Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Κράνος Enduro ναι ή όχι ??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
alex2010

alex2010

Ηλικία : 38
Τόπος : Βριλήσσια
Registration date : 14/08/2010

Κράνος Enduro ναι ή όχι ?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κράνος Enduro ναι ή όχι ??   Κράνος Enduro ναι ή όχι ?? Icon_minitimeΔευ Ιουν 04 2012, 00:47

Καλησπέρα,
μιάς και λέω να αλλάξω το κράνος μου σιγά σιγά θα ήθελα μερικές πληροφορίες.
Έχω δει κάποια κράνη enduro που εχουν τζαμάκι μπροστα...
αυτά τα κράνη τι πλεονεκτήματα και τι μειονεκτήματα έχουν σε σχέση με τα κλασικά full face?
η μετακίνησή μου είναι κατα βάση μεσα στην πόλη αλλα κάνω και μερικά ταξιδάκια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Κράνος Enduro ναι ή όχι ?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος Enduro ναι ή όχι ??   Κράνος Enduro ναι ή όχι ?? Icon_minitimeΔευ Ιουν 04 2012, 01:42

για μέσα στην πόλη καθαρά για το στυλ αν θέλεις πάρε...κατά τα άλλα είναι σε όλα υποδιέστερα...χαλαρότερο κλείσινο ζελατινών, μεγάλη αντίσταση στο γείσο από τον αέρα, καθόλου χειμερινά μιας κ από κάτω είναι θεάνοιχτα...για τα ταξιδακια είναι λίγο θέμα σε υψηλές ταχύτητες που είναι πλέον βλαπτικό για αυχένα κ επικίνδυνο να σου σπάσει κανένα γείσο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papasoc-1000

papasoc-1000

Registration date : 10/12/2012

Κράνος Enduro ναι ή όχι ?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος Enduro ναι ή όχι ??   Κράνος Enduro ναι ή όχι ?? Icon_minitimeΠεμ Φεβ 07 2013, 19:13

Μία μηχανοκίνητη ζωή έχω εντουρόκρανος.

βασικά άμα δεν το έχεις συνηθίσει καλύτερα μην το πάρεις. Για την πόλη μια χαρά είναι, άνετο και δεν σε πιάνει ασφυξία. Από την άλλη όπως είπε και ο Tazakos, ισχύουν τα μειονεκτήματα αυτά. βέβαια το πρόβλημα με την υψηλή ταχύτητα το έχω λύσει με ψηλότερα την ζελατίνα. Δεν νιώθω τίποτα που ήμουνα Εθνική με 200. Πιστεύω το κράνος που έχει ζελατίνα θα είναι σαφώς καλύτερο από θέμα κρύου.
Όλα είναι θέμα τι θέλεις!

Ένα άλλο μειονέκτημα.... έχει θόρυβο οπότε ξέχνα ακουστικά άμα χρησιμοποιείς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Κράνος Enduro ναι ή όχι ??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: