Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Φεβ 18 2013, 15:14

massai έγραψε:
Νταξ, μη σε πάρω και στο λαιμό μου, δές την κι εσύ για να έχεις άποψη Laughing
Βασικά είδα δυνατό cast και λέω δε μπορεί καλό θα είναι το εργάκι
Μετά από καμιά ώρα κι ενώ έχω ήδη βαρεθεί τη ζωή μου και δεν έχω καταλάβει και πολλά, παίρνω χαμπάρι οτι έχει ακόμα περίπου 2 ώρες γεμάτες What a Face
Τελικά το είδαμε όλο μπας και το σώσει στη συνέχεια αλλά...
Να σου πω επακριβώς;
Τελειώνει η ταινία κι εχουμε μείνει παγωτό πάνω στον καναπέ να κοιταζόμαστε με την κυρα Λένη... Suspect

κάπου εκεί στο τέλος αισθάνθηκα δίπλα σας.... το είδα μαζί με την Έφη, και μείναμε παγωτό...
4 ταυτόχρονα εξελισσόμενες κουφές, χωρίς νόημα και ειρμό, ασύνδετες, παραπλήσιες ιστορίες.....


ΜΠΑΧΑΛΟ! στην κυριολεξία, ατελείειειεωτη μαλακία!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jim1900dz
Member
Member


Ηλικία : 50
Τόπος : Ανω Μελίσσια
Registration date : 25/11/2008

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Φεβ 18 2013, 15:28

Σε όποιον αρέσουν οι σειρές και πιο συγκεκριμένα
πολεμικές ταινίες, προτείνω το The Pacific του Σπίλμπεργκ-Χάνκς.
Αναφέρεται στον ΙΙ παγκόσμιο πόλεμο.
Καθηλωτική

http://www.rottentomatoes.com/m/the-pacific/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Φεβ 18 2013, 15:51

stam έγραψε:
massai έγραψε:
Νταξ, μη σε πάρω και στο λαιμό μου, δές την κι εσύ για να έχεις άποψη Laughing
Βασικά είδα δυνατό cast και λέω δε μπορεί καλό θα είναι το εργάκι
Μετά από καμιά ώρα κι ενώ έχω ήδη βαρεθεί τη ζωή μου και δεν έχω καταλάβει και πολλά, παίρνω χαμπάρι οτι έχει ακόμα περίπου 2 ώρες γεμάτες What a Face
Τελικά το είδαμε όλο μπας και το σώσει στη συνέχεια αλλά...
Να σου πω επακριβώς;
Τελειώνει η ταινία κι εχουμε μείνει παγωτό πάνω στον καναπέ να κοιταζόμαστε με την κυρα Λένη... Suspect

κάπου εκεί στο τέλος αισθάνθηκα δίπλα σας.... το είδα μαζί με την Έφη, και μείναμε παγωτό...
4 ταυτόχρονα εξελισσόμενες κουφές, χωρίς νόημα και ειρμό, ασύνδετες, παραπλήσιες ιστορίες.....


ΜΠΑΧΑΛΟ! στην κυριολεξία, ατελείειειεωτη μαλακία!

Η πλάκα ξες ποιά είναι;
Οτι κόντεψε να μας δημιουργήσει ψυχολογικά η μαλακία Laughing
Αρχίσαμε να αναρωτιώμαστε "Ρε, μήπως μας διέφυγε κάτι σημαντικό και γι' αυτό δεν καταλάβαμε Χριστό, μήπως το νόημα είναι αλλού αλλά δε φτάνει το φτωχό ανόητο μυαλό μας" και τέτοια What a Face Laughing mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george83
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
george83

Ηλικία : 40
Τόπος : Κυψέλη
Registration date : 06/12/2009

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Φεβ 19 2013, 08:49

Εδώ έχω μια ταινία χωρισμένη σε 2 μέρη.
Δείτε τη με την οικογένειά σας, με τα παιδιά σας, με τους γείτονες και γενικότερα με όσους πιο πολλούς μπορείτε.

Σκέφτομαι μήπως έτσι και μόνο έτσι μπορεί να μάθει ο κόσμος τί ακριβώς κάνουν οι δολοφόνοι.
Από τα κανάλια του Μπόμπολα και πολλών άλλων αποκλείεται να τα δείτε πάντως.

Αν βαριέστε τώρα κατεβάστε τα και τα βλέπετε όποτε θέλετε, αλλά προλάβετε γιατί αν διαδοθεί παραπάνω μπορεί και να απαγορευθούν.

Δεν έχει να κάνει με κόμματα και ιδεολογίες. Έχει να κάνει με την επιβίωση γι' αυτό σε τέτοιες περιπτώσεις βλέπεις μια γροθιά δεξιό με αριστερό, παπά με κομμουνιστή απέναντι στους δολοφόνους της ζωής της δικής τους αλλά και όσων ακόμα δεν έχουν γεννηθεί.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Φεβ 19 2013, 11:29

massai έγραψε:
stam έγραψε:
massai έγραψε:
Νταξ, μη σε πάρω και στο λαιμό μου, δές την κι εσύ για να έχεις άποψη Laughing
Βασικά είδα δυνατό cast και λέω δε μπορεί καλό θα είναι το εργάκι
Μετά από καμιά ώρα κι ενώ έχω ήδη βαρεθεί τη ζωή μου και δεν έχω καταλάβει και πολλά, παίρνω χαμπάρι οτι έχει ακόμα περίπου 2 ώρες γεμάτες What a Face
Τελικά το είδαμε όλο μπας και το σώσει στη συνέχεια αλλά...
Να σου πω επακριβώς;
Τελειώνει η ταινία κι εχουμε μείνει παγωτό πάνω στον καναπέ να κοιταζόμαστε με την κυρα Λένη... Suspect

κάπου εκεί στο τέλος αισθάνθηκα δίπλα σας.... το είδα μαζί με την Έφη, και μείναμε παγωτό...
4 ταυτόχρονα εξελισσόμενες κουφές, χωρίς νόημα και ειρμό, ασύνδετες, παραπλήσιες ιστορίες.....


ΜΠΑΧΑΛΟ! στην κυριολεξία, ατελείειειεωτη μαλακία!

Η πλάκα ξες ποιά είναι;
Οτι κόντεψε να μας δημιουργήσει ψυχολογικά η μαλακία Laughing
Αρχίσαμε να αναρωτιώμαστε "Ρε, μήπως μας διέφυγε κάτι σημαντικό και γι' αυτό δεν καταλάβαμε Χριστό, μήπως το νόημα είναι αλλού αλλά δε φτάνει το φτωχό ανόητο μυαλό μας" και τέτοια What a Face Laughing mouuuuuu

Μιας και την πρότεινα σαν ταινία (έχοντας γνώση του βιβλίου)... ας πω και 'γω δυο λόγια Smile

Δεν είναι κλασσική ταινία όπως έχουμε συνηθίσει... μάλιστα είναι αρκετά σύνθετη με τα μπρος πίσω που έχει, που στην αρχή τουλάχιστον μην πω και στην μέση και προς το τέλος νιώθεις χαμένος (σπαζοκεφαλιά). Οι μεμονωμένες ιστορίες είναι σχετικά απλές και δεν θα έλεγα ότι έχουν κάτι το ιδιαίτερο αν τις έβλεπε κάποιος σαν μικρού μήκους ταινίες.

Ωστόσο για να μπει κάποιος στο νόημα πρέπει να βρει ποια στοιχεία είναι κοινά σε αυτές τις φαινομενικά ασύνδετες ιστορίες στον χρόνο. Ο κυριότερος συνδετήριος κρίκος είναι η συνεχή πάλη του ανθρώπου για ελευθερία έναντι όσων σκλαβώνουν και καταστρέφουν οποιονδήποτε θεωρείται εκτεθειμένος ή αδύναμος. Είναι κάτι που διαχρονικά δεν έχει αλλάξει και οι ηθοποιοί (για μένα πολλά + στην ταινία για το casting) καλούνται να πάρουν αποφάσεις για ιδιαίτερα αμφισβητούμενα θέματα.

Μια ιστορία για κάποιες ιστορίες στον χρόνο που θέλει 2ο ανάγνωσμα και χρόνο να χωνέψεις κάποια ηθικά διδάγματα. Δεν ξέρω αν με τους περιορισμούς που έχει μια ταινία μπορούν να φανούν όλα αυτά, από την άλλη ήταν μια πολύ καλή προσπάθεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Φεβ 19 2013, 14:53

Der Baader Meinhof Komplex
http://www.imdb.com/title/tt0765432/?ref_=sr_1

την είδα χθες, και τη συνιστώ ανεπιφύλακτα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 24 2013, 01:00

το Αργκο το δε κανεις ???

το χω στο προγραμμα ...τι λέτε



υ.γ. ...το στορυ ακουγεται καλο αλλα το κοβω για αμερικανιά ....

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 24 2013, 01:06

socrates... περι cloud atlas... κολοκυθόπιτα...!

Νικ το Αργκο το είδα, πολύ καλό σκηνοθετικά, από σενάριο ξεκινάει λίγο χλιαρά και κορυφώνεται λίγο πριν το τέλος της ταινίας...

στον δείκτη των μέτριων ταινιών θα έβαζα 7,5....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 24 2013, 01:15

stam έγραψε:

Νικ το Αργκο το είδα, πολύ καλό σκηνοθετικά, από σενάριο ξεκινάει λίγο χλιαρά και κορυφώνεται λίγο πριν το τέλος της ταινίας...

στον δείκτη των μέτριων ταινιών θα έβαζα 7,5....


το φαντάστηκα γμτ...δε αντεχω άλλο να βλέπω μετριες ταινιες ....καμμια καλύτερη πρόταση ???

πριν καταλήξω στο Capital η στο Argo

εδω τι παιζει στη Σαλονικα

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Μαρ 06 2013, 14:28

In the name of the father

http://www.imdb.com/title/tt0107207/

το είδα έπειτα από την αναφορά που έγινε στην ενότητα με την επικαιρότητα, και το συνιστώ ανεπιφύλαχτα..όπως θα δείτε και η κριτική που παίρνει είναι πολύ υψηλή..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Μαρ 06 2013, 14:47

nikolasr200 έγραψε:
In the name of the father

http://www.imdb.com/title/tt0107207/

το είδα έπειτα από την αναφορά που έγινε στην ενότητα με την επικαιρότητα, και το συνιστώ ανεπιφύλαχτα..όπως θα δείτε και η κριτική που παίρνει είναι πολύ υψηλή..

Ειναι απο τις λιγες ταινιες που βασιστηκε καθαρα μονο στα γεγονοτα.
Δες τωρα Michael Collins καθως και το The Crying Game που εχουν σχεση με το προβλημα της Β. Ιρλανδιας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 09 2013, 15:01

jk_prince έγραψε:
nikolasr200 έγραψε:
In the name of the father

http://www.imdb.com/title/tt0107207/

το είδα έπειτα από την αναφορά που έγινε στην ενότητα με την επικαιρότητα, και το συνιστώ ανεπιφύλαχτα..όπως θα δείτε και η κριτική που παίρνει είναι πολύ υψηλή..

Ειναι απο τις λιγες ταινιες που βασιστηκε καθαρα μονο στα γεγονοτα.
Δες τωρα Michael Collins καθως και το The Crying Game που εχουν σχεση με το προβλημα της Β. Ιρλανδιας

είδα το the crying game αλλά δεν θα το έβαζα στην ίδια κατηγορία..σχετικά με τη Β.Ιρλανδία..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Minas
Member
Member
Minas

Ηλικία : 54
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/09/2011

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 09 2013, 17:55

Όπως είπε και ο μέγας Κλιντ: οι γνώμες είναι σαν τις @ω#οτρυπίδες. Οπότε πάρτε μία @ωλ...γνώμη ακόμη:
ΔΕΙΤΕ Flight (θα ζήσετε κι αν δεν το δείτε, αλλά...δείτε το)
ΜΗ ΔΕΙΤΕ Silver linings playbook, μη.
ΔΕΙΤΕ The sessions, και αναρωτηθείτε γιατί δεν προτάθηκε για Όσκαρ η Έλεν Χαντ
ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΤΣΙ Εφτά ψυχοπαθείς
Μ' ΑΡΕΣΕ Robot and Frank
ΔΕΙΤΕ Django τους Αμερικάνους τους πειράζει το θέμα αλλά είχα καιρό να περάσω τόσο ευχάριστα σε ταινία του Ταραντίνο.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Μαρ 11 2013, 14:55

nikolasr200 έγραψε:
jk_prince έγραψε:
nikolasr200 έγραψε:
In the name of the father

http://www.imdb.com/title/tt0107207/

το είδα έπειτα από την αναφορά που έγινε στην ενότητα με την επικαιρότητα, και το συνιστώ ανεπιφύλαχτα..όπως θα δείτε και η κριτική που παίρνει είναι πολύ υψηλή..

Ειναι απο τις λιγες ταινιες που βασιστηκε καθαρα μονο στα γεγονοτα.
Δες τωρα Michael Collins καθως και το The Crying Game που εχουν σχεση με το προβλημα της Β. Ιρλανδιας

είδα το the crying game αλλά δεν θα το έβαζα στην ίδια κατηγορία..σχετικά με τη Β.Ιρλανδία..

Μαλλον εγω εκανα και αλλους συσχετισμους μεταξυ IRA και στρατου τα οποια οντως και δεν μπορεις να τα καταλαβεις αν δεν τα ξερεις. Δες το Michael Collins να εξιλεωθω Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Μαρ 11 2013, 17:09

υπήρχε κάποια "αλληγορία" ή κάποιος συμβολισμός σχετικά με τους χαρακτήρες..??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Μαρ 11 2013, 22:14

nikolasr200 έγραψε:
υπήρχε κάποια "αλληγορία" ή κάποιος συμβολισμός σχετικά με τους χαρακτήρες..??

Η "μυηση" ενος μελους στον IRA, το μισος των μελων για τους Βρετανους στρατιωτες,σπανια γινοταν απαγωγες,συνηθως ηταν εκτελεσεις στρατιωτικων καθως και αστυνομικων με καποιο μήνυμα. Επισης οτι αυτο που καποιος βλεπει στη ταινια σαν μεμονωμένο γεγονος απο καποιους "τρομοκρατες", ηταν ενα ειδος καθημερινοτητας ( μια φωτο και αλλη μια για να καταλαβεις καπως την καθημερινοτητα )
Εχω ζησει απο κοντα ελεγχο απο μελη του IRA (ενα παραδειγμα στους δρομους του Μπελφαστ)σε λεωφορείο κοντα στα συνορα Β. Ιρλανδιας και Δημοκρατιας της Ιρλανδιας (πηγαινα απο Belfast στο Galway). Οταν εφυγαν ζητησαν συγγνωμη για την αναστατωση εκ μερους του Ιρλανδικου Δημοκρατικου Στρατου(on behalf of the Irish Republic Army.....) Αν στο λεωφορειο ηταν Βρετανος στρατιωτης η αστυνομικος πολυ απλα θα τον περναν εξω και θα τον εκτελουσαν εκ μερους παντα του IRA. Η εκτελεση δεν θα γινοταν μπροστα μας και εννοοιται οτι δεν θα πειραζαν αλλο μελος της οικογενειας του. Επισης ο αδελφος του θειου μου(αστυνομικος) σκοτωθηκε απο βομβα που του ειχαν βαλει στο αμαξι.
Σε καποια στιγμη στη ταινια εμφανιζεται ενα PIG. Στο Belfast εκει που καθοσουν καπου κεντρικα και επινες καφε εβλεπες ανα τακτα διαστηματα PIGs με 12 στρατιωτες γυρω τους, να περιπολουν για φασαριες η για βομβες.

Αυτα ηταν καποια απο αυτα που μου θυμισε η ταινια οταν την ειδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Μαρ 12 2013, 14:39

i see.. Smile
είδα χθες το Michael Collins και μου φάνηκε αρκετά καλό.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Μαρ 12 2013, 20:32

nikolasr200 έγραψε:
i see.. Smile
είδα χθες το Michael Collins και μου φάνηκε αρκετά καλό.. Smile

η αρχη της εναρξης του ενοπλου αγωνα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 14 2013, 16:41



hitchcock!

φανταστικό! καταπληκτικο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 14 2013, 18:48

stam έγραψε:


hitchcock!

φανταστικό! καταπληκτικο!

για λεγε γιατι οι αποψεις διίστανται και ενω το εχω κατεβασει το σκεφτομαι.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Μαρ 20 2013, 09:05

και λίγες σχετικές με τον (νόμιμο Shocked) χαιρετισμό του Κατίδη...προτείνω ανεπιφύλακτα ¨Λαβύρινθο του Πάνα¨ (στο τέλος όποιος έχει παιδιά θα ζοριστεί πολύ) και "Λευκή Κορδέλα"
http://www.oneman.gr/keimena/diaskedash/watchlist/nazi-movies.2174632.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 30 2014, 00:47

αρκετα καλη.

http://www.imdb.com/title/tt1535109/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AndronikosX

AndronikosX

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο
Registration date : 18/11/2013

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 30 2014, 08:42

Bretsos έγραψε:
αρκετα καλη.

http://www.imdb.com/title/tt1535109/

Απο τις καλύτερες! Με αγωνία απο το πρώτο λεπτό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://m.facebook.com/andronikos.hatziparasxos?_rdr
AndronikosX

AndronikosX

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο
Registration date : 18/11/2013

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 30 2014, 08:44

http://www.imdb.com/title/tt2293138/?ref_=nv_sr_1

Για πολύ γέλιο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://m.facebook.com/andronikos.hatziparasxos?_rdr
GD
Member
Member
GD

Ηλικία : 42
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 15/03/2011

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..   Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 30 2014, 11:45

http://www.athinorama.gr/cinema/movie.aspx?id=10029577 THE BEST OFFER αρκετά καλή!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Προτασεις ταινιων που αξιζουν να δεις..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 7 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Τέχνες..-
Μετάβαση σε: