Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 HID, xenon ή κάτι άλλο???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sotirispap



Registration date : 04/08/2012

HID, xenon ή κάτι άλλο??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: HID, xenon ή κάτι άλλο???   HID, xenon ή κάτι άλλο??? Icon_minitimeΔευ Αυγ 06 2012, 15:33

Είμαι σίγουρος ότι το θέμα έχει συζητηθεί δεκάδες φορές με διαφορετικές απόψεις και γνώμες. Έχω ψάξει σε forum, site και εδώ στο forum αλλά άκρη δεν έχω βγάλει.
Η ερώτηση απλή.
Το V-strom, σε γενικές γραμμές και συγκριτικά με άλλα μηχανάκια που έχουν μία από τις 2 λάμπες ανοιχτές, έχει αρκετά καλό φωτισμό στο δρόμο και κυρίως το βράδυ. Επειδή όμως ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο και επειδή οι ελληνικοί δρόμοι σε μεγάλο ποσοστό είναι σχεδόν χωρίς φώτα, υπάρχει κάποιος τρόπος να έχουμε καλύτερο, καθαρότερο ή όπως θέλετε πέιτε το, φωτισμό στο V-strom???? Είτε αυτό λέγεται Xenon, led, είτε προβολέας είτε οτιδήποτε τέλος πάντων. Χωρίς βέβαια να τυφλώνουμε τους απέναντι, γιατί μπορεί να πέσουν πάνω μας !!!! αλλά δεν υπάρχει και λόγος να το κάνουμε αυτό, αλλά και χωρίς να έχουμε πρόβλημα με τα ηλεκτρικά της μηχανής που πιθανόν να χρειαστεί να παρέμβουμε.

Δύσκολη ερώτηση ε??? Ή μάλλον, δύσκολη η απάντηση. scratch scratch scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

HID, xenon ή κάτι άλλο??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HID, xenon ή κάτι άλλο???   HID, xenon ή κάτι άλλο??? Icon_minitimeΔευ Αυγ 06 2012, 15:57

sotirispap έγραψε:
υπάρχει κάποιος τρόπος να έχουμε καλύτερο, καθαρότερο ή όπως θέλετε πέιτε το, φωτισμό στο V-strom???? .




https://www.vstromhellasforum.com/t13200-topic?highlight=angel+eyes

https://www.vstromhellasforum.com/t10760-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sotirispap



Registration date : 04/08/2012

HID, xenon ή κάτι άλλο??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HID, xenon ή κάτι άλλο???   HID, xenon ή κάτι άλλο??? Icon_minitimeΔευ Αυγ 06 2012, 17:29

Πολύ καλό και εντυπωσιακό αποτέλεσμα αλλά αν το κάνω εγώ αυτό πιθανότατα θα μείνω να κοιτάω την μηχανή με τα διάφορα καλώδια και εξρτήματα.
Ξέρουμε λοιπόν κάποιον που να το κάνει, δοκιμασμένα??
Επίσης είδα ότι θα χρειαστεί έτσι και αλλιώς να πάρω xenon λάμπες σωστά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

HID, xenon ή κάτι άλλο??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HID, xenon ή κάτι άλλο???   HID, xenon ή κάτι άλλο??? Icon_minitimeΔευ Αυγ 06 2012, 17:59


http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=xenon+h4&_sacat=0&_odkw=xenon+%CE%B74&_osacat=0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sotirispap



Registration date : 04/08/2012

HID, xenon ή κάτι άλλο??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HID, xenon ή κάτι άλλο???   HID, xenon ή κάτι άλλο??? Icon_minitimeΠαρ Αυγ 10 2012, 18:36

Ρώτησα κανα 2 γνωστούς αλλά κανέις δεν αναλαμβάνει να μου βάλει angel eyes και xenon sτην μηχανή Sad Sad Sad

Ξέρετε κάποιον ή έχετε δοκιμάσει κάποιον με καλά αποτελέσματα ώστε να μου την φτιάξει???? Δεν με πειράζει να την αφήσω 2-3 μέρες στο συνεργείο αρκεί να κάνει καλή και σωστή δουλειά.
Για Αθήνα μιλάμε πάντα όπου και μένω. Ή έστω Κόρινθο που μπορεί να πάω κανα 10ήμερο.
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

HID, xenon ή κάτι άλλο???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: