Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Τι γαντια φορατε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
@_zerocool

@_zerocool

Ηλικία : 38
Τόπος : Λάρισα
Registration date : 03/01/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 07 2012, 14:54

Το διάβασα το θέμα αλλά είπα να ρίξω και μια ματιά στην Dainese και βρήκα αυτά που πρότεινα. Εσυ τα έχεις; Σε θερμοκρασίες κάτω των 10 τι λένε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@_zerocool

@_zerocool

Ηλικία : 38
Τόπος : Λάρισα
Registration date : 03/01/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 07 2012, 14:55

gmavrid έγραψε:
Είσαι σίγουρος ότι έψαξες?

Τι γαντια φορατε?

EDIT: Ta zenith μάλιστα αναφέρονται και στην τελευταία σελίδα του παραπάω νήματος...

Θα συγχωνευθεί...

Το διάβασα και αυτό αλλά δεν βγήκε κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 07 2012, 14:56

@_zerocool έγραψε:

Το διάβασα και αυτό αλλά δεν βγήκε κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα.


Ναι αλλά αφού πραγματεύεται γάντια, ίσως να έπρεπε να το συνεχίσεις ώστε ο επόμενος μετά από εσένα που θα έχει την ίδια ανησυχία να τα βρει όλα μαζεμένα σε ένα τοπικ και να μη χρειάζεται να ψάξει 2, 3, 10 διαφορετικά. Το φόρουμ δεν είναι η γουικιπίντια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 07 2012, 15:11

Νομιζω η καλυτερη τιμη ειναι Αυτη για Revit Zenith. Για την σελιδα μπορεις να διαβασεις Εδω την εχουν παλικαρια απο το forum!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 07 2012, 15:14

Σε παραπέμπω στο μήνυμά μου στη σελίδα 4 του σχετικού νήματος: Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 4

Τώρα το ουσιαστικό αποτέλεσμα που ζητάς είναι πολύ υποκειμενική κρίση.

Ο φίλος που αναφέρει για τα zenith λέει πως έχουν μειονέκτημα, κατά την κρίση του,
στην περιοχή κάτω από 10 βαθμούς γεγονός που ο φίλος αντιμετωπίζει με ένα σετ
εσωθερμικά...

Όσο για τα γάντια dainese που ρωτάς έχουν τη μεμβράνη D-Dry που έχουν και τα
quamar που έχω εγώ και για τα οποία έχω γράψει τη γνώμη μου στο μήνυμα που σε παραπέμπω...

Κάνε ένα κολάζ από γνώμες και θα αποκτήσεις μία άποψη...
Άσε που από ό,τι βλέπω για τα γαντια REV'IT Zenith H20 που ρωτάς,
υπάρχει αφιερωμένο σχετικό νήμα: γαντια REV'IT Zenith H20
Δεν πιστεύω πως δεν προέκυψε κάποιο "ουσιαστικό" συμπέρασμα κι εκεί... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 07 2012, 16:25

εγω εχω βολευτει αυτα τα richa http://www.motodiktio.gr/default.asp?static=13&category=28&product_id=349

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Images?q=tbn:ANd9GcQTnvJPX4BqrgrrIzCOc5HecJ2b4eYfz15KFIcKXkr38GO_KKTE
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
konstantinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
konstantinos

Ηλικία : 55
Τόπος : Ωρωπός
Registration date : 01/12/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 07 2012, 16:32

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Imagexi

Bering Score
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jou

Ηλικία : 46
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 17/03/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 23 2012, 23:24

σαλιγκάρι έγραψε:
mavras έγραψε:
σαλιγκάρι έγραψε:
A Λ Ε Ξ Ι Σ Φ Α Ι Ρ Α........................και στην βροχη και απο προστασιες .....Revit zenith

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 2009revitzenithh2oglove




 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Aspjpegcrasp


το μοναδικο μειον σε θερμοκρασιες κατω των 10 βαθμων εχεις θεμα το οποιο εχω λυσει με αυτα
απο σημερα εχω στην κατοχη μου και εγω τα Revit και οντως ειναι τουμπανο απο προστασιες.
τα πηρα σε Large μιας και φοραω large και μου εκατσαν...γαντι! ευχομαι να μην εχω θεμα με τα ισοθερμικα γαντια (σαν τα απο πανω) μιας και σιγουρα θα τα χρησιμοποιησω μαζι.

δυο πραγματα δεν μου αρεσαν ομως.
το πρωτο ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη/απαιτηση. θελω το γαντι να εχει μεγαλη "φουστα" ωστε να μπαινει πανω απο το μανικι του μπουφαν και τα εν λογω γαντια οριακα το καταφερνουν αυτο.
το δευτερο ειναι οτι ενοχλει/με κοβει η πανω προστασια στο δεξι μου χερι. Για την ακριβεια με ενοχλει οταν εχω ανοιχτο το χερι μου και κοβει τα δαχτυλα μου. για αυτο ελπιζω οτι ειναι θεμα χρονου να μαλακωσει το δερμα και να παρει το σχημα του χεριου μου.
Σαλιγκαρε, σε εσενα αργησε να ανοιξει το δερμα?

τελος, η τιμη τους ηταν μπομπα και η φτηνοτερη που τα εχω βρει απο τον Δημητρη
http://emotoshop.de.tl/%26%23913%3B%26%23957%3B%26%23948%3B%26%23961%3B%26%23953%3B%26%23954%3B%26%23945%3B-%26%23915%3B%26%23945%3B%26%23957%3B%26%23964%3B%26%23953%3B%26%23945%3B.htm
να'σαι καλα Μητσακο

εγω δεν εχω κανενα απο τα δυο προβληματα , και πανω απο το μπουφαν μπαινει ανετα και ποτε δεν εχω αισθανθει κοψιμο οπως και να εχω το χερι.............anyway σε λιγες μερουλες με καθημερινη χρηση θα σου ειναι ταμαμ τα γαντακια.
θα τα λατρεψεις μιας και σου δινουν καταπληκτικη αισθηση του χειρισμου , τα ξαναγοραζα σιγουρακι.
παιδια αυτα εινα ίδια;η είναι γυναικεία και αν ναι πια η διαφορά;
http://www.ebay.de/itm/Revit-Revit-Motorradhandschuhe-Lederhandschuhe-Damen-Zenith-H2O-Gr-M-9-/320812388932?pt=Handschuhe&hash=item4ab1e89244#ht_1858wt_858
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 23 2012, 23:52

jou έγραψε:
σαλιγκάρι έγραψε:
mavras έγραψε:
σαλιγκάρι έγραψε:
A Λ Ε Ξ Ι Σ Φ Α Ι Ρ Α........................και στην βροχη και απο προστασιες .....Revit zenith

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 2009revitzenithh2oglove




 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Aspjpegcrasp


το μοναδικο μειον σε θερμοκρασιες κατω των 10 βαθμων εχεις θεμα το οποιο εχω λυσει με αυτα
απο σημερα εχω στην κατοχη μου και εγω τα Revit και οντως ειναι τουμπανο απο προστασιες.
τα πηρα σε Large μιας και φοραω large και μου εκατσαν...γαντι! ευχομαι να μην εχω θεμα με τα ισοθερμικα γαντια (σαν τα απο πανω) μιας και σιγουρα θα τα χρησιμοποιησω μαζι.

δυο πραγματα δεν μου αρεσαν ομως.
το πρωτο ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη/απαιτηση. θελω το γαντι να εχει μεγαλη "φουστα" ωστε να μπαινει πανω απο το μανικι του μπουφαν και τα εν λογω γαντια οριακα το καταφερνουν αυτο.
το δευτερο ειναι οτι ενοχλει/με κοβει η πανω προστασια στο δεξι μου χερι. Για την ακριβεια με ενοχλει οταν εχω ανοιχτο το χερι μου και κοβει τα δαχτυλα μου. για αυτο ελπιζω οτι ειναι θεμα χρονου να μαλακωσει το δερμα και να παρει το σχημα του χεριου μου.
Σαλιγκαρε, σε εσενα αργησε να ανοιξει το δερμα?

τελος, η τιμη τους ηταν μπομπα και η φτηνοτερη που τα εχω βρει απο τον Δημητρη
http://emotoshop.de.tl/%26%23913%3B%26%23957%3B%26%23948%3B%26%23961%3B%26%23953%3B%26%23954%3B%26%23945%3B-%26%23915%3B%26%23945%3B%26%23957%3B%26%23964%3B%26%23953%3B%26%23945%3B.htm
να'σαι καλα Μητσακο

εγω δεν εχω κανενα απο τα δυο προβληματα , και πανω απο το μπουφαν μπαινει ανετα και ποτε δεν εχω αισθανθει κοψιμο οπως και να εχω το χερι.............anyway σε λιγες μερουλες με καθημερινη χρηση θα σου ειναι ταμαμ τα γαντακια.
θα τα λατρεψεις μιας και σου δινουν καταπληκτικη αισθηση του χειρισμου , τα ξαναγοραζα σιγουρακι.
παιδια αυτα εινα ίδια;η είναι γυναικεία και αν ναι πια η διαφορά;
http://www.ebay.de/itm/Revit-Revit-Motorradhandschuhe-Lederhandschuhe-Damen-Zenith-H2O-Gr-M-9-/320812388932?pt=Handschuhe&hash=item4ab1e89244#ht_1858wt_858

Τι τιμη ειναι αυτη? Μηπως ειναι για ενα? Με τετοια τιμη φοραω και γυναικια αρκει να μου κανουν!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jou

Ηλικία : 46
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 17/03/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 24 2012, 15:08

ΤΕΛΙΚΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 24 2012, 15:58

jou έγραψε:
ΤΕΛΙΚΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;

γυναικεια ειναι αδερφε και ειναι εξοπραγματικη η τιμη οντως!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 25 2012, 07:32

Tα πήρα εγώ για την γυναίκα αλλα τις είναι μικρα αυτά που παράγγειλα . Βάζω αγγελια συντομα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 25 2012, 11:10

Bretsos έγραψε:
Το θέμα γάντι τουλάχιστον για εμένα έχει πολύ μεγάλη σημασία και σε αυτό έχω καταλήξει μετά από σχεδόν 15 χρόνια ταξιδεύοντας μόνο με μοτοσυκλέτα.
τι εννοώ δλδ. έχει να κάνει με την σωστή αίσθηση των χειριστήριον την ασφάλεια και βέβαια να μπορούν τα χέρια να μένουν όσον το δυνατών για περισσότερο χρόνο ζεστά και στεγνά.
Στις μπότες και στα γάντια δίνω απίστευτη βαρύτητα και τελευταία το ανακάλυψε και ο Ταζάκος που του έσπασα κυριολεκτικά τα @ρχίδι@ μέχρι να καταλήξω.

έχουμε και λέμε το γάντι θρύλος για εμένα που τα τελευταία 9 χρόνια με πάει εθνική οδό κατασκευασμένο εξολοκλήρου από δέρμα, δοκιμασμένο στους -6 βαθμούς αρκετά ζεστά και εντελώς αδιάβροχα που δυστυχώς δεν υπάρχει στις μέρες μας και δεν γνωρίζω πως λέγονταν.
Το συγκεκριμένο γάντι είναι δοκιμασμένο και σε πτώση με πολλά χλμ/ω και αποδείχτηκε πάρα πολύ ασφαλές!!
Τιμή τότε 160?
Spidi H2OUT.

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 SPIDIH2OUT

Ο αντικαταστάτης του παραπάνω SPIDI ALU-TECH H2OUT 2011. κατασκευασμένο από Cordura, δοκιμασμένο στους +3 βαθμούς και πάντα εθνική οδό είναι τεχνολογίας H2OUT που το καθιστά αδιάβροχο με τρομερή αίσθηση και καλή προστασία κατά την πτώση.
τιμή 100?

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 IMG_1364



Revit AIRVOLUTION 2010.
Καλοκαιρινό γάντι κατασκευασμένο εξολοκλήρου από μαλακό δέρμα με φοβερή αίσθηση και κορυφαία ασφάλεια στις πτώσεις.
Τιμή 90?
 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 IMG_1365


Sinisalo Enduro Glove Waterproof 2011.
Το καθημερινό μου γάντι για την πόλη δοκιμασμένο στην πολύ βροχή και στο πολύ κρύο ίσως από τα πολύ λίγα αδιάβροχα εντουράδικα γάντια με κορυφαία αίσθηση.
μέτρια στο θέμα ασφάλειας.
τιμη 35?
 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 IMG_1363


Τελευταια προστέθηκαν στην συλλογή τα SF3 Black/Red street Five.
ίσως το καλύτερο καθημερινό γάντι που είχα με φουλ προστασίες και φοβερή αίσθηση για εντός πόλης.
Δεν ειναι αδιάβροχο.
τιμη 49?.

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 IMG_0074

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 IMG_0075
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 25 2012, 20:24

loxias έγραψε:
Καλοκαιρινα AlpineStars SP-X
Πολυ καλος αερισμος και αισθηση!
 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 SP-X__87125_zoom

Ανοιξιατικα Bering EX07
ΔΟκιμασμενα αδιαβροχα και σε αρκετο κρυο!
 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 152990


Χειμερινα Dainese D-Fencer
Δοκιμασμενα σε ταξιδι με (-) μειον και αδιαβροχα.
 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 D0GUM009


Tα ανοιξιατικα Bering Ex07 ,προσφατα αντικατασταθηκαν με τα Spidi Trophy.
Δερματινα ,αδιαβροχα(H2out) ,τρελη αισθηση(οχι οσο των bering ομως) και
καλη προστασια.Κατω απο τους 5 βαθμους χρειαζονται και εσωτερικο γαντακι!
 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Spidi-Trophy-Handschuh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@lex_73
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
@lex_73

Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 28 2012, 11:42

@lex_73 έγραψε:
nikos147 έγραψε:
Παιδια για ζεστο γαντακι που σε θερμοκρασιες κατω των 5βαθμων, όπως σήμερα, δεν μασαει τι εχετε να προτινετε??

Μια πολύ καλή περίπτωση, αλλά σχετικά ακριβή είναι τα θερμαινόμενα γάντια.
Μετά από πολύ ψάξιμο αγόρασα αυτά Firstgear Heated Carbon Gloves
Για μένα, που έχω θέμα, ήταν μονόδρομος, μια και τα θερμαινόμενα γκριπ δεν με κάλυπταν για συγκεκριμένο λόγο.
Περισσότερη ανάλυση, αν σε ενδιαφέρει, τις προσεχείς μέρες. Very Happy
Προς το παρόν μπορώ να σου πω ότι κάνουν δουλειά...


Τα ανωτέρω γαντάκια δοκιμάστηκαν εκτενώς στη χθεσινή μου πολύωρη επιστροφή.
Οι συνθήκες εξαιρετικά δύσκολες, με τη θερμοκρασία να κυμαίνεται από 3-6 βαθμούς και τη βροχή πραγματικά να πέφτει ασταμάτητα!
Ο ισχυρός άνεμος έκανε τις συνθήκες ακόμα δυσκολότερες και το αίσθημα του κρύου εντονότερο.
Ωστόσο μετά από συνολικά 5 ώρες οδήγησης τα γάντια παρέμειναν στεγνά και τα χέρια μου πραγματικά ζεστά.
Εδώ να σημειώσω ότι προσωπικά έχω θέμα στα δάχτυλα και τα χέρια μου παγώνουν σχεδόν αμέσως, οπότε μπορεί να καταλάβει κάποιος τη "θαλπωρή" που προσφέρουν. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
2FAST4U(GEORGES)
Member
Member
2FAST4U(GEORGES)

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΡΕΒΕΖΑ
Registration date : 16/08/2011

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μάης 04 2012, 20:29

έχει κάποιος τα NORDCAP TECH να μου πεί καμιά γνώμη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μάης 04 2012, 20:36

εγώ τα έχω 4 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος, καλή εφαρμογή, έχεις αίσθηση του τι πιάνεις, αεριζόμενο και φαίνεται να έχει ικανοποιητική προστασία! στα προτείνω ανεπιφύλακτα! και άλλοι τα έχουν εδώ μέσα από ότι θυμάμαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
lemmy



Ηλικία : 40
Registration date : 21/07/2011

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Μάης 30 2012, 17:10

edit
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 19:35

Καλησπέρα...είμαι σε δίλημμα και θέλω τα φώτα σας!!!

Θέλω να αγοράσω καλό χειμερινό γαντάκι και είμαι αναμεσα σε πολλά αλλά από τις κριτικές που έχω διαβάσει εδώ κλίνω περισσότερο προς δύο...είναι το spidi alu-tech για το οποίο έχει γράψει τα καλύτερα ο Bretsos καθώς και το Revit Zenith H2O για το οποίο έχω διαβάσει αρκετά θετικά από πολλούς...

Αυτό που θέλω είναι κάπως καλή αισθηση, να είναι αδιάβροχα και να μπορούν να κρατησουν το χέρι ζεστό σε θερμοκρασίες 0-5 βαθμών που επικρατούν το χειμώνα...τι λέτε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 20:19

δες και αυτο http://www.revit.eu/en/#/products/FGW038
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 20:40

nikos147 έγραψε:
Καλησπέρα...είμαι σε δίλημμα και θέλω τα φώτα σας!!!

εγώ πάντως μετά από έρευνα και όσον αφορά, αδιαβροχοποίηση, άνεση, ζέστη και ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ κατέληξα σε αυτά. κοίταξέ τα!
δεν τα έχω αγοράσει αλλά όταν θα πάρω κάτι ακριβό και καλό η επιλογή μου θα ήταν αυτή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
Επισκέπτ
Επισκέπτης



 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 20:42

REV' IT Fahrenheit H2O
 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 RevitFahrenheitH2O1  - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 RevitFahrenheitH2O2

Αρκετά καλό γαντάκι από πλευράς προστασίας. Με έχει βολέψει πολύ, αν και στην αρχή το πάχος των υλικών του (PCM Scholler και Tri-Fleece) με ξένισε λίγο. Έχεις αρκετά καλή αίσθηση των χειριστηρίων και σε θερμοκρασίες μέχρι και λίγο κάτω των 10 βαθμών την παλεύεις άνετα. Υπ' όψιν, δεν έχω χούφτες και δεν φοράω κανένα ισοθερμικό extra γάντι. Επίσης, με αυτό το γάντι για αρκετό καιρό έκανα το Κερατέα - Αθήνα και πίσω καθημερινά (και πολλές φορές με βροχή).

Αν και δερμάτινο (αναφέρει ότι είναι "Engineered Skin") στη βροχή δε μάσησε. Δεν λέω ότι δεν ήπιε, καθότι είναι δερμάτινο, αλλά ότι δεν πέρασε το νερό στο χέρι μου να το μουλιάσει όπως με παλιότερα Noname δερμάτινα (Goat skin) γάντια που είχα.

Σαν αξιολόγηση θα του έβαζα ένα 7 απ' τα γάντια που έχω δοκιμάσει με σημαντικό μειονέκτημα την τιμή του (ήταν 100+ και τώρα είναι γύρω στα 100 γιούργια).

Το είχα postάρει και σε προηγούμενη σελίδα του ίδιου post και το ξαναπροτείνω για τον nikos147 που ψάχνεται και βλέπω ότι είναι ανάμεσα σε Rev' it και Spidi. Για τα Spidi δεν μπορώ να εκφέρω άποψη αλλά για παρόμοιο γάντι με το Zenith (νομίζω το Zenith είναι ανώτερο βέβαια) θα πρότεινα και τα Fahreneit H2O.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 20:56

nikos147 έγραψε:
Καλησπέρα...είμαι σε δίλημμα και θέλω τα φώτα σας!!!

Θέλω να αγοράσω καλό χειμερινό γαντάκι και είμαι αναμεσα σε πολλά αλλά από τις κριτικές που έχω διαβάσει εδώ κλίνω περισσότερο προς δύο...είναι το spidi alu-tech για το οποίο έχει γράψει τα καλύτερα ο Bretsos

Νικο παρτο με κλειστα τα ματια
δεν θα το μετανιώσεις πιστεψε με!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 21:43

Bretsos έγραψε:
nikos147 έγραψε:
Καλησπέρα...είμαι σε δίλημμα και θέλω τα φώτα σας!!!

Θέλω να αγοράσω καλό χειμερινό γαντάκι και είμαι αναμεσα σε πολλά αλλά από τις κριτικές που έχω διαβάσει εδώ κλίνω περισσότερο προς δύο...είναι το spidi alu-tech για το οποίο έχει γράψει τα καλύτερα ο Bretsos

Νικο παρτο με κλειστα τα ματια
δεν θα το μετανιώσεις πιστεψε με!!

Aυριο θα πάω να τα δοκιμασω από κοντά και να αποφασίσω...στο moto market θα τα έχουν?


Morniac έγραψε:
δες και αυτο http://www.revit.eu/en/#/products/FGW038

Πολύ ωραίο αλλά δεν το βρισκω πουθενα στην Ελλάδα με μια προχειρη αναζητηση που εκανα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DoUdoU
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
DoUdoU

Τόπος : ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Registration date : 02/09/2009

 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γαντια φορατε?    - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Νοε 23 2012, 22:11

εγω περυσι πηρα το dainese το εβαλα μια φορα μονο στα πολυ βαρια κρυα (-) . πολυ ζεστο, δεν περναει τιποτα.ουτε νερο επειδη ειναι gore tex. το μονο μειον για μενα ειναι οτι ειναι ψιλοχοντρο και μου φανηκε αβολο , ισως επειδη ειναι ακομα καινουριο και δεν εστρωσε-μαλακωσε. θα το προτεινα αλλα ακριβο. βρισκεις εξισου καλο γαντι με πιο λιγα λεφτα.



 - Τι γαντια φορατε? - Σελίδα 5 Dainesejerico

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τι γαντια φορατε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 5 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ένδυση-
Μετάβαση σε: