Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο   Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 15 2012, 17:06

Θα ειναι σε σημειο που ναι μεν θα το βλεπεις εσυ οταν οδηγας αλλα κανενας αλλος εκτος απο εσενα δε θα το βλεπει συν του οτι ισως αποκτησει εξτρα φυσικη αδιαβροχοποιηση...Μιλαω για εσωτερικα του εμπρος δεξιου φερινγκ αλλα καλυτερα να το δεις ολοκληρωμενο και με φοτο βεβαιως βεβαιως...Λιγη υπομονη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο   Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 15 2012, 17:51

REDPOWER έγραψε:
.Μιλαω για εσωτερικα του εμπρος δεξιου φερινγκ

ετσι εχω βαλει το βολτομετρο απο την αριστερη μερια και ειναι μια χαρα. το επιασα με δεματικα πανω στην πλεξουδα με τα καλωδια και ειναι μια χαρα, διακριτικα και ωραια... τωρα ετοιμαζομαι και για θερμομετρακι μεσα στην δεξια μερια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο   Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 15 2012, 18:04

georgaras έγραψε:
REDPOWER έγραψε:
.Μιλαω για εσωτερικα του εμπρος δεξιου φερινγκ

ετσι εχω βαλει το βολτομετρο απο την αριστερη μερια και ειναι μια χαρα. το επιασα με δεματικα πανω στην πλεξουδα με τα καλωδια και ειναι μια χαρα, διακριτικα και ωραια... τωρα ετοιμαζομαι και για θερμομετρακι μεσα στην δεξια μερια

Ετσι ακριβως εννοω μονο που θα τα παω και τα 2 απο τη μια μερια!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V - NIGHTHAWK
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
V - NIGHTHAWK

Ηλικία : 39
Τόπος : Από τον άλλο κόσμο κουφάλες..... κάμπος
Registration date : 06/07/2011

Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο   Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 15 2012, 19:05







δεν εχεις θεμα ουτε με την μπαταρια , ουτε με τιποτα ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο   Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 16 2012, 16:52

V - NIGHTHAWK έγραψε:






δεν εχεις θεμα ουτε με την μπαταρια , ουτε με τιποτα ...

Να σου πω την αληθεια δε μου πολυ αρεσει ουτε το ολο θερμοβολτομετρο που λες αλλα ουτε και η θεση που το εβαλες μιας και εχω ηδη τον ενδεικτη εκει μπροστα και οποτε θα φορτωθει πολυ..Βεβαια μπορω να τον βαλω μεσα και αυτο αλλα το ολο αποτελεσμα με ξενιζει ειλικρινα....Δε θελω να θιξω την ιδεα σου βεβαιως βεβαιως απλα εμενα δε μου καθετε ωραια...οποτε καλυτερα για το θερμομετρο να παρω με κλεφτη απο ψειρα ρευμα ωστε να κλεινει κιολας με το κλεισιμο του διακοπτη και για το βολτομετρο απευθειας απο τη μπαταρια με ενα απλο καλλωδιο με ακροδεκτες???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostas_Ath
Member
Member
Kostas_Ath

Ηλικία : 44
Τόπος : ΓΛΥΦΑΔΑ - ΜΑΝΤΟΥΔΙ
Registration date : 26/09/2012

Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο   Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 16 2012, 16:54

κι αυτο απο ψειρα. θα εχεις ενδειξη κανονικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο   Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 16 2012, 17:22

kostas_ath έγραψε:
κι αυτο απο ψειρα. θα εχεις ενδειξη κανονικα

Για το ρευμα εννοεις!!!Γιατι κατα τα αλλα θελει απευθειας συνδεση το βολτομετρο στη μπαταρια ωστε να δειχνει ενδειξη V της μπαταριας μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostas_Ath
Member
Member
Kostas_Ath

Ηλικία : 44
Τόπος : ΓΛΥΦΑΔΑ - ΜΑΝΤΟΥΔΙ
Registration date : 26/09/2012

Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο   Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 16 2012, 18:47

REDPOWER έγραψε:
kostas_ath έγραψε:
κι αυτο απο ψειρα. θα εχεις ενδειξη κανονικα

Για το ρευμα εννοεις!!!Γιατι κατα τα αλλα θελει απευθειας συνδεση το βολτομετρο στη μπαταρια ωστε να δειχνει ενδειξη V της μπαταριας μου...

Χεχεχε...Γιατι ρε μαν η ψειρα σου απο που παίρνει ρεύμα; Απο άλλη μπαταρία; 00
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sv1hkl
Member
Member
sv1hkl

Ηλικία : 54
Τόπος : αγρινιο
Registration date : 25/03/2012

Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο   Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 16 2012, 19:25

REDPOWER έγραψε:
V - NIGHTHAWK έγραψε:






δεν εχεις θεμα ουτε με την μπαταρια , ουτε με τιποτα ...

Να σου πω την αληθεια δε μου πολυ αρεσει ουτε το ολο θερμοβολτομετρο που λες αλλα ουτε και η θεση που το εβαλες μιας και εχω ηδη τον ενδεικτη εκει μπροστα και οποτε θα φορτωθει πολυ..Βεβαια μπορω να τον βαλω μεσα και αυτο αλλα το ολο αποτελεσμα με ξενιζει ειλικρινα....Δε θελω να θιξω την ιδεα σου βεβαιως βεβαιως απλα εμενα δε μου καθετε ωραια...οποτε καλυτερα για το θερμομετρο να παρω με κλεφτη απο ψειρα ρευμα ωστε να κλεινει κιολας με το κλεισιμο του διακοπτη και για το βολτομετρο απευθειας απο τη μπαταρια με ενα απλο καλλωδιο με ακροδεκτες???
καλο βραδυ να πω και εγω;λοιπον εγω τα εχω αναμεσα απο τη λακουβα που εχουν τα κοντερ εχω βολτ και το ενδεικτ μπορεις με ταινια βελκρο αυτοκολητη να τα βαλης αριστερα και δεξια πανω απο τα κοντερ ετσι τα ειχα πριν αλλα το θερμομετρο το εβγαλα γιατη δεν το χρειαζομουν τωρα για ρευμα εχω παρη απο την φισα για τα θερμενομενα πισω απο το ψυγειο δεν θα σου δειχνη ακριβος την ενδειξη για την μπαταρια θα εχεις μια αποκλησ γυρω στο μισο βολτ αλλα δεν πειραζη θα εχεις μια εικονα το τι γινετε και κλεινοντας τον διακοπτη θα κλεινουν ολα καπου πρεπει να εχω ανεβαση καιφωτο αν δεν κανω λαθος πως τα ειχα δεν ξερω αν βοηθησα καλο βραδυ και οτι θες ρωτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Eρωτηση για αδιαβροχο θερμομετρο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: