Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ   ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 20 2012, 16:09

αυτα τα matris τι ακριβως ειναι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ   ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 20 2012, 16:15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ   ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 20 2012, 21:00

Προτεινω πριν στειλουμε τον κοσμο να ξοδεψει ενα 500αρικο για μπροστινο,
να πουμε και αυτα που γινονται αλλα δεν γραφονται για τα εν λογω... Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ   ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 20 2012, 21:57

Γίνεται ήδη αρκετά ενδιαφέρον το θέμα..και για άτομα όπως εμένα π.χ. που δεν σκέφτονταν να πειράξουν ανάρτηση κυρίως λόγω οικονομικών..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gasadm

gasadm

Registration date : 01/10/2011

ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ   ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 21 2012, 12:25

loxias έγραψε:
Προτεινω πριν στειλουμε τον κοσμο να ξοδεψει ενα 500αρικο για μπροστινο,
να πουμε και αυτα που γινονται αλλα δεν γραφονται για τα εν λογω... Suspect

Ποια είναι αυτά που γίνονται αλλά δεν γράφονται; Και γιατί εμείς οι ανίδεοι να μην ξέρουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chriss

Chriss

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα-Ηγουμενίτσα
Registration date : 16/09/2011

ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ   ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 21 2012, 19:33

loxias έγραψε:
Προτεινω πριν στειλουμε τον κοσμο να ξοδεψει ενα 500αρικο για μπροστινο,
να πουμε και αυτα που γινονται αλλα δεν γραφονται για τα εν λογω... Suspect

Σ' ακουμε φιλε μου. γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν περισσευει το 500αρικο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akistrevor

akistrevor

Ηλικία : 36
Τόπος : πατρα
Registration date : 03/08/2013

ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ   ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 27 2015, 23:03

εχω διαβασει τα περισσοτερα,αν οχι ολα τα θεματα περι αναρτησεων,και για να μην ανοιγω καινουργιο,επειδη οι αποψεις ως γνωστον ειναι οσαν τις οπισθιες οπες μας  Very Happy να παρω καμια παραπανω αποψη.
τα δεδομενα:στρωμ 650 του 09 26000 χλμ.απο το μπροστινο ενα μικρο παραπονο,οτι ειναι λιγο ξερο,ισως με αλλαγη λαδιων να βελτιωθει αρκετα,με αλλαγη ελατηριων,δεν το συζηταμε θα υπαρξει πολυ μεγαλη διαφορα.
πισω,δεν εχω παραπονο με την συμπεριφορα,εκτος απο οταν φορτωνεται.ακομα τριβαλιτσο δεν εχει μπει(μας μαμησε η βροχη ρε πστ μου φετος)αλλα δικαβαλο με την κοπελια και παραφορτωμενη μπαγκαζιερα,με ενα κλικ απτο τελος η προφορτιση,κουναγε το μηχανακι.
χρηση κυριως τουριστικη,μπαινει και πολη,οχι πολυ συχνα γιατι εχω και τον παπιο.βαρος δικο μου 95 και πεφτουμε,φανταζομαι στα 90 θα σταθεροποιηθω,της κοπελιας 52-53.
παμε για αλλαγη ελατηριων και ερωτω:το προοδευτικο της hyperpro θα με καλυψει;;;ενας γνωστος που ασχολειται με τεχνικα θεματα μου προτεινε γραμμικο πισω(κατι το οποιο νομιζω πως ασπαζομαι).το ολινς που ειναι γραμμικο,με προβληματιζει η αποστατης.ισως αλλαξει εντελως η κλιμακα της προφορτισης.
καποιος που να τα φοραει να μας πει μια αποψη;;;
τα μπροστινα,προφανως θα ακολουθησουν αυτο που θα μπει πισω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akistrevor

akistrevor

Ηλικία : 36
Τόπος : πατρα
Registration date : 03/08/2013

ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ   ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 30 2015, 14:06

μαλιστα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ   ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 30 2015, 16:30

Προσωπικά δεν έχω κάνει service στην ανάρτηση και δεν μπορώ να σου απαντήσω

Εάν θέλεις στείλε ενα pm στο Στέφανο που έχει κάνει την αλλαγή και μπορεί να σου λύσει κάποιες απορίες

Περισσότερα εδώ

Εναλλακτικά πάρε ένα τηλ στο K-Shock πιστεύω θα σε βοηθήσουν

Ελπίζω να βοήθησα!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BLaCkXs.... στις Δευ Ιουν 15 2015, 00:34, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akistrevor

akistrevor

Ηλικία : 36
Τόπος : πατρα
Registration date : 03/08/2013

ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ   ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 30 2015, 16:45

ουτε εγω θα κανω σερβις..λιγο πιο σκληρο ελατηριο πισω θελω και παρεα θα αλλαχτουν τα μπροστινα για να υπαρχει ομοιομορφια...
το εχω διαβασει το θεμα του φιλου...απλα θα ηθελα και μια αποψη για τα ολινς,που ειναι γραμμικα ενω τα hyperpro,αν δεν κανω τραγικο λαθος ειναι προοδευτικα...
βασικα αυτη ειναι η απορια μου,κυριως για το πισω.προοδευτικο η γραμμικο ελατηριο;;;
εντιτ:θενξ για την απαντηση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bluemax

bluemax

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 05/04/2008

ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ   ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 14 2015, 23:21

προσωπικα φοραω μπροστα, ελατηρια wilbers, racetech βαλβιδες και γεφυρα. Η μηχανη εχει καλη εισοδο και κραταει γραμμη καθως και καλυτερη αισθηση στα φρενα,παντα σε σχεση με μαμα. Αν δεν ειχα θεμα κοστους θα εβαζα τα cartridge και την γεφυρα. Η κατασταση θα βελτιωνοταν περαιτερω κυριως στο διαβασμα του δρομου και στην αισθηση στις στροφες. Πισω φοραω ενα wilbers απλο και μετα απο 3 χρονια χρησης εχω να πω πως ειναι ΠΟΛΥ καλυτερο σε αποδοση απο το μαμα οσον αφορα την αισθηση και τις αποσβεσεις, αλλα αν κι εδω δεν υπηρχε θεμα κοστους, θα εβαζα ενα ohlins οχι για την μαρκα μονο,αλλα επειδη βγαινει σε piggyback. Η θεση που βρισκεται το αμορτισερ,κοντα στην εξατμιση, το ζεσταινει και χανει την αποσβεση του κυριως τις ζεστες μερες. Το ρεζερβουαρ αζωτου θα παιρνει τα "μποσικα" του λαδιου απο τη ζεστη και θα διατηρει τις αποσβεσεις στην θεση τους για μεγαλυτερο διαστημα.. Την υδραυλικη προφορτιση (και τα λεφτα της..), για 2-3 φορες το χρονο και αν την πειραξεις,θεωρω οτι ειναι περιττη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ + ΠΙΣΩ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: