Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikosdll
Member
Member
nikosdll

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/01/2010

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ...   ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 19 2012, 17:37

Παράθεση :
για την καταδίκη του "χοντρού" σε ισόβια, λόγω διαπλοκής,
συνεργείας και υπόθαλψης οικονομικών κακουργημάτων...


και για ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ stam δέν φταίνε για όλα οι Έλληνες ναι κλέψαν κάποιοι αλλά
νομίζω ο μέσος Έλληνας δεν μπαίνει στο ίδιο καζάνι με αυτά τα βουβάλια!!!!

Παράθεση :
Λες οτι δεν υπαρχει οικονομικη κριση Shocked , η συνεχιζομενη υφεση και η αυξανομενη ανεργια ειναι απορροια των αλλοδαπων;
Το οτι υπαρχει ακομα ελειμμα στον προυπολογισμο;
Αν ειχαμε ευρωστο οικονομικα κρατος θα μπορουσε να εχει αλλη βαρυτητα η γνωμη μας στην Ευρωπη και στον κοσμο, παρα τωρα που μας παρουσιαζουν σαν ζητιανους.

Duke δεν υποστηρίζω ότι δέν υπάρχει οικονομική κρίση, παρεξήγησες, υποστηρίζω απλά ότι υπάρχει οργανωμένο σχέδιο εις βάρος της Ελλάδας και του Νότου γενικότερα και χρησιμοποιείται κάθε μέσο, (Αίγυπτος - Ισραήλ - Μετανάστες) θεμιτό και αθέμιτο για να ολοκληρωθεί. Πιστεύω ότι είναι τεχνητή και αφορά όλη την Ευρώπη, παραδόξως όμως με το μεταναστευτικό δέν ασχολείται η υπόλοιπη ΕΥΡΩΠΗ διότι έχει την χαβούζα την Ελλάδα.
Είναι Ευρωπαϊκό π΄ροβλημα και οι ανθρωποι αυτοί χρησιμοποιούνται από διάφορους όπως και στην αρχή από μας, δέν φταίνε αυτοί για το μεταναστευτικό αλλά η ανύπαρκτη πολιτική μας το οποίο συνεχίζει να το βαπτίζει Ελληνικό διότι υπογράφοντας την συνθήκη Δουβλίνο 2 τότε υπογράψαμε στην ουσία τον ρόλο μας σήμερα!!!

Δέν είναι δυνατόν να δέχεσαι τον οποιονδήποτε στην χώρα σου, χωρίς να είσαι ικανός να του προσφέρεις τα ΑΝΑΓΚΑΙΑ για να ζήσει. Δέν μπορεσε ποτέ η Ελληνική οικονομία και τα διάφορα ταμεία της να απορροφήσει τέτοιο μεταναστευτικό κύμα.

Και όπως καταλαβαίνεις ΣΚΟΠΙΜΑ δεν επιλύεται τόσα χρόνια από τόσες κυβερνήσεις, είναι σαν ωρολογική βόμβα. ΚΑΝΕΝΑ δέν συμφέρει να λυθεί . . . κατά συνέπεια θεωρώ ότι πράγματι είναι σοβαρότερο από την πιπίλα αυτή που ακούμε τώρα μια 5ετια και αυτά που αναγράφει ο Αντρέας δέν αποτελούν ΥΠΕΡΒΟΛΗ.

Ναι ρε αδερφέ η αυξανόμενη ανεργια είναι και απόροια των αλλοδαπών διότι όταν έχεις τόσο κόσμο από την Αλβανία και από άλλες χώρες του Βορρά τα χρήματά σου σαν κράτος φεύγουν εκτός Ελλάδος και δεν κάνουν τον απαιτούμενο κυκλο και κυρίως μαύρα λεφτά σκάβεις το λάκκο σου.
Ναι, διότι δούλευαν όλοι με λίγα χρήματα και ανασφάλιστοι!!!!
Ναι διότι έχασαν τις δουλειές τους Έλληνες συμπολίτες μας (εξαιρώ τούς άεργους τεμπέληδες)
Ναι, διότι η νοσοκομειακή περίθαλψη ενός ατόμου με τόσες ασθένειες μία βδομάδα σε νοσοκομείο δημόσιο σου στοιχίζει όσο 5 άτομα τα οποία ακολουθούν την βασική περίθαλψη και υγιεινή, ΑΡΑ λοιπόν φταίει και το μεταναστευτικό για όλο αυτό που έγινε.

ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΕΔΩ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ Η ΤΟΥΡΚΙΑ (Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗ)
ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΡΑΚΥΛΑΕΙ ΓΙΑ "ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΛΛΟΝ" .ΚΑΙ ΕΓΚΛΩΒΙΖΟΝΤΑΙ ΕΔΩ, (ΒΛΕΠΕ ΙΤΑΛΙΑ)




Έχει επεξεργασθεί από τον/την nikosdll στις Παρ Οκτ 19 2012, 18:09, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ...   ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 19 2012, 18:04

nikosdll έγραψε:
Παράθεση :
για την καταδίκη του "χοντρού" σε ισόβια, λόγω διαπλοκής,
συνεργείας και υπόθαλψης οικονομικών κακουργημάτων...


και για ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ stam δέν φταίνε για όλα οι Έλληνες ναι κλέψαν κάποιοι αλλά
νομίζω ο μέσος Έλληνας δεν μπαίνει στο ίδιο καζάνι με αυτά τα βουβάλια!!!!

Ο μεσος Ελληνας (και φυσικα ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ) δεν εκλεψε ισως γιατι δεν του δοθηκε η καταλληλη ευκαιρια η αν το θες ηθελημενα. Με τη σταση του ομως εκμεταλευτηκε αυτες τις "κλοπες" για ιδιον όφελος.
Οταν δεν ζητησε αποδειξη εκλεψε το κρατος απο το ΦΠΑ
οταν πληρωσε την πολεοδομια εκλεψε τη σειρα καποιου αλλου
οταν εδωσε "φακελακι" ανεβηκε στη σειρα προταιρεοτητας για μια εγχειρηση αφήνοντας αλλον ασθενη εκτος λιστας
Οταν πηρε τηλεφωνο τον πολιτευτη,γνωστο,παπα ωστε το παιδι του να μην υπηρετησει στα συνορα εστειλε καποιο αλλο παιδι στη θεση του μακρυα απο το σπιτι του.
οταν κλαφτηκε στον αστυνομικο για παραβαση του ΚΟΚ ωστε να μην πληρωσει το προστιμο(η μεγαλο μερος αυτου)
Και φυσικα πολλα ακομα παραδειγματα
Νομιζω οτι μπαινει στο ιδιο καζανι γιατι μεσω αυτων που συνεργαστηκε (γιατι ο συνεργος εχει την ιδια ευθυνη) απλα επιβαιβαιωνε αυτα που βριζει και δεν παραδεχεται οτι "φταιω και ΕΓΩ"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
nikosdll
Member
Member
nikosdll

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/01/2010

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ...   ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 19 2012, 18:13

jk_prince έγραψε:
nikosdll έγραψε:
Παράθεση :
για την καταδίκη του "χοντρού" σε ισόβια, λόγω διαπλοκής,
συνεργείας και υπόθαλψης οικονομικών κακουργημάτων...


και για ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ stam δέν φταίνε για όλα οι Έλληνες ναι κλέψαν κάποιοι αλλά
νομίζω ο μέσος Έλληνας δεν μπαίνει στο ίδιο καζάνι με αυτά τα βουβάλια!!!!

Ο μεσος Ελληνας (και φυσικα ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ) δεν εκλεψε ισως γιατι δεν του δοθηκε η καταλληλη ευκαιρια η αν το θες ηθελημενα. Με τη σταση του ομως εκμεταλευτηκε αυτες τις "κλοπες" για ιδιον όφελος.
Οταν δεν ζητησε αποδειξη εκλεψε το κρατος απο το ΦΠΑ
οταν πληρωσε την πολεοδομια εκλεψε τη σειρα καποιου αλλου
οταν εδωσε "φακελακι" ανεβηκε στη σειρα προταιρεοτητας για μια εγχειρηση αφήνοντας αλλον ασθενη εκτος λιστας
Οταν πηρε τηλεφωνο τον πολιτευτη,γνωστο,παπα ωστε το παιδι του να μην υπηρετησει στα συνορα εστειλε καποιο αλλο παιδι στη θεση του μακρυα απο το σπιτι του.
οταν κλαφτηκε στον αστυνομικο για παραβαση του ΚΟΚ ωστε να μην πληρωσει το προστιμο(η μεγαλο μερος αυτου)
Και φυσικα πολλα ακομα παραδειγματα
Νομιζω οτι μπαινει στο ιδιο καζανι γιατι μεσω αυτων που συνεργαστηκε (γιατι ο συνεργος εχει την ιδια ευθυνη) απλα επιβαιβαιωνε αυτα που βριζει και δεν παραδεχεται οτι "φταιω και ΕΓΩ"

ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ!!! Αυτά διδάχτηκε όμως με αυτη την νοοτροπία πορεύτηκε, αυτό το παραμύθι του διάβασαν αυτό έμαθε.
δέν εχεις άδικο αλλώστε ο κάθε λαός έχει την εξουσία που του αξίζει, όμως ΔΕΝ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ ΜΑΖΙ, ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ. ΔΕΝ ΞΕΠΟΥΛΗΣΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΘΡΑΚΗ, ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΕΓΩ ΓΚΡΙΖΕΣ ΖΩΝΕΣ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΙΜΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΤΕΡΑ ΕΠΑΥΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΞΟΧΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΡΓΟΣ ΤΟΥΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosdll
Member
Member
nikosdll

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/01/2010

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ...   ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 19 2012, 18:28

kostastsek912 έγραψε:
Εμένα με θλίβει το γεγονός ότι πολλοί ''έλληνες'' υποστηρίζουν με θέρμη όλες τις στρεβλώσεις που περιγράφονται στο αρχικό ποστ και προσπαθούν να μας πείσουν ότι όσοι προβληματίζονται για το που οδεύει η πατρίδα, είναι ακραίοι κ.τ.λ.
Πολλοί ας πούμε μπερδεύουν-σκόπιμα κατ΄εμε-την ιδέα της χριστιανοσύνης με το παπαδαριό και τα εγκλήματα της εκκλησίας... Ο χριστιανός πιστεύει στο Θεό του και όχι στους παπάδες που είναι άνθρωποι με ελαττώματα...
Επίσης είναι κακό να κοιτάμε πρώτα τους Έλληνες και τα δικαιώματα τους στη δουλειά, στη παιδεία,στην υγεία και μετά τους ξενόφερτους που μας κουβαλήθηκαν εδώ χωρίς κανείς να τους καλέσει; Έχουμε ξεχάσει τα αυτονόητα νομίζω και ξέρω ότι σε κανένα δυτικό κράτος κοιτάνε πρώτα τα δικαιώματα των λάθρομεταναστών και μετά του γηγενούς πληθυσμού... Επιστροφή στα αυτονόητα λοιπόν, έτσι πιστεύω εγώ και το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ορισμένοι συμπατριώτες μας που ''σιγοντάρουν'' καταστάσεις...

Εδώ είμαστε κυρίως ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΙ και παρέχουμε πολλές ελευθερίες .....Ιδεολόγοι, και προστάτες των αδυνάτων....Φιλελεύθεροι αλλά κυρίως τρομαγμένοι με 10 κλειδιά στο χέρι με δεκάδες λουκέτα και πόρτες ασφαλείας κ.τ.λ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosdll
Member
Member
nikosdll

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/01/2010

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ...   ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 19 2012, 18:31


Ας βγούμε από το ευρώ και ας σταματήσουν να γίνονται εισαγωγές. Και ας πεινάσουμε όπως προσπαθούν να μας πείσουν οι ξένοι και οι έλληνες δοσίλογοι των καναλιών.
Όλοι λένε ότι θα σταματήσουν να γίνονται εισαγωγές, αλλά έκατσε κανείς από εσάς να σκεφτεί τι ακριβώς εισάγουμε και τι ακριβώς να πάψει να έρχεται στην Ελλάδα; Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή:
-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε αυτοκίνητα. Τότε να δείτε κλάμα που θα ρίξουν Γερμανοί και Γάλλοι που δεν θα ξαναπουλήσουν ούτε ένα αυτοκίνητο τα επόμενα χρόνια.
-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε γάλα, τυριά και βούτυρο. Τότε να δείτε κλάμα που θα ρίξουν τα φασιστόμουτρα οι Βέλγοι και οι Ολλανδοί.
-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε ξηρούς καρπούς από την Τουρκία.
-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε καρπούζια και σταφύλια από την Αφρική.
-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε σταφίδες από την Χιλή (αν είναι δυνατόν!)
-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε σπορέλαια και άλλα γράσα.
-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε ρετσίνα από την Καλιφόρνια (θου Κύριε).
-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τις εκατοντάδες είδη από οινοπνευματώδη ποτά.
-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τυριά, κονσέρβες, κέικ, ζαμπονάκια κλπ.
-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε κινητά, τηλεοράσεις, υπολογιστές και τα χίλια δυο ηλίθια γκάτζετ που στραβώνουν τον κόσμο.
-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τα εκατοντάδες είδη καπνού, πούρων και άλλων δηλητηρίων.
-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τα μπατζάρια τουρσί από την Γερμανία (θεέ μου, θεέ μου).
-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τα δεκάδες είδη ξένων γλυκών και σοκολατοειδών που στέλνουν τα λεφτά μας στο εξωτερικό και την χοληστερίνη στα ύψη.
-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε ρούχα, παπούτσια, παιχνίδια, και πληθώρα από άχρηστα είδη για το σπίτι (μέχρι κόφτης για να κόβεις σε ίσια κομμάτια την μπανάνα υπάρχει!!!).
Ας επιστρέψουμε στην εποχή του 60.
Ας περπατήσουμε και πάλι ήσυχοι στον άδειο δρόμο.
Ας κοιμηθούμε το βράδυ χωρίς να ξυπνάμε από τον κάθε αργόσχολο ηλίθιο που τριγυρνάει με το αμάξι ακούγοντας τουρκογύφτικα καψουρολαϊκά ή χαζά ραπ στην διαπασών.
Ας φάμε λιγότερο και ας χάσουμε το υπέρβαρο λίπος μας.
Ας κάνουμε πάλι γιορτές-ρεφενέ.
Ας ξανακάνουμε αληθινούς φίλους, αντί για τους ηλεκτρονικούς που έχουμε σήμερα.
Ξυπνάτε μαλάκες Έλληνες. Έχουμε περάσει δια πυρός και σιδήρου. Έχουμε δώσει τα φώτα του πολιτισμού στον κόσμο. Έχουμε τσακίσει στον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο την ιταλική και γερμανική υπερδύναμη.
Και έχουμε καταντήσει σήμερα να ζητιανεύουμε από τους κωλο-ευρωπαίους και να τους παρακαλάμε να μας πηδάνε ώστε να έχουμε βίντεο και κινητά. Και από πάνω καθόμαστε και μας βρίζουν, αφού δεν έχουμε πλέον ΚΑΘΟΛΟΥ αξιοπρέπεια.

Χάρρυ Κλυνν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ...   ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 19 2012, 20:32

nikosdll έγραψε:
jk_prince έγραψε:
nikosdll έγραψε:
Παράθεση :
για την καταδίκη του "χοντρού" σε ισόβια, λόγω διαπλοκής,
συνεργείας και υπόθαλψης οικονομικών κακουργημάτων...


και για ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ stam δέν φταίνε για όλα οι Έλληνες ναι κλέψαν κάποιοι αλλά
νομίζω ο μέσος Έλληνας δεν μπαίνει στο ίδιο καζάνι με αυτά τα βουβάλια!!!!

Ο μεσος Ελληνας (και φυσικα ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ) δεν εκλεψε ισως γιατι δεν του δοθηκε η καταλληλη ευκαιρια η αν το θες ηθελημενα. Με τη σταση του ομως εκμεταλευτηκε αυτες τις "κλοπες" για ιδιον όφελος.
Οταν δεν ζητησε αποδειξη εκλεψε το κρατος απο το ΦΠΑ
οταν πληρωσε την πολεοδομια εκλεψε τη σειρα καποιου αλλου
οταν εδωσε "φακελακι" ανεβηκε στη σειρα προταιρεοτητας για μια εγχειρηση αφήνοντας αλλον ασθενη εκτος λιστας
Οταν πηρε τηλεφωνο τον πολιτευτη,γνωστο,παπα ωστε το παιδι του να μην υπηρετησει στα συνορα εστειλε καποιο αλλο παιδι στη θεση του μακρυα απο το σπιτι του.
οταν κλαφτηκε στον αστυνομικο για παραβαση του ΚΟΚ ωστε να μην πληρωσει το προστιμο(η μεγαλο μερος αυτου)
Και φυσικα πολλα ακομα παραδειγματα
Νομιζω οτι μπαινει στο ιδιο καζανι γιατι μεσω αυτων που συνεργαστηκε (γιατι ο συνεργος εχει την ιδια ευθυνη) απλα επιβαιβαιωνε αυτα που βριζει και δεν παραδεχεται οτι "φταιω και ΕΓΩ"

ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ!!! Αυτά διδάχτηκε όμως με αυτη την νοοτροπία πορεύτηκε, αυτό το παραμύθι του διάβασαν αυτό έμαθε.
δέν εχεις άδικο αλλώστε ο κάθε λαός έχει την εξουσία που του αξίζει, όμως ΔΕΝ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ ΜΑΖΙ, ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ. ΔΕΝ ΞΕΠΟΥΛΗΣΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΘΡΑΚΗ, ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΕΓΩ ΓΚΡΙΖΕΣ ΖΩΝΕΣ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΙΜΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΤΕΡΑ ΕΠΑΥΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΞΟΧΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΡΓΟΣ ΤΟΥΣ.

Και πλεον η ερωτηση γινεται (προς Θεου δεν ειναι προσωπικό το ερωτημα)
ΑΝ ειχες κοτερα, επαυλεις και εξοχικο θα σκεφτοσουν το ιδιο; με ποια νοοτροπια θα ειχες μεγαλωσει; θα ηταν η σωστη και για ποιους και ποσους; και ποσο μαλλον να τα ειχες αποκτησει απλα με κληρονομια, χωρις καμμια λαμογια.
Ο αλλος θα σε εβλεπε ως ισον απεναντι του; ο Εξαιρεσιμος Ελληνας που γραφω και ποιο πανω... ή απλα δεν θα σε ενδιεφεραν αυτα τα πραγματα γιατι λογω ισχυς=χρημα πολυ απλα δεν θα σε ακουμπαγαν;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
mpetatzis
gold member
gold member
mpetatzis

Ηλικία : 52
Registration date : 17/01/2008

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ...   ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 19 2012, 21:55

Highlander έγραψε:


Και μη μου πείτε πως ο Έλληνας δεν πάει οικοδομή.
Οι περισσότεροι γνωστοί μου ασχολούνται με το κομμάτι της οικοδομής:
Χτίστες, Μπετατζήδες, Ηλεκτρολόγοι κλπ.


φιλε μου οχι ο ελληνας δεν παει οικοδομη.αν εξαιρεσεις ηλεκτρολογους ,υδραυλικους και καποιες αλλες δουλειες που πρεπει να εχεις σπουδασει το αντικειμενο και να ξερεις που παν τα τεσσερα στις αλλες δουλειες ,τις βρωμικες δεν πανε ελληνες...μονο ισως καποιοι οι οποιοι δεν καταφεραν οπως εγω να προχωρησουν σε καποια σχολη.εκτος και αν εννοεις ενα 20% γιατι μονο τοσοι ειμαστε...
οπως δεν γινεται και αγροτης ή μαλλον δεν γινοταν ,γιατι τωρα που σφιξαν οι κωλοι απο αναγκη θα ασχοληθουν.





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Delta.S
gold member
gold member
Delta.S

Ηλικία : 55
Τόπος : Υμηττος
Registration date : 09/10/2009

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ...   ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 23 2012, 10:39

bravvoo αντρεα εξαιρετικο αλλα και τοσο αληθινο....δυστυχως Exclamation Exclamation Exclamation
ειδικα αυτο...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ: ΜΕΙΝΑΜΕ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΠΡΩΗΝ ΕΥΠΟΡΟΙ, ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΤΟΥ ΣΑΛΟΝΙΟΥ ΚΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΝΑΠΕ, ΚΑΙ ΤΑ ΚΤΗΝΗ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΤΟΥ ΧΑΣΑΠΗ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΟ ΣΒΕΡΚΟ ΜΑΣ!!! imarton imarton ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Viljki imarton imarton
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nickname
Member
Member
nickname

Ηλικία : 35
Τόπος : Ηράκλειο
Registration date : 04/08/2009

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ...   ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 23 2012, 13:14

Αντε βρε βγείτε στους δρόμους και αφήστε τις μαλακίες
Απο κείμενα και ιστορίες χορτάσαμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ H ΑΛΗΘΕΙΑ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: