Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ερώτηση για συναγερμό spy 5000

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
chronis88

chronis88

Ηλικία : 35
Τόπος : Κρήτη
Registration date : 26/02/2012

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΤρι Ιουν 19 2012, 11:52

καλήμερα, διαβάζω αρκετό καιρό τωρα για αυτον τον συναγερμο,εχω δει και τα post που εχουν γινει στο φορουμ αλλα επειδη εχω στο scouter μου ενα συναγερμό , τον οποιο δεν τον χρησιμοποιο πλεον διοτι αν περασει ενα μηχανάκι με μπασο θορυβο (εξατμιση)αρχιζει και βαραει ο συναγερμος.. spy 5000 μηπως ξερει κανεις αν ρυθμιζει αυτο? ειδα οτι εχει εναν ρυθμιστη για το Περιμετρικό ραντάρ με ρύθμιση ευαισθησίας αλλα δεν ξερω αμα ρυθμιζει αυτο που θελω ..και κατι ακομα αν εχει μεγαλη εμβέλεια μεσα στην πολη. Γενικοτερα ειναι ενα αξιοπιστος συναγερμος? παρακατω ειναι ενα link με τον συναγερμο που λεω..

http://motocosmos.gr/index.php/accessories/security/alarms/2way-alarm-2pager-shock-sensor-perimeter-sensor-tilt-sensor.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΤρι Ιουν 19 2012, 13:45

Μπορεις να ρυθμισεις την ευαισθησια μεσω του χειριστηριου. Εχει αρκετα μεγαλη εμβελεια κα με τοιχους ενδιαμεσα.Αν δεν σε ενδιαφερει να παιρνει η μηχανη μπροστα απο αποσταση(δηλαδη να κοψεις ρευματα στη μιζα)ειναι και πολυ ευκολη η τοποθετηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
STAMOS V-STROM
Member
Member
STAMOS V-STROM

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Registration date : 26/04/2010

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΤρι Ιουν 19 2012, 19:20

Αυτόν τον συναγερμό τον εχω βάλει εδώ και 1 χρόνο και εχω να πω πως για τα λεφτά του είναι πάρα πολύ καλός.
Το μόνο που δεν μου αρέσει πολύ είναι πως δεν έχει πολύ δυνατό ήχο ο συναγερμός,εχω ακούσει πολύ ποιο δυνατούς.
Τοποθέτηση μου έκανε ο Θηβαίος στην Γαλατσίου με πάρα πολύ καλή και προσεκτική εγκατάσταση.
Δεν έβαλα την επιλογή της αυτόματης ανάφλεξης μιας και κινεζικος συναγερμός μην πάθουμε και τίποτα κατά την οδήγηση.
Τώρα αυτό με την ευαισθησία από το τηλεκοντρόλ που λες δεν ξέρω πως το κάνουν δώσε πληροφορίες.
Μόνο τον περιμετρικο συναγερμό έχει μια ρύθμιση για την ευαισθησία.
Πάντως αξίζει προχώρα άφοβα


Έχει επεξεργασθεί από τον/την STAMOS V-STROM στις Τρι Σεπ 11 2012, 10:12, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chronis88

chronis88

Ηλικία : 35
Τόπος : Κρήτη
Registration date : 26/02/2012

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΤρι Ιουν 19 2012, 20:26

σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.. αρα δεν θα εχω ασκοπους οπλοισμους του συναγερμου απο φασαρια.
καθως εψαχνα απο που θα τον παραγγειλω παρατηρησα οτι μονο στο site πιο πανω δινουν τον αισθητιρα κλισεις και οχι στο ebay ή δεν το λενε μιλαω για αυτο http://motocosmos.gr/index.php/catalog/product/gallery/id/45/image/140/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NonosG4
Member
Member
NonosG4

Ηλικία : 32
Τόπος : ΤΟΥΜΠΑ
Registration date : 15/05/2012

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΤρι Ιουν 19 2012, 22:07

Όσων αφορά τον αισθητήρα κλίσης μπαίνει και μια αμπούλα υδραργυρική με 70 λεπτά και την κάνει τη δουλειά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 57
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΤρι Ιουν 19 2012, 23:35

ο Θηβαίος στο Γαλάτσι την τοποθέτηση την έκανε κόβοντας καλώδια η προσάρμοσε φισα στην φισα της μηχανής?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΤετ Ιουν 20 2012, 02:42

STAMOS V-STROM έγραψε:
Αυτόν τον συναγερμό τον εχω βάλει εδώ και 1 χρόνο και εχω να πω πως για τα λεφτά του είναι πάρα πολύ καλός.
Το μόνο που δεν μου αρέσει πολύ μηναία πως δεν έχει πολύ δυνατό ήχο ο συναγερμός,εχω ακούσει πολύ ποιο δυνατούς.
Τοποθέτηση μου έκανε ο Θηβαίος στην Γαλατσίου με πάρα πολύ καλή και προσεκτική εγκατάσταση.
Δεν έβαλα την επιλογή της αυτόματης ανάφλεξης μιας και κινεζικος συναγερμός μην πάθουμε και τίποτα κατά την οδήγηση.
Τώρα αυτό με την ευαισθησία από το τηλεκοντρόλ που λες δεν ξέρω πως το κάνουν δώσε πληροφορίες.
Μόνο τον περιμετρικο συναγερμό έχει μια ρύθμιση για την ευαισθησία.
Πάντως αξίζει προχώρα άφοβα

Οταν ειναι OFF ο συναγερμος πατας για 2-3 δευτερολεπτα το κουμπι ξεκλειδωματος (πλαγια ανοιχτο λουκετο)
Ακους ενα κριπ και το λεντ μενει αναμενο και τα φλας αναβοσβηνει μια φορα
μετα πατας το κλειδωμα (αναβοσβηνουν φλας και εχεις ηχο μπιπ) αναλογα με το βαθμο ευαισθησιας(εργοστασιακα ειναι στο 3 αρα με το πρωτο πατημα στο κουμπι μπροστα(ενεργοποιηση συναγερμου) θα δεις να αναβοσβηνουν τα φλας 4 φορες και θα ακουσεις 4 μπιπ)
Συνε χιζεις μεχρι το επιθυμητο 1,2,3,4,5 και ξανα παει 1,2,3....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
STAMOS V-STROM
Member
Member
STAMOS V-STROM

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Registration date : 26/04/2010

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 21 2012, 23:24

pulsar έγραψε:
ο Θηβαίος στο Γαλάτσι την τοποθέτηση την έκανε κόβοντας καλώδια η προσάρμοσε φισα στην φισα της μηχανής?
Δεν νομίζω να έκοψε τίποτα καλώδια.Πάντως έκανε πολύ καλή δουλειά και με 30? τοποθέτηση


Ευχαριστώ για τις οδηγίες της ευαισθησίας.Εμενα τότε είναι όντος στο 3 μιας και όταν βγάζω το κλειδί κάνει 3 μπιπ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eliaskat

Eliaskat

Τόπος : Αθηνα
Registration date : 04/05/2011

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 22 2012, 10:48

φιλε παντα 3 μπιπ κανει οταν σβηνεις την μηχανη .

η ρυθμιση της ευαισθησίας γινεται όπως εγραψε ο φιλος jk_prince


" Οταν ειναι OFF ο συναγερμος πατας για 2-3 δευτερολεπτα το κουμπι ξεκλειδωματος (πλαγια ανοιχτο λουκετο)
Ακους ενα κριπ και το λεντ μενει αναμενο και τα φλας αναβοσβηνει μια φορα
μετα πατας το κλειδωμα (αναβοσβηνουν φλας και εχεις ηχο μπιπ) αναλογα με το βαθμο ευαισθησιας(εργοστασιακα ειναι στο 3 αρα με το πρωτο πατημα στο κουμπι μπροστα(ενεργοποιηση συναγερμου) θα δεις να αναβοσβηνουν τα φλας 4 φορες και θα ακουσεις 4 μπιπ)
Συνε χιζεις μεχρι το επιθυμητο 1,2,3,4,5 και ξανα παει 1,2,3...."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stakhs
Member
Member
stakhs

Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 02/07/2012

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 24 2013, 15:02

Ξεθαβω αυτο το θεμα υστερα απο καιρο.

Δωστε μερικες πληροφοριες, εμπειρια οσοι εχετε το συγκεκριμενο μοντελο συναγερμου. Ειστε ευχαριστημενοι; Καταναλωνει αρκετη μπαταρια;

Εμαθα οτι βγηκε και δευτερη εκδοση:

http://motocosmos.gr/index.php/2way-alarm-2pager-shock-sensor-perimeter-sensor.html

Ποιαδηποτε πληροφορια, καλοδεχουμενη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eliaskat

Eliaskat

Τόπος : Αθηνα
Registration date : 04/05/2011

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 24 2013, 19:19

εγω που τον είχα στο strom ήμουνα αρκετά ευχαριστημένος και σιγουρα θα τον ξαναεβαζα.

Η τοποθετηση ειχαι γινει στον θηβαιο χωρις να κοψουμε κινητηρα και τα κολπα του start-stop .

α και μπες και ενα e-bay και αγορασε τον και πιο φθηνα !!

πχ αυτος ειναι με τα 2 χειριστήρια και τον περιμετρικό συναγερμό

http://www.ebay.com/itm/Free-shipping-SPY-two-way-motorcycle-alarm-with-remote-start-microwave-sensor-/200971753696?pt=US_Car_Alarms_Security_Systems&hash=item2ecad998e0


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
h3rtz

h3rtz

Ηλικία : 38
Τόπος : Thessaloniki
Registration date : 21/08/2012

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΔευ Φεβ 24 2014, 09:11

Καλημέρα σας παιδιά.

Να κάνω μια ερώτηση όσων αφορά τον συγκεκριμένο συναγερμό.
Καθώς τον τοποθετούσα έψαχνα την φίσα που συνδέω τα καλώδια για να ανάβουν τα φλασάκια όταν οπλίζε-αφοπλίζει ο συναγερμός :/ αλλά μάταια.... Δεν τον βρήκα.
Γνωρίζει κανείς σε ποιό σημείο της μηχανής βρίσκεται ?
Έχω ένα V-Strom DL650 μοντέλο 2005.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poliviosrr



Registration date : 13/03/2014

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Spy500 mm   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 13 2014, 10:04

Καλημέρα σε όλα τα μέλη του forum.Έχω τοποθετήσει τον ίδιο συναγερμό στη μηχανή μου (600rr) και προτίμησα να μην κόψω κανένα καλώδιο δηλαδή δεν έχω βάλει εκκινητή μίζας και ούτε τα flush σύνδεσα.Το πρόβλημα μου είναι πως ξεκλειδώνω τη μηχανή και ξανά κλειδώνει μόνη της...και για να αποφύγω αυτό το σφάλμα πατάω 3-4 φορές το ξεκλείδωμα.Γνωρίζει κάποιος στο forum μήπως τι έχω κάνει λάθος?  mouuuuuu 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 13 2014, 12:37

poliviosrr έγραψε:
Καλημέρα σε όλα τα μέλη του forum.Έχω τοποθετήσει τον ίδιο συναγερμό στη μηχανή μου (600rr) και προτίμησα να μην κόψω κανένα καλώδιο δηλαδή δεν έχω βάλει εκκινητή μίζας και ούτε τα flush σύνδεσα.Το πρόβλημα μου είναι πως ξεκλειδώνω τη μηχανή και ξανά κλειδώνει μόνη της...και για να αποφύγω αυτό το σφάλμα πατάω 3-4 φορές το ξεκλείδωμα.Γνωρίζει κάποιος στο forum μήπως τι έχω κάνει λάθος?  mouuuuuu 

1ον δεν ειναι σφαλμα.
Εχεις συνδεσει το καφε(αν θυμαμαι καλα) καλωδιακι στο διακοπτομενο?
Ενας τροπος για να το γλιτωσεις ειναι
1) Απενεργοποιηση
2) γυρισμα κλειδι στη μιζα ωστε να κανει check
3) κλεινεις διακοπτη
4) κανει 3 "κριπ" αλλα δεν οπλιζεται μεχρι να τον οπλισεις εσυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
makjr

makjr

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα - Γλυφάδα
Registration date : 13/09/2010

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 13 2014, 14:39

poliviosrr έγραψε:
Καλημέρα σε όλα τα μέλη του forum.Έχω τοποθετήσει τον ίδιο συναγερμό στη μηχανή μου (600rr) και προτίμησα να μην κόψω κανένα καλώδιο δηλαδή δεν έχω βάλει εκκινητή μίζας και ούτε τα flush σύνδεσα.Το πρόβλημα μου είναι πως ξεκλειδώνω τη μηχανή και ξανά κλειδώνει μόνη της...και για να αποφύγω αυτό το σφάλμα πατάω 3-4 φορές το ξεκλείδωμα.Γνωρίζει κάποιος στο forum μήπως τι έχω κάνει λάθος?  mouuuuuu 

Υπάρχει κ άλλη λύση χωρίς να γυρίσεις μίζα.. Ξεκλειδώνεις τον συναγερμό, πατάς μια φορά το κουμπί που δίνει εντολή για να πάρει μπροστά ο κινητήρας, ξανά πατάς μετά απο λίγο και θα δεις να ανάβουν τα φώτα θέσης. Έπειτα πατάς το ξεκλείδωσαν ξανά και είναι έτοιμο. Έτσι ξεγελάς τον συναγερμό ότι έχεις βάλει μπροστά!..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 13 2014, 14:48

makjr έγραψε:
poliviosrr έγραψε:
Καλημέρα σε όλα τα μέλη του forum.Έχω τοποθετήσει τον ίδιο συναγερμό στη μηχανή μου (600rr) και προτίμησα να μην κόψω κανένα καλώδιο δηλαδή δεν έχω βάλει εκκινητή μίζας και ούτε τα flush σύνδεσα.Το πρόβλημα μου είναι πως ξεκλειδώνω τη μηχανή και ξανά κλειδώνει μόνη της...και για να αποφύγω αυτό το σφάλμα πατάω 3-4 φορές το ξεκλείδωμα.Γνωρίζει κάποιος στο forum μήπως τι έχω κάνει λάθος?  mouuuuuu 

Υπάρχει κ άλλη λύση χωρίς να γυρίσεις μίζα.. Ξεκλειδώνεις τον συναγερμό, πατάς μια φορά το κουμπί που δίνει εντολή για να πάρει μπροστά ο κινητήρας, ξανά πατάς μετά απο λίγο και θα δεις να ανάβουν τα φώτα θέσης. Έπειτα πατάς το ξεκλείδωσαν ξανά και είναι έτοιμο. Έτσι ξεγελάς τον συναγερμό ότι έχεις βάλει μπροστά!..

Δεν εχει συνδεσει το διακοπτομενο ομως και δεν ξερω αν πετυχει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
makjr

makjr

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα - Γλυφάδα
Registration date : 13/09/2010

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 13 2014, 15:24

jk_prince έγραψε:
makjr έγραψε:
poliviosrr έγραψε:
Καλημέρα σε όλα τα μέλη του forum.Έχω τοποθετήσει τον ίδιο συναγερμό στη μηχανή μου (600rr) και προτίμησα να μην κόψω κανένα καλώδιο δηλαδή δεν έχω βάλει εκκινητή μίζας και ούτε τα flush σύνδεσα.Το πρόβλημα μου είναι πως ξεκλειδώνω τη μηχανή και ξανά κλειδώνει μόνη της...και για να αποφύγω αυτό το σφάλμα πατάω 3-4 φορές το ξεκλείδωμα.Γνωρίζει κάποιος στο forum μήπως τι έχω κάνει λάθος?  mouuuuuu 

Υπάρχει κ άλλη λύση χωρίς να γυρίσεις μίζα.. Ξεκλειδώνεις τον συναγερμό, πατάς μια φορά το κουμπί που δίνει εντολή για να πάρει μπροστά ο κινητήρας, ξανά πατάς μετά απο λίγο και θα δεις να ανάβουν τα φώτα θέσης. Έπειτα πατάς το ξεκλείδωσαν ξανά και είναι έτοιμο. Έτσι ξεγελάς τον συναγερμό ότι έχεις βάλει μπροστά!..

Δεν εχει συνδεσει το διακοπτομενο ομως και δεν ξερω αν πετυχει


Με το μπαρδον, δεν το διάβασα... Μπορείς να πάρεις διακοπτομενο απο το τη φυσα του κωλοφαναρου πχ, αν σφυνωσεις ένα λεπτο σύρματακι απο το πίσω μέρος της Φύσας ( στο κατάλληλο καλώδιο εννοείται) κ μετά συνδεσεις πάνω στο σύρμα τον συναγερμό. Έτσι δε θα χρειαστεί ούτε να κόψεις ούτε να γδαρεις καλώδιο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leris

leris

Ηλικία : 34
Τόπος : Thessaloniki
Registration date : 25/06/2014

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΤετ Απρ 27 2016, 22:17

Ξεθαβω το παρόν γιατί δεν βρήκα κάτι πιο πρόσφατο.
Υπάρχει κάποιος οδηγός εγκατάστασης συγκεκριμένα για vstrom? Καμμιά φωτογραφία μήπως??
Τι πάει πού βασικά.
Με ενδιαφέρει μόνο ο συναγερμός και ο περιεμετρικος χωρίς εκκίνηση κινητήρα κτλ.
Τον βρήκα σε καλή τιμή αλλά λέω να τον περάσω μόνος μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠεμ Απρ 28 2016, 00:18

5 καλωδια ειναι ολα και ολα που θα συνδεσεις(ακομα και με κλεφτες)

2 κιτρινα που ειναι τα φλας
1 κοκκινο στο +(αυτο εχει και την ασφαλεια)
1 μαυρο με κρικο στο - της μπαταριας(οπουδηποτε αλλου μπορει να "αισθανθει" μειωση τασης και να μην σου δουλεψει σωστα)
και (συνηθως ειναι γκρι) που θα κλεψεις απο διακοπτομενο

Θα κοιταξω αν εχω τα σχεδια ωστε να σου πω πιο παει στο διακοπτομενο αλλα και τους χρωματισμους των καλωδιων της μηχανης ωστε να βαλεις τους κλεφτες εκει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠεμ Απρ 28 2016, 00:45

leris καινουργιο το πηρες η μεταχειρισμενο???κ αν επιτρεπεται ποσο κ απο που??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leris

leris

Ηλικία : 34
Τόπος : Thessaloniki
Registration date : 25/06/2014

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠεμ Απρ 28 2016, 09:24

Να είσαι καλά φίλε μου. Θα την κάνω την αποπειρα. Αν βρεις και τη συνδεσμολογία θα σου ήμουν ευγνώμων.

Το βρήκα καταλάθος μεταχειρισμένο αλλά αχρησιμοποίητο με βάση τα λεγόμενα του πωλητή.
Σκεφτόμουν καιρό να το πάρω από έξω αλλά μιας και το βρήκα είπα να δώσω εκεί το δώρο του πασχα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠεμ Απρ 28 2016, 09:47

από τη φύσα των θερμαινόμενων που είναι κάτω από το ρεζερβουάρ αριστερά, εκεί που έχει το ρυθμιστή του ρελαντί (στα Κ5), θα πάρεις διακοπτόμενο από το πορτοκαλί/πράσινο καλώδιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leris

leris

Ηλικία : 34
Τόπος : Thessaloniki
Registration date : 25/06/2014

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠεμ Απρ 28 2016, 10:30

cheers yeye
Άρα δεν θα χρειαστεί να κόψω/ραψω κανένα καλώδιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IPPEAS
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
IPPEAS

Ηλικία : 56
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 06/01/2013

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠεμ Απρ 28 2016, 19:49

Eδω εχει το μανιουαλ λειτουργιας ........http://motocosmos.gr/catalogos/Manual_SPY_Moto_Alarm_by_Motocosmos.pdf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για συναγερμό spy 5000   ερώτηση για συναγερμό spy 5000 Icon_minitimeΠαρ Απρ 29 2016, 09:39

αυτός είναι made in china,ε; υπάρχει κάποιο site της εταιρίας που να μπορώ να δώ τα specs του;
υπάρχει κάποιο άλλο μοντέλο ή είναι μόνο το 5000;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ερώτηση για συναγερμό spy 5000

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: