΑΕΙ απο την εφορια να μου χρεωσει τα τελη κυκλοφοριας του 2012 επι 2
Δηλ 660+660=1320+510 η κληση=1830

Ρωταω τους εφοριακους εαν εχει ξαναγινει ποτε αυτο..Δηλ να στελνει επιστολη η αστυνομια και να ζηταει απο την εφορια να πληρωσω τα τελη κυκλοφοριας του ετος που δεν εχω πινακιδες και δεν κυκλοφορω το αυτοκινητο(εκτος της στιγμης που πηγα στο βενζιναδικο)Για το οποιοι μου βεβαιωσαν κληση και την πληρωσα.
Μου απαντανε οχι.
Φευγω απο την εφορια αφου μιλησα με ολους τους προισταμενους χωρις να μπορω να βγαλω και να βγαλουν ακρη.
Επομενη σταση...Μεγαρο αστυνομιας διευθυνση αμμεσης δρασης (απο εκει που προερχεται το εγγραφο)
Εδω η ιστορια περιπλεκεται ακομα περισσοτερο.
Μην μπορωντας να βρω τον Υπαστυνομο που εχει στειλει το χαρτι στην εφορια (ΕΛΕΙΠΕ ΣΕ ΑΔΕΙΑ) ΖΗΤΑΩ ΑΚΡΟΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΟΙΗΚΗΤΗ)Και αυτος σε αδεια παρακαλω.
Οπότε μιλαω με τους υφισταμένους του Υπαστηνομου και τους ρωταω για την επιστολη.
Μου λενε Ναι ο προισταμενος τους το εστειλε και μην την ψαχνω περισσοτερο...Οτι γραφει η επιστολη επειδη την εγραψε ο συγκεκριμένος θα την πληρωσω μεχρι τελευταίας δεκαρας.Δεν χαριζεται ουτε στον θεο..(Μιλαμε παντα για εναν ΥΠΑΣΤΗΝΟΜΟ ΕΤΣΙ??)
Και εδω ξαφνικα μου λεει ,δεν ειναι μονο αυτο κυριε..
Σας εχουμε επισης κανει μυνηση η οποια εχει παει στον εισαγγελεα.
Αφου εχω μεινει καγκελο για 2 λεπτα.Ρωταω παλι ευγενικα.
Μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε τον λογο?
Μου απανταει.Για ψευδη δηλωση οτι και καλα ειχα ασφαλεια.
Εδω αρχιζω και περνω αναποδες.
Τους λεω....Η κληση των 500 ευρω που μου κοψατε και πληρωσα ηταν επειδη το αμαξι δεν ειχε ασφαλεια.
Επισης μου κοψατε μια κληση για δικαστηριο η οποια ειναι για το οτι το κυκλοφόρησα χωρις πινακιδες..
Η μυνηση για ψευδη δηλωση (την οποια για την ιστορια δεν εκανα ποτε)για ποιον λογο εγινε..??
Απαντηση αστυνομικου.
Α δεν ξερω , ο υπαστυνόμος ειπε να την κανουμε..

ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ......ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??
ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΑΔΟΘΩ?
ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΤΟΥ RΑV4 ΣΤΟΝ ΥΠΑΣΤΥΝΌΜΟ ETΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΥΤΟΣ?
ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ?
ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΟΡΕΙΟΥΣ VSTROMMER ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΤΥ ΣΤΟ ΦΟΥΑΓΙΕ ΤΟΥ ΜΕΓΑΡΟΥ??

ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΣΑΛΙΟ ΟΠΩΤΕ ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ!!

_________________
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ
ΗΛΙΑΣ
Θεσσαλονικη.Ελλας
www.vstromhellasforum.com
Email:vezouvios@vstromhellasforum.com
Vstrom -650 K4  Vstrom -1000 K7. MTS 1200s K16

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Anim_77de2acd-f78b-e4a4-21de-bcd392d7392b


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Vezouvios στις Σαβ Νοε 24 2012, 21:19, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vs_yoshi
Member
Member
vs_yoshi

Ηλικία : 34
Τόπος : Δράμα
Registration date : 24/07/2012

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 20:59

panic panic panic

Ρε φίλε πλάκα κάνεις;;;;Άλλο τίποτα δεν βρήκαν να σου φορτώσουν;;Τον Παλαιοκώστα για λιγότερα πράγματα τον κατηγορούν!!
S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412

Εγώ ψηφίζω πάρτι πάντως... Πέρα από την πλάκα καλά ξεμπερδέματα και εύχομαι να είναι κάτι λάθος και να λήξει καλά αυτή η
ιστορία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vezouvios
Administrator
Administrator
Vezouvios

Ηλικία : 45
Τόπος : Mακεδονια
Registration date : 09/10/2009

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 21:01

vs_yoshi έγραψε:
panic panic panic

Ρε φίλε πλάκα κάνεις;;;;Άλλο τίποτα δεν βρήκαν να σου φορτώσουν;;Τον Παλαιοκώστα για λιγότερα πράγματα τον κατηγορούν!!
S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412

Εγώ ψηφίζω πάρτι πάντως... Πέρα από την πλάκα καλά ξεμπερδέματα και εύχομαι να είναι κάτι λάθος και να λήξει καλά αυτή η
ιστορία.
ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΕΚΕΙ..
ΠΑΙΔΙΑ ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΕΝΟΧΟ...ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΤΩΣΤΕ..
ΚΑΙ ΓΕΛΟΥΣΑΝ ΤΑ ........................

_________________
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ
ΗΛΙΑΣ
Θεσσαλονικη.Ελλας
www.vstromhellasforum.com
Email:vezouvios@vstromhellasforum.com
Vstrom -650 K4  Vstrom -1000 K7. MTS 1200s K16

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Anim_77de2acd-f78b-e4a4-21de-bcd392d7392b
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 21:07

Δυστηχώς δεν θα μπορέσεις να κάνεις απολύτος τίποτα. Προβλεπόμενα σίγουρα! τώρα αν έχεις θείο τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, κάτι θα γίνει...
Το κομμάτι της ασφάλειας, το ξεχνάμε... ούτε με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας μπάρμπα γίνεται.
Το κομμάτι στα τέλη κυκλοφορίας, πάλι δυστηχώς το ξεχνάμε. Απαξ και δεν εχει πινακίδες, το αμάξι δεν κινήτε! αυτό λέει ο νόμος , και τον εξάντλησε ο αστυνόμος.
Στο κομμάτι της μήνυσης, θα αθωωθείς.
Κακώς έβγαλες ένα αμάξι απο το γκαράζ, χωρίς πινακίδες, και χωρίς ασφάλεια!, ακόμα για το βενζινάδικο.
Πήγαινε πάλι πάντως να κλαφτείς στον υπαστυνόμο, μπας και τον βρεις πιο μαλακό.
Ειδικά απο την στιγμή που έδειξες την καλή θέληση, και πήγες κατευθείαν και πλήρωσες την κλήση για την ασφάλεια.
Μην βάλεις και κοστούμι για να πάς εεε...?!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την andreasp στις Σαβ Νοε 24 2012, 21:16, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vs_yoshi
Member
Member
vs_yoshi

Ηλικία : 34
Τόπος : Δράμα
Registration date : 24/07/2012

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 21:08

Vezouvios έγραψε:
vs_yoshi έγραψε:
panic panic panic

Ρε φίλε πλάκα κάνεις;;;;Άλλο τίποτα δεν βρήκαν να σου φορτώσουν;;Τον Παλαιοκώστα για λιγότερα πράγματα τον κατηγορούν!!
S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412

Εγώ ψηφίζω πάρτι πάντως... Πέρα από την πλάκα καλά ξεμπερδέματα και εύχομαι να είναι κάτι λάθος και να λήξει καλά αυτή η
ιστορία.
ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΕΚΕΙ..
ΠΑΙΔΙΑ ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΕΝΟΧΟ...ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΤΩΣΤΕ..
ΚΑΙ ΓΕΛΟΥΣΑΝ ΤΑ ........................

Γελάμε αλλά η κατάσταση είναι για κλάματα.Αυτά δεν γίνονται φίλε δεν είναι νορμάλ.Συμβουλεύσου κανέναν που μπορεί να ξέρει
δικηγόρο κλπ και όταν έχεις νέα ενημέρωσε και μας.Τι να πω ρε δεν μπορώ να το χονέψω.Με τον κάθε μακάκα αγ@μητο mad!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vezouvios
Administrator
Administrator
Vezouvios

Ηλικία : 45
Τόπος : Mακεδονια
Registration date : 09/10/2009

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 21:16

andreasp έγραψε:
Δυστηχώς δεν θα μπορέσεις να κάνεις απολύτος τίποτα. Προβλεπόμενα σίγουρα! τώρα αν έχει θείο τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, κάτι θα γίνει...
Το κομμάτι της ασφάλειας, το ξεχνάμε...
Το κομμάτι στα τέλη κυκλοφορίας, πάλι δυστηχώς το ξεχνάμε. Απαξ και δεν εχει πινακίδες, το αμάξι δεν κινήτε! αυτό λέει ο νόμος , και τον εξάντλησε ο αστυνόμος.
Στο κομμάτι της μήνυσης, θα αθωωθείς.

Τι λεει η λογικη...

Εκανα 350μετρα..
Το πληρωσα.510

Εαν το αμαξι κυκολφορουσε ολη την χρονια 2012 χωρις πινακιδες.Δεν θα με τσακωνανε?
Ασφαλως και Ναι.Αφου η πολη εχει γεμισει με Ομαδες ΔΙΑΣ.

Δεν μπορεις σαν αστυνομια να ζητας απο την εφορια να μου χρεωσει τα τελη κυλοφοριας ολοκληρου του ετος χ2 για ενα αυτοκινητο που δεν κυκλοφορει.
Λοιπον εαν δεν εχει να προτεινει καποιος μια ποιο ομαλη λυση την δευτερα θα κινηθω δικαστικα κατα της αστυνομιας.

_________________
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ
ΗΛΙΑΣ
Θεσσαλονικη.Ελλας
www.vstromhellasforum.com
Email:vezouvios@vstromhellasforum.com
Vstrom -650 K4  Vstrom -1000 K7. MTS 1200s K16

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Anim_77de2acd-f78b-e4a4-21de-bcd392d7392b
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 21:23

Vezouvios έγραψε:
andreasp έγραψε:
Δυστηχώς δεν θα μπορέσεις να κάνεις απολύτος τίποτα. Προβλεπόμενα σίγουρα! τώρα αν έχει θείο τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, κάτι θα γίνει...
Το κομμάτι της ασφάλειας, το ξεχνάμε...
Το κομμάτι στα τέλη κυκλοφορίας, πάλι δυστηχώς το ξεχνάμε. Απαξ και δεν εχει πινακίδες, το αμάξι δεν κινήτε! αυτό λέει ο νόμος , και τον εξάντλησε ο αστυνόμος.
Στο κομμάτι της μήνυσης, θα αθωωθείς.

Τι λεει η λογικη...

Εκανα 350μετρα..
Το πληρωσα.510

Εαν το αμαξι κυκολφορουσε ολη την χρονια 2012 χωρις πινακιδες.Δεν θα με τσακωνανε?
Ασφαλως και Ναι.Αφου η πολη εχει γεμισει με Ομαδες ΔΙΑΣ.

Δεν μπορεις σαν αστυνομια να ζητας απο την εφορια να μου χρεωσει τα τελη κυλοφοριας ολοκληρου του ετος χ2 για ενα αυτοκινητο που δεν κυκλοφορει.
Λοιπον εαν δεν εχει να προτεινει καποιος μια ποιο ομαλη λυση την δευτερα θα κινηθω δικαστικα κατα της αστυνομιας.

Δεν υπαρχει "δεν μπορεις να ζητάς".
Ο νομος λεει οτι αμαξι που κινητε πρεπει να εχει αριθμο κυκλοφοριας , πληρωμενα τέλη και ασφάλεια.
Ο μπάτσος δεν κρίνει , ουτε μετραει πόσες φορές το έβγαλες απο το γκαράζ. Σε τσακώσαν? την πάτησες.
Δικαστικά? τι ακριβως εννοεις? Σε διοικητικό δικαστήριο θα πάς? για να προσβάλεις τι? τα λεφτά που σου ζητάει η εφορία?
Ουτε καν στο ακροατήριο δεν θα παει κατα πασα πιθανοτητα τετοια περίπτωση.
Πήγαινε να κλαφτείς στον υπαστυνόμο.
Ποια τροχαία είναι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vezouvios
Administrator
Administrator
Vezouvios

Ηλικία : 45
Τόπος : Mακεδονια
Registration date : 09/10/2009

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 21:39

andreasp έγραψε:
Vezouvios έγραψε:
andreasp έγραψε:
Δυστηχώς δεν θα μπορέσεις να κάνεις απολύτος τίποτα. Προβλεπόμενα σίγουρα! τώρα αν έχει θείο τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, κάτι θα γίνει...
Το κομμάτι της ασφάλειας, το ξεχνάμε...
Το κομμάτι στα τέλη κυκλοφορίας, πάλι δυστηχώς το ξεχνάμε. Απαξ και δεν εχει πινακίδες, το αμάξι δεν κινήτε! αυτό λέει ο νόμος , και τον εξάντλησε ο αστυνόμος.
Στο κομμάτι της μήνυσης, θα αθωωθείς.

Τι λεει η λογικη...

Εκανα 350μετρα..
Το πληρωσα.510

Εαν το αμαξι κυκολφορουσε ολη την χρονια 2012 χωρις πινακιδες.Δεν θα με τσακωνανε?
Ασφαλως και Ναι.Αφου η πολη εχει γεμισει με Ομαδες ΔΙΑΣ.

Δεν μπορεις σαν αστυνομια να ζητας απο την εφορια να μου χρεωσει τα τελη κυλοφοριας ολοκληρου του ετος χ2 για ενα αυτοκινητο που δεν κυκλοφορει.
Λοιπον εαν δεν εχει να προτεινει καποιος μια ποιο ομαλη λυση την δευτερα θα κινηθω δικαστικα κατα της αστυνομιας.

Δεν υπαρχει "δεν μπορεις να ζητάς".
Ο νομος λεει οτι αμαξι που κινητε πρεπει να εχει αριθμο κυκλοφοριας , πληρωμενα τέλη και ασφάλεια.
Ο μπάτσος δεν κρίνει , ουτε μετραει πόσες φορές το έβγαλες απο το γκαράζ. Σε τσακώσαν? την πάτησες.
Δικαστικά? τι ακριβως εννοεις? Σε διοικητικό δικαστήριο θα πάς? για να προσβάλεις τι? τα λεφτά που σου ζητάει η εφορία?
Ουτε καν στο ακροατήριο δεν θα παει κατα πασα πιθανοτητα τετοια περίπτωση.
Πήγαινε να κλαφτείς στον υπαστυνόμο.
Ποια τροχαία είναι?

Δεν ειναι η τροχαια που κανει την μυνηση...Να εχεις υποψην οτι μιλησα και με τις τροχαιας αλλων τμηματων και μου ειπαν οτι ουδεποτε αυτη σε παρομοια περιπτωση εχουν στειλει εγγραφο προς την εφορια.
Βεβαιωνουν την κληση και απλα σου κανουν μυνηση οτι κυκλοφορησες χωρις πινακιδες.

στην περιπτωση μου η Αμεση δραση μου κανει μυνηση και η ιδια υπηρεσια εστειλε το εγγραφο-προταση προς την εφορια να μου βαλει να πληρωσω τα τελη κυκλοφοριας 2012χ2

Δικαστικα για ολη την περιπτωση θα παω.Τι και πως θα συμβουλευτω τον δικηγορο.

Εχω και καποια αξιοπρεπεια Ανδρεα...Δεν θα κλαφτω σε κανεναν φουστη που την εχει δει Σεριφης γαμαω και δερνω!!!!

_________________
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ
ΗΛΙΑΣ
Θεσσαλονικη.Ελλας
www.vstromhellasforum.com
Email:vezouvios@vstromhellasforum.com
Vstrom -650 K4  Vstrom -1000 K7. MTS 1200s K16

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Anim_77de2acd-f78b-e4a4-21de-bcd392d7392b
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexmon
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
alexmon

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 05/09/2010

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 21:47

Ηλία δυστυχώς εξάντλησαν την αυστηρότητα του νόμου.Συμβουλέψου άμεσα δικηγόρο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tolismark
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tolismark

Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά
Registration date : 30/12/2010

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 21:48

Φίλε μου είσαι τυχερός γιατί θα μπορούσες σε αυτά τα 350 μέτρα να είχες προξενήσει κάποιο ατύχημα με τραυματισμό και να έμπλεκες πολύ χειρότερα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v_kostas
Administrator
Administrator
v_kostas

Ηλικία : 46
Τόπος : Patra
Registration date : 10/07/2008

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 22:01

alexmon έγραψε:
Ηλία δυστυχώς εξάντλησαν την αυστηρότητα του νόμου.Συμβουλέψου άμεσα δικηγόρο!!!
Ηλία ήσουν άτυχος,δε μπορείς να αποδήξεις οτι πήγα μόνο για πλύσιμο το αυτοκίνητο.υποτίθετε οτι όταν καταθέτεις πινακίδες το όχημα δεν κουνιέται μέτρο.άμεσα δικηγόρο..αυτοί θα σου ρίξουν και το χρέος της Ελλάδας.. angry
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 22:33

φιλαρακι/πατριωτη δυστηχως την πατησες...
συμβουλεψου αμεσα δικηγορο.ετσι και αλλιως πρεπει να παρεις για το δικαστηριο ή αλλιως θα ορισθει απο εκει.
μην ξαναπας στον υπαστηνομο.... απο αυτα που εκανε.... και τα υπαγορευει ο νομος απο την στιγμη που κοβεται κληση σε ανασφαλιστο οχημα δεν θα καταλαβει τιποτα.δεν μπορει να κανει και αλλιως εστηλε εγγραφο στην εφορια δεν μπορει να το παρει πισω και φυσικα συμφωνα με τον νομο εγινε και μυνηση.

τωρα το ειδα.... θζα κινηθεις δικαστικα κατα της αστυνομιας?για ποιο λογο?
συμβουλεψου δικηγορο πριν κανεις οτιδηποτε.
τα τελη στα χρεωνει διπλα γιατι πιαστηκες να κινεις το οχημα και απο την στιγμη που δεν εχεις πληρωσει τα τελη πανε διπλα.αλλο το ανασφαλιστο οχημα και αλλο τα απληρωτα τελη.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
JIMEYROS

JIMEYROS

Ηλικία : 45
Registration date : 10/04/2012

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 22:38

Εχω τυχει 3 φορες περιστατικων και ....................

περαστικα.............και υπομονη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 23:11

Vezouvios έγραψε:
ΝΑ ΠΩΣ ΕΧΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ...


Παρέδωσα πινακιδες πέρσι απο το rav4 (ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ που δεν το κυκλοφορώ πλεον)

Δηλ 660+660=1320+510 η κληση=1830[/size]

...Και εδω ξαφνικα μου λεει ,δεν ειναι μονο αυτο κυριε..
Σας εχουμε επισης κανει μυνηση η οποια εχει παει στον εισαγγελεα.
Αφου εχω μεινει καγκελο για 2 λεπτα.Ρωταω παλι ευγενικα.
Μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε τον λογο?
Μου απανταει.Για ψευδη δηλωση οτι και καλα ειχα ασφαλεια.
Εδω αρχιζω και περνω αναποδες.
Τους λεω....Η κληση των 500 ευρω που μου κοψατε και πληρωσα ηταν επειδη το αμαξι δεν ειχε ασφαλεια.
Επισης μου κοψατε μια κληση για δικαστηριο η οποια ειναι για το οτι το κυκλοφόρησα χωρις πινακιδες..
Η μυνηση για ψευδη δηλωση (την οποια για την ιστορια δεν εκανα ποτε)για ποιον λογο εγινε..??
Απαντηση αστυνομικου.
Α δεν ξερω , ο υπαστυνόμος ειπε να την κανουμε..

ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ......ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??

ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΟΡΕΙΟΥΣ VSTROMMER ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΤΥ ΣΤΟ ΦΟΥΑΓΙΕ ΤΟΥ ΜΕΓΑΡΟΥ??


ΡΩΤΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΚΙΟΛΑΣ.
Ολα μου φαινονται νομιμα εκτος απο την δηλωση σου εκτος και αν οι ΔΙΑΣ καναν καμια μαλακισμενη αναφορα.
ΡΩΤΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟ.Αν ο δικηγορος πει οτι εισαι νομιμος τοτε καλεις καναλια εξω απο το μεγαρο μαζι με ολους εμας απο το forum εξω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΚυρ Νοε 25 2012, 00:39

Vezouvios έγραψε:


Εχω και καποια αξιοπρεπεια Ανδρεα...Δεν θα κλαφτω σε κανεναν φουστη που την εχει δει Σεριφης γαμαω και δερνω!!!!

Για κάτσε ρε συ...
Οκ! καταλαβαινώ την πίκρα των 1800ευρώ και δεν το συζητώ κάν!
Αλλα αν εγώ τις προάλες είχα μία φορά άδικο με το φιμέ στην πινακίδα, τότε εσύ έχεις 10.
Γιατι την έχει δει "γαμάω και δέρνω" ? επειδή τηρεί αυτό που λέει ο νόμος?
Εχει ασφάλεια το όχημα? Οχι.
Εχει πινακίδες και πληρωμένα τέλη κυκλοφορίας? Οχι.
εεε δεν επρεπε να κυκλοφορεί! ούτε 350μέτρα, ούτε 350χιλιόμετρα.
Και άντε και τα τέλη κυκλοφορίας, λόγο της κατάστασης που επικρατεί με το κράτος, τα θεωρούμε όλοι λίγο-πολύ... ένα "δε γαμιέται". Για την ασφάλεια όμως, είμαι κάθετος! Η κίνηση οχήματος χωρίς ασφάλεια έπρεπε να είναι κακούργημα. Το 80% των ατυχημάτων , συμβαίνει στα 10 χιλιόμετρα απο το σπίτι μας. Πολύ εύκολα! σκοτώνεις άνθρωπο στα 50 μέτρα απο το σπίτι σου!
Ηταν τεράστιο λάθος σου που κίνησες όχημα ανασφάλιστο στον δρόμο!
Τα 510 που έφαγες είναι για την ασφάλεια, όχι για την κίνηση χωρίς πινακίδες και απλήρωτα τέλη.
Δεν έκανε τίποτα παράνομο ο μπάτσος.
Τώρα αν συζητάμε, το πώς , και αν μπορείς να το αποφύγεις, το καταλαβαίνω απόλυτα, και μακάρι να μου ερχόταν κάποιος τρόπος στο μιαλό. Αλλά απο την εμπειρία μου την τελευταία φορά, για παράπτωμα πολύ πιο light (με το φιμέ στην πινακίδα) απο "ανασφάλιστο" και "χωρίς πινακίδες" , σου λέω ότι δεν υπάρχει τρόπος. Οι άνθρωποι που μιλήσαν για την κλήση μου, σε παλαιότερες εποχές θα ερχόταν το περιπολικό σπίτι να με ενημερώσει ότι σβήστηκε η κλήση!

"Επισης μου κοψατε μια κληση για δικαστηριο η οποια ειναι για το οτι το κυκλοφόρησα χωρις πινακιδες.."

Tι σημαίνει αυτό? τι κλήση σου έκοψαν για τα τέλη?
Ισως αν κατάφερνες το πρόστιμο για τα τέλη κυκλοφορίας να πήγαινε στο δικαστήριο, και κλαιγόσουν (που δεν σου αρέσει) στον πρόεδρο, να την σκαπούλαρες.
Κάτι άλλο δεν μου περνάει απο το μιαλό... pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vezouvios
Administrator
Administrator
Vezouvios

Ηλικία : 45
Τόπος : Mακεδονια
Registration date : 09/10/2009

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΚυρ Νοε 25 2012, 01:03

andreasp έγραψε:
Vezouvios έγραψε:


Εχω και καποια αξιοπρεπεια Ανδρεα...Δεν θα κλαφτω σε κανεναν φουστη που την εχει δει Σεριφης γαμαω και δερνω!!!!

Για κάτσε ρε συ...
Οκ! καταλαβαινώ την πίκρα των 1800ευρώ και δεν το συζητώ κάν!
Αλλα αν εγώ τις προάλες είχα μία φορά άδικο με το φιμέ στην πινακίδα, τότε εσύ έχεις 10.
Γιατι την έχει δει "γαμάω και δέρνω" ? επειδή τηρεί αυτό που λέει ο νόμος?
Εχει ασφάλεια το όχημα? Οχι.
Εχει πινακίδες και πληρωμένα τέλη κυκλοφορίας? Οχι.
εεε δεν επρεπε να κυκλοφορεί! ούτε 350μέτρα, ούτε 350χιλιόμετρα.
Και άντε και τα τέλη κυκλοφορίας, λόγο της κατάστασης που επικρατεί με το κράτος, τα θεωρούμε όλοι λίγο-πολύ... ένα "δε γαμιέται". Για την ασφάλεια όμως, είμαι κάθετος! Η κίνηση οχήματος χωρίς ασφάλεια έπρεπε να είναι κακούργημα. Το 80% των ατυχημάτων , συμβαίνει στα 10 χιλιόμετρα απο το σπίτι μας. Πολύ εύκολα! σκοτώνεις άνθρωπο στα 50 μέτρα απο το σπίτι σου!
Ηταν τεράστιο λάθος σου που κίνησες όχημα ανασφάλιστο στον δρόμο!
Τα 510 που έφαγες είναι για την ασφάλεια, όχι για την κίνηση χωρίς πινακίδες και απλήρωτα τέλη.
Δεν έκανε τίποτα παράνομο ο μπάτσος.
Τώρα αν συζητάμε, το πώς , και αν μπορείς να το αποφύγεις, το καταλαβαίνω απόλυτα, και μακάρι να μου ερχόταν κάποιος τρόπος στο μιαλό. Αλλά απο την εμπειρία μου την τελευταία φορά, για παράπτωμα πολύ πιο light (με το φιμέ στην πινακίδα) απο "ανασφάλιστο" και "χωρίς πινακίδες" , σου λέω ότι δεν υπάρχει τρόπος. Οι άνθρωποι που μιλήσαν για την κλήση μου, σε παλαιότερες εποχές θα ερχόταν το περιπολικό σπίτι να με ενημερώσει ότι σβήστηκε η κλήση!

"Επισης μου κοψατε μια κληση για δικαστηριο η οποια ειναι για το οτι το κυκλοφόρησα χωρις πινακιδες.."

Tι σημαίνει αυτό? τι κλήση σου έκοψαν για τα τέλη?
Ισως αν κατάφερνες το πρόστιμο για τα τέλη κυκλοφορίας να πήγαινε στο δικαστήριο, και κλαιγόσουν (που δεν σου αρέσει) στον πρόεδρο, να την σκαπούλαρες.
Κάτι άλλο δεν μου περνάει απο το μιαλό... pale

Aνδρεα εχεις παρανοησει μου φαινετε....Δεν παραπονεθηκα για την κληση που μου βεβαιωσε για την ασφαλεια του αυτοκινητου.
Για αυτο και την πληρωσα χωρις να πω κουβεντα.Δεν ειναι το προβλημα μου εκει...
Παει αυτη....
Η ολη ιστορια ξεκιναει στα τελη αυτοκινητου..
660+660 ΚΑΙ 660 που θελω να το ξαναβαλω σε κινηση το 2013
Και μην ξεχναμε τα δυο δικαστηρια.



_________________
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ
ΗΛΙΑΣ
Θεσσαλονικη.Ελλας
www.vstromhellasforum.com
Email:vezouvios@vstromhellasforum.com
Vstrom -650 K4  Vstrom -1000 K7. MTS 1200s K16

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Anim_77de2acd-f78b-e4a4-21de-bcd392d7392b
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΚυρ Νοε 25 2012, 01:20

Vezouvios έγραψε:

Aνδρεα εχεις παρανοησει μου φαινετε....Δεν παραπονεθηκα για την κληση που μου βεβαιωσε για την ασφαλεια του αυτοκινητου.
Για αυτο και την πληρωσα χωρις να πω κουβεντα.Δεν ειναι το προβλημα μου εκει...
Παει αυτη....
Η ολη ιστορια ξεκιναει στα τελη αυτοκινητου..
660+660 ΚΑΙ 660 που θελω να το ξαναβαλω σε κινηση το 2013
Και μην ξεχναμε τα δυο δικαστηρια.

Και πάλι δίκιο έχει ο μπάτσος. Απαξ και ειναι σε ακινησία... είναι σε ακινησία. Πώς μπορεί να ξέρει, αν το έβγαλες για βενζινάδικο (που και πάλι απαγορεύεται, αλλά λέμε τώρα...) ή το κυκλοφορείς έτσι?
Συνεπώς.. απλά έπεσες στον τυπικό ... και σε έσκισε! Οσο και αν το δουλεύω στο μιαλό μου, δεν φαντάζομαι να υπάρχει κάποιος τρόπος να την γλυτώσεις.
Το 2ο δικαστήριο δεν το κατάλαβα. Ενα είναι γιατί είπες ότι έχεις ασφάλεια.
Το δευτερο ποιο είναι? Σε σχεση με τα τέλη είναι... αλλα τι ακριβώς είναι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΚυρ Νοε 25 2012, 02:28

Ηλία, ειλικρινά περαστικά ρε συ, και ίσως είναι δύσκολο να σκεφτείς ήρεμα με τέτοια φουρτούνα, αλλά νομίζω ότι ο Αντρέας έχει απόλυτο δίκιο..Ήταν αυστηρότατοι μαζί σου, συμφωνώ, αλλά ήταν πάντα στα πλαίσια του νόμου και εδώ δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι..
Και εγώ σε "συμβουλεύω" να πας να μιλήσεις στον υπαστυνόμο..όχι να κλαφτείς, αλλά να προσπαθήσεις να του εξηγήσεις όμορφα και προπάντων ΗΡΕΜΑ ότι έκανες ένα λάθος, το αναγνωρίζεις, πλήρωσες το πρόστιμο, αλλά αν γίνεται να μην εξαντλήσει όλη του την αυστηρότητα..

μακάρι πάντως να βρεις μια άκρη όσο το δυνατόν λιγότερο επώδυνη.. Sad

Ανδρέα, εσένα τι σου είχε τύχει με πινακίδα? το έχεις ποστάρει κάπου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΚυρ Νοε 25 2012, 07:52

nikolasr200 έγραψε:
Ηλία, ειλικρινά περαστικά ρε συ, και ίσως είναι δύσκολο να σκεφτείς ήρεμα με τέτοια φουρτούνα, αλλά νομίζω ότι ο Αντρέας έχει απόλυτο δίκιο..Ήταν αυστηρότατοι μαζί σου, συμφωνώ, αλλά ήταν πάντα στα πλαίσια του νόμου και εδώ δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι..
Και εγώ σε "συμβουλεύω" να πας να μιλήσεις στον υπαστυνόμο..όχι να κλαφτείς, αλλά να προσπαθήσεις να του εξηγήσεις όμορφα και προπάντων ΗΡΕΜΑ ότι έκανες ένα λάθος, το αναγνωρίζεις, πλήρωσες το πρόστιμο, αλλά αν γίνεται να μην εξαντλήσει όλη του την αυστηρότητα..

μακάρι πάντως να βρεις μια άκρη όσο το δυνατόν λιγότερο επώδυνη.. Sad

Ανδρέα, εσένα τι σου είχε τύχει με πινακίδα? το έχεις ποστάρει κάπου?
Εδω μεσα.

Και να του εξηγήσει, ότι αν είναι 1830ευρώ, θα είχε πινακίδες στο αυτοκίνητο όλη την χρονιά. Αμα τον πήσει, ότι πραγματικά το έβγαλε απο την πυλωτή μετά απο 6 μήνες, για να πάει στο βενζινάδικο να το καθαρίσει λίγο... ελπίζω να την γλυτώσει.
Πάντως εχουν μπει και στην Αμεση Δράση και στην Τροχαία Αθηνών, κάτι υπαστυνόμοι, που αμφιβάλω πολύ αν χαρίσουν στον γιό τους!

300ευρω κλήση, την 2η μέρα που φόρεσα ένα φιμέ στην πινακίδα του Vstrom, παρόλο ότι το έσπασα επιτόπου μπροστά του, και περπάτησε 30μέτρα ο μπάτσος για να έρθει να με γράψει επάνω στο πεζοδρόμιο, στην κορδέλα που είχαν κλείσει τον δρόμο για την ομιλία του ΠΑΣΟΚ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΚυρ Νοε 25 2012, 11:24

ρε παιδια και να παει ο ανθρωπος στον υπαστυνομο να ριξει τα μουτρα του τι θα γλυτωσει?
ειναι κατι που δεν καταλαβα?μπορει να κανει κατι διαφορετικο ο υπαστυνομος ωστε ο φιλος μας να γλυτωσει κατι?
δεν το εκανε επισημο πλεον δλδ εμπλεξε και αλλες υπηρεσεις του δημοσιου για παραδειγμα εφορια/εισαγγελια?
πως θα αλλαξει τωρα σταση θα παρει πισω το εγγραφο/μυνηση?
εγω θα σου ελεγα να μην πας να τον βρης.τετοια παρακαλια θελουν τετοιοι τυποι.
ναι συμφωνω εδρασε οπως οριζει ο νομος αλλα υποσυνειδητα ανθρωπος εισαι δεν πας στον πολεμο σκεψου λιγο και τον συνανθρωπο που εχεις απεναντι σου στις δυσκολες αυτες μερες.κοψε την κληση και μην κανεις τιποτε απο τα υπολοιπα.
αυτα που εμενα δεν δικαιολογο τον φιλο μας αλλα ουτε κατακρινω τον υπαστυνομο μπορουσε ομως να μην εξαντλησει την αυστηροτητα του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΚυρ Νοε 25 2012, 11:35

to nou sou έγραψε:
ρε παιδια και να παει ο ανθρωπος στον υπαστυνομο να ριξει τα μουτρα του τι θα γλυτωσει?
ειναι κατι που δεν καταλαβα?μπορει να κανει κατι διαφορετικο ο υπαστυνομος ωστε ο φιλος μας να γλυτωσει κατι?
δεν το εκανε επισημο πλεον δλδ εμπλεξε και αλλες υπηρεσεις του δημοσιου για παραδειγμα εφορια/εισαγγελια?
πως θα αλλαξει τωρα σταση θα παρει πισω το εγγραφο/μυνηση?

Δεν με ενδιαφέρει τόσο η μήνυση.
Αυτό το χαρτί στην εφορία δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι.
Αν τα "τέλη κυκλοφορίας" γινόντουσαν δικαστήριο, πολύ πιθανόν να την σκαπούλαρε στο δικαστήριο, με μπόλικη κλάψα και ταλαίπωρη εμφάνιση.

Παράθεση :

εγω θα σου ελεγα να μην πας να τον βρης.τετοια παρακαλια θελουν τετοιοι τυποι.
ναι συμφωνω εδρασε οπως οριζει ο νομος αλλα υποσυνειδητα ανθρωπος εισαι δεν πας στον πολεμο σκεψου λιγο και τον συνανθρωπο που εχεις απεναντι σου στις δυσκολες αυτες μερες.κοψε την κληση και μην κανεις τιποτε απο τα υπολοιπα.
αυτα που εμενα δεν δικαιολογο τον φιλο μας αλλα ουτε κατακρινω τον υπαστυνομο μπορουσε ομως να μην εξαντλησει την αυστηροτητα του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xlr8

xlr8

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ
Registration date : 22/01/2012

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΚυρ Νοε 25 2012, 11:49

Φίλε το παν είναι να μιλήσεις σε δικηγόρο.
Όσο κι αν κλαφτείς, μιλήσεις όμορφα, ήρεμα και δεν ξέρω τι άλλο, ΔΕΝ θα καταφέρεις τίποτα δυστυχώς!!!
Από την στιγμή που "γράφτηκε" και βεβαιώθηκε παράβαση σε συνδυασμό με μηνυτήρια αναφορά δεν μπορεί να κάνει τίποτα κανείς.
Μ'ονο στο Δικαστήριο μπορείς να "λάβεις" κάποια επιείκεια αλλά πρέπει να το "παίξεις" σωστά.
Υπάρχουν μερικά "κόλπα" νομικά και γι' αυτό σου λέω να πας σε δικηγόρο για να σε "προετοιμάσει", οπότε φρόντισε να είναι..."καλός".
Για παράδειγμα την περίπτωση να επικαλεστείς "βενζινάδικο" την ξεχνας.
Η άμεση μεταφορά ασθενούς στα επείγοντα και λόγω του βασικού ως μεταφορικού σου μέσου δικύκλου και δυσχέρειας ευρέσεως ταξί, τελώντας υπό πλήρη σύγχυση και αναστάτωση, βρήκες ως λύση την μετακίνηση του οχήματος, θα ήταν υπό όρους και προυποθέσεις μια λύση.

ΜΗΝ κάνεις όμως τίποτα χωρίς δικηγόρο στο ξαναλέω! γιατί το παραπάνω που ανέφερα ως παράδειγμα μπορεί να καταρρεύσει σαν επιχείρημα στο δικαστήριο αν φτάσει στην έδρα μέσω της δικογραφίας όλη η ιστορία με τον πρωτογενή έλεγχο από την ομάδα ΔΙΑΣ.
Το πρώτο που θα σε ρωτήσουν είναι γιατί δεν ενημέρωσες την αστυνομία κατά τον έλεγχο ώστε να μεριμνήσει για την διακομιδή και να γίνει και συνοδεία ακόμα ή αν έγινε κλήση στο ΕΚΑΒ.

Για να μη σε ζαλίζω και σε μπλέκω με ιστορίες ότι έγραψα ήταν για να σου πω ότι υπάρχουν μερικοί τρόποι αμφιβόλου βέβαια αποτελεσματικότητας που μπορείς να κινηθείς αλλά απευθύνσου σε ειδικό.

Το βασικότερο όλων είναι να πειστούν για την μεταμέλειά σου (εκεί επικαλείσαι την κίνηση πληρωμής και περαίωσης της κλήσης) και την παραδοχή του ενόχου της πράξης σου (άρα ξεχνάς την αντιμήνυση)

Η βοήθεια όλων μας σε ότι χρειαστείς νομίζω πως είναι δεδομένη.
Καλή τύχη φίλε μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΚυρ Νοε 25 2012, 11:51

απο την στιγμη που εφυγε επισημο εγγραφο με αριθμο πρωτοκολου απο μια δημοσια υπηρεσια σε αλλη προυποθετει οτι ο αποδεκτης του εγγραφου πρεπει να απαντησει στον αποστολεα σχετικα με το χαρτι που εστηλε και τι ενεργειες εκανε.....δεν νομιζω οτι ο υπαστυνομος θα εστηλε το εγγραφο χωρις να διερευνηση οτι προβλεπεται να το στηλει.
απλα να ξεραμε τι γραφει αυτοτο εγγραφο μηπως βρισκαμε κανενα μελανο σημειο που θα μπορουσε ο φιλος να πατησει....δεν γινετε ο υπαστυνομος να τα εκανε ολα τελεια....


υγ.αρα εγω θα πηγαινα στην εφορια και οχι στον υπαστυνομο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
V - NIGHTHAWK
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
V - NIGHTHAWK

Ηλικία : 39
Τόπος : Από τον άλλο κόσμο κουφάλες..... κάμπος
Registration date : 06/07/2011

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΚυρ Νοε 25 2012, 12:29

vs_yoshi έγραψε:
Vezouvios έγραψε:
vs_yoshi έγραψε:
panic panic panic

Ρε φίλε πλάκα κάνεις;;;;Άλλο τίποτα δεν βρήκαν να σου φορτώσουν;;Τον Παλαιοκώστα για λιγότερα πράγματα τον κατηγορούν!!
S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412 S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... 95412

Εγώ ψηφίζω πάρτι πάντως... Πέρα από την πλάκα καλά ξεμπερδέματα και εύχομαι να είναι κάτι λάθος και να λήξει καλά αυτή η
ιστορία.
ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΕΚΕΙ..
ΠΑΙΔΙΑ ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΕΝΟΧΟ...ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΤΩΣΤΕ..
ΚΑΙ ΓΕΛΟΥΣΑΝ ΤΑ ........................

Γελάμε αλλά η κατάσταση είναι για κλάματα.Αυτά δεν γίνονται φίλε δεν είναι νορμάλ.Συμβουλεύσου κανέναν που μπορεί να ξέρει
δικηγόρο κλπ και όταν έχεις νέα ενημέρωσε και μας.Τι να πω ρε δεν μπορώ να το χονέψω.Με τον κάθε μακάκα αγ@μητο mad!



δεν ξερω για εσας αν γελατε η αν κλαιτε ... δεν ξερω Ρε αγαπη μου γλυκια Ηλία τι να σου πω να κανεις ....

αλλα ΕΞΑΓΡΙΩΝΟΜΑΙ ... mapes mapes δεν μπορω να ακουω τετοια ρε φιλε ...

ειναι αδικα ... ειναι η Ελλαδα που τους επιβαλουν αλλοι ... δεν ειναι η Ελλαδα μας είναι ΧΟΥΝΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ...

και καθομαστε και γελαμε ... Ηλια ....

Ψιφήζω και εγω πάρτι ... και γελαει καποιος , οταν γελαει τελευταιος ... μ@υνοπανα ... και πειτε οτι θελετε οποιος θελει ...

μπατσους ξερω και εγω πολλους ... αλλα οι περισσοτεροι ειναι μ@υνοπανα ρε ... είναι ... έχουμε ΧΟΥΝΤΑ ΚΥΡΙΟΙ ...

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ??????????????????

ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ .... ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ..... ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ....

Κώδικας:
edit by LORDOS
Παιδιά θα παρακαλέσω να προσέχουμε τον μας γραπτό λόγο ,γιατί σε μια τεταμένη κατάσταση το μόνο που θα καταφέρουμε ΕΊΝΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΉΣΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΈΝΤΑΣΗ !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NASOS_p
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NASOS_p

Ηλικία : 43
Τόπος : Πυργος Ηλειας
Registration date : 07/05/2011

S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...   S.OS  ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Icon_minitimeΚυρ Νοε 25 2012, 13:45

Λοιπον για να ξεκαθαρισουμε λιγο τα πραγματα.Πρωτον υπαρχουν παραβασεις που προβλεπουν ΚΑΙ κληση ΚΑΙ μηνυση.Αυτο οτι η μηνυση γινεται για ψευδη δηλωση σου κατα τη διαρκεια του ελεγχου ξεχασε το.Μαλλον εσυ δεν καταλαβες καλα.Η μηνυση προφανως ειναι για την ελλειψη ασφαλειας που αν δεν κανω λαθος ειναι παραβαση που προβλεπει κληση και μηνυση μαζι.Οσον αφορα το εγγραφο στην εφορια ειναι σιγουρα και αυτο νομιμοτατο.Το οτι καποιες τροχαιες δεν το στελνουν μη σε παραξενευει.Απλα επεσες σε αξιωματικο ο οποιος ξερει τις διαδικασιες απεξω κι ανακατωτα κι ακολουθει κατα γραμμα οτι προβλεπεται.Οσο για το δικηγορο θελει κι εκει προσοχη γιατι υπαρχουν αρκετοι που ενω ξερουν οτι δε θα δικαιωθεις, σε ωθουν να προχωρησεις σε δικαστηριο για να σου τα φανε.Η αποψη μου ειναι οτι αν το ψαξεις καλα θα δεις οτι η διαδικασια που ακολουθηθηκε μπορει να ειναι η εξαντληση του Νομου αλλα ειναι εντος Νομου συνεπως δε μπορεις να την προσβαλεις.Ψαξτο καλα πριν πας σε δικαστηριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

S.OS ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: