Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?
ΝΑΙ
Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 I_vote_lcap88%Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 88% [ 87 ]
ΟΧΙ
Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 I_vote_lcap11%Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 11% [ 11 ]
ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ
Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 I_vote_lcap1%Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 99
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
NewFish
gold member
gold member
NewFish

Ηλικία : 47
Τόπος : Όπου γης και πατρίς
Registration date : 13/02/2008

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 20:01

socrates έγραψε:
Θέλω να γράψουν και οι άλλοι 4 που είπαν ΟΧΙ έως τώρα πως τα καταφέρνουν ???!!!

Εγώ είπαμε... μετανάστευση... η λύση στην κρίση... Άρα μήπως δεν είναι η καθαυτή κρίση το πρόβλημα και απλά βρήκαν αφορμή να αποτελειώσουν την Ελλαδίτσα;

Υ.Γ.
Παίζει ρόλο βέβαια που σχεδιάζουμε και 2-χρονους κινητήρες πλοίων... οπότε μιλάμε για μια αγορά, που όπως είπε ο φίλος παραπάνω, ναι μεν στριμώχτηκε, αλλά δε μασάει ακόμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ammoulianiotis
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
ammoulianiotis

Ηλικία : 37
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗ
Registration date : 09/09/2009

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 21:39

Ναι, γιατι μετα την Καθαρα Δευτερα που μας περασε ελαβα την απολυση μου (ευτυχως και την αποζημιωση) και μετα απο 3 μηνες ανεργιας βρηκα καπου δουλεια αλλα χωρις ενσημα και στην αρχη δουλευα για 20ευρω το 8ωρο. Τωρα βεβαια ο μισθος ειναι καπως καλυτερος και με τις υπερωριες που ευτυχως πληρωνομαι ειμαι καλα, δεν παυει ομως να μην κολλαει ενσημα το boss....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stilo-club.gr
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 01 2013, 20:03

UP !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 01 2013, 20:11

ammoulianiotis έγραψε:
δεν παυει ομως να μην κολλαει ενσημα το boss....
10.500 πες τον boos

και 300 για σένα Very Happy 

ναι -12% αν εξεύρεσης  της κράτησης affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vato Loco
Member
Member
Vato Loco

Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 16/07/2012

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 01 2013, 20:55

Απάντησα όχι με βάση τα περιορισμένα κριτήρια που έβαλες. Κατ' ουσίαν όμως γίνεται της πο&τ@ν@ς.
Έχω επηρεαστεί και ως προς το εξής: πριν απο κάποια χρόνια, μόλις τα έπαιρνα στο κρανίο, τα βρόνταγα και την έκανα. Λίγο το καλό βιογραφικό, λίγο ότι δε φοβόμουν τη δουλειά και είχα θέσεις "κασκαντέρ", ήμουν άνετος. Τώρα περιορίζομαι σε ασκήσεις αναπνοής και αυτοσυγκέντρωσης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jumaru
gold member
gold member
Jumaru

Ηλικία : 45
Τόπος : Πιο πανω απο τα ελατα
Registration date : 10/03/2011

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 01 2013, 21:15

"ΕΜΑΜΗΘΗΚΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ..!!" ...κ μη χειροτερα..
 
panic panic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 01 2013, 21:29

εγω εχω κονομισει απο την κριση..αμα και πτωχευσουμε εκει να δεις αγορες που θα κανωcheers 
τρελες κονομες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αchilleas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Αchilleas

Ηλικία : 52
Τόπος : ΛΑΓΚΑΔΑΣ
Registration date : 06/04/2012

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 01 2013, 21:41

H γυναίκα μου άνεργη κι' εγώ απο 6ήμερος έγινα 3ήμερος,
δέν με απασχολούνε πλέον αυτά όμως...γιατί μου ήρθαν χειρότερα Neutral 
Υγεία παιδιά και όχι πολύ αχ-βαχ...δέν κερδίζουμε τίποτα...αντιθέτως !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 01 2013, 21:53

Αχιλεα περαστικα να ειναι....

ασχετο ...γαματο avatar
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 01 2013, 22:38

Πέρσι μου μείωσαν τον μισθό κατα 40% υπογράφοντας επιχειρησιακή σύμβαση
και το περασμένο Σάββατο 28/09 με απολύσανε!!! Sad Sad Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 01 2013, 23:40

Morniac έγραψε:
Χαιρομαι ρε παιδια που ανοιγεστε....όπως στις συνεδρίες των Ανωνυμων Αλκοολικών ένα πράμα.
Ο στοχος μου βεβαια δεν ηταν αυτος......ο στόχος σου δηλαδή ποιός είναι για να καταλάβω ακριβώς?
Μου αρκουνε τα αριθμητικα δεδομενα.........να τα κάνεις ίντα δηλαδή ορε παλλικάρ???
Και παλι με κανει εντυπωση ο αριθμος ψηφοφορων σε σχεση με τον αριθμο αναγνωστων του post.........και πάλι καλά δε λες???

στο ''δημοψήφισμα'' τωρα..........κλεισμένα 2 χρόνια άνεργος επι της ουσίας, η εργασία μου όπως την είχα σαν έννοια στο μικρο μου το μυαλό μεχρι τα 35 μου όχι απλώς έχει αλλάξει, αλλά δεν επιθυμώ να ξαναβρεθει ουτε για πλάκα στα προ κρίσης επίπεδα!

''golden boy''  (έτσι μου λέγανε, έτσι νόμιζα κι εγώ) των πολυεθνικών σε όλη μου την μεχρι προ 2 ετών ''καριέρα'', έχω τραβήξει 1 ΤΕΡΑΣΤΙΟ Χ και θεωρώ την απόλυση μου ως μια ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΣΦΑΛΙΑΡΑ στον εγωισμό, την υπερηφανεια και την αλαζονεία που είχα συσσωρεύσει όλα αυτά τα χρόνια

εισοδηματικά έχω πέσει κάτω απο 70%........

όμως..........απο τον φετινό Ιούνιο και για τους 3 τελευταίους μήνες τα μοναδικά μου έσοδα προέρχονται απο ενδεικτικά:

καμμιά 40ριά/βδομάδα χωριάτικα αυγουλάκια ΔΙΚΑ ΜΟΥ
καμμιά 100ριά κιλά βιολογικότατο μελάκι ΔΙΚΟ ΜΟΥ
καμμιά 10ρια νοστιμότατα κουνελάκια ΔΙΚΑ ΜΟΥ\
συνεχίζοντας να κάνω αυτό για το οποίο και με πληρώνανε για τα δικά τους προϊόντα/μαγαζιά ολα αυτα τα χρόνια οι πολυεθνικοί μου (ως επι το πλείστον) εργοδόται......ΠΩΛΗΣΗ!

και όλα αυτά μη έχοντας στο ονομα μου ούτε μισό τετραγωνικό γης, ζώντας σε 1 νησί όπου μετά πολλής μου λύπης υπάρχουν εκατοντάδες χιλιάδες στρέμματα γης που κάθονται...........


για'υτο αγαπητε εν VSTROM  αδελφέ Morniac ΔΕΝ θα ψηφίσω στο δημοψηφισμα σου (άμα ήντονεε δημοψήφισμα α-λα ΓΑΠ θα το ριχνα μονοκούκι το ψηφαλάτσι βέβαια) αλλά πιστεύω να σε κάλυψα με τα προγραφόμενα!


Συμπερασματικά λοιπόν και προσωπικά..........

η ''εργασία'' μου όπως την ήξερα ας πάει στο καλό.............η ''εργατικότητα'' μου όμως να μη με εγκαταλείψει ποτέ και να μου ''δείχνει το δρόμο''!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 02 2013, 07:56

+ πολλά Χρήστο, εμείς πώς θα την κάνουμε από το μπορντέλο εδώ πέρα δεν ξέρω-κάθε μέρα και χειρότερα...κανά χωραφάκι παίζει ; Rolling Eyes 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpetatzis
gold member
gold member
mpetatzis

Ηλικία : 52
Registration date : 17/01/2008

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 02 2013, 16:55

το ονομα μου και η εικονα που εχετε οταν κυκλοφορατε εξω στους δρομους τα λενε ολα....
σχεδον 3 χρονια....


λετε να τον φτασω? https://www.youtube.com/watch?v=z8Ov3dJwOb0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αchilleas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Αchilleas

Ηλικία : 52
Τόπος : ΛΑΓΚΑΔΑΣ
Registration date : 06/04/2012

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 03 2013, 16:52

Morniac έγραψε:
Αχιλεα περαστικα να ειναι....

ασχετο ...γαματο avatar


Ευχαριστώ Παλίκαρε, είμαστε στη μέση της προσπαθειας
θα το παλέψουμε και θα το νικήσουμε Twisted Evil 
Για το avatar, έτυχε να κρατώ την κάμερα και βγήκε super Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 42
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 03 2013, 19:19

45% κατω ο μισθος νυχτερινες ωρες εργασιας αργιες υπερεργασια εχουν να πληρωθουν 3 χρονια τωρα!
Κανω 1 βασικη εργασια και αλλα δυο μεροκαματα (και αυτα οχι καθε μερα 2-3 την εβδομαδα και αν)για να συμπηρωσω τον μηνα μου!
Οσο για τα εξοδα δεν χρειαζεται να πω τιποτα τα ξερετε ολοι το μονο που εχω να πω ειναι οτι απο υγεια και ηθικο ειμαι καλα..................................ακομα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: