Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
JIMSTAMOS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JIMSTAMOS

Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 23/05/2013

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!    ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 05 2014, 13:18

οντως η δευτερη ειναι πολυ ομορφη αλλα ρε μαγκες επειδη ψαχνομαι για ζελατινα περισσοτερο μπερδευτηκα εδω απο τις αποψεις ολων καθομαι και κανω exit -poll για να δω θετικες και αρνητικες γνωμες παντως ειμαι πολυ κοντα στο κλωνο της barracuda...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis_79



Ηλικία : 44
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 17/09/2013

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 13 2014, 10:58

Λοιπόν έχουμε και λέμε:
Είμαι στο 1,97 και μετά από 20΄στα 130-140χαω τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ. Οι λύσεις που βλέπω είναι:

1. MRA 515. Online το βρήκα μόνο στον motoraid στη Θεσσαλονίκη τη βρήκα στα 150e.
2. Barracuda στα 110e + μεταφορικά.
3. Givi Airflow στα 118e + μεταφορικά.
4. Secdemστα 122e + μεταφορικά.
5. Puig στα 104,40e και 14e μεταφορικά = 119e.
6. MPF XL και XXL στα 74e + μεταφορικά (τον κλώνο δεν τον βάζω γιατί μάλλον δεν θα με καλύψει).

Η MRA μου φαίνεται πολύ ακριβή και άσχημη για να την προτιμίσω (μάλλον όμως δεν είναι τυχαίο που οι περισσότεροι πηγαίνουν εκεί). Τείνω μάλλον προς Barracuda ή την Puig. Θα πήγαινα καρφωτός στην mpf  αν δεν είχα αμφιβολίες για την απόδοσή τους. Όποιος έχει εμπειρία από τις αναφερόμενες επιλογές και είναι κοντά στα κυβικά μου ας γράψει 2 γραμμές να βοηθήσει λίγο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 13 2014, 12:39

Giannis_79 έγραψε:

Τείνω μάλλον προς Barracuda ή την Puig. Θα πήγαινα καρφωτός στην mpf  αν δεν είχα αμφιβολίες για την απόδοσή τους. Όποιος έχει εμπειρία από τις αναφερόμενες επιλογές και είναι κοντά στα κυβικά μου ας γράψει 2 γραμμές να βοηθήσει λίγο.

Μην βάλεις barracuda, μόνο εμφανιση εχει.
Εγω ειμαι 1.83 και δεν κάλυπτε .
MRA 515 που εχει και το φρυδάκι ειναι μονόδρομος .
Βέβαια σου μιλάει ένας που εχει βάλει αυτην http://www.spiliotis.gr/fabbri-sport-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%B7-suzuki-dl650-vstrom-04-10-1
και δεν την αλλάζω με τιποτα, μιας και θέλω να βλέπω πάνω και οχι μέσα απο την ζελατίνα.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 33ncnm10ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 33e6ee10ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 63u2ip10ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Amzm8k10ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis_79



Ηλικία : 44
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 17/09/2013

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2014, 07:33

Χμμμ.... μέσα από τη ζελατίνα.... δύσκολα. Έχω παρατηρήσει με τη μαμά ζελατίνα ότι όταν σκύβω σε σημείο που κοιτάω ίσα πάνω από αυτή ο αέρας είναι μια χαρά. Απλά είναι υπερβολικά σκυφτή στάση. Υπάρχει ένα παρμπρίζ της Kappa ή της Givi δε θυμάμαι το οποίο μάλλον θα με καλύπτει αλλά είναι τραγικό δεν το κοιτάω καν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMSTAMOS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JIMSTAMOS

Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 23/05/2013

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!    ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2014, 07:42

loverdos11 έγραψε:
Giannis_79 έγραψε:

Τείνω μάλλον προς Barracuda ή την Puig. Θα πήγαινα καρφωτός στην mpf  αν δεν είχα αμφιβολίες για την απόδοσή τους. Όποιος έχει εμπειρία από τις αναφερόμενες επιλογές και είναι κοντά στα κυβικά μου ας γράψει 2 γραμμές να βοηθήσει λίγο.

Μην βάλεις barracuda, μόνο εμφανιση εχει.
Εγω ειμαι 1.83 και δεν κάλυπτε .
MRA 515 που εχει και το φρυδάκι ειναι μονόδρομος .
Βέβαια σου μιλάει ένας που εχει βάλει αυτην http://www.spiliotis.gr/fabbri-sport-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%B7-suzuki-dl650-vstrom-04-10-1
και δεν την αλλάζω με τιποτα, μιας και θέλω να βλέπω πάνω και οχι μέσα απο την ζελατίνα.
πολυ ομορφη αλλα οπως ειπες βλεπεις εξω απο ζελατινα..λιγο χαμηλη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2014, 12:20

JIMSTAMOS έγραψε:
loverdos11 έγραψε:
Giannis_79 έγραψε:

Τείνω μάλλον προς Barracuda ή την Puig. Θα πήγαινα καρφωτός στην mpf  αν δεν είχα αμφιβολίες για την απόδοσή τους. Όποιος έχει εμπειρία από τις αναφερόμενες επιλογές και είναι κοντά στα κυβικά μου ας γράψει 2 γραμμές να βοηθήσει λίγο.

Μην βάλεις barracuda, μόνο εμφανιση εχει.
Εγω ειμαι 1.83 και δεν κάλυπτε .
MRA 515 που εχει και το φρυδάκι ειναι μονόδρομος .
Βέβαια σου μιλάει ένας που εχει βάλει αυτην http://www.spiliotis.gr/fabbri-sport-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%B7-suzuki-dl650-vstrom-04-10-1
και δεν την αλλάζω με τιποτα, μιας και θέλω να βλέπω πάνω και οχι μέσα απο την ζελατίνα.
 πολυ ομορφη  αλλα οπως  ειπες   βλεπεις  εξω  απο  ζελατινα..λιγο χαμηλη....

Γι'αυτό ακριβώς τον λόγο που λέω να βάλει την MRA 515

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 33ncnm10ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 33e6ee10ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 63u2ip10ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Amzm8k10ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gatos 1000
gold member
gold member
gatos 1000

Ηλικία : 40
Τόπος : ΔΡΑΜΑ
Registration date : 23/12/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2014, 13:20

Εχει κανεις duble bable ζελατινα στο στρωμα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gatos 1000
gold member
gold member
gatos 1000

Ηλικία : 40
Τόπος : ΔΡΑΜΑ
Registration date : 23/12/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2014, 13:35

gatos 1000 έγραψε:
Εχε,ι κανεις duble bable ζελατινα στο στρωμα;
ξεχασα να πω οτι ρωταω για μοντελο 1000 02-03
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alexpag



Ηλικία : 43
Τόπος : ΚΕΡΚΥΡΑ
Registration date : 26/08/2013

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Ιουν 03 2015, 14:20

Θα ήθελα την γνώμη σας για αυτού του τύπου την ζελατίνα http://www.car.gr/parts/view/6559282/  και πως την συγκρίνετε σε σχέση με την μαμίσια αναφορικά με την κάλυψη από τον αέρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Ιουν 03 2015, 14:26

Alexpag έγραψε:
Θα ήθελα την γνώμη σας για αυτού του τύπου την ζελατίνα http://www.car.gr/parts/view/6559282/  και πως την συγκρίνετε σε σχέση με την μαμίσια αναφορικά με την κάλυψη από τον αέρα.

Σε σχέση με την μαμά έχεις καλύτερη κάλυψη .
Αν πάρεις από αυτόν , έχουμε έκπτωση αν του πεις πως είσαι από το φόρουμ.
Δες στις προσφορές.
Βέβαια την καλύτερη κάλυψη την έχει η mra 415 ή mra 515 ( ανάλογα με το ύψος σου )

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 33ncnm10ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 33e6ee10ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 63u2ip10ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Amzm8k10ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alexpag



Ηλικία : 43
Τόπος : ΚΕΡΚΥΡΑ
Registration date : 26/08/2013

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Ιουν 03 2015, 14:49

Eιμαι 1,78 .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
johnfassidakis

johnfassidakis

Ηλικία : 62
Τόπος : Πειραιάς
Registration date : 09/03/2014

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Σεπ 09 2015, 09:41

Παιδιά γειά σας,είμαι καινούργιος στο φόρουμ. Εβαλα την Μra 415 με φρυδάκι. οταν όμως ηθελα να σηκώσω τη βάση για ψηλότερη θέση είδα οτι δεν ταιριάζουν όλες οι θέσεις για την ζελατίνα.Με αποτέλεσμα να είναι ανεβασμένη η βάση και η ζελατίνα οπότε μου αφήνουν ενα κενό απο κάτω ,θα έλεγα αντιαισθητικό και ίσως με τη βροχή να μπαίνουν και νερά στα φώτα. Τι λέτε να την αφήσω στη χαμηλά θέση (βάση και ζελατίνα) 'η να κάνω τρύπες στη ζελατίνα ώστε να ταιριάζει σε ολες τις θέσεις της βάσης.Υψος μου 1,72
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://johnfassidakis@yahoo.com
fsz



Registration date : 12/10/2014

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 11 2016, 07:56

Καλησπέρα παιδιά.

Κοιτάω στο http://www.mpf-windshields.com/el/2012-05-31-18-20-32/suzuki και η μόνη ζελατίνα που μοιάζει για κλώνος της barracuda είναι η http://www.mpf-windshields.com/el/2012-05-31-18-20-32/suzuki/ws0392-128-detail

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 12373378_1107226682623134_3929947412163068497_n

αλλά δεν είναι ίδια με την barracuda

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 BARRACUDA_WindScreen-Vstrom-1

Έχει βγάλει νέο μοντέλο η barracuda μήπως, γιατί σε επικοινωνία με τον κ. Γρίβα μου είπε ότι μόνο την πρώτη έχουν;

Εάν όντως έχει βγάλει νέο μοντέλο το έχει δοκιμάσει κανείς;
Σε σύγκριση με την μαμά πως του φάνηκε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raoulh79



Registration date : 28/09/2009

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΖΕΛΑΤΗΝΑΣ ...   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΔευ Αυγ 29 2016, 02:52

Καλησπέρα σε όλους κ καλή εβδομάδα,

θα ήθελα την συμβουλή σας για αγορά ζελατίνας. Είμαι 1.73, μου πρότειναν την ERMAX κ πήγα στην Βουλιαγμένη στον Georgopoulos Racing μου την αφήνει 90?. Με την μαμά ζελατίνα έχω θέμα σε ταχύτητες πάνω από 100 χλμ.

Επειδή είδα ότι οι αναφορές στο post είναι λίγο παλιές κ δεν γνωρίζω εάν έχουν αλλάξει τα δεδομένα στα ποστς του 2013 κ 2014 θα ήθελα την γνώμη σας.

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων.

RH
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pashaloua
Administrator
Administrator
pashaloua

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 14/01/2013

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΔευ Αυγ 29 2016, 04:11

Τι εννοείς έχεις θέμα πάνω απο τα 100;
Θέλεις να μη σε χτυπάει καθόλου ο αέρας;
Θέλεις να βλέπεις μέσα απο τη ζελατίνα ή απο πάνω;

Το θέμα των τιμών μπορεί να έχει αλλάξει. Οι γνώμες είναι διαχρονικές

_________________
ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 2019_011
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raoulh79



Registration date : 28/09/2009

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΔευ Αυγ 29 2016, 04:24

1. Όταν ξεπερνάω τα 100 χλμ αισθάνομαι ότι κουνιέται το κεφαλή μου, και πρέπει να βάλω αντίσταση για να το κρατήσω σταθερό... Έχω ένα Shoei XR1000.
2. Θα ήθελα να μην με χτυπάει ο αέρας καθόλου
3. Δεν έχω πρόβλημα να βλέπω μέσα από την ζελατίνα, Βέβαια δεν γνωρίσω και τα υπέρ κ τα κατά...

Όσο για τις απόψεις βλέπω μεγάλη συμπάθεια στις ΜRA...

Δεν ξέρω το έξτρα φριδακι αν δημιουργεί κάποιες επιπλοκές στις υψηλές ταχύτητες ...

Όπως σας είπα είμαι 1.73...

Δεν θα ήθελα να φενετε η VSTROM σαν VESPA

Οπότε τι λέτε...?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IL SICILIANO
Member
Member
IL SICILIANO

Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 09/04/2013

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΔευ Αυγ 29 2016, 05:10

Exω της suzuki αυτη με το φρυδακι που ειναι ιδια με την mra415 με το φρυδακι και πρεπει να σου πω οτι βρηκα αυτο που ηθελα δηλ καθολου αερας και μυγακια στο κρανος σε οποια ταχυτητα και να τρεχω.Με την μαμα ζελατινα ειχα τα ιδια προβληματα με σενα σε οποιαδηποτε θεση και να τη ρυθμιζα. Δεν ενοχλει να βλεπεις απο μεσα ειναι συνηθεια, εγω βαζω και τη φιμε ζελατινα του κρανους και δεν με ενοχλει.Απλως δες ποσο σκουρα τη θελεις,εμενα ειναι η μεσαια φιμε. VSTROM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pashaloua
Administrator
Administrator
pashaloua

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 14/01/2013

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΔευ Αυγ 29 2016, 05:11

Θα μιλήσω προσωπικά τη γνώμη μου.
Είμαι περίπου 1,8 και έχω MRA 515. Κοιτάω πάνω απο τη ζελατίνα.
Το φρυδάκι μόνο καλό κάνει αφού μπορείς να ρυθμίσεις εσύ τα ύψη.
Θέλω καθαρό πεδίο μπροστά μου γιαυτό δε πήγα στην baracuda και όχι μεγάλο πλάτος οπότε απέρριψα την ermax.
Την  MRA τη θεωρώ ιδανική επιλογή γιαυτό και την πήρα.

Το να μη σε χτυπάει ο αέρας καθόλου είναί κάτι σχετικό, μηχανές έχουμε άλλωστε.

Φυσικά υπάρχει και η λύση...


ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Bmw_C1-E_concept_scooter_6

goood

_________________
ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 2019_011
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΔευ Αυγ 29 2016, 05:39

Raoulh79 έγραψε:
1. Όταν ξεπερνάω τα 100 χλμ αισθάνομαι ότι κουνιέται το κεφαλή μου, και πρέπει να βάλω αντίσταση για να το κρατήσω σταθερό... Έχω ένα Shoei XR1000.
2. Θα ήθελα να μην με χτυπάει ο αέρας καθόλου
3. Δεν έχω πρόβλημα να βλέπω μέσα από την ζελατίνα, Βέβαια δεν γνωρίσω και τα υπέρ κ τα κατά...

Όσο για τις απόψεις βλέπω μεγάλη συμπάθεια στις ΜRA...

Δεν ξέρω το έξτρα φριδακι αν δημιουργεί κάποιες επιπλοκές στις υψηλές ταχύτητες ...

Όπως σας είπα είμαι 1.73...

Δεν θα ήθελα να φενετε η VSTROM σαν VESPA

Οπότε τι λέτε...?

Φίλε μου είμαι στο ύψος σου, φοράω μαμά ζελατίνα και κράνος Hjc Fg 17, αυτό που περιγράφεις με το κεφάλι να κουνιέται και να θέλει αντίσταση για να το κρατήσω, δεν μου έχει τύχει. Σε πια θέση έχεις τη ζελατίνα ? Μήπως είναι στην πιο χαμηλή ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Athanx

Athanx

Τόπος : Λιβαδειά
Registration date : 15/03/2019

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΣαβ Απρ 13 2019, 20:18

Καλημέρα παίδες,
έχει κανείς γνώμη για την MPF Rider's vision Shield type?
https://www.car.gr/parts/view/13002794-body-frame-windscreen
μου αρέσει πάρα πολύ, απλά με προβληματίζει το V που κάνει στο κέντρο..

edit.
Αυτήν την στιγμή είμαι με εργοστασιακή και με καλύπτει πλήρως από θωράκιση. 1.75cm.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nister



Τόπος : Φωκίδα
Registration date : 04/10/2017

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠεμ Μάης 02 2019, 22:06

Μερικές ερωτήσεις για την MRA:
Το φρυδάκι της MRA ρυθμίζεται μόνο με το χέρι ή χρειάζονται εργαλεία;  
Η ζελατίνα ολόκληρη, από ό,τι κατάλαβα, ρυθμίζεται στις 3 θέσεις της εργοστασιακής, σωστά;
Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 20 από 20Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: