Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 κλοπη......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
george83
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
george83

Ηλικία : 40
Τόπος : Κυψέλη
Registration date : 06/12/2009

κλοπη...... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλοπη......   κλοπη...... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 23 2012, 19:13

Κρίμα ρε φίλε.
Το θέμα είναι πως αν αρχίσουμε να γρατζουνάμε ότι μπορεί να μας πάρουν οι μπάσταρδοι τότε... άστα να πάνε.

Κλέβουν αβέρτα τα μαλακισμένα.
Και να τους πετύχεις την ώρα που το κάνουν, παρόλο που έχω σκεφτεί πολλά πράγματα, δεν ξέρω κατα πόσο είναι έξυπνο να κάνεις οποιαδήποτε άλλη κίνηση πέραν του να καλέσεις αστυνομία. Όλοι είδαμε την κατάληξη του 30χρονου που του βούταγαν το αμάξι.
Οπλοφορούν πάρα πολλοί πλέον. Δεν το λέω για να τρομοκρατήσω, αλλά για να προστατέψουμε τη ζωή μας.
Δε θα συνεχίσω τα περί οπλοφορίας γιατί αν πω την άποψή μου θα ξεκινήσω μεγάλη κουβέντα.

Το κακό είναι πως η αστυνομία είναι παντελώς απούσα.

Θα σας πω ένα περιστατικό για να καταλάβετε.
Περπατούσα σε μια λαϊκή της Αθήνας. Βλέπω λίγο πιο πέρα ένα Πακιστανό να κρατάει αυτό σε γκρι(μήπως το κλαίει κάποιος από εδώ μέσα), με καμια-δυο μικρές γρατζουνιές. Προχωράω λίγο πιο κοντά αναψοκοκκινισμένος. Εκείνη την ώρα πάει ένας μάλλον Βούλγαρος και τον ρωτάει πόσο. Το παίρνει και φεύγει. Πόσο λέτε??

Λίγο πιο πέρα η δημοτική αστυνομία. Πακιστανοί και κάθε λογής τύποι με σεντόνια να πουλάνε από ξεχαρβαλωμένα ελικοπτεράκια μέχρι παπούτσια Nike αυθεντικά. Το ότι ήταν αυθεντικά το ξέρω γιατί από τη τσαντήλα μου πάω στη δημοτική και τους λέω δεν τους βλέπετε?? Πάμε προς τα εκεί και μερικοί είχαν προλάβει και την έκαναν. Ο τύπος με τα παπούτσια, τα καπάκια λεκάνης κτλ ή δεν πρόλαβε ή το πιθανότερο τους έγραψε στα @...δια του. Του λένε μάζεψέ τα. Εγώ φορτωμένος τους αρχίζω "τί μάζεψέ τα, πάρε σπρέυ και βάφτα, πάρτα και πέταξέ τα, κάφτα, δώστα σε 'μένα να τα κάψω και παρακολούθησέ με, πάρτε την αστυνομία, κάντε κάτι. Θα πάει πιο κάτω και θα τα σπρώξει".
Και η απάντηση "τί μου λες ρε φίλε, είμαστε 3 μήνες απλήρωτοι, σπρέυ θα μας δώσουν(τους είπα να τους αγοράσω εγώ, αλλά μου είπαν πως είναι παράνομο???)? Θα τον πάμε να τα πετάξει σε κάδο.".
Ε, μετά από λίγο πάλι εκεί ήταν με τα πράγματα.

Συγνώμη που βγήκα λίγο off topic(αν βέβαια έλεγα ότι έχω δει το τελευταίο διάστημα θα έβγαινα πολύ), αλλά να ξέρετε πως δε πωλούνται μόνο από αγγελίες. Κάντε καμιά βόλτα από λαϊκή και θα εκπλαγείτε με αυτά που θα δείτε.






























Α για να μη ξεχάσω... 4,5?.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagman
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vagman

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 30/07/2010

κλοπη...... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλοπη......   κλοπη...... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 23 2012, 23:39

tasos2 έγραψε:
vagman έγραψε:
tasos2 έγραψε:
Δυστηχως μολις μου φαγανε την μια acrapovic ελεος......που να του κολησει το μοτερ
Υποθέτω ότι φοράς (αν φοράς) και meta συναγερμό ή λάθος υπόθεση....? Rolling Eyes
Απλά το αναφέρω γιατί με τον meta είναι ικανοί να σε ελαφρύνουν κατά πολύ χωρίς καν αυτή η μλκία να χτυπήσει....


ναι μετα φοραω αλλα ειχε χτυπησει κανονικα απλα δεν τον ακουσα...δεν ξερω αν χτυπαει μια φορα και τελος αλλα ειχε χτυπησει το καταλαβα απο το ξεκλειδωμα το πρωι ξερεις.......ειναι και τυχερα τα μου......λα

Λογικά ήταν ήδη τελειωμένη υπόθεση... Φαντάζομαι ότι χτύπησε στο τέλος όταν θα "ξεκούμπωναν" την εξάτμιση ή με καμιά άτσαλη κίνηση της τελευταίας στιγμής θα την κούνησαν λίγο παραπάνω και γι' αυτό αδιαφόρησαν....
Από ότι κατάλαβα δεν έχεις τηλεειδοποίηση και καλό είναι asap να βάλεις....
Θα σου έλεγα ακόμα να προσθέσεις μαγνητική παγίδα στην σέλα αλλά και περιμετρικό (προσωπικά δεν έχω ούτε το ένα αλλά ούτε και το άλλο), το πιό εύκολο όμως που καλό είναι να κάνεις άμεσα-μόνος σου και χωρίς να ξοδευτείς και χωρίς να ξοδευτείς είναι το να μετακινήσεις τον συναγερμό αν δεν το έχεις ήδη κάνει σε πιό ασφαλές σημείο από την συνηθισμένη τοποθέτηση που κάνουν οι ηλεκτρολόγοι στους συναγερμούς. Pm me αν έχεις απορίες. Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vagman1@yahoo.gr
 

κλοπη......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: