Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Τι γαντια φορατε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 20:40

nikos147 έγραψε:
Καλησπέρα...είμαι σε δίλημμα και θέλω τα φώτα σας!!!

εγώ πάντως μετά από έρευνα και όσον αφορά, αδιαβροχοποίηση, άνεση, ζέστη και ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ κατέληξα σε αυτά. κοίταξέ τα!
δεν τα έχω αγοράσει αλλά όταν θα πάρω κάτι ακριβό και καλό η επιλογή μου θα ήταν αυτή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
Επισκέπτ
Επισκέπτης



 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 20:42

REV' IT Fahrenheit H2O
 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 RevitFahrenheitH2O1  - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 RevitFahrenheitH2O2

Αρκετά καλό γαντάκι από πλευράς προστασίας. Με έχει βολέψει πολύ, αν και στην αρχή το πάχος των υλικών του (PCM Scholler και Tri-Fleece) με ξένισε λίγο. Έχεις αρκετά καλή αίσθηση των χειριστηρίων και σε θερμοκρασίες μέχρι και λίγο κάτω των 10 βαθμών την παλεύεις άνετα. Υπ' όψιν, δεν έχω χούφτες και δεν φοράω κανένα ισοθερμικό extra γάντι. Επίσης, με αυτό το γάντι για αρκετό καιρό έκανα το Κερατέα - Αθήνα και πίσω καθημερινά (και πολλές φορές με βροχή).

Αν και δερμάτινο (αναφέρει ότι είναι "Engineered Skin") στη βροχή δε μάσησε. Δεν λέω ότι δεν ήπιε, καθότι είναι δερμάτινο, αλλά ότι δεν πέρασε το νερό στο χέρι μου να το μουλιάσει όπως με παλιότερα Noname δερμάτινα (Goat skin) γάντια που είχα.

Σαν αξιολόγηση θα του έβαζα ένα 7 απ' τα γάντια που έχω δοκιμάσει με σημαντικό μειονέκτημα την τιμή του (ήταν 100+ και τώρα είναι γύρω στα 100 γιούργια).

Το είχα postάρει και σε προηγούμενη σελίδα του ίδιου post και το ξαναπροτείνω για τον nikos147 που ψάχνεται και βλέπω ότι είναι ανάμεσα σε Rev' it και Spidi. Για τα Spidi δεν μπορώ να εκφέρω άποψη αλλά για παρόμοιο γάντι με το Zenith (νομίζω το Zenith είναι ανώτερο βέβαια) θα πρότεινα και τα Fahreneit H2O.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 20:56

nikos147 έγραψε:
Καλησπέρα...είμαι σε δίλημμα και θέλω τα φώτα σας!!!

Θέλω να αγοράσω καλό χειμερινό γαντάκι και είμαι αναμεσα σε πολλά αλλά από τις κριτικές που έχω διαβάσει εδώ κλίνω περισσότερο προς δύο...είναι το spidi alu-tech για το οποίο έχει γράψει τα καλύτερα ο Bretsos

Νικο παρτο με κλειστα τα ματια
δεν θα το μετανιώσεις πιστεψε με!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 21:43

Bretsos έγραψε:
nikos147 έγραψε:
Καλησπέρα...είμαι σε δίλημμα και θέλω τα φώτα σας!!!

Θέλω να αγοράσω καλό χειμερινό γαντάκι και είμαι αναμεσα σε πολλά αλλά από τις κριτικές που έχω διαβάσει εδώ κλίνω περισσότερο προς δύο...είναι το spidi alu-tech για το οποίο έχει γράψει τα καλύτερα ο Bretsos

Νικο παρτο με κλειστα τα ματια
δεν θα το μετανιώσεις πιστεψε με!!

Aυριο θα πάω να τα δοκιμασω από κοντά και να αποφασίσω...στο moto market θα τα έχουν?


Morniac έγραψε:
δες και αυτο http://www.revit.eu/en/#/products/FGW038

Πολύ ωραίο αλλά δεν το βρισκω πουθενα στην Ελλάδα με μια προχειρη αναζητηση που εκανα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DoUdoU
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
DoUdoU

Τόπος : ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Registration date : 02/09/2009

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 22:11

εγω περυσι πηρα το dainese το εβαλα μια φορα μονο στα πολυ βαρια κρυα (-) . πολυ ζεστο, δεν περναει τιποτα.ουτε νερο επειδη ειναι gore tex. το μονο μειον για μενα ειναι οτι ειναι ψιλοχοντρο και μου φανηκε αβολο , ισως επειδη ειναι ακομα καινουριο και δεν εστρωσε-μαλακωσε. θα το προτεινα αλλα ακριβο. βρισκεις εξισου καλο γαντι με πιο λιγα λεφτα.



 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Dainesejerico

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 22:40

nikos147 έγραψε:
Bretsos έγραψε:
nikos147 έγραψε:
Καλησπέρα...είμαι σε δίλημμα και θέλω τα φώτα σας!!!

Θέλω να αγοράσω καλό χειμερινό γαντάκι και είμαι αναμεσα σε πολλά αλλά από τις κριτικές που έχω διαβάσει εδώ κλίνω περισσότερο προς δύο...είναι το spidi alu-tech για το οποίο έχει γράψει τα καλύτερα ο Bretsos

Νικο παρτο με κλειστα τα ματια
δεν θα το μετανιώσεις πιστεψε με!!

Aυριο θα πάω να τα δοκιμασω από κοντά και να αποφασίσω...στο moto market θα τα έχουν?


Morniac έγραψε:
δες και αυτο http://www.revit.eu/en/#/products/FGW038


Πολύ ωραίο αλλά δεν το βρισκω πουθενα στην Ελλάδα με μια προχειρη αναζητηση που εκανα...
και εγω τα spidi eχω..ακου τον bretso
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 23:06

adder έγραψε:
nikos147 έγραψε:
Bretsos έγραψε:
nikos147 έγραψε:
Καλησπέρα...είμαι σε δίλημμα και θέλω τα φώτα σας!!!

Θέλω να αγοράσω καλό χειμερινό γαντάκι και είμαι αναμεσα σε πολλά αλλά από τις κριτικές που έχω διαβάσει εδώ κλίνω περισσότερο προς δύο...είναι το spidi alu-tech για το οποίο έχει γράψει τα καλύτερα ο Bretsos

Νικο παρτο με κλειστα τα ματια
δεν θα το μετανιώσεις πιστεψε με!!

Aυριο θα πάω να τα δοκιμασω από κοντά και να αποφασίσω...στο moto market θα τα έχουν?


Morniac έγραψε:
δες και αυτο http://www.revit.eu/en/#/products/FGW038


Πολύ ωραίο αλλά δεν το βρισκω πουθενα στην Ελλάδα με μια προχειρη αναζητηση που εκανα...
και εγω τα spidi eχω..ακου τον bretso


Ποιό μαγαζί τα έχει να πάω να τα δοκιμάσω ξέρεις??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 23:31

δεν ξερω αν τα εχει το motomarket γιατι ειναι παλιο μοντελο
πρεπει να ειναι iδιο καψιμo με το spidi voyager
http://www.stelpet.gr/gr/en/products/spidi-alu-tech


Έχει επεξεργασθεί από τον/την adder στις Σαβ Νοε 24 2012, 06:21, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 23:59

Kαι τα dainese KKH D-DRY μου αρεσαν...αυτά τι λένε? ίσως τα ρίξω και αυτα μια ματια αυριο!!

http://www.megastockbazaar.gr/product.asp?catid=525
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 00:15

για dainese τραβα στην αποθηκη ηλιουπολη.εχω και dainese οχι αυτο το μοντελο αλλα δεν μπορω να πω οτι στα πολυ
κρυα ειμα ικανοποιημενος.ενω στο spidi εχει και μια στρωση αλουμινιου εινα ιπιο ζεστο
πηαινε δοκιμασε και οποιο σου κατσει στο χερι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DoUdoU
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
DoUdoU

Τόπος : ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Registration date : 02/09/2009

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 00:21

nikos147 έγραψε:
Kαι τα dainese KKH D-DRY μου αρεσαν...αυτά τι λένε? ίσως τα ρίξω και αυτα μια ματια αυριο!!

http://www.megastockbazaar.gr/product.asp?catid=525


δοκιμασε και αυτο http://www.megastockbazaar.gr/product.asp?catid=527
εχει πολυ καλη εφαρμογη στο χερι κ καλη ποιοτητα, εγω γι'αυτο πηγαινα αλλα δεν ειχε νουμερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 02:07

Νικο για spidi πας moto market Καλιρροης, δουλευει ο ταζακος εκει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ELMOS



Τόπος : ελλαδα
Registration date : 18/02/2008

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 08:12

Spidi nk2.
καθαρά για χειμώνα.
μαλακό στην παλάμη,με ενισχύσεις επάνω και
αδιάβροχα.
σε ορεινή διαδρομή,με συνεχόμενη αλλαγή ταχυτήτων,
δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.
για τις άλλες εποχές έχω άλλα πιο απλά γάντια.
ένα για άνοιξη και άλλο για καλοκαίρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosdll
Member
Member
nikosdll

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/01/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 09:55

Neopren
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 10:57

nikos147 έγραψε:


Morniac έγραψε:
δες και αυτο http://www.revit.eu/en/#/products/FGW038

Πολύ ωραίο αλλά δεν το βρισκω πουθενα στην Ελλάδα με μια προχειρη αναζητηση που εκανα...

Πανε δοκιμασε οποιο χειμωνιατικο γαντι της Revit βρεις στην Ελλαδα για να βρεις το νουμερο σου.
Μετα παραγγελια απο Ευρωπη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 16:30

Εκανα μια βολτα στα μαγαζιά σημερα και δοκίμασα μερικά γαντάκια...μου άρεσαν ιδιαίτερα το spidi voyager (65ευρω) και το revit farhenheit (110ευρω) κλίνοντας περισσότερο προς το spidi γιατι κοστίζουν και 50ευρω λιγότερα!
Το spidi alu tech έχει σταματησει να βγαίνει οπότε δεν το βρηκα πουθενα...ο tazakos ίσως μου φέρει ένα τελευταίο ζευγαρι μέσα στην εβδομάδα οπότε εάν το φέρει θα το προτιμήσω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Νοε 24 2012, 21:29

nikos147 έγραψε:
Εκανα μια βολτα στα μαγαζιά σημερα και δοκίμασα μερικά γαντάκια...μου άρεσαν ιδιαίτερα το spidi voyager (65ευρω) και το revit farhenheit (110ευρω) κλίνοντας περισσότερο προς το spidi γιατι κοστίζουν και 50ευρω λιγότερα!
Το spidi alu tech έχει σταματησει να βγαίνει οπότε δεν το βρηκα πουθενα...ο tazakos ίσως μου φέρει ένα τελευταίο ζευγαρι μέσα στην εβδομάδα οπότε εάν το φέρει θα το προτιμήσω...

Για ρώτα λίγο στο motomad στην Λάρισα στον Δημήτρη.Πήρα τα Revit σε άριστη τιμή πολύ φτηνότερα και απο καταστήματα του εξωτερικού.Τα δοκίμασα μάλιστα σήμερα σε ολοήμερη εκδρομή και για την ώρα ...άψογα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filiatrinos

filiatrinos

Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/08/2012

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Σεπ 16 2013, 18:14

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 WFX_TECH

Five WFX Tech κυρίες και κύριοι.Φρεκσοαγορασμένα,σπαρταράνε ακόμα.Η αίσθηση τρομερή,παρόλο που είναι ψιλορόμποκοπ το γάντι,δε δυσκολεύει καθόλου τις κινήσεις του χεριού και των δαχτύλων.Τρομερή ασφάλεια με προστασία σχεδόν παντού.Μένει το τεστάρισμα του σε βροχή και κρύο καθώς και το πως θα ''κουμπώνει'' το μπουφάν στην ειδική υποδοχή που έχει.

Μοναδικό ''μειονέκτημα'' το ότι δεν είναι τόσο εύκολα στο βάλε.Εμένα που δε με πειράζει να κάνω συνολικά 5-6''(αντί για 2-3'' που θα κάνεις με άλλα γάντια)να βάλω τα γαντάκια μου δε με χαλάει.

Υ.Γ.: Ευχαριστώ και από εδώ τον tazakos για την εξυπηρέτηση αλλά και για την καλύτερη τιμούλα που μας κάνει πάντα.
merci 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ιώβ



Registration date : 26/07/2018

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 29 2018, 20:29

Έψαχνα για καιρό μαύρα γάντια δερμάτινα με κομμένα τα δάχτυλα και δεν εβρισκα όπως τα είχα στο μυαλό μου. Δηλαδή και στο ίντερνετ που κοιτουσα. Γενικά το πρόβλημα με το ίντερνετ ειναι πως δεν μπορείς και να εμπιστευτείς αυτό που βλέπεις. Συχνά στις φωτογραφίες φαίνεται κάτι πολύ καλό αλλά αυτό μπορεί να απέχει πολύ από αυτό που θα σου έρθει στο σπίτι. Στα μαγαζιά που ρώτησα εδώ δεν βρήκα πουθενά σοβαρά δερμάτινα γάντια με κομμένα δάχτυλα, δεν ξέρω ίσως είναι "εκτός μόδας" αυτό τον καιρό. Πριν δυο χρόνια βρέθηκα στο κατάστημα της Harley Davidson στο Δουβλίνο, σε ένα ταξιδάκι που έκανα με την WorldVentures, και εκεί βρήκα. Ακριβούτσικα αλλά από τα πράγματα που αξίζουν τα λεφτά τους και που θα κρατήσουν, σε αντίθεση με όλα τα κινέζικα που εχουν κατακλύσει την αγορά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Νοε 30 2018, 23:04

έχει δοκιμάσει κανείς αυτά τα γάντια??

https://www.motomarket-shop.gr/eksoplismos-anabath/endysh/gantia/winter/9132-gantia-five-wfx3-wp-mayro#tab-1

ή έχετε να προτείνετε ένα "βαρύ" χειμωνιάτικο γάντι που να είναι αδιάβροχο και ΖΕΣΤΟ και σε σχετικά λογική τιμή... Δεν με πολυ ενδιαφέρει αν είναι άβολο....

γιατί όπως το βλέπω, ούτε φέτος θα αξιωθώ να βάλω θερμαινόμενα.. (κι αν έβαζα ποιά ταιριάζουν στη μηχανή μας?)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2018, 00:00

todor έγραψε:
έχει δοκιμάσει κανείς αυτά τα γάντια??

https://www.motomarket-shop.gr/eksoplismos-anabath/endysh/gantia/winter/9132-gantia-five-wfx3-wp-mayro#tab-1

ή έχετε να προτείνετε ένα "βαρύ" χειμωνιάτικο γάντι που να είναι αδιάβροχο και ΖΕΣΤΟ και σε σχετικά λογική τιμή... Δεν με πολυ ενδιαφέρει αν είναι άβολο....

γιατί όπως το βλέπω, ούτε φέτος θα αξιωθώ να βάλω θερμαινόμενα.. (κι αν έβαζα ποιά ταιριάζουν στη μηχανή μας?)

Εχω 2-3 ζευγαρια απο το Louis που ειναι αρκετα ανετα, αλλα μακραν το καλυτερο "βαρυ" χειμερινο αδιαβροχο και ζεστο γαντι που εχω ειναι απο τα Lidl.

http://offers.kd2.org/en/gb/lidl/pAqY/

Οπως τα λες, οσο πιο χοντρο και αδιαβροχο τοσο πιο αβολο. Στην χειροτερη, ψαξε για χειμωνιατικα γαντια σκι. Αν θες ομως μια ανετη και γρηγορη εγγυημενη λυση, παρε το αγαπημενο σου "ανοιξιατικο" γαντι και φορα απο μεσα γαντια χειρουργικα μιας χρησης... Εγγυημενη στεγανωση 100% και θερμομονωση. Δεν σε δουλευω καθολου. Και φυσικα διατηρεις 100% την ανεση των γαντιων που σε βολευουν.

Απο εκει και περα, για θερμαινομενα θεωρω μονοδρομο τα Oxford Premium Touring/sport/adventure. Oλα κανουν την ιδια (τελεια) δουλεια αλλα εχουν ελαχιστα διαφορετικα μηκη μεταξυ τους. Μετρα το μηκος του μαμα γκριπ και βρες το αντιστοιχο. Στο 1090 τα Touring ταιριαζουν κουτι, φανταζομαι στο Στρομ ειναι το ιδιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τι γαντια φορατε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 6 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ένδυση-
Μετάβαση σε: