Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
paokakig4

paokakig4

Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΕΣΟΣ
Registration date : 24/11/2009

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΤετ Νοε 07 2012, 11:20

Καλημερα σ'ολους.Βλεπω πολλα v-strom τωρα τελευταια στην Κυπρο.Ψιλιαζομαι οτι
κατεβηκαν εδω πολλοι σαν και μενα.Λεω λοιπον μπας και πρεπει να οργανωθουμε λιγο
ρε παιδια!!!
Υ.Γ Δεν ξερω αν εβαλα το post στο σωστο section...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakk
Member
Member
sakk

Ηλικία : 39
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 18/02/2008

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΤετ Νοε 07 2012, 20:39

φιλε μου εχεις δικιο,
ημουν εκει για δουλεια δυο μηνες το καλοκαιρι και στο τσακ ηταν να μεινω μονιμα!
αν και οι πιο πολλοι ειναι σε καστομ μηχανακια ή κωλοφτιαγμενα χιλιαρια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paokakig4

paokakig4

Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΕΣΟΣ
Registration date : 24/11/2009

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΠεμ Νοε 08 2012, 13:05

ετσι ειναι αδερφε.ειμαι σιγουρος οτι καθε 650 v-strom εδω ανηκει σε Ελλαδιτη.οποτε λεω να μαζευτουμε καμια μερα για καφε και κανενα ταξιδακι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spoil
Member
Member
Spoil

Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα
Registration date : 06/07/2012

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΠαρ Νοε 09 2012, 22:37

Παιδες καλησπερα,
Ξερετε τι παιζει για να παω μηχανακι απο ελλαδα-κυπρο σχετικα με τα τελη ταξινομισης? γενικα τι χρειαζομαι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VELOSRS



Ηλικία : 54
Τόπος : ΚΥΠΡΟΣ
Registration date : 18/08/2012

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΠαρ Νοε 30 2012, 07:15

anisoropos έγραψε:
Παιδες καλησπερα,
Ξερετε τι παιζει για να παω μηχανακι απο ελλαδα-κυπρο σχετικα με τα τελη ταξινομισης? γενικα τι χρειαζομαι...
Αστα φίλε μου εγώ ψάχνω να αγοράσω μηχανή απο Κύπρο που να ειναι κουκλα οπως αυτές που πουλάν τα παιδιά του forum..αλλα τίποτα δεν υπάρχει...Αντε να κανονίσουμε κανά καφεδάκι να οργανωθούμε και εδώ στην Κύπρο..Οσο για να κατεβάσεις μηχανή θές.......Αν μένεις χρόνια Κύπρο θεωρήσε μονιμος κατοικος και θα πληρώσεις εκτός τα μεταφορικά που ειναι 350 ευρώ..ΚΑΙ :&^%*&%*&%^: 1,71 ΕΥΡΏ ΤΟ ΚΥΒΙΚΟ..για κάντο να δεις ποσο βγαίνει... panic Τουλάχιστον σε εμένα έτσι θα βγεί..Αλλα χαλάλι της .....Υπομονήηηηηηηηηηηηηηηη κάνω...Υ.Γ Μένω Λάρνακα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VELOSRS



Ηλικία : 54
Τόπος : ΚΥΠΡΟΣ
Registration date : 18/08/2012

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΠαρ Νοε 30 2012, 07:17

paokakig4 έγραψε:
ετσι ειναι αδερφε.ειμαι σιγουρος οτι καθε 650 v-strom εδω ανηκει σε Ελλαδιτη.οποτε λεω να μαζευτουμε καμια μερα για καφε και κανενα ταξιδακι.
Που εισαι ρε πατριδα..??Εγώ Λάρνακα...επιβάλεται καφεδάκι.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jealous guy



Registration date : 08/01/2012

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΠαρ Νοε 30 2012, 20:29

VELOSRS έγραψε:
paokakig4 έγραψε:
ετσι ειναι αδερφε.ειμαι σιγουρος οτι καθε 650 v-strom εδω ανηκει σε Ελλαδιτη.οποτε λεω να μαζευτουμε καμια μερα για καφε και κανενα ταξιδακι.
Που εισαι ρε πατριδα..??Εγώ Λάρνακα...επιβάλεται καφεδάκι.....


Την ψάχνω κι εγω για Κύπρο και τη μεταφορά της μηχανής. Για τον φόρο κατανάλωσης υπάρχει excel υπολογισμού απο το Κυπριακό τελωνείο. Παίζει ρόλο και η παλαιότητα και τα χιλιόμετρα. Εγω έχω Τρανσαλπ 700 του 2009 και μου βγαίνει 600+ ευρω.

Για τη μεταφορά της μηχανής τι έχετε βρει;

Επίσης θέλει προσοχη και η ασφάλιση. Ειναι πάνω απο 600 κυβικά και βαρανε άσχημα! Άκουσα για 350 ευρω η απλή ασφάλεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spoil
Member
Member
Spoil

Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα
Registration date : 06/07/2012

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2012, 02:03

VELOSRS έγραψε:
anisoropos έγραψε:
Παιδες καλησπερα,
Ξερετε τι παιζει για να παω μηχανακι απο ελλαδα-κυπρο σχετικα με τα τελη ταξινομισης? γενικα τι χρειαζομαι...
Αστα φίλε μου εγώ ψάχνω να αγοράσω μηχανή απο Κύπρο που να ειναι κουκλα οπως αυτές που πουλάν τα παιδιά του forum..αλλα τίποτα δεν υπάρχει...Αντε να κανονίσουμε κανά καφεδάκι να οργανωθούμε και εδώ στην Κύπρο..Οσο για να κατεβάσεις μηχανή θές.......Αν μένεις χρόνια Κύπρο θεωρήσε μονιμος κατοικος και θα πληρώσεις εκτός τα μεταφορικά που ειναι 350 ευρώ..ΚΑΙ :&^%*&%*&%^: 1,71 ΕΥΡΏ ΤΟ ΚΥΒΙΚΟ..για κάντο να δεις ποσο βγαίνει... panic Τουλάχιστον σε εμένα έτσι θα βγεί..Αλλα χαλάλι της .....Υπομονήηηηηηηηηηηηηηηη κάνω...Υ.Γ Μένω Λάρνακα....
Στο σαιτ του τελωνειου της κυπρου εκανα τον υπολογισμο και βγενει 1100ευρο...
Ελληνας ειμαι αλλα υπαρχει περιπτωση μεταναστευσης στην Κυπρο γι αυτο ρωταω... δηλαδη για να καταλαβω εγω αν θελησω να το φερω κυπρο δεν πληρωνω 1,71 το κυβικο επειδη δεν ειμαι κατοικος κυπρου???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spoil
Member
Member
Spoil

Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα
Registration date : 06/07/2012

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2012, 02:04

jealous guy έγραψε:
VELOSRS έγραψε:
paokakig4 έγραψε:
ετσι ειναι αδερφε.ειμαι σιγουρος οτι καθε 650 v-strom εδω ανηκει σε Ελλαδιτη.οποτε λεω να μαζευτουμε καμια μερα για καφε και κανενα ταξιδακι.
Που εισαι ρε πατριδα..??Εγώ Λάρνακα...επιβάλεται καφεδάκι.....


Την ψάχνω κι εγω για Κύπρο και τη μεταφορά της μηχανής. Για τον φόρο κατανάλωσης υπάρχει excel υπολογισμού απο το Κυπριακό τελωνείο. Παίζει ρόλο και η παλαιότητα και τα χιλιόμετρα. Εγω έχω Τρανσαλπ 700 του 2009 και μου βγαίνει 600+ ευρω.

Για τη μεταφορά της μηχανής τι έχετε βρει;

Επίσης θέλει προσοχη και η ασφάλιση. Ειναι πάνω απο 600 κυβικά και βαρανε άσχημα! Άκουσα για 350 ευρω η απλή ασφάλεια.
Φιλε νομιζω υπαρχει καραβι αλλα δεν το εχω ψαξει περαιτερω
οτι νεο μαθενεις ποσταρε !!!! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jealous guy



Registration date : 08/01/2012

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 10:19

anisoropos έγραψε:
jealous guy έγραψε:
VELOSRS έγραψε:
paokakig4 έγραψε:
ετσι ειναι αδερφε.ειμαι σιγουρος οτι καθε 650 v-strom εδω ανηκει σε Ελλαδιτη.οποτε λεω να μαζευτουμε καμια μερα για καφε και κανενα ταξιδακι.
Που εισαι ρε πατριδα..??Εγώ Λάρνακα...επιβάλεται καφεδάκι.....


Την ψάχνω κι εγω για Κύπρο και τη μεταφορά της μηχανής. Για τον φόρο κατανάλωσης υπάρχει excel υπολογισμού απο το Κυπριακό τελωνείο. Παίζει ρόλο και η παλαιότητα και τα χιλιόμετρα. Εγω έχω Τρανσαλπ 700 του 2009 και μου βγαίνει 600+ ευρω.

Για τη μεταφορά της μηχανής τι έχετε βρει;

Επίσης θέλει προσοχη και η ασφάλιση. Ειναι πάνω απο 600 κυβικά και βαρανε άσχημα! Άκουσα για 350 ευρω η απλή ασφάλεια.
Φιλε νομιζω υπαρχει καραβι αλλα δεν το εχω ψαξει περαιτερω
οτι νεο μαθενεις ποσταρε !!!! cheers


Ψάξε για το excel. Παίζει ρόλο η παλαιότητα. Σίγουρα θα πληρώσεις απο 500 ευρω και πάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakk
Member
Member
sakk

Ηλικία : 39
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 18/02/2008

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΤρι Νοε 05 2013, 22:13

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ.
Υπαρχει κανεις εδω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΤετ Νοε 06 2013, 11:17

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ!

στην άλλη άκρη της γραμμής! Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ράθυμος

Ράθυμος

Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/11/2013

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΣαβ Νοε 30 2013, 12:42

Εγώ γιατί έχω όνειρο ζωής,ένα ταξίδι, μια πορεία μοτοσυκλετιστών απο την Ελλάδα μαζι με τα αδέρφια απο την Κύπρο στην Δερύνεια, προς τιμή της μνήμης του Ι.Ισαάκ και του Σ. Σολωμού; Δεν ξέρω αν το αναφέρω στο σωστό θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panikoslio

panikoslio

Ηλικία : 48
Τόπος : κυπρος
Registration date : 06/09/2013

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20 2014, 12:51

Ράθυμος έγραψε:
Εγώ γιατί έχω όνειρο ζωής,ένα ταξίδι,  μια πορεία μοτοσυκλετιστών απο την Ελλάδα μαζι με τα αδέρφια απο την Κύπρο στην Δερύνεια, προς τιμή της μνήμης του Ι.Ισαάκ και του Σ. Σολωμού; Δεν ξέρω αν το αναφέρω στο σωστό θέμα.
φιλοι μου καλημερα απο κυπρο ειμαι μενω 10 λεπτα απο δερυνεια αλλα δουλευω στην δερυνεια με θεα την κατεχομενη αμμοχωστο καθε μερα.τι κριμα πραγματικα να βλεπεις ολοκληρη πολη πανω στο κυμα και να ειναι φαντασμα.ειμαι και εγω κατοχος μιας vstrom 650 του 2007 abs και διαβαζω το φορουμ σας εδω και ενα χρονο.πολυ ωραιο και εμαθα πολλα για την μοτοσυκλετα μου εδω μεσα.κοπιαστε κυπρο οποτε θελετε υπαρχουν πολυ ωραια μερη για ταξιδι με τα μοτορια .οσο για το τελωνειο νομιζω οτι ο φορος για 650 ειναι 1,71 ευρω τοcc αλλα πανω απο τριων χρονων εχει αρκετη εκπτωση και θα παει καπου 600-700 ευρω ο φορος .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20 2014, 13:27

καλησπέρα Παίδες,

για τους Ελλαδίτες αλλά και τους Κύπριους που θέλουν να στείλουν μοτο....

δρομολόγια

είναι οχηματαγωγό....δεν παίρνει επιβάτες!

_________________
ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
sakk
Member
Member
sakk

Ηλικία : 39
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 18/02/2008

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS   ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20 2014, 20:52

Δυστυχως πολυ αντιεπαγγελματιες,σαν να μην τους πληρωνα συμπεριφερθηκαν,ειδικα για να μεταφερω την μηχανη μου απο κυπρο για ελλαδα,οι εκτελωνιστες τους δε ουτε φιλαρακια να ειμασταν με την κακη εννοια.
δν θελω να μπω σε λεπτομερειες αλλα περα απο το οικονομικο ειναι ενας σοβαρος λογος να μην ξαναφερω την μηχανη μου κυπρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΚΥΠΡΟΣ-CYPRUS

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: International section-
Μετάβαση σε: