Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube   Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Icon_minitimeΤετ Μαρ 21 2012, 07:45

Όταν παρέλαβα στα χέρια μου το Mega Tube είδα οτι δεν βόλευε να πετάς εκεί μέσα πράγματα έτσι χύμα οπότε μέτρησα κ έκανα μια δερμάτινη θήκη.

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Scaled.php?server=254&filename=19035865
Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Scaled.php?server=194&filename=11296480
Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Scaled.php?server=813&filename=73118268
Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Scaled.php?server=11&filename=94093282
Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Scaled.php?server=827&filename=64646697
Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Scaled.php?server=215&filename=94331733
Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Scaled.php?server=833&filename=99366077

είναι απο χοντρό δέρμα αγελάδος για μεγαλύτερη αντοχή και το φερμουάρ είναι με πλαστικά δόντια για να μην έχει θέμα με υγρασίες κ σκουριές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube   Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Icon_minitimeΤετ Μαρ 21 2012, 08:22

Παίδες την έχω δει από κοντά και όντως είναι ΑΨΟΓΗ!

Για όσους έχουν Mega Tube είναι must!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k0panos
Member
Member


Ηλικία : 73
Τόπος : Athens
Registration date : 28/01/2008

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube   Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Icon_minitimeΤετ Μαρ 21 2012, 08:52

Ωραία δουλειά ρε και έξυπνο... αλλά το δερμάτινο τσαντάκι πόσο στοιχισε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mystirios

mystirios

Ηλικία : 58
Τόπος : Εύβοια - Αλιβέρι
Registration date : 06/07/2009

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube   Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Icon_minitimeΤετ Μαρ 21 2012, 08:57

καλή όπως φαίνεται…αλλά πέραν απτα αδιάβροχα δε βλέπω να παίρνει τίποτα άλλο μέσα το Mega Tube.. έκλεισε ο χώρος με την cow …..
Σε κάποιο μακρινό ταξίδι που θα χρειαστείς περισσότερα πράγματα για αποθήκευση μαλων να μένει σπίτι η αγελάδα.. cow
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube   Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Icon_minitimeΤετ Μαρ 21 2012, 09:56

mystirios έγραψε:
καλή όπως φαίνεται…αλλά πέραν απτα αδιάβροχα δε βλέπω να παίρνει τίποτα άλλο μέσα το Mega Tube.. έκλεισε ο χώρος με την cow …..
Σε κάποιο μακρινό ταξίδι που θα χρειαστείς περισσότερα πράγματα για αποθήκευση μαλων να μένει σπίτι η αγελάδα.. cow

στη φώτο έχω μέσα μόνο το αδιάβροχο για να φαίνεται το σχήμα του. Τώρα μέσα έχει το αδιάβροχο ένα ζευγάρι γάντια (χωρίς προστασίες) μια ομπρέλα (μη γελάτε έχει χρειαστεί) ένα κομμάτι σαμπρέλα, το ελαστικό δίχτυ-χταπόδι, μια πετσέτα μικρή και ένα περιλαίμιο. Γενικός χωράει ότι και ο σωλήνας αφού φτιάχτηκε με τις ακριβείς διαστάσεις του είναι σαν της εσωτερικές τσάντες στις βαλίτσες, οπότε χωράει ότι κ ο σωλήνας.

Οσο για το κόστος δεν πρέπει να μου πήγε πάνω απο 35 αλλά δεν έχω ακριβή εικόνα μιας κ είχα πάρει δέρματα κ δερμάτινες κ για άλλα πράγματα κ ο τσαγκάρης που μου τα έραψε μου είχε κάνει κ τα παπούτσια μου.

μια φωτο με ολα αυτα μεσα
Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Scaled.php?server=836&filename=32557184
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube   Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Icon_minitimeΤετ Μαρ 21 2012, 10:53

To μειονεκτημα του σωληνα ειναι οτι ειναι σταθερος πανω στη μηχανη και αν θες να του βαλεις τσιρτζιβολα μεσα πρεπει να τα παρεις αγκαλια να τα πεταξεις ολα κατω πισω απο το σωληνα και να αρχισεις ενα ενα να τα πετας μεσα!

εχεις κανει φοβερη δουλεια αφου ελυσες τη δυσλειτουργια του, με το μοσχαρι και τωρα μπορεις να το παρεις στα χερια σου στο σπιτι να τα στριμωξεις ενα ενα με τον καυτερο τροπο και να πας στη μηχανη σου σαν ανθρωπος κρατωντας ενα μοσχαρι Razz ...........εεε τσαντακι ηθελα να πω!!



...και αφου μου το φτιαξεις οπως σου ειπα και εμενα γιατι το γουσταρω πολυ θα εισαι ο καλυτερος θηκοδημιουργος και αν μου αρεσει πολυ θα μου ραψεις και ενα μπουφανακι δερματινο Razz


bravvoo bravvoo bravvoo

goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k0panos
Member
Member


Ηλικία : 73
Τόπος : Athens
Registration date : 28/01/2008

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube   Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Icon_minitimeΤετ Μαρ 21 2012, 14:11

Εγώ έχω βρεί άλλο κολπάκι με πιο μικρή χωρητικότητα βέβαια... αλλά το λουκέτο του δισκόφρενου και κανα ψιλολοίδι μπαίνει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube   Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Icon_minitimeΠαρ Μαρ 23 2012, 21:28

Το κόστος για το όλο πρότζεκτ είναι γύρο στα 25-30 ευρό φυσικά ανάλογα το δέρμα ή δερματίνη που θα χρησιμοποιηθεί.








Υπάρχει και δέρμα κ απο τρελή αγελάδα όποιος γουστάρει αλλά θα κάνει κάπως έτσι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube   Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Icon_minitimeΣαβ Μαρ 24 2012, 09:11

Ξεκινάμε ΡΒ δηλαδή??? Very Happy

1. 4kings
2. kgalano
3.
4.

........... What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube   Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Icon_minitimeΠεμ Απρ 12 2012, 08:43

Δεν χρειάζεται να γίνει PB. Μπορεί ο οποιοσδήποτε να το κάνει μόνος του, είναι πολύ απλό να γίνει. Αρκεί να μετρήσεις σωστά τις διαστάσεις πας σε ενα μαγαζί που πουλάει δέρματα, παίρνεις αυτό που θέλεις κόβεις τα κομμάτια που θες σύμφωνα με τις διαστάσεις + κάποιους πόντους για να έχει μέρος για το ράψιμο κ τα πας στον τσαγκάρη σου να τα ράψει κ να σου βάλει κ φερμουάρ κ έτοιμος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube   Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Icon_minitimeΠεμ Απρ 12 2012, 11:53

Εγω σκεφτομουν κατι αλλο....

Σωληνας υδραυλικου στη διατομη και το μηκος του tube...

κοψιμο του στη μεση κατα μηκος, ωστε να εχεις 2 μισους κυλινδρους, καπως ετσι, σαν μισοφεγγαρο... (! !)

Κολλημα τους με καποιο ευκαμπτο υλικο στη μια πλευρα που θα λειτουργει σαν μεντεσες, καπως ετσι... (..)

Κλεισιμω των 4αρων ανοιχτων πλευρων τους (στα μισοφεγγαρα)...

Στην ουσια εχεις εναν κυλινδρο που τον ανοιγεις, σα μια εργαλειοθηκη... ή οπως ενα βιβλιο και εχεις τα μισα στη μια πλευρα και τα υπολοιπα στην αλλη!

Βαζεις και τιποτα λαστιχακια μεσα για να κρατανε τα πραγματα και εισαι τελειος....


Βαζεις τη μια σωληνα στην αλλη!



ελπιζω να καταλαβατε απο την περιγραφη τι εννοω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube   Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Icon_minitimeΠεμ Απρ 12 2012, 12:59

matsos13 έγραψε:
Δεν χρειάζεται να γίνει PB. Μπορεί ο οποιοσδήποτε να το κάνει μόνος του, είναι πολύ απλό να γίνει. Αρκεί να μετρήσεις σωστά τις διαστάσεις πας σε ενα μαγαζί που πουλάει δέρματα, παίρνεις αυτό που θέλεις κόβεις τα κομμάτια που θες σύμφωνα με τις διαστάσεις + κάποιους πόντους για να έχει μέρος για το ράψιμο κ τα πας στον τσαγκάρη σου να τα ράψει κ να σου βάλει κ φερμουάρ κ έτοιμος.

Μιας και το εχεις ηδη κανει,μηπως εχεις τις διαστασεις να μην γινει καποιο λαθος στο μετρημα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube   Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube Icon_minitimeΠεμ Απρ 12 2012, 21:23

kgalano έγραψε:
matsos13 έγραψε:
Δεν χρειάζεται να γίνει PB. Μπορεί ο οποιοσδήποτε να το κάνει μόνος του, είναι πολύ απλό να γίνει. Αρκεί να μετρήσεις σωστά τις διαστάσεις πας σε ενα μαγαζί που πουλάει δέρματα, παίρνεις αυτό που θέλεις κόβεις τα κομμάτια που θες σύμφωνα με τις διαστάσεις + κάποιους πόντους για να έχει μέρος για το ράψιμο κ τα πας στον τσαγκάρη σου να τα ράψει κ να σου βάλει κ φερμουάρ κ έτοιμος.

Μιας και το εχεις ηδη κανει,μηπως εχεις τις διαστασεις να μην γινει καποιο λαθος στο μετρημα?

Δεν τις εχω πια τις είχα σε ένα χαρτάκι αλλά τις πέταξα όταν καθάριζα το γραφείο μια κ δεν μου χρειάζονταν άλλο. Αλλά μην σκας δεν είναι τίποτα δύσκολο να το μετρήσεις. Την διάμετρο θες κ το βάθος του σωλήνα μαζί με το καπάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Δερμάτινο τσαντάκι-εργαλειοθήκη για Mega Tube

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: